Sylveco, Ziołowy płyn do płukania jamy ustnej

Sylveco, Ziołowy płyn do płukania jamy ustnej

Hypoalergiczny, naturalny płyn przeznaczony do codziennej higieny jamy ustnej marki Sylveco jest bogaty w ziołowe ekstrakty (szałwia, mięta, rozmaryn, goździki) oraz łagodzącą alantoinę. Szybko i skutecznie oczyszcza z resztek pokarmowych, a dzięki zawartości olejku eterycznego z mięty pieprzowej mocno odświeża oddech i zapobiega powstawaniu osadu. Jest preparatem bez dodatku alkoholu, nie podrażnia błony śluzowej, wrażliwych dziąseł i zębów. Ksylitol (cukier brzozowy) wspomaga remineralizację szkliwa, pozwala utrzymać prawidłowe pH, dzięki czemu płyn jest pomocny w profilaktyce próchnicy.
Stosować płyn po każdorazowym myciu zębów lub w celu odświeżenia przez min. 30 sekund. Do płukania ust wystarczającą porcją jest doza 10 ml płynu.

Czyżby najlepszy?

Prosty skład, dużo ekstraktów z ziół, brak podrażniania i pieczenia, całkiem niezła wydajność (plus za miarkę), łagodny zapach i smak, miła dla oka szata graficzna.
Wady? Nie jest dostępny w każdym sklepie.
Do tej pory to jedyny płyn do płukania ust, z którego jestem w 100% zadowolona.

Przyjemne naturalne odświeżenie

Spełnia swoje zadanie - daje przyjemne mocne uczucie odświeżenia i czystości. Posiada ekstrakt z liści mięty pieprzowej, liści szałwii lekarskiej, goździków i liści rozmarynu lekarskiego, ziołowa mieszkanka w smaku jest naprawdę intensywnie miętowa w bardzo przyjemny sposób. Produkt jest delikatny dla dziąseł.
Zdziwiła mnie zawartość ksylitolu w takim produkcie, zastanawiam się czy w takim razie nadaje się do użycia na noc.

Opakowanie 500ml jest spore i wystarcza na długo, cena jest odpowiednia (zapłaciłam za niego 22,90zł).

Lekki i ziołowy

Korzystając z okazji, że robiłam zakupy na stronie Sylveco kupiłam ten płyn. Jestem bardzo zadowolona. Płyn jest delikatny i dba o moje dziąsła i zęby bez żadnej chemii. Szkoda, że nie czuję tego odświeżenia co gwarantuje producent, ale ze względu, że produkt jest bez chemii nie przeszkadza mi to. Używałam go z wodą wiem może gdybym płukała samym płynem odświeżenie byłoby lepsze. Następnym razem tak zrobię. Smak typowo ziołowy. Opakowanie poręczne i fajny dodatek w postaci pojemniczka do nalewania płynu. Wystarczył mi na miesiąc. Polecam.

Super płyn

W końcu upolowałam ten płyn w drogerii natura, którego długo szukałam, płyn spełnia swoje zadanie, odświeża oddech, łagodzi podrażnienia, oczyszcza zęby i jamę ustną, jest wydajny, ma specjalną nakrętkę z miernikiem i wtedy można wydozować odpowiednią ilość płynu co mi się podoba, można nabyć w promocyjnej cenie w hebe lub naturze, i ma specyficzny (ziołowy) zapach, ale mi to nie przeszkadza. Polecam.

Mój numer jeden!

Ten płyn jest chyba najlepszy na rynku, jeśli chodzi o delikatne, naturalne płukanki do jamy ustnej. Ma super ziołowy skład i odświeżenie najbardziej zbliżone do popularnych, alkoholowych płynów (ale bez uczucia pieczenia). Super pomysłem jest dołączona miarka - Sylveco chyba jako jedyny producent zapewnił takie rozwiązanie. Używam jednorazowo jedynie 5 ml i uważam, że jest to wystarczająca porcja - płyn się świetnie pieni. Jedynym minusem jest dostępność. Stacjonarnie widziałam go jedynie w Kontigo, a nie jest to bardzo popularna sieć. Moim zdaniem, jeśli chodzi o stosunek jakość-cena, to opłaca się wydać te kilka złoty więcej niż na standardową płukankę.

To już moje 10 opakowanie?

Ten płyn to cudeńko! Jak wiadomo skład jest super naturalny, nie ma żadnych świństw, składniki są ziołowe, łagodne.
Ale przede wszystkim ten płyn nie powoduje uczucia pieczenia! W moim odczuciu zwykłe płyny do płukania ust są wręcz żrące, a po użyciu mam wrażenie totalnie wypalonej i wyjałowionej jamy ustnej. Ten płyn jest delikatny i to jest naprawdę miła odmiana.
Smak jest bardzo fajny - mocno (ale nie chemicznie) odświeżający, trochę ziołowy. Moim zdaniem kompozycja smakowa jest bardzo udana.
Używam od paru lat i jestem zadowolona.
Do jednego płukania wystarczy niewielka ilość płynu.

Świetny produkt

Ziołowy płyn do płukania jamy ustnej od Sylveco zakupiłam podczas zakupów w internecie za około 18 złotych.
OPAKOWANIE
Opakowanie w kolorze niebieskim – buteleczka 500 ml. Myślę, że celowo butelka jest w kolorze niebieskim ponieważ ma myśl przychodzi nam związana z tym kolorem świeżość, jednak sam płyn ma kolor jasno brązowy. Opakowanie bardzo praktyczne płyn super się nalewa, mamy dodatkowo plastikową miarkę w formie a’la kieliszka.
Przydatność produktu – 6 miesięcy od otwarcia.

KONSYSTENCJA/ZAPACH/WYDAJNOŚĆ
Konsystencja płynna, zapach ziołowo-miętowy nie jest jak w tradycyjnych płynach które do tej pory stosowałam – jest taki bardziej naturalny – nic mnie po nim nie pali (dosłownie) w buzi i jest bardzo łagodny ale czuć odświeżenie. Co do wydajności – super - 10 ml płynu wystarczy na jedno płukanie ust czyli jedna buteleczka będzie na 50 razy.

SKŁADNIKI
woda, gliceryna, wodorowęglan sodu, ksylitol, ekstrakt z szałwii lekarskiej, ekstrakt z mięty pieprzowej, ekstrakt z rozmarynu lekarskiego, ekstrakt z goździków, alantoina, benzoesan sodu, kwas cytrynowy, betaina kokamidopropylowa, olejek eteryczny z mięty pieprzowej.
Ekstrakt z liści mięty pieprzowej – posiada właściwości wywołujące uczucie chłodu dzięki czemu silnie odświeża oddech i łagodzi, zapewniając komfortowe uczucie świeżości;
Ekstrakt z liści szałwii lekarskiej – działa osłaniająco, ściągająco, przyśpiesza odbudowę nabłonka śluzówki;
Ekstrakt z goździków – odświeża oddech, działa antyutleniająco, dodatkowo wykazuje właściwości wzmacniające;
Ekstrakt z liści rozmarynu lekarskiego – zawiera do 5% garbników o właściwościach ściągających dodatkowo ma działanie kojące i łagodzące.

MOJA OPINIA
Płyn do płukania od Sylveco jest jednym słowem świetny. Nie powoduje żadnych podrażnień ani pieczenia w jamie ustnej. Bardzo delikatny ale skuteczny przy czym wydajny i za rozsądną cenę. Super skład i opakowanie. Nie widzę żadnych wad na pewno zostaniemy ze sobą na bardzo długo – zależało mi na zmianie wcześniejszego płynu ponieważ był dla mnie za mocny i szukałam czegoś naturalnego - bardzo się cieszę, że pierwsze podejście i już mam bardzo dobrze działający płyn do płukania jamy ustnej, polecam.

KWC

Absolutnie najlepszy płyn do płukania jamy ustnej jaki kiedykolwiek miałam, więc się go trzymam i nie zmieniam. Zużyłam niezliczenie wielką ilość butelek. Przede wszystkim mnie nie podrażnia, a mam wrażliwe zęby. Inne płyny też powodowały, że nie mogłam już wytrzymać, piekła mnie jama ustna, a tu takie przyjemne zaskoczenie. Płyn jest na tyle łagodny, że nie robi mi żadnej krzywdy. Starcza na długo, ma dobry smak.

Robi to co ma robić

Robi to co ma robić. Odświeża jamę ustną i nie podrażnia dziąseł. Więcej nie oczekuję od tego typu produktów. Ogromny plus za bardzo ładny, naturalny skład, bez zbędnych skłądników, ktore znajdziemy w teho typu popularnych produktach.

Wart uwagi

Kupiłam na promocji w drogerii, niestety nie zobaczyłam daty ważności. Okazała się bardzo krótka. Mimo, że cena nie była jakoś mega niska. Płyn należy do bardzo łagodnych i ziołowych w smaku. Bardzo wydajny, służył by mi dłużej - jednak data ważności. Zachwycił cała rodzinę swoim naturalnym składem i smakiem. Nie wiem czy potrafiłabym, tylko go używać.

Mój nr 1!

Przyzwyczajona byłam do ostrego smaku płynu Listerine, nagle coś tak łagodnego nie dawało mi satysfakcji bo miałam poczucie niedokończonej pielęgnacji jamy ustnej. Ale z czasem bardzo doceniłam ten produkt, mimo braku agresywnego smaku dobrze odświeża, jeżeli w buzi pojawiają mi się jakieś podrażnienia ten płyn bardzo dobrze je łagodzi. Na początku pozostawiał dziwny posmak, ale szybko się przyzwyczaiłam i teraz nawet nie zauważam tego.
Doceniam za delikatne działanie, świetny skład i ukłon w stronę naturalnej pielęgnacji.
Chciałabym więcej takich produktów na polskim rynku i w polskich drogeriach!

Naturalny płyn do płukania ust

Płyn przywraca równowagę flory bakteryjnej i jest pomocny w profilaktyce próchnicy. Jest hypoalergiczny i zalecany w codziennej higienie. Szybko i skutecznie oczyszcza z resztek pokarmu i odświeża oddech. Zapobiega powstawaniu osadu i nie podrażnia błony śluzowej czy wrażliwych dziąseł i zębów. Dzięki bogatym składnikom wspomaga także reminalizację szkliwa i utrzymuje prawidłowe pH. Panie i panowie: poznajcie mój nowy nr 1 w higienie jamy ustnej!