Clare Blanc, Regulujący podkład mineralny SPF 15

Clare Blanc, Regulujący podkład mineralny SPF 15

Podkłady Claré Blanc to wyselekcjonowane, wyłącznie naturalne składniki o dużym rozdrobnieniu (nie posiadają nanocząsteczek), wzbogacone w jojobę oraz czyste białko jedwabiu. Dzięki tym składnikom są idealnie dla skóry wrażliwej. Olej jojoba zawiera witaminę A zaliczaną do witamin młodości, która wspomaga naturalne funkcjonowanie skóry; witaminę E, która przyspiesza regenerację skóry i spowalnia proces starzenia się; witaminę F, która działa immunostymulująco na skórę. Naturalny puder jedwabny ma 18 łatwo wchłanianych przez skórę aminokwasów, mających działanie odżywcze. Jest naturalnym regulatorem wilgotności, czyniąc makijaż "oddychającym" . W kosmetykach mineralnych redukuje błyszczenie, utrwala makijaż oraz powoduje, że skóra staje się gładka i jedwabista, a wszystkie niedoskonałości mniej widoczne. Podkład posiada naturalny filtr przeciwsłoneczny SPF 15.

Świetny

Dawno nie używałam tak dobrego podkładu mineralnego!

Podkład jest, oczywiście, sypki. Dobrze się go nakłada zarówno pędzlem, jak i lekko zmoczoną gąbeczką. Ma bardzo przyjemną, aksamitną konsystencję, jest dobrze rozdrobniony. Nie pyli. Nie podrażnia skóry i nie powoduje jej przesuszenia. Dobrze się sprawdza na skórze z niedoskonałościami, problematycznej, jak większość podkładów mineralnych. Dobrze się rozprowadza i nie tworzy plam czy smug, jeśli umie się pracować z produktami mineralnymi. Jak sam tytuł wskazuje, zawiera SPF 15, co może być dla wielu osób zaletą, zaś dla mnie jest obojętne, ponieważ i tak muszę stosować SPF co najmniej 50.

Ma bardzo interesujący skład. Poza standardową miką, wspomnianym filtrem UV oraz barwnikami zawiera także olej jojoba - raczej niespotykany typ składnika w produktach mineralnych. Dodatkowo zawiera także puder jedwabny. Oba te składniki bardzo dobrze działają na skórę.

Podkład pięknie matuje skórę, ale jest to bardzo zdrowy, ładny mat. Delikatnie rozjaśnia skórę, świetnie wyrównuje jej koloryt i maskuje wszelkie przebarwienia czy zaczerwienienia. Ma dobrą trwałość. Nie ma mocnego krycia, więc idealnie nie przykryje większych niedoskonałości, ale ja nigdy tego nie oczekuję od podkładów mineralnych. Podkład Clare Blanc robi zaś dokładnie to, czego oczekuję od tego typu kosmetyku.

To dobry podkład codzienny

Od kilku lat w mojej kosmetyczce górują podkłady mineralne, ciągle sprawdzam jakąś markę i mimo że mam swojego grala to coś mnie nęci aby dalej próbować. Tym razem postawiłam na podkład marki Clare Blanc. Zakupiłam opakowanie 4 gramowe w kolorze 540 i muszę powiedzieć że jak odpakowałam przesyłkę to miałam mieszane odczucia. Kolor wydawał się być za ciemny. Jednak po otwarciu i zrobieniu próby okazał się być idealny. Bardzo ładny ciepły jasny kolor. Skład wiadomo bardzo naturalny, idealny dla cer problemowych. Na mojej mieszanej skórze ten podkład sprawdza się idealnie. Pięknie bluruje pory. Nic się nie ciastkuje mimo 8-12 godzin,nie wchodzi w linie mimiczne, ładnie pracuje z sebum. Nie wysusza. Nie wiem jak zachowuję się z kremami bo ja zawsze stosuje go na oczyszczoną i tonizowana twarz lub na serum, tak sprawdza się idealnie. Podkład naprawdę wart uwagi choć nie dla posiadaczek dużej ilości niedoskonałości do zakrycia. Niestety, bardzo ładnie wygląda na twarzy ale po nałożeniu dwóch cieniutkich warstw nadal widać piegi i inne przebarwienia. Podejrzewam że intensywnych czerwieni z nosa również nie pokryje, chyba że w większej ilości warstw, ale to spowoduje większe zużycie i być może osłabi trwałość. Mimo wszystko jest to bardzo dobry podkład na codzienny makijaż.

Mój ideal

Mam cerę tłusta,ciężka w pielęgnacji. Podkładów mineralnych,różnych uzywam od wielu lat,bo niestety płynne standardowe się u mnie nie sprawdzaja- zawsze stan cery mi się pogarsza.
Ten podkład zaskoczył mnie naturalnym wyglądem,dobrym kryciem, wiele godzin wytrzymywał u mnie nienaruszony, nie potrzebował poprawek. Dobrze matowil nie dając efektu maski. Jak na mineralki ma bogaty i dość ciekawy skład,myślę że jojoba jest tuż strzałem w dziesiątkę.
Nie robi tepej,kompletnie matowej maski.

Nie jestem fanką

Droga ta zabawa. Zakupiłam ten podkład mineralny i bardzo żałowałam, bo sprawdzał mi się o wiele gorzej niż Annabelle Minerals, które jest o wiele tańsze i jednak dostępne w większej ilości miejsc, czasem także stacjonarnie.
Opakowanie jest ekskluzywne, tutaj widać już cenę. Także konsystencja produktu należy do tych najprzyjemniejszych, sunie po twarzy. Jest super-ultra-mocno zmielona. Kolor warm 520 jest idealny dla osób o jasnej karnacji, jest neutralny, mimo nazwy nie zauważyłam jakichś żółtych podtonów. Samo użytkowanie produktu bardzo miłe, minerały doskonale trzymają się twarzy, przyczepność oceniam najwyżej jak się da.

Na tym kończą się plusy. Bardzo nie odpowiada mi krycie tego produktu, które moim zdaniem jest praktycznie zerowe. No nakładam i prawie nic nie widać, to dla mnie duże rozczarowanie. Jestem fanką delikatnego makijażu, sama nigdy nie maluję się mocno, ale mimo wszystko to dla mnie dziwne, że produkt, który przecież z założenia jest podkładem, nie spełnia swoich podstawowych funkcji. Nie kryje, może jedynie lekko wyrównuje koloryt skóry, ale szału nie ma. Taki efekt to jest dla mnie żaden efekt. Szkoda mi czasu na jego nakładanie w takiej sytuacji. Jeśli chodzi o nakładanie, to nakłada się tak samo łatwo jak wszystkie inne minerały w moim przypadku, ale ja już mam spore doświadczenie w temacie. Utrzymuje się mi się tak samo jak inne, nie jakoś bardzo długo, ale tragedii też nie ma, najlepiej po kilku godzinach się poprawić/pomalować na nowo. Przetłuszczania cery jako takiego nie ma, ale raczej nie nazwałabym go kosmetykiem utrzymującym mat. Wykończenie bardzo naturalne, dla mnie aż za naturalne.

Nie wchodzi w pory, nie podkreśla suchych skórek, więc standardowo jak minerały przy mojej normalnej, lekko mieszanej cerze (od czasu do czasu, jak gorzej zjem).

Nie polecam, dużo kosztują, a dla mnie efekt jest niesatysfakcjonujący.

Dostałam ten produkt na swoje urodziny od znajomych. Jestem z niego zadowolona.
Zalety:
-wydajność
-opakowanie
-pojemność
-dobrze kryje
-dostępność
-duży wybór odcieni
-wygodnie się nakłada
Wady:
-wysoka cena

Wykorzystała: kilka próbek

raczej nie do mieszanej :(

recenzuje na podstawie 3 próbek ( kolory: 350, 520, 540) , niestety miał być to podkład regulujący ... a okazał się ... no własnie jaki... sama nie wiem.... ale wiem, że nie dla mojej mieszanej cery :(

Najlepszy minerał!

Ten podkład mineralny pozwolił mi zrezygnować z podkładów drogeryjnych. Co prawda stosuje go od tygodnia, jednak twarz po użyciu tego kosmetyku jest jak po photoshopie! Same możemy budować jak mocne krycie chcemy osiągnąc, bardzo długo trzyma się na twarzy, nie ciemnieje w ciągu dnia, nie waży, bardzo dobrze się go nakłada, co może wynikać z tego jak drobno zmielony jest puder. Nie zapycha, mogę nawet powiedzieć, że poprawia stan skóry, nie przetłuszcza jej tak jak podkłady w kremie. Szeroka gama kolorystyczna pozwoli każdej znaleźć coś dla siebie. Piękne minimalistyczne opakowania, zachęcają i mimo że cena jest lekko odstraszająca to warto, bradzo polecam!

Idealny

Przetestowałam na swojej skórze już wiele podkładów mineralnych i z przyjemnością stwierdzam, że znalazłam taki, który spełnia moje oczekiwania niemal w 100%.

Mam jasną skórę z licznymi przebarwieniami (piegi, długo utrzymujące się plamki po niedoskonałościach) w specyficznym kolorze. Większość jasnych podkładów jest dla mnie zbyt mocno różowa. Dopiero w ofercie Clare Blanc udało mi się znaleźć odpowiedni odcień podkładu (Buff).

To podkład, który bardzo dobrze się sprawdza na co dzień i na większe wyjścia. Stopień krycia zależy od metody nakładania i liczby warstw, a trwałość od tego, czy zastosuje się jeszcze puder transparentny na koniec.

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

Niestety niezbyt trwały :(

Skusiły mnie kosmetyki Clare Blanc kiedy tylko je zobaczyłam. Minimalistyczne opakowania, dobre składy wyróżniają markę.
Zamówiłam kilka próbek, w tym 2 podkłady.

Pierwsze wrażenie - ideał. Twarz jak z photoshopa uzyskałam po 2-3 warstwach. W niektórych miejscach jednak podkład nie wytrzymuje dodatkowej ilości kosmetyku i wchodzi w pory.
Z kolei 1 warstwa nie zakrywa nic. 2-3 warstwy to konieczność.

Po 3 godzinach podkład zaczyna przegrywać walkę z sebum na nosie i brodzie, ale można jeszcze dopudrować. W kolejnych godzinach podkład zaczyna znikać, na szczęście nie plamami. Ale robię się coraz bledsza :) a przy dodatkowej warstwie warzy się i ciastkuje.

Pomimo moich dobrych chęci uważam, że podkład nie nadaje sie jako samodzielny produkt, ale jak najbardziej jako puder wykończeniowy. Tu sprawuje się dużo lepiej, przedłuża trwałość lekkich podkładów.

Być może kupię jako puder wykończeniowy. Kolor 520 - piękny beż do jasnej karnacji.

Plusy:
- kolory- duży wybór, naturalne
- skład
- opakowanie. Nawet próbki pakowane są w wygodne pudełeczka, a nie folię!
- efekt baby face- wygładzenia
- dobre krycie przy 3 warstwach

Minusy:
- ciut za dużo pudru i może się osadzać w porach
- dokładany na sebum w celu zmatowienia może ciastkować
- mało trwały w przypadku cery mieszanej
- raczej nie będzie zbyt wydajny. 0.5 g starcza na 2 aplikacje. Tak więc 14 g na 28 dni!
Jako puder wykończeniowy wystarczy jedna warstwa więc wydajność będzie 2-3 krotnie większa.

Żałuję, że nie jest trwalszy :(

Świetny!

Zakupiłam go, gdy wszedł do niekórych punktów stacjonarnych Organique. Mam odcień 330, nie jest najjaśniejszym odcieniem z całej gamy, ale mimo mojej jasnej skóry - idealny! Wcześniej używałam Annabelle Minerals oraz Lily Lolo, jednak Clare Blanc jest nieporównywalny do nich. To dzięki niemu polubiłam się z minerałami! Bardzo fajnie można budowac krycie i nie tworzy się przy tym efekt maski. Dodatkowo nie podkreśla mi żadnych suchych skórek, sprawdza się nawet przy łojotokowym zapaleniu skóry. Ma dość sporą pojemność, bo aż 14 g. Używam go ok 4 miesięcy, a dalej mam sporo w opakowaniu. Opakowanie funkcjonalne, zamykane sitka, nic się za bardzo nie osypuje np. podczas podróży. Jak dla mnie jest to strzał w 10! Tymbardziej, że jest to polska firma.

lepszy od innych ale nie od SEPHORA

ten podkład jest dość drogi i baaardzo długo czeka się na przesyłkę
jeśli chodzi o zalety to na pewno jak dla mnie:
mnóstwo kolorów i brak przeklętych drobin
nieźle kryje na take 3+
nie wchodzi w zmarszczki i pory

minusy:
delikatne schodzi z twarzy i nie jest jakiś super trwały i to mnie denerwuje najbardziej
bardzo słabe krycie
nie będzie z tego trwałego związku:)

przyzwoity

Zakupiłam go równolegle z podkładami Neauty, więc mam porównanie. Podkład ma estetyczne opakowanie. Nie tworzy na skórze maski, ładnie się z nią stapia. Ogólnie jest nieco podobny do podkładu matującego Neauty, mat również nie utrzymuje się zbyt długo. Daje efekt ładnego rozświetlenia i nadaje skórze zdrowy wygląd. Uważam jednak, że jego cena, w porównaniu do podkładów Neauty, wcale nie idzie w parze z proporcjonalnie lepszą jakością. Jest nieco lepszy, ale niewiele. Chyba raczej już nie kupię.