NeoNail, Hard Base UV 15 (Baza pod lakier hybrydowy)

NeoNail, Hard Base UV 15 (Baza pod lakier hybrydowy)

Lakier Hybrydowy Base Hard stosowany jest jako podkład pod lakiery hybrydowe kolorowe.
Jest to produkt III Generacji, a jego formuła zapewnia jeszcze lepszą trwałość, przyczepność i odporność produktu na ścieranie. Szybkie nakładanie lakieru oraz utwardzenie promieniami UV oraz LED jest gwarancją trwałości i nasycenia kolorystyki.

• Polyurethane Acrylate Oligomer,
  • Hema,
  • Hydroxycyclohexyl phenyl ketone,
  • Bis-Trimethylbenzoyl Phenylphosphine Oxide

Trwała, ciężka do usunięcia

Baza jest bardzo trwała i spokojnie wytrzymuje na moich paznokciach więcej niż 3 tygodnie.
Niestety bardzo ciężko ją usunąć (być może jest to kwestia zbyt suchych i delikatnych z natury moich paznokci).

Daję 4 gwiazdki ze względu na trudność w usunięciu jej.

Trwała

Moja pierwsza baza. Trzeba się nauczyć z nią pracować żebynie zalać skórek. Ale gdy ten problem ma się za sobą baza spisuje się na medal. Niczym cement przykleja się do płytki. Czasem nawet nie schodzi w całości więc nie do końca wiem, czy to wada czy zaleta... :)

Po prostu dobra

Z bazy dobrze i szybko się korzysta, dla zaczynających świetna, dzięki swojej konsystencji. Łatwo się nakłada i zgodnie z zaleceniem producenta przy 48 W utwardza się przez 30 sekund w lampie LED. Mogę z powodzeniem polecić każdemu.

Zwiększa wytrzymałość lakieru

Lakiery na tej bazie wytrzymują super długo w idealnym stanie, płytka się nie odbarwia i jest dobrze chroniona. Przez jego rzadką konsystencję można łatwo dojechać do skórek nie zalewając ich dzięki temu lakier się nie zapowietrza przy brzegach.

Bardzo dobra baza

Bardzo dobra baza, manicure na niej zrobiony jest trwały, lakier idealnie się trzyma i nie odpryskuje, paznokcie są odporne na uszkodzenia więc szczególnie mogę ją polecić osobom, które są aktywne i nie chcą martwić się czy coś się nie zniszczy. Plus za gruby pędzelek, który ułatwia nakładanie. Konsystencja jest rzadka, dzięki czemu można nałożyć bardzo cienką warstwę i paznokcie wyglądają naturalnie, a produkt jest bardzo wydajny. Nigdy nie miałam z nią problemów, nie podchodziła powietrzem, nie kurczyła się podczas utwardzania i dobrze przylega do płytki, a zużyłam jej już kilka buteleczek.

To nie jest zwykła baza

Dostałam tę bazę w zestawie startowym. To nie jest zwykła baza do hybryd. Nie da się jej zdjąć acetonem, jedyny sposób na jej zdjęcie to zdarcie jej z uszkodzeniem naturalnej płytki paznokcia. Baza wylądowała w koszu po pierwszym użyciu i kupiłam inną. Niestety nigdzie w zestawie nie ma informacji, że tej bazy nie da się w całości zdjąć. Nie wiem dlaczego taki produkt ląduje w zestawie dla początkujących, do robienia zwykłych hybryd w domu. A potem zdziwienie, skąd opinia o tym jak hybrydy niszczą naturalne paznokcie. Dobra baza powinna w całości schodzić z paznokcia po odmoczeniu! W dodatku jest bardzo rzadka i zalewa skórki.

Najlepsza

Według mnie najlepsza dostępna na rynku. Świetnie chroni paznokcie a jednocześnie idealnie utrzymuje lakier na paznokciach. W połączeniu z lakierem i Hard Topem z Neonail paznokcie są nie do zdarcia.

Mam do niej sentyment :)

Hard Base to jeden z pierwszych produktów, które kupiłam do swojego manicuru. Tę bazę poleciła mi koleżanka i tak już zostało :)

Zamknięta została w typowej dla produktów NeoNail czarnej buteleczce z długim i prostym pędzelkiem. Pędzelek dzięki swej długości łądnie się rozkłada na paznokciu, jednak dojechanie nim perfekcyjnie do skórek jest trudne i trzeba uważać by ich nie zalać, ale jak najbardziej jest to do zrobienia dla wprawionej ręki.

Sama baza jest przezroczysta i dość rzadka, dlatego używa się jej malutko i tym samym staje się bardzo wydajna. Ja wiem, że hybrydy i tak się nakłada cienką warstwą, ale w przypadku tej bazy jeśli da się za dużo to się rozlewa na skórki, czego żadna z nas nie chce, więc jakby baza pilnuje nas przed wzięciem za wielkiej ilości ;)

Osobiście stosuję pod bazę primer (kilka razy nie użyłam i bardzo szybko mi odpadał manicure, nie tylko z tą bazą, więc nie jej wina) i jak najbardziej moje paznokcie są w nienaruszonym stanie do momentu ich zdjęcia (zazwyczaj 2 tyg, bo denerwują mnie odrosty i musze zmienić). Nie odchodzą, nie odpadają.

Co do jej usuwania, ja piłuję lekko top, nakładam na to wacik nasączony acetonem i klips, po ok. 7min odchodzi bez problemu.

Była to moja pierwsza baza i mam do niej wielki sentyment :) Od czasu rozpoczęcia przygodny z hybrydami jestem w trakcie używania 3 buteleczki i jak najbardziej ją polecam, robi co ma robić :)

NEUTRALNE:
- pędzelek i rzadka konsystencja lekko utrudniają nie zalewanie skórek

Bardzo dobra baza

Bardzo dobra baza, trwała, nie odpryskuje, a mam taką miękką płytkę, że zawsze miałam z tym problem. Najdrobniejsze uderzenie i po paznokciach. Testowałam już rożne bazy i jednak ta się u mnie najlepiej sprawdza. Paznokcie są twardsze, wszystko się dobrze trzyma, nawet jeśli je odrobinę przedłużę to nie łamią się. Lakier na niej też się ładnie rozpływa, równą warstwą, nie odpryskuje. Także ja ze swojej strony jak najbardziej polecam, dla mnie hard base jest najlepsza.

jedna z lepszych

Różne bazy miałam okazję testować, ale ta najbardziej mi przypadla do gustu. Pędzelek jest równy i ma dobry, wygodny ksztalt. Można bez problemu nalożyć cienką warstwę bazy i zrobić to bardzo dokładnie. Baza szybko sie utwardza i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby powietrze dostało się między bazę a paznokieć jeśli prawidlowo zabezpieczę brzeg. Pracuje przy komputerze i nawet uderzanie ciągłe w klawisze nie niszczy mi efektu. Hybryda wytrzymuje spokojnie 2 tygodnie, ale po tym czasie ściągam ze względu na odrosty. Może wolałabym aby baza była gęstsza, ale i tak ją polecam.

Super baza

Świetna baza, zabezpiecza paznokieć przed żółknięciem, zwiększa trwałość i jest łatwa w nakładaniu, bo jest dosyć rzadka dzięki temu można nałożyć cieniutką warstwę i zrobić to bardzo dokładnie. Lakier dobrze się trzyma, nic nie odpryskuje ani się nie ściera. Dobrze się utwardza, nie robi pęcherzyków, mi się z nią pracuje doskonale.

Bardzo trwała baza, ale nie dla cienkich paznokci

NeoNail to moja pierwsza przygoda z hybrydą, którą od razu pokochałam. Hard Base wchodzi w skład zestawu startowego, który kupiłam.

Opakowanie to czarna, szklana buteleczka o ładnym designie. Pędzelek jest wygodny i równy.

Baza jest bardzo płynna i niezwykle łatwo nią zalać skórki. Jest za to bardzo wydajna, bo najłatwiej nakłada się ją z minimalną ilością na pędzelku; bardzo cieniutką warstwą. Mój manicure wytrzymywał zwykle do czasu aż nie zaczynał irytować mnie odrost, czyli do 2 tygodni. Nigdy nie zdarzyło się, żeby lakier odpryskiwał - co najwyżej spiłowywał/wycierał się wolny brzeg.

Jeśli chodzi o wady bazy, to na pewno nie jest idealna dla cienkich, "miękkich" i elastycznych paznokci. Na moich lakier pękał pozostawiając delikatne poprzeczne linie przy każdym boleśniejszym zahaczeniu końcówki paznokcia. W moim przypadku lepiej spisała się baza 6 w 1 Silk Protein, która mocniej usztywnia cienkie paznokcie i ma właściwości nadbudowujące. Pomimo pęknięć Hard Base dalej idealnie trzymała przy wolnym brzegu i nigdzie nie odłaziła czy odpryskiwała. Pozostawał tylko ten brzydki - niestety, ale zauważalny - efekt nieestetycznych pęknięć.

Na początku swojej przygody z hybrydą popełniłam jeden poważny błąd: za mocno przepiłowałam płytkę paznokcia. Poskutkowało to odmaczaniem paznokci w acetonie przez 30 minut beż żadnych rezultatów. Baza trzymała jak diabli i ostatecznie musiałam spiłować lakier polerką. Nauczona doświadczeniem wypolerowałam zniszczoną płytkę bardzo wysoką gradację nabłyszczającą 600/3000 i od tego czasu matowiłam tylko wolny brzeg oraz samą końcówkę paznokcia. Paznokcie odrosły a baza bardzo dobrze trzyma się nawet bez matowienia całej płytki.

Pomimo tej nieciekawej przygody z polerką oraz pęknięć dobrze oceniam bazę. Myślę, że na sztywniejszych, zdrowszych paznokciach sprawdziłaby się super. Ja na pewno zużyję swoje opakowanie do końca, ale zdecydowanie wolę 6 w 1 Silk Protein.