Elmex, Przeciw próchnicy, Płyn do płukania jamy ustnej z aminofluorkiem

Średnia ocena: 4.91/5

bialastokrotka.pl

Apteka Polska APTE.PL

REKLAMA

Wysoce skuteczna formuła elmex z aminofluorkiem tworzy dwufunkcyjną ochronną warstwę wapniowo-fluorową, która remineralizuje zęby i zapobiega powstawaniu ubytków. Zapobiega próchnicy zębów, chroni szkliwo zębów przed działaniem kwasów, wzmaga remineralizację szkliwa, zmniejsza rozpuszczalność szkliwa, zapewnia skuteczną ochronę miejsc niedostępnych dla szczoteczki. Jeden z niewielu płynów do płukania jamy ustnej niezawierający alkoholu i barwników ; pH 4,3. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. Dodatkowa pielęgnacja jest bardziej skuteczna wieczorem, ponieważ aminofluorek może remineralizować zęby przez całą noc, zapewniając długotrwały efekt.
Zawartość fluoru: 250 ppm F - (100 ppm F - pochodzi z aminofluorku Olaflur, 150 ppm F - pochodzi z fluorku sodu).

w punkt

Jeden z najlepszych płynów! Jest zarówno mocny w działaniu, jak i delikatny. Nie jest to typowe listerinowe piekło, ani ziołowa mdłość typowa dla "naturalnych" płynów. Ten jest wyważony. :D Po użyciu czuję świeżość i wręcz mistyczną zdrowotność. Jest wydajny.

Minusy:
-wysoka cena bez promocji
-dostepnosc w aptekach i marketach

Ten produkt to mój zdecydowany hit.

Płyn do płukania jamy ustnej przeciw próchnicy z Elmex.

Produktom z marki Elmex jestem wierna od lat. Uważam, że mają do zaoferowania dużo skutecznych produktów, tak jak o to ten płyn do płukania jamy ustnej.

Dla mnie to produkt na 5 gwiazdek. Doskonały produkt. Kupimy go już na promocji za 9,99 złotych za 400ml. Wygodną butelka z zakrętką, która ma narysowaną miarkę, może służyć jako kubeczek. Można obserwować zużycie płynu oraz sam nadruk jest ładny I subtelny. Tak samo kartonik w który jest zapakowany. Wzbudza wrażenie faktycznie profesjonalnego produktu. Produkt jest wydajny.

Bardzo odpowiada mi jego miętowy smak. Płyn jest niezwykle delikatny. Nic nie szczypie ani nie wypala dziąseł. Wspaniałe łagodzi i odświeża jamę ustną. Moim zdaniem chroni przed próchnicą.

Nie zawiera alkoholu ani barwników, dlatego mogą go stosować kobiety w ciąży.

Super produkt

Chyba jednak lepiej wychodzi mi pisanie recenzji na temat produktów makijażowych, czy pielęgnacyjnych. Recenzje produktów typowo przeznaczonych do higieny są u mnie bardzo krótkie i treściwe, ponieważ nie umiem lać wody na takie tematy :p A więc krótko i na temat. Bardzo dobry płyn do płukania jamy ustnej, jeden z moich ulubionych. Świetnie dba o higienę jamy ustnej, jest super dopełnieniem szczotkowania i nitkowania zębów, pozostawia przyjemne uczucie w ustach, jego smak jest powiedziałabym typowo dentystyczny. Płyn poza odświeżaniem jamy ustnej zapobiega powstawaniu próchnicy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jednak próchnica to główny powód, przez którego później musimy odwiedzać dentystę.
Płyn jest duży, wydajny, butelka jest solidna, nakrętka duża, gdzie możemy dozować produkt. Bardzo bardzo dobry produkt i polecam.

Nie zliczę opakowań

Płyn Elmex jest mi znany już naprawdę kilka dobrych lat, długich lat. Pamiętam jak kupowałam go jako nastolatka, jednak wersję dla wrażliwych zębów. Pomogła i zdecydowałam się po czasie na ten płyn i tak został do dziś.

Oczywiście, wizyty u dentysty mnie nie ominęły! Zdarzyła się próchnica ale przyznam, że nie używałam go tak regularnie aczkolwiek nie można w ślepo wierzyć, że używanie płynu uchroni nas w 100% od próchnicy. Ważne są regularne kontrole u specjalisty, dbanie o higienę i oczywiście takie płyny czy pasty mogą jedynie wspomóc.

Płyn kupuje zawsze na promocjach bo wtedy jest naprawdę opłacalny. Zdarzają się promocje, gdzie kupuje za 10 zł i wtedy biorę zapas bo wiem, że się nie zmarnuje.

Płyn z całą pewnością nie odświeży oddechu ale to nie takie zadanie. W tym przypadku ma wspomóc dbanie o higienę a nie o oddech. Ja jestem mu wierna i w pewnym stopniu wierze w jego działanie ale oczywiście dbam również w inny sposób tak jak pisałam wyżej.

Płyn Elmex jest zawsze w mojej szafce, jednak kupuje też inne bo nie wyobrażam sobie początku i zakończenia dnia bez płukania jamy ustnej.

Dobry ale mocny

Płyn często kupuje podczas promocji. Płyn ma bardzo ostry smak dlatego częściej wybieram opcje sensitive. Dzięki temu, że płyn jest mocny i miętowy bardzo dobrze odświeża zapach jamy ustnej choć efekt raczej jest krótkotrwały. Na pewno płyn skutecznie pomaga dodatkowo zadbać o higienę jamy ustnej po szczotkowaniu. Jest dość wydajny. Produkt nie podrażnia .

Dobry, nie piecze

Pierwszy płyn który nie powoduje u mnie ognia w ustach. Jest delikatny w smaku. Mimo że nie jest to smak czysto miętowy daje uczucie odświeżenia. Używam go codziennie wieczorem po myciu zębów jako "domknięcie" a czasem też rano i w ciągu dnia. Dla mnie produkty Elmex czy to pasty czy płyn są odkryciem roku. Bardzo je lubię. Czuję że prawidłowo dbają o moje zebyy

Klasyk :)

Od wielu lat używam różnorodnych płynów do płukania jamy ustnej. Ze względu na nadwrażliwość i odkryte szyjki zębowe wybór nie jest wcale taki prosty. Akurat była promocja i udało mi się kupić produkt w cenie 9,99 zł. Opakowanie od wielu lat się nie zmienia czyli biel połączona z pomarańczą. Płyn jest w opakowaniu 500 ml z nakrętką,która służy także jako miarka. Stosowałam według zaleceń producenta rano i wieczorem. Nie uczula, nie powoduje podrażnień skóry wokół ust (co u mnie było dość częstym problemem) ani nie zwiększa mojej nadwrażliwości. Pozostawia uczucie świeżości i czystości.
Ja akurat mam problemy z próchnicą ale raczej jej nie widać więc mam nadzieję,że płyn dotarł we wszystkie zakamarki. Produkt jest wydajny - mi starczył na praktycznie miesiąc. Co do smaku i zapachu to dla mnie nie drażniący i przypominający wizyty w gabinecie dentystycznym :)
Marka znana mi od lat i przyznam,że mam do niej zaufanie dlatego produkt oceniam na 5 gwiazdek. Myślę,że sięgnę także po płyn do płukania przeznaczony dla zębów nadwrażliwych bo ten przypadł mi go gustu.

KWC w swojej kategorii

Kiedyś używałam płynów do płukania jamy ustnej po każdym szczotkowaniu, obecnie tego nie robię, bo myję zęby w prawidłowy sposób (pasty po umyciu nie należy płukać, ona ma zostać na zębach, wtedy nie wolno stosować płynu do płukania, bo mija się to z celem).

+dosyć droga, ale skuteczna, polecana często przez dentystów,
+ma przyjemny smak, nie tak jak większość dostępnych na rynku płukanek, które wyżerają buzię,
+kiedy stosowałam (kilkanaście lat), nie miałam problemu z próchnicą,
+ładne opakowanie,
+wygodny kubeczek,
+podoba mi się to, że płyn jest przezroczysty i ma przezroczystą butelką,
+jak ktoś nie jest w stanie po umyciu nie przepłukać zębów wodą, to zdecydowanie powinien stosować płyny, ten mogę polecić.
+są osoby, które czują potrzebę odświeżenia ust także w ciągu dnia, do tego płyn się świetnie nada,

-niepotrzebny dodatkowy kartonik,
-butelka jest duża i zajmuje sporo miejsca, z tego powodu po czasie przerzuciłam się na płyn Sylveco, bo mi się po prostu mieścił w szufladzie w łazience (nie lubię mieć kosmetyków na wierzchu)

Absolutne must have

Rzadko kiedy zmieniam płyn do płukania jamy ustnej, ponieważ ten sprawdził się i sprostał wielu wyzwaniom na przestrzeni lat, a częstotliwość plombowania zębów zmniejszyła się, od kilku lat mam spokój. Stosuję razem z pastą do zębów z tej samej serii.

Dobry

Płyn ma dość ostry smak, który przy płukaniu rozchodzi się po całej jamie ustnej.
Pozostawia odczucie świeżości i czystości.
Nie podrażnia dziąseł ani zębów.

To co mi w nim nie odpowiada to krótkotrwałość odświeżenia.
Płyn jest wydajny.
Trudno mi ocenić czy chroni przed próchnicą, w mojej ocenie to kwestia częstej higieny jamy ustnej i samych zębów.

Płyn Elmex

Nie mogłam znaleźć mojego ulubionego płynu do płukania i spróbowałam Elmexa. Sprawdził się, pomaga na nadwrażliwość zębów, daje uczucie świeżości, ma dosyć łagodny smak. Na pewno jeszcze go kupię.

Przyjemnie odświeża oddech

Elmex płyn do płukania jamy ustnej z aminofluorkiem przyjemnie odświeża oddech. Producent zapewnia że produkt zapewnia także ochronę przed próchnica. Według mnie sam płyn tego nie zapewni ale jest fajnym dodatkiem. Pozostawia przyjemne uczucie świeżości w jamie ustnej.Myślę że nie jest to produkt niezbędny ale warty uwagi.
Pozostawia miętowy posmak, nie podrażnia ani nie szczypie. Produkty elmex zazwyczaj polecają dentyści i muszę przyznać że są to dobrej jakości produkty.
Opakowanie to wygodna zakręcane butelka w papierowym kartoniku.
Wydajność no cóż nie jest to produkt wydajny przy regularnym stosowaniu.
Cena jest trochę wysoka bo kosztuje około 25zl więc warto czekać na promocję.
Dostępny w praktycznie każdej drogerii oraz supermarketach.