Amilie, Kryjący podkład mineralny

Amilie, Kryjący podkład mineralny

Formuła Coverage zapewnia idealne krycie wszelkich niedoskonałości cery, z budowanym stopniem krycia (każda kolejna warstwa nadaje większe krycie). Podkład o gładkiej, jedwabistej konsystencji z delikatnym, promiennym wykończeniem (subtelne glow). Odpowiedni dla wszystkich rodzajów cery.
Honey - odcienie ciepłe z brzoskwiniowymi/żółtymi tonami.
Beige - odcienie chłodne z beżowymi/brązowymi tonami.
Golden - odcienie ciepłe ze złotymi/żółtymi tonami.
Olive - odcienie neutralne z oliwkowymi/zielonymi tonami.
Natural - odcienie neutralne.
Cool - odcienie chłodne z różowymi tonami.
W składzie znajdziemy:
- mika - naturalny minerał. Drobinki miki działają jak małe kryształy, które odbijają i rozpraszają światło, dzięki czemu ukrywają niedoskonałości i sprawiają, że skóra jest promienna i rozjaśniona,
- dwutlenek tytanu - naturalny minerał. Posiada właściwości antybakteryjne (polecany dla skóry trądzikowej). Jest też naturalnym filtrem przeciwsłonecznym. Znajduje zastosowanie zwłaszcza w kosmetykach dla dzieci lub dla osób o skórze wrażliwej,
- tlenek cynku - naturalny minerał. Posiada właściwości antybakteryjne i matujące. Dodatkowo podobnie jak dwutlenek tytanu jest źródłem naturalnej ochrony przed promieniami UV, który chroni skórę przed szkodliwym działaniem słońca i przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się. Swoje zastosowanie ma także w kremach dla dzieci jako składnik pomocny w gojeniu się ran,
- tlenki żelaza, ultramaryna - pigmenty,
- węglan wapnia - naturalny składnik pochodzenia mineralnego. Doskonale absorbuje sebum i wilgoć ze skóry.

W porównaniu do innych podkładów wypada średnio

Podkład Amilie dostałam od koleżanki. Na plus na pewno skład-jak w każdym mineralnym. Nie mam problemów z trądzikiem, więc trudno określić mi jego krycie,ale po aplikacji jest całkiem dobre. Niestety dość szybko się wyciera z twarzy. Może to mój błąd, bo pudru używam mało na taki podkład-zwykle tylko na strefę T, w każdym razie w porównaniu z Pixie wypada słabo. Na wieczór robiąc demakijaż prawie go nie ma, wiec wolę jednak trwalsze minerały. Nie zawsze udaje mi się go równo rozłożyć na twarzy, mimo doświadczenia z różnymi minerałami i dobrego pędzla.

Hura

Z niewyjaśnionych dla mnie przyczyn poszukuję kosmetyków. Niby odkryłam idealny podkład od Pixie ale moja dusza odkrywcy chce wiedzieć, czy może jest coś jeszcze.
Boję się nadmiernego przesuszenia skóry jak i zapchania, może stąd moja chęć do zmian i poszukiwania "lepszego idealu"?
Z Amilie sprawdzałam dwa rodzaje podkładów - jojoba (bo może nie wysuszy) i kryjący (bo nie mam cery idealnej-czerwone plamki pozapalne, naczynka, suche skórki). Podkład kryjący wyszedł zwycięsko z fanfarami!
Nie świeci się tak jak jojoba, kryje dobrze, używam pędzla kabuki więc nie tworzę efektu maski (krycie można stopniować) i co ważne - gdy już zaczyna po ośmiu godzinach schodzić - robi to równo bez plam.
Po próbkach (dwa rodzaje, bo pasują mi odcienie zarówno beżowy (taki w sam raz) i zimny z różowymi tonami (taka bardziej GLOW w nim się prezentuję)) kupiłam pełnowymiarowe opakowanie jaśniejszego odcienia.
Cieszę się po prostu, że mam wybór, alternatywę dla idealnie dobranego podkładu Pixie.

Z pewnością trzeba pod niego dać odpowoednio nawilżającą pielęgnację, bo moja przesuszona skóra "czuje go" w postaci lekkiego swędzenia jeśli nie była wczęściej odpowiednio nawilżona.

Podkład nie posiada w składzie cynku, więc dodatkowo nie przesusza.

Moja młość !!

Mój pierwszy podkład mineralny , uwielbiam go od pierwszego nałożenia ! Moja wrażliwa, mieszana i bardzo problematyczna skóra bardzo go polubiła. Dobrze kryje, skóra się po nim nie świeci, bardzo ładnie się rozprowadza. Użyywam od wielu lat i nie zamienię na żaden inny

Super!

Obecnie jest to mój ulubiony podkład do twarzy i już nie wyobrażam sobie powrotu do tradycyjnych podkładów. Podkład jest łatwy w aplikacji, wygodnie i szybko się go nakłada. Zdecydowanie skraca ilość czasu poświęcanego na wykonywanie makijażu. Idealnie stapia się ze skórą, choć nałożony w zbyt dużej ilości potrafi się odznaczać swoją pudrowością. Wyrównuje koloryt i lekko matuje, jednak mnie ten mat nie wystarcza. Mam wyjątkowo szybko przetłuszczającą się cerę, stąd muszę już po godzinie/dwóch odtłuścić skórę. Jednak nie jest to duża wada. Gama kolorystyczna jest bardzo szeroka i nie powinno być problemu ze znalezieniem swojego odcienia. Podkład jest szalenie wydajny, przy codziennym używaniu starcza na wiele miesięcy. Utrzymuje się cały dzień, chociaż czasem może się zetrzeć, to nie jest przez to zauważalny. Polecam! :)

Nie dla mnie

To mój pierwszy podkład mineralny i nie zdał egzaminu. Oczywiście nie czepiam się tego, że nie trafiłam z kolorem, bo tu moja wina, ale niestety waży się. Nie udało mi się dobrać takiego kremu, żeby ten efekt zniwelować. Zaleta to dobre krycie, od razu po zrobieniu makijażu wyglądał naprawdę fajnie, więc tym bardziej szkoda :(

Coś wspaniałego

Odkąd go poznałam odchodzę raz na zawsze od podkładów płynnych. Po zaaplikowaniu czuję delikatne otulenie pyłkiem, który stapia się z cerą i nie obsypuje. To bardziej pielęgnacja niż makijaż.

Dość dobre krycie, wydajność średnia.

Oceniam nową formułę podkładu, skład: mika, dwutlenek tytanu, tlenki żelaza, ultramaryna. Bez tlenku cynku. Mam bardzo jasną, oliwkową cerę i używam koloru Golden Fair - jest to bardzo jasny ciepły odcień, jak nie trudno się domyślić o żółtawym podtonie. Kolor Olive Fair też mi pasował, jednak nie lubię podkreślać zielonych tonów w swojej cerze, Golden Fair ładniej ożywia cerę. Golden Fair będzie pasował więc osobom z cerą o żółtym i zielonym (oliwkowym) podtonie, na innych może wyglądać pomarańczowo.
Producent zaleca go do skóry naturalnej i suchej - i do takiej też uważam najlepiej się sprawdzi. Mam jednak cerę mieszaną i go używam, bo daje większe krycie niż formuła matująca i nie zawiera tlenku cynku (który mi nie służy, nie lubię go, zapycha moją cerę i przesusza), używam też retinoidów, więc moja cera codziennie się łuszczy. Moim zdaniem na skórze mocno tłustej, bez dodatkowego utrwalenia, nie sprawdzi się. Stopień krycia jest dla mnie optymalny, określiłabym je jako średnie w kierunku mocnego (poradzi sobie z zakryciem zaczerwienienia, plamek, drobnych naczynek, ale nie zakryje moim zdaniem np. tatuażu), formuła jest lekko rozświetlająca.
Określam go jako hit bo nie znalazłam jak na razie lepszego podkładu mineralnego (a miałam ich już sporo).

Na zawsze <3

Amilie minerals to trzecia marka kosmetyków po którą sięgnęłam i już przy niej zostanę na zawsze :D
Minerały innej marki próbowałam używać kilka lat wcześniej, ale że nie potrafiłam ich kompletnie nakładać i wyglądałam po nich źle - zrezygnowałam. Od września dałam kolejną szansę minerałom, jako że postanowiłam zmienić całkowicie pielęgnację, a przy tym kosmetyki do makijażu na te bardziej naturalne. Zakupiłam początkowo próbki podkładu kryjącego w kolorze sesame (idealny dla mnie w okresie jesienno-zimowym). Przestudiowałam wszystkie możliwe tutoriale na youtube dotyczące technik nakładania podkładów mineralnych i... od tamtej pory nie rozstaje się z moim podkładem. Raczej nie prędko go zmienię, a zwykłe fluidy/podkłady drogeryjne poszły w niepamięć.
Warto też chyba wspomnieć, że stosowałam go w trakcie kuracji izotretinoiną i na dobrze nawilżonej buźce sprawował się znakomicie :)

Świetny

Bardzo dobry podkład. Używam go na co dzień, zależnie od stanu cery, jako podkład lub korektor. Nie ściera się, spokojnie wytrzymuje do 12h (nawet przy mojej przetłuszczającej się skórze). Czasami wchodzi w zmarszczki pod oczami, ale by tego uniknąć wystarczy użyć pudru matującego także pod makijaż. Do nakładania używam pędzla Kabuki od Annabelle. Całość wygląda bardzo naturalnie.

Używa produktu od: próbka

Super!

Żaden podklad tak mnie nie zachwycił jak ten!
Zamówiłam próbki...Nie zawiodłam się.
Świetnie kryje, matowi cerę i trzyma się cały dzień. Czegóż chcieć więcej?!

Zawsze ze mną

Mój odcień to Summer sand. Przez długi czas faworyt przede wszystkim za kolor, teraz podstawa do mieszania z innymi podkładami mineralnymi. Jak ja kocham minerały:) ten efekt pięknej, naturalnej świeżości. I wbrew pozorom porządne krycie. Najczęściej używam płasko ściętego pędzla, daje lepsze rezultaty. Jak przy każdych minerałach czas nakładania na twarz jest dłuższy, niż pacnięcie płynnym podkładem, jednak rekompensuje mi to efekt.
Dostępny przez internet, również w postaci próbek. Jednak mam wrażenie , że w tych woreczkach strunowych zostaje dużo kosmetyku, którego nie można wydostać i się marnuje. Nie o tym tu jednak mowa. Pełnowartościowy podkład zapakowany jest w spory płaski słoik z porządnym, dobrze przesuwającym się zabezpieczeniem. Bez problemu można zużyć do końca.
Świetnie się nakłada, wydajny, bogata kolorystyka i formuły- do wyboru. Długotrwały, można stopniować efekt. Cena mogłaby być niższa, ale starcza na długo, a poza tym zawsze poluję na jakieś promo, więc w sumie okej.

Ukochany!

Kwintesencja minimalizmu.
Fenomenalne krycie, a zaczerwienień mam na twarzy sporo.
Używając go nie trzeba kupować dodatkowo pudru wykończeniowego czy korektora.

Nie zapycha, świetny na wrażliwej skórze.
Po aplikacji spryskują wodą różaną - utrwala go eliminując efektu płaskiej twarzy, twarz wygląda po tym niezwykle świeżo i naturalnie.
Szeroka gama kolorów - w końcu po latach udało mi się dobrać odpowiedni odcień.
Kupuję od lat w sklepie firmowym, polując na kody rabatowe, darmowe wysyłki czy też kupując w zestawie ( wtedy -10% +darmowa wysyłka)
Cena niewygórowana jak na tak dobry produkt.
Nie wyobrażam sobie makijażu bez niego.