klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
jak się mierzyć
Styl życia

Jak prawidłowo zmierzyć ciało?

Zaczynasz dietę i aby kontrolować postępy, chcesz zebrać wymiary ciała? Zobacz, jak zrobić to prawidłowo!
Katarzyna Mordalska
grudzień 17, 2015
Chcesz mieć piękne włosy? Zapomnij o... diecie!

Jak się mierzyć przed odchudzaniem?

pomiar sylwetki
  1. Ramię swobodnie opuszczone, mięśnie rozluźnione. Miarę przyłóż pośrodku ramienia.Zobacz także ćwiczenia na smukłe ramiona.
  2. Obwód biustu mierzymy z opuszczonymi rękoma i rozluźnionymi mięśniami oraz na wydechu. Miarę zbieramy ok. 1cm powyżej sutków.
  3. Talię mierzymy w jej najwęższym miejscu po wydechu i przy rozluźnionych mięśniach.
  4. Do pomiaru bioder nogi ustawiamy w lekkim rozkroku, stoimy stabilnie, równomiernie rozkładając ciężar ciała. Mięśnie rozluźnione. Miarę zbieramy z najszerszej części bioder, mniej więcej w połowie wysokości pośladków.
  5. Postawa taka sama, jak w przypadku pomiaru bioder. Udo również mierzymy w jego najszerszej części, przy rozluźnionych mięśniach, mniej więcej 2-3cm poniżej linii pośladków.
  6. Podobna zasada jak w powyższych pomiarach, czyli łydkę mierzymy w jej najszerszej części.

Mierzycie ciało w trakcie diety?

Komentarze
gwiazdy z figurą gruszki
ONS
Styl życia Ćwiczenia dla gruszki: 3 różne treningi
Masz figurę gruszki i wprawia Cię to w kompleksy? Spójrz na słynne piosenkarki – Jennifer Lopez, Beyonce i Christinę Aguilerę – one ze swojej sylwetki zrobiły atut! Sprawdź 3 ćwiczenia dla gruszki, które pozwolą Ci wysmuklić ciało i podkreślić swoje walory!
Katarzyna Mordalska
sierpień 12, 2015

Szersze biodra i masywne uda w kontrze do dość małego biustu i wąskich ramion to charakterystyka klasycznej figury w typie gruszki. Wiele kobiet ma z tego powodu kompleksy i stara się tuszować „mankamenty” figury. A gdyby tak zrobić z nich atut? Przedstawiamy ciekawe  ćwiczenia na pośladki oraz na uda, które Ci w tym pomogą! Ćwiczenia dla gruszki: Bodypump To idealne rozwiązanie dla osób, które z niechęcią myślą o siłowni. Bodypump to interesująca propozycja treningowa z wykorzystaniem sztangi. Dzięki takim ćwiczeniom wyrzeźbisz sylwetkę i jednocześnie poprawisz kondycję fizyczną. Dlaczego to dobra propozycja dla gruszek? Ponieważ przysiady, wykroki i wiosłowanie z obciążeniem poprawią wygląd ud i pośladków. Ponadto podnoszenie sztangi wzmocni mięśnie ramion i klatki piersiowej, lekko niwelując tym samym dysproporcje. Bodypump to trening dla osób, które chcą wyrzeźbić mięśnie bez widocznego przyrostu masy mięśniowej. Oczywiście jest to sprawa bardzo indywidualna, ale godzinny trening Bodypump pozwala na spalenie nawet 600kcal! Jakich konkretnie efektów możemy się spodziewać i po jakim czasie? Przede wszystkim zgrabnych i smukłych nóg, umięśnionych i jędrnych pośladków oraz silnych ramion i wzmocnionych mięśni brzucha. Aby zmienić wygląd swojego ciała, warto ćwiczyć minimum 2-3 razy w tygodniu. Ćwiczenia dla gruszki: Trening TwerkOut TwerkOut to połączenie klasycznego twerkingu z treningiem cardio, który pomaga z jednej strony spalać kalorie i tkankę tłuszczową, z drugiej – rzeźbi sylwetkę, wzmacnia nogi i unosi pośladki. Zarówno sam twerk, jak i Trening TwerkOut to idealne rozwiązania dla gruszek! Żadne inne ćwiczenie nie angażuje tak mięśni pośladków! Trening stanowi doskonałą alternatywę dla nieco nudnych przysiadów. Twerking to nie tylko potrząsanie pośladkami, ale przede wszystkim doskonała zabawa. Ćwiczyć...

Przeczytaj
fit kobieta
Fotolia
Styl życia Cztery ważne cele treningowe, które warto sobie wyznaczyć
Każdy moment jest dobry na wyznaczenie sobie celów – nieważne, czy ćwiczysz od dawna czy dopiero zaczynasz. Sprawdź, do czego warto dążyć w treningach!
Katarzyna Mordalska
luty 03, 2016

Wyznaczenie konkretnych i jednocześnie realnych (na miarę swoich możliwości) celów, to połowa sukcesu i zdecydowanie większa gwarancja utrzymania motywacji. Co warto sobie postanowić? Zmniejszę poziom tkanki tłuszczowej! Niestety często nasze narządy wewnętrzne są otłuszczone i jest to przypadłość także szczupłych osób. Warto u dietetyka dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej i postawić sobie realny cel obniżenia jej poziomu, a rozbudowania tkanki mięśniowej. Dzięki temu nasz cel jest całkowicie wymierny – operujemy na konkretnych wartościach. Niektóre wagi domowe podają szacowaną wartość tkanki tłuszczowej. Nie jest to do końca wiarygodny pomiar, ale może służyć za punkt odniesienia. Poziom tkanki tłuszczowej możesz także szacunkowo obliczyć z poniższych wzorów. Dla kobiety o prawidłowej masie ciała: LBM [kg] = 0,384 x masa ciała [kg] + 0,129 x wysokość ciała [cm] Masa tłuszczowa [kg] = masa ciała [kg] – LBM [kg] Dla kobiety o masie ciała powyżej prawidłowej: Masa tłuszczowa [kg] = 0,760 x masa ciała [kg] – 0,177 x wysokość ciała [cm] Wzmocnię mięśnie i nabiorę siły! Zdecydowanie nie powinnaś się bać ćwiczeń siłowych i ćwiczeń z hantlami . Przy odrobienie determinacji, już samymi ćwiczeniami z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała osiągniesz sukces. Pompki – na początku damskie, później klasyczne – pozwolą Ci nabrać siły. Teraz wniesienie zakupów nie będzie stanowiło dla Ciebie żadnego problemu. Wypracuję regularność! Nie czarujmy się: bez regularności nie ma efektów. Dlatego treningi najlepiej planować z tygodniowym wyprzedzeniem. Kiedy znasz już swój rozkład zajęć i obowiązków, znajdź wśród nich czas na ćwiczenia. Najlepiej przyzwyczaić się do określonej pory – organizm „zapamiętuje” i szybko „uczy się” nawyków. Po miesiącu nie będziesz sobie wyobrażała dnia bez treningu!...

Przeczytaj
Anna Lewandowska w ciąży brzuch
Styl życia Anna Lewandowska porównała brzuszki z obu ciąż. Fani: "Przy drugiej ciąży już ten brzuch wygląda trochę inaczej"
Fani znanej trenerki nie tylko zauważyli różnicę w wyglądzie jej ciążowego brzucha! Na podstawie kształtu brzucha Lewandowskiej internauci przewidzieli płeć jej dziecka. Co według nich urodzi Anna - chłopca czy dziewczynkę?
Matylda Nowak
luty 03, 2020

Anna Lewandowska opublikowała na Instagramie zestaw zdjęć, który wywołał wśród internautów spore zamieszanie. Znana trenerka porównała wygląd swoich ciążowych brzuchów w obu ciążach. Okazało się, że brzuch Lewandowskiej w drugiej ciąży nie bardzo przypomina ten, jaki miała spodziewając się Klary... A internauci nie tylko zauważyli tę różnicę, ale też wyciągnęli z niej zaskakujące wnioski ... Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba) Sty 29, 2020 o 1:01 PST Anna Lewandowska ma w drugiej ciąży inny brzuch Odkąd Robert Lewandowski ogłosił, że jego żona spodziewa się drugiego dziecka , wszyscy w napięciu obserwują zmieniające się ciało znanej trenerki . Fani Lewandowskiej w każdym opublikowanym przez nią wpisie szukają wskazówek co do płci jej nienarodzonego dziecka . A jedna z fotek zamieszczonych przez Annę na Stories była według wielu z nich dowodem na to, że Anna Lewandowska spodziewa się bliźniaków . Niedawno Anna Lewandowska opublikowała na Instagramie kolaż składający się z czterech zdjęć. Na dwóch widać jej szczupłe i umięśnione ciało przed ciążami. Za to kolejne dwie fotki Lewandowska zrobiła sobie mniej więcej w tym samym momencie pierwszej i drugiej ciąży . Przy zestawionych zdjęciach Ania napisała: A u mnie... co pół roku zdjęcie, 2 ciąże, w praaawie podobnym czasie. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba) Lut 2, 2020 o 11:19 PST Jak można się było spodziewać, pod fotkami trenerki pojawiło się mnóstwo komentarzy, których autorzy zachwycali się jej przedciążowymi sześciopakami i zgrabną sylwetką w obu ciążach. Ale uważani internauci...

Przeczytaj
ćwiczenia na uda i łydki w domu
iStock
Styl życia Proste ćwiczenia na uda i łydki, które możesz zrobić w domu
Najlepsze ćwiczenia na uda i łydki, które bez problemu wykonasz w domu- przysiady sumo, wykroki, ośle wspięcia, skoki na skakance. Sprawdźcie, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia w domu, aby wyszczuplić uda i łydki.

Ćwiczenia na uda i łydki wzmocnią nasze mięśnie, wyszczuplą nogi i pomogą nam się odpowiednio rozciągnąć. Aby był efektywne, należy je wykonywać poprawnie technicznie i regularnie. Tego typu ćwiczenia powinniśmy wykonywać minimum 3 razy w tygodniu przez około 20 minut. Należy pamiętać, że jeśli zależy nam na wyszczupleniu ud i łydek, nie wystarczą same ćwiczenia wzmacniające. Niezbędny będzie również trening cardio lub interwały oraz ujemny bilans kaloryczny. Najlepsze ćwiczenia na uda w domu Aby wysmuklić i wzmocnić mięśnie ud, powinniśmy wykonywać różnorodne ćwiczenia, które aktywują wszystkie mięśnie tego obszaru. Najbardziej rozwinięte są mięśnie czworogłowe i dwugłowe uda, dlatego właśnie na nich powinniśmy skupić największą uwagę. Nie musicie się bać o to, że rozbudujecie zbyt mocno mięśnie, przez co nie będą one szczupłe i kobiece. Kobiety dużo trudniej rozbudować masę mięśniową niż mężczyzną, a dodatkowo jest do tego niezbędne dość duże obciążenie. Przysiady klasyczne W przysiadzie klasycznym angażowane są przede wszystkim mięsień czworogłowy uda, mięśnie kulszowo-goleniowe i mięsień pośladkowy . Stajemy prosto z wyprostowanymi plecami, a dłonie splatamy z tyłu głowy. Stopy stawiamy w lekkim rozkroku na szerokości bioder. Wciągamy brzuch i napinamy łopatki. Wykonujemy przysiad do pozycji poniżej kąta prostego tak, by kolana nie wystawały przed stopy, a pięty nie oderwały się od podłoża. Wracamy do pozycji wyjściowej. Pamiętaj, by kolana skierowane były lekko na zewnątrz, plecy pozostały proste, a głowa utrzymana była w jednej linii z plecami. Przysiady sumo Przysiady sumo nie tylko aktywują w ruch mięśnie czworogłowe uda i pośladkowe , tak jak w przypadku przysiadów klasycznych, ale i mięśnie dwugłowe uda . Ustawiamy się w pozycji podobnej jak w przysiadzie klasycznym. Jedyna różnica...

Przeczytaj