Sylveco, Ziołowy płyn do płukania jamy ustnej

Sylveco, Ziołowy płyn do płukania jamy ustnej

Hypoalergiczny, naturalny płyn przeznaczony do codziennej higieny jamy ustnej marki Sylveco jest bogaty w ziołowe ekstrakty (szałwia, mięta, rozmaryn, goździki) oraz łagodzącą alantoinę. Szybko i skutecznie oczyszcza z resztek pokarmowych, a dzięki zawartości olejku eterycznego z mięty pieprzowej mocno odświeża oddech i zapobiega powstawaniu osadu. Jest preparatem bez dodatku alkoholu, nie podrażnia błony śluzowej, wrażliwych dziąseł i zębów. Ksylitol (cukier brzozowy) wspomaga remineralizację szkliwa, pozwala utrzymać prawidłowe pH, dzięki czemu płyn jest pomocny w profilaktyce próchnicy.
Stosować płyn po każdorazowym myciu zębów lub w celu odświeżenia przez min. 30 sekund. Do płukania ust wystarczającą porcją jest doza 10 ml płynu.

Naturalny płyn

Płyn kupiłam że względu na jego naturalny skład i się nie zawiodłam. Jest dobry w smaku, utrzymuje świeży zapach z ust. Napewno nie podrażnia. Uważam że jest bardzo przyjemny w użytkowaniu i jeśli ktoś stawia na naturalne składniki to warto wypróbować.

Bardzo ziołowy i bardzo delikatny

O płynie do płukania ust z Sylveco słyszałam już od dawna wiele pozytywnych opinii i w końcu udało mi się go wypróbować. Opakowanie o mniejszej pojemności 100 ml zabrałam na wyjazd - to już jest pierwszy plus tego produktu, czyli dostępność zarówno w standardowej pojemności 500 ml jak również w butelce travel size :)
W kwestii opakowania dodam jeszcze, że nakrętka ma idealny rozmiar i pozwala na wygodne dozowanie produktu,
Sam płyn jest niezwykle delikatny, na pewno sprawdzi się u osób z wrażliwymi dziąsłami - co zresztą widać po wielu poprzednich recenzjach. Ja akurat takich problemów nie mam i dla mnie płyn był aż trochę za delikatny, mimo że zawsze wybieram łagodne produkty bez alkoholu i do takich jestem przyzwyczajona. Podczas płukania pieni się i dobrze oczyszcza jamę ustną, niestety nie daje uczucia odświeżenia, a przynajmniej bardzo krótkotrwałe. Mieszanka ziół jest w tej kompozycji smakowej zdecydowanie dominująca, a mięta schodzi na dalszy plan. Jest ciekawie, ale na co dzień wolę jednak klasyczną miętę. Myślę, że będę jeszcze po niego sięgać, ale okazjonalnie, właśnie w tym wydaniu podróżnym. Z takich bardzo łagodnych , ziołowych płynów moim faworytem pozostaje Alterra, bo bardziej podchodzi mi smak oraz to, że (moim zdaniem) lepiej odświeża.

Płyn do płukania jamy ustnej od sylveco

Bardzo dobry płyn, ma świetny skład i jest delikatny, super odświeża i łagodzi, dobry przy stanie zapalnym dziąseł, ma fajny smak taki łagodny i miętowy, jedyną jego wadą jest cena, no ale cóż coś za coś, napewno nie raz do niego wrócę.

Ideał przy wrażliwych i delikatnych dziąsłach!

Zacznę tę moją recenzję od tego, że zazwyczaj bardzo rzadko opisuję płyny do płukania jamy ustnej. Dlaczego? Ano głównie dlatego, że od zawsze byłam przekonana, że to jeden kij, różnią się jedynie ceną, zawartością alkoholu bądź jego brakiem i ewentualnie smakiem.

Wszystko zmieniło się, gdy zakupiłam ten oto płyn spod szyldu Sylveco, uprzednio przeczytawszy mnóstwo pozytywnych opinii na jego temat.
Akurat tak się złożyło, że w ostatnim czasie miałam kilka wizyt u dentysty (w tym ściąganie kamienia nazębnego) i moje i tak bardzo delikatne dziąsła znosiły to nienajlepiej. Listerine koszmarnie mnie podrażniał, dziąsła paliły żywym ogniem i krwawiły nawet przy jedzeniu, stąd moja pilna decyzja o zakupie specyfiku delikatnego i najlepiej ziołowego.
Cena nie była zbyt zachęcająca, przyznaję - 24 zł/500 ml...Bolało, bo wiecie - na kremy mogę i setki wydawać, na perfumy podobnie, ale na płyn do płukania gęby?! Jednak kupiłam, wydałam te 24 zeta i wiecie co? Dziś mogę śmiało powiedzieć, że zapłaciłabym za niego nawet i dwukrotnie więcej, jest tak wspaniały i tak skuteczny! <3

PLUSY:
+ Jak to u Sylveco - opakowanie i jego design, coś pięknego! Dopracowana szata graficzna, solidny kartonik ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, a w środku plastikowa, półprzezroczysta butelka w przepięknym chabrowym kolorze :) Dodatkowo otrzymujemy miarkę, która jest pomocna przy dozowaniu płynu.,
+ Przyjemny smak oraz zapach - mieszanka ziół, głównie goździków, szałwii, rozmarynu (miętę wyczuwam w zapachu najmniej, w smaku natomiast jest bardziej zaakcentowana). Płyn jest delikatny, ale o dziwo znakomicie odświeża oddech.
+ Wzorowy, naturalny skład, który ABSOLUTNIE nie podrażnia moich wrażliwych dziąseł - wspomniane ekstrakty ziołowe (goździk, rozmaryn, szałwia, mięta), alantoina, ksylitol, brak alkoholu,
+ Płyn doskonale zmiękcza płytkę nazębną i ułatwia jej usunięcie (stosuję płyny zgodnie z zaleceniem mojej pani doktor, a więc i przed, i po umyciu zębów), natomiast zastosowany po myciu skutecznie odświeża oddech, pozostawia zęby idealnie czyste, do tego zapobiega szybkiemu powstawaniu osadów (pijam mnóstwo kawy i naprawdę widzę różnicę), działa również łagodząco, ściągająco, wręcz znieczulająco - wiem, co mówię, mam zaawansowany bruksizm (i przez to pogryzione policzki i język), do tego po tych wizytach i dentysty miałam nadwrażliwość pozabiegową, a ten płyn wszystko zaleczył, złagodził, ukoił i zniwelował krwawienie dziąseł. Coś niesamowitego, nawet płyn Lacalut nie jest tak delikatny, jak płyn z Sylveco!
+ Nie uczulił mnie (mimo zawartości ekstraktów i olejku eterycznego z mięty pieprzowej), nie podrażnił i nie zrobił żadnej krzywdy.
Aha, ust też nie wysusza, w przeciwieństwie do Listerine ;).
+ Wydajność ok - wprawdzie mój egzemplarz zaliczył denko po 2 tygodniach, ale stosowałam go przed i po myciu (a więc 4x dziennie) - czyli wychodzi na to, że przy stosowaniu wyłącznie po umyciu, przez jedną osobę, butelka 500 ml będzie cieszyć nas przez bity miesiąc.
+ Cena adekwatna do składu oraz jakości produktu.
+ Polska marka <3

MINUSY:
- Brak, toż to jest ideał :).

Reasumując - odkryłam przez zupełny przypadek, że jednak naturalne płyny służą mi bardziej, aniżeli popularne Listerine, Cogate czy inne tego typu.
Sylveco to małe cudo - to produkt naturalny, wprost stworzony dla osób z wrażliwymi dziąsłami. Doskonały skład, przyjemny zapach i smak i do tego natychmiastowe działanie - czego chcieć więcej?
Bardzo, bardzo polecam, zwłaszcza jeśli większość drogeryjnych/marketowych płynów was podrażnia - Sylveco wam tego nie zrobi, gwarantuję! ;)

Bardzo dobry płyn

Płyn ziołowy do płukania jamy ustnej 100 ml wraz z pastą kupiłam w Hebe za
4, 99zł. Żałuję że nie wzięłam kilku takich zestawów bo obydwa produkty okazały się bardzo dobre.
Jeśli chodzi o płyny tego typu to staram się kupować jak najbardziej naturalne i bez alkoholu bo nie cierpię tego efektu pieczenia w ustach.
Przyznaje się że nie używam takich produktów codziennie tylko jak mi się przypomni.

Płyn zapakowany jest w buteleczkę z niebieskiego przeźroczystego plastiku a zapach ma faktycznie miętowo-ziołowy.
W składzie mamy masę ziół:
1. ekstrakt z szałwii- działa przeciwzapalnie, ściągająco
2.ekstrakt z mięty pieprzowej- odświeża oddech, zapobiega powstawaniu osadu
3. Ekstrakt z rozmarynu-działa antyseptycznie
4.Allantoina- łagodzi podrażnienia dziąseł
5.ekstrakt z goździka- działa antybakteryjnie, odświeża.
6.ksylitol- wspomaga remineralizacje, utrzymuje odpowiednie pH,
7. Glicerynę
Bez alkoholu, bez fluoru.

Płyn nie ma mocnego smaku. Czuć zioła i lekką miętę ale nie jest to coś intensywnego
Płyn nie piecze, nie szczypie bo jest bez alkoholu. Jest łagodny w działaniu i mi to pasuje.
Podejrzewam że dla osób o wrażliwych zębach też będzie odpowiedni.

Sprawdzi się do codziennej higieny jak i w sytuacjach poważniejszych typu spotkanie, impreza.
Jedynie przyczepić się mogę do krótkotrwałego odświeżenia oddechu .

PLUSY
# naturalny skład
# delikatny zapach
# łagodny smak
# bez alkoholu- nie piecze, nie szczypie
# bez fluoru
# niska cena
# polska marka
# łatwo dostępny

+/- dobrze odświeża oddech ale troszkę dla mnie za krótko

Ziołowe ukojenie

Od wielu lat borykam się z próchnicą i bardzo wrażliwymi dziąsłami. Kiedyś stawiałam na najbardziej popularne i tanie produkty do higieny jamy ustnej, które dawały świeżość i pozorną poprawną, choć tak naprawdę pogarszały stan zębów.
Czas na świadomą i skuteczną pielęgnację!
Płyn działa skutecznie, odświeża oddech i daje uczucie ukojenia, jest przy tym niezwykle delikatny. Zapach ziołowy, nie narzucający się, daleko mu do marketowych rypaczy.
Jest o niebo lepszy!

Świetny płyn do jamy ustnej

Płyn na długo odświeża oddech, jest delikatny i skuteczny w swoim działaniu. Po jego użyciu nie występuje żadne pieczenie czy podrażnienie. Koi dziąsła, zapobiega pojawianiu się aft. Za skuteczność i skład zagości w moim domu na stałe.

Uuu, tego gagatka polubiłam! Dobry skład, dobre odświeżenie, po prostu dobry produkt.

Przyznam szczerze, że płyny do płukania jamy ustnej, to taka kategoria produktów, nad którą niespecjalnie się rozczulam. Często wrzucam je do koszyka przy okazji innych zakupów w hipermarketach/dyskontach i zazwyczaj jestem zadowolona. Nie mam wysokich oczekiwań, zależy mi przede wszystkim na tym, by płyn odświeżał i zapewniał komfort między szczotkowaniem. Recenzowany płyn w wersji travel size był dodatkiem do gazety, dzięki temu miałam okazję go poznać i… polubić :).

Pełnowymiarowe opakowanie płynu to butelka o pojemności 500 ml, ja natomiast otrzymałam produkt o pojemności 100 ml. Opakowanie podoba mi się, jest proste, ale jednocześnie estetyczne, typowe dla marki Sylveco. Po otwarciu buteleczki od razu poczułam odświeżający zapach, lekko miętowy, niedrażniący, niezbyt mocny. Podobnie rzecz się ma ze smakiem – jest po prostu w punkt, czuć orzeźwiającą miętę, ale jednocześnie nie jest to smak, który powoduje szczypanie czy pieczenie. Skład płynu to na pewno jego zaleta. Gliceryna, alantoina, szałwia, mięta pieprzowa, rozmaryn, goździk, nic kontrowersyjnego nie znajdziemy.

Płyn dobrze odświeża oddech na długi czas i w zasadzie to jest dla mnie najważniejsze. Nie odnotowałam, by jakkolwiek podrażniał, ale zaznaczam, że nie mam wrażliwych zębów i dziąseł. Chociaż myślę, że on sprawdzi się również wrażliwcom, bo jest delikatny i nie wydaje mi się, by mógł zrobić krzywdę.

Podsumowując, produkt Sylveco to bardzo dobry płyn. Na pewno skuszę się na pełnowymiarowe opakowanie. Nieco ponad 20 złotych za butlę 500 ml to w mojej ocenie uczciwa cena, zwłaszcza, że w kwestii składu nie ma do czego się przyczepić. Polecam!

Idealny przy porannym myciu zębów

Bardzo lubię ten płyn do płukania jamy ustnej. Nie zawiera alkoholu, więc jest delikatny i nie piecze przy używaniu.
Jego wielkim plusem jest naturalny, ziołowy skład. Szałwia, mięta. Te rośliny posiadają dobroczynne moce dla naszego zdrowia.
Wiem, że do niego wrócę, ponieważ idealnie wieńczy poranne szczotkowanie zębów.
Z innymi, bardziej specjalistycznymi płynami do płukania miałam ten problem, że jedząc pierwszy posiłek nawet kilka godzin po użyciu, czułam jego zmieniony smak. A w zasadzie to nie czułam kompletnie żadnego smaku, co strasznie mi przeszkadzało.
Myślę, że raczej nie nada się dla osób z większymi problemami. Ja stosuję silniejsze specyfiki na noc, gdy nic już nie jem. I taka pielęgnacja jamy ustnej sprawdza się u mnie bardzo dobrze.

Ziołowe odświeżenie

Plyn kupilam na stronie Sylveco. Wcześniej kupowałam ich kosmetyki do twarzy i ciała, dlatego chcialam tez wypróbować ten plyn.

- opakowanie - duże 500ml, w ladnym plastikowym opakowaniu, jest w porządku w stosunku do ceny (18zl). Produkt przewoziłam w różnych torbach i nigdy nie wylał mi się

- smak - orzezwiajacy, ziolowy, delikatny. Niecierpię mocnych miętowych, szczypiących aromatów, dlatego dla mnie jest on idealny. Odpowiedni po umyciu zębów lub w ciągu dnia aby odświeżyć oddech

- działanie - produkt zapewnia uczucie odświeżenia i przyjemnego chłodu. Zapewniamy komfortowe uczucie świeżości i czystości.

- skład - naturalny, zawiera ekstrakt z liści mięty pieprzowej, szalwi lekarskiej, goździków i rozmarynu lekarskiego

Bardzo polecam ten produkt, warto wypróbować :)

Płyn do płukania jamy ustnej

Bardzo fajny produkt. Mój ulubiony płyn do płukania jamy ustnej. Ma bardzo dobry skład i nie wysusza jamy ustnej. Jeden z lepszych, jakie używałam a przy moich wrażliwych zębach nie wszystkie się sprawdzają ; ) polecam

Najlepszy płyn do płukania jamy ustnej

Bardzo, bardzo lubię ten produkt. Ma naturalny skład, świetnie odświeża oddech, zapobiega powstawaniu próchnicy, nie " pali " w ustach, jest bardzo łagodny i przyjemny w smaku, jednak wyraźnie czuć w nim miętę, i długo po płukaniu jeszcze ten posmak się utrzymuje co dla mnie jest na plus ;) Jest bardzo wydajny, bardzo mała ilość wystarczy na jedno użycie .nie da się go porównać z żadnym innym drogeryjnym płynem do płukania jamy ustnej, przyjemność używania jest nieporownywalna ;) bardzo polecam. Ja będę kupować regularnie