Pixie Cosmetics, Minerals Love Botanicals (Podkład mineralny w pudrze)

Pixie Cosmetics, Minerals Love Botanicals (Podkład mineralny w pudrze)

Pojemność 6,5 ml

Minerals Love Botanicals łączy ze sobą dwa światy: mineralny i roślinny. Unikalna kombinacja kryjących pigmentów mineralnych oraz wyselekcjonowanych substancji roślinnych (sproszkowanego bambusa oraz mączki owsianej), tworzy na skórze jedwabisty film mineralny, nadaje cerze naturalne, jednolite i nieskazitelne wykończenie. Niedoskonałości znikają, a twarz wygląda świeżo i naturalnie. Pomimo sypkiej konsystencji, zapewnia lekko kremowe odczucie gładkości na skórze, idealnie stapia się z cerą. Luksusowa formuła podkładu zawiera dodatkowo drobiny koloidalnego 24-karatowego złota, w dostępnej dla skóry postaci koloidalnej.

Już jestem na tak

Nie powiem - na początku formuła skutecznie mnie odrzuciła - dlatego, że była bardzo ciężka. Przez dłuższy czas go nie używałam. Ale postanowiłam dać mu drugą szansę. Z czasem się do tego przyzwyczaiłam i zorientowałam że podkład mineralny nadrabia ten jeden minus kryciem, trwałością i naturalnym wykończeniem. Poprawia stan skóry, zwłaszcza w porównaniu z podkładami płynnymi.

ABSOLUTNY HIT

Jest to najlepszy podkład mineralny jaki testowałam. Miałam w swoich rękach Annabelle Minerals, Lily Lolo, ten zakupiłam jako 3cią szansę - ostatnią i jest moim ulubieńcem. Utrzymuje się pięknie na mojej mieszanej cerze, absolutnie mnie nie zapchał (jak AM), odcieni jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie.

nie umiem się przekonać...

podkład od Pixie jest trzecim minerałem, który testuję. skusiła mnie głównie dużo niższa od poprzednich cena (niecałe 60zł), a także opinie na wizażu. i nawet nie wiem co o tym podkładzie napisać... niby ok, ale coś mi w nim przeszkadza. chyba głównie jego nadmierna „kremowość” (o której też tutaj czytałam, więc absolutnie nie mogę mieć pretensji), co powoduje, że już po godzinie moja cera strasznie się świeci. dodatkowo mam wrażenie, że podkład, mimo wszystko, daje efekt ciężkości. cenię sobie perfekcję, także nakładam kilka warstw i po jakimś czasie ta ilość kosmetyku mi przeszkadza - czego nie miałam np. przy Lilly Lolo. trochę nawet mnie zapchał, co powinno być w przypadku takich produktów niedopuszczalne...

daję wysoką ocenę, bo uważam, że minerały za samo bycie minerałami na taką zasługują :)

Mój #1

Po długich poszukiwaniach, nareszcie znalazłam idealny podkład mineralny.
Mój kolor to Creamy Natural, który dobrałam sobie sama, po przeczytaniu poradnika na stronie producenta. Świetny podkład, który nie uczula, można budować nim krycie, jest delikatny, świetnie współpracuje z olejami, nie zapycha, Same plusy! :)

Ulubiony

Wcześniej używałam tylko podkładów płynnych, aż do czasu kiedy siostra zamawiała próbki podkładów mineralnych Pixie. Stwierdziłam, że też wypróbuję. Od tamtej pory nie używam podkładów płynnych, tylko minerały :) testowałam kolory: cashmere, lunar falls, barely beige, vanila delight. Cashmere jest zdecydowanie za jasny, lunar falls też nie przypadł mi do gustu, vanila delight super, jednak barely beige-wygrał! Po nałożeniu podkładu skóra wygląda delikatnie i promiennie, wyrównuje koloryt, niweluje oznaki zmęczenia. Nie możemy jednak nałożyć za dużo produktu na twarz, wygląda to po prostu nieładnie. Zamówiłam już większe opakowanie i nie żałuję :) Podkład bardzo wydajny, nawet 3g próbka starczyła mi prawie na miesiąc, przy codziennym używaniu. Zapach ładny, podkład nie zapycha. Myślę że cena jest bardzo dobra, zważywszy uwagę na wydajność i działanie.

W końcu podkład naturalny

Zawsze używałam zwykłych drogeryjnych podkładów, które robiły mi wulkany i inne dziwne rzeczy na twarzy. Do czasu aż poznałam podkład Pixie. Jego jedyną wadą jest dość wysoka cena,ale jeżeli chodzi o jakość jest świetny !

Mój ulubiony podkład mineralny

Bardzo długo szukałam swojego idealnego podkładu mineralnego. Również podkład Pixie nie wydawał się początkowo nim być, ponieważ po kilku godzinach zaczynał wyglądać na skórze bardzo źle, wycierał się z niektórych miejsc i wchodził we wszystkie załamania. Po kilku miesiącach przerwy postanowiłam dać mu drugą szansę, tym razem jednak nakładałam podkład innym pędzlem (kabuki zamiast flat top) oraz znacznie cieńszą warstwą i to okazało się strzałem w dziesiątkę! Poprzednie niepowodzenia był tylko i wyłącznie moją winą. Wystarczy bardzo niewielka warstwa produktu, żeby pięknie wyrównać koloryt. Skóra wygląda bardzo naturalnie i jeżeli nie 'grzebiemy' przy twarzy w ciągu dnia, utrzymuje się bardzo długo. Dodatkowo bardzo duża gama kolorystyczna każdemu pozwoli znaleźć coś dla siebie.

Chyba nie

Zakupiłam próbkę jakoś w listopadzie i miesiąc później całe opakowanie pełnowymiarowe, czego bardzo żałuję. Jak to minerał, jest cholernie wydajny, przez co próbka 3g starcza na bardzo długo. W zimie byłam z niego dość zadowolona, ładnie się utrzymywał, świetnie krył, kolor dobrano mi idealnie (obsługa sklepu internetowego zasługuje na brawa), jednak im na dworze robiło się cieplej, tym gorzej się sprawdzał. Zaczął wyglądać bardzo ciężko, ważył się, spływał, potwornie wchodził w zmarszczki na czole, nawet dobrze przypudrowany. Nie wiem jak ja go teraz wykończę, bo nawet w połączeniu z innym minerałem wybija się bardziej i okropnie wchodzi w zmarchy :/

bardzo dobry, ale trzeba się z nim polubić

Na początku ta formuła mnie zupełnie odrzuciła - w przeciwieństwie do Amazon Gold była odczuwalna na skórze jak ciężki płynny podkład, a ja tego naprawdę nie lubię. Potem się jednak zorientowałam, że nadrabia trwałością, kryciem i wykończeniem - pod tymi względami przewyższa Amazon Gold. Wygląda naturalnie, nie przesuwa się, nie schodzi sam ze skóry, dłużej się trzyma. Jeśli chodzi o to uczucie maski na skórze, to kwestia indywidualna - im więcej sebum się z nim połączy, tym bardziej będzie go czuć, dlatego warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, żeby się aż tak nie przetłuszczała, dobrze też zainwestować w puder Kapok, żeby dodatkowo ją zmatowić. Przy okazji poprawia stan skóry, zwłaszcza w porównaniu z podkładami płynnymi.
Kupiłam go za 56zł i uważam, że to dobra cena, 89zł to jak dla mnie nieco za dużo, ale będę go kupować tak czy owak, nawet jeśli podrożeje.

Jednak KWC!

Testowałam ten podkład przez kilka tygodni po tym jak zamówiłam próbki na stronie Pixie. To moje pierwsze minerały więc nie mam porównania z innymi firmami. Byłam pozytywnie zaskoczona, że podkład nie wysusza skóry, nie ściąga, wręcz przeciwnie skóra jest nawilżona i gładka po aplikacji. Nakładałam go zarówno na sucho jak i na mokro. W obydwu przypadkach prezentował się dobrze. Kolorystyka jest świetna, każdy znajdzie coś dla siebie. Początkowo wystawiłam mu słabszą opinię gdyż twarz świeciła mi się bardzo po dwóch godzinach od aplikacji. Jednak wystarczyło zmienić bazę pod makijaż i teraz jest idealnie! Jestem zachwycona efektem, krycie wystarczające, pięknie wyrównany koloryt. Po przypudrowniu podkład wytrzymuje na skórze cały dzień, nie roluje się i nie ściera. Jest to naprawdę produkt godny polecenia, tym bardziej że po odstawieniu podkładów drogeryjnych i przejściu na mineralne, stan mojej cery znacznie się poprawił.

Świetny

Pixie Cosmetics spotkałam przez przypadek, buszując po drogerii i szukając nowego podkładu. Pani konsultantka poleciła mi Pixie podkład mineralny w pudrze i zakupiłam małą próbkę, sceptycznie nastawiona. Miałam wcześniej epizod z innym podkładem mineralnym w tej formie i zakończyło się to niezbyt dobrze.
Jakie było moje zaskoczenie kiedy go przetestowałam!!!
Nakładałam go pędzlem typu flat top - na krem do twarzy, czasem na bardzo minimalna ilość kremu BB - krycie ma świetne, a twarz wygląda na promienna, zupełnie inaczej niż po malowaniu buzi fluidem. Nie narzekam na trwałość- nie zważył się, wygląda super (mimo że cera mi się przetłuszcza), nie ściera się płatami. Czasem (ale nie codziennie) jedynie użyję bibułki matującej w ciągu dnia.
Minerały zawarte w podkładzie działają i nie uczulają. Niedługo po zastosowaniu próbki zakupiłam pełnowymiarowe opakowanie - jestem bardzo zadowolona z tego produktu. Na dodatek jest super wydajny!!

Mój ci on!

Do podkładów mineralnych podchodziłam jak do jeża- po leczeniu hormonami mam straszną cerę i właściwie tylko porządna warstwa szpachly dawała szansę na wygląd przy którym moglam się pokazać ludziom. Przy zakupach w jednym ze sklepów internetowych dostałam próbkę podkladu pixie. Nie był to mój kolor, ale postanowiłam go wypróbować. Bylam zachwycona efektem, jaki dawał na twarzy i zamówiłam najpierw kilka próbek, żeby znaleźć swój odcień, a potem pelne opakowanie.
+ wybór kolorów!
+ bardzo wydajny
+ naturalny skład, nie uczula
+ na twarzy efekt drugiej skóry, nie widać, że mamy podklad na skórze
+ niespodzianki są zakryte
+ nałożony na matujacy puder trzyma się ok. 12 godzin
+ po kilku tygodniach zauważyłam poprawę stanu skóry

- oczywiście cena. Ale jest wart kazdej złotówki