Eludril, Care, Płyn do płukania jamy ustnej przeciw płytce nazębnej

Eludril, Care, Płyn do płukania jamy ustnej przeciw płytce nazębnej

EludrilCARE to produkt przeznaczony do codziennej higieny jamy ustnej, odpowiedni dla osób, u których samo szczotkowanie zębów nie jest skuteczne w usunięciu płytki nazębnej, oraz osób użytkujących protezy, implanty i aparaty ortodontyczne.

Płytka nazębna jest głównym czynnikiem problemów z dziąsłami. EludrilCARE zapobiega i ogranicza odkładanie się płytki nazębnej, zawiera chlorheksydynę i chlorek cetylpirydyny, które mają właściwości oczyszczające. Pomaga zachować zdrowe, gładkie i mniej podrażnione dziąsła. Skuteczność przeciwpłytkowa potwierdzona klinicznie. Miętowy smak odświeża oddech każdego dnia.
Płyn nie zawiera alkoholu.
Gotowy do użycia.
Smak miętowy.

Ta wersja sprawdza mi się zawsze po bardziej inwazyjnych zabiegach u dentysty lub przy nadwrażliwości dziąseł

Obie są równie skuteczne,ale ta nie posiada alkoholu, a działanie jest równie dobre. Każdy kto poczuł moc alkoholowej płukanki w czasie gojenia się czegoś w buzi wie na pewno o czym mówię ;D. Oczywiście najpierw warto zapytać lekarza kiedy można go użyć i czy w ogóle jest potrzebny. Wersję klasyczną z alkoholem zazwyczaj stosuje kiedy ząb zaczyna niedomagać i przed wizytą chce sobie ulżyć w cierpieniu, ewentualnie kiedy dentysta stwierdzi,że po wizycie szkody nie zrobi. Kiedy mamy bardzo wrażliwe zęby i po prostu chcemy jej używać jako płukanki,to też wybrała bym wariant bez alkoholu. Jak ta wersja spełnia swoją podstawową funkcję ? Na usuwanie osadu,jako wspomagacz do mycia lub przepłukania kiedy nie mamy opcji umyć zęby sprawdza się bardzo dobrze. Rzeczywiście kiedy stosujemy go regularnie kamień osadza się wolniej,a jeżeli już mamy porządną szczoteczkę,to w ogóle bajka. Płyn odświeża, jest antybakteryjny,przeciwzapalny,ma mocno miętowy posmak,nie zauważyłam żeby barwił zęby,ale ja go rozcieńczam. W formie codziennego płukania stosuje go obecnie najrzadziej,wybieram inne. Sprawdził się na pewno po ekstrakcji zęba,kilka dni po,przynosił ulgę,hamował potencjalny stan zapalny,łagodził,również kiedy miałam problemy z dziąsłami i były nadwrażliwe. Może zabarwić umywalkę, także warto go od razu z niej spłukać. Ja nie płuczę nim na czysto, rozwadniam z wodą w proporcji 1 do 4 lub 1 do 3,nie jest wtedy za mocny w smaku i kolorze. Dla mnie więc to wydajny produkt. Ma u mnie 5 z minusem z ryzyko tego barwnika i mocny smak na czysto. Do codziennego użytkowania wolę mniej miętowe płyny do płukania.

Najlepszy płyn ale barwi

Trzeba uważać z tym gagatkiem bo idealny jest przy dziąsłach które szybko i mocno krwawią. sama używałam go po tym jak miałam usuwany kamień i piaskowanie. podrażnione dziąsła mi strasznie krwawiły, więc zalecono mi używanie eludrilu i działa genialnie ale... lubi barwić przy dłuższym stosowaniu!! zwłaszcza oczyszczone zęby. Tego nie wiedziałam i zauważyłam że trochę ten kolor mi zaczął wchodzić, ale szybko też zmieniłam na elmex. Tak czy inaczej wróciłam do niego i używam codziennie przez 2 tygodnie a następnie zmieniam płyn na inny na 2-3 tygodnie by nie zabarwiło mi właśnie zębów. nie jest on tani ale warty swojej ceny.

Polecił mi dentysta

Płyn do płukania jamy ustnej polecił mi mój dentysta . Niestety od lat zmagam się z płytką nazębną i od lat testuje różne płyny i pasty i w końcu znalazłam swój nr 1 ! Płyn kupiłam w aptece za 20 zł , ma kolor lekko czerwony , jest mocny ale idzie się przyzwyczaić . Trzeba mu dać duży plus za to że płyn nie ma w sobie alkoholu , więc jest bardzo delikatny dla zębów i dziąseł. Płyn może być używany nawet przez osoby co mają aparat także super . Muszę przyznać że płyn bardzo dobrze oczyszcza jamę ustną , mocno odświeża na długo . Jestem bardzo zadowolona. Płyn używałam 2 razy dziennie przez 30 sekund . Płyn spokojnie starczy na 1,5 miesiąca użytkowania :)

Ratuje moje zęby i dziąsła

Płyn kupiłam w aptece za 20 zł. Już mam swoje lata ( 54 l ) to moje uzębienie wymaga więcej pielęgnacji. Muszę się pochwalić że mam wszystkie swoje zęby ,i to dzięki temu płynowi zaczęłam panować nad dziąsłami. Miałam duży problem z płytką nazębną ale po miesiącu regularnego stosowania się poprawiło wszystko. Kamień prawie znikł ,żeby stały się bielsze a i dziąsła są dużo zdrowsze ! Płyn dobrze oczyszcza,nie podrażnia , nie powoduje skutków ubocznych . Jestem zadowolona . Polecam go każdemu .

Ratuje dziąsła po każdej wizycie u dentysty

Eludril Care po raz pierwszy poleciła mi moja dentystka po wycinaniu dziąseł. Dostępny jest w każdej aptece i części drogerii. Jest wygodniejszy, bo w przeciwieństwie do wersji podstawowej Eludrilu nie trzeba go rozcieńczać z wodą i można stosować go bez przerwy, jak zwykły płyn do płukania ust. Jak dla mnie ma zbyt charakterystyczny, mocny smak, więc traktuje go bardziej jak kurację i lek na moje krwawiące dziąsła (szczególnie po zdejmowaniu kamienia), więc smak nie gra tutaj aż takiej roli. Najważniejsze, czyli łagodzące działanie, przyspieszające gojenie zasługuje na mocną piątkę!

Za mocna mięta

Płyn zaskoczył mnie czerwoną barwą. Plus za dołączona wygodna miarkę. Płyn okazał się dla mnie zbyt mocny. Moc zawarta w mięcie nie była do mni dla mnie przyjemna. Pierwsza próba testowania skończyła się już po kilku sekundach. Próbowałem ponownie kilka razy, jednak wolę zdecydowanie łagodniejsze preparaty. Odświeżenie oddechu na maksa. Dla osob lubiących takie doznania :) Tak na prawdę nie jestem stwierdzić czy płyn dział tak jak obiecuje producent .

Bardzo wydajny, świetnie i długotrwale odświeża.

Płyn do płukania jamy ustnej Eludril Care jest dopełnieniem codziennej higieny jamy ustnej. Długotrwale odświeża. Pozwala zmniejszyć osadzanie się płytki nazębnej, szczególnie w trudno dostępnych miejscach. Mam wrażenie że wręcz rozpuszcza kamień nazębny, a jednocześnie nie jest zbyt mocny. Płyn jest bardzo wydajny, myślę że jedno opakowanie wystarczy na ok trzy miesiące.

Mocny płyn do zadań specjalnych

Płyn zamknięty w plastikowej poręcznej butelce z dołączoną miarką.
Kolor intensywny, zupełnie jak smak płynu.

Płyn jest dla mnie mocno miętowy, ale to nie jest smak takiej mięty jak w gumach do żucia. Czuć delikatnie jakiś lek ale nie umiem określić smaku. Generalnie jest ok, po użyciu jama ustna jest baaardzo odświeżona.
Dobrze też oczyszcza zęby, są gładkie i czuć "czystość". Leczy podrażnienia.
Dla mnie wystarczy użyć raz dziennie bo jest mocny.

Bardzo skuteczny

Płynu zaczęłam używać kilka dni po usunięciu u dentysty kamienia nazębnego.
Zdecydowanie mogę powiedzieć, że jest bardzo skuteczny, bo po 3 tygodniach kamień nie pojawił się spowrotem.
Płyn ma bardzo przyjemny miętowy smak, nie pali podczas płukania, nie podrażnia jamy ustnej. Oddech pozostaje odświeżony na długi czas. Zęby są przyjemnie gładkie, bez nalotu przez długie godziny po użyciu.
Jestem bardzo zadowolona z tego płynu i z całego serca polecam.

Odświeżenie

Płyn posiada charakterystyczny czerwony odcień,nie wymaga rozcieńczania-co czyni go zdecydowanie wygodnym w użytkowaniu.Nie zawiera w swoim składzie alkoholu co minimalizuję ryzyko podrażnień w jamie ustnej. Posiada intensywny,miętowy smak co dla mnie jest wręcz plusem w użytkowaniu ! Po regularnym stosowaniu zauważyłam przede wszystkim dłużej utrzymujący się świeży odddech i mniejsze odkładanie się kamienia.

Skuteczny w zwalczaniu płytki nazębnej!

Płyn Eludril care jest miętowy delikatny w smaku, w porównaniu do Eludril classic nie znieczula. Świetnie radzi sobie z płytką nazębną i przestrzenuami między zębowymi. Jest też łatwiejszy w zastosowaniu niż classic, bo nie trzeba go rozcieńczać, ale za to szybciej się kończy ;) jest też zdecydowanie tańszy. Polecam go wszystkim do codziennego użytku. Sama mam implant i uważam, że ten płyn pomaga w utrzymaniu go w dobrym stanie.

Odświeżający

Płyn do płukania stosuje od około 2 tygodni. Bardzo dobrze uzupełnia się z pastą i tak samo jako ona ma przyjemny miętowy smak i na długo pozostawia świeży oddech.
Uważam, że ten płyn spełnia wszystkie wytyczne jakie są wypisane na etykiecie;)