Johnson`s Baby, Oil, Łagodna Oliwka

Johnson`s Baby, Oil, Łagodna Oliwka

Łagodna oliwka JOHNSON'S Baby jest specjalnie stworzona, aby nawilżać i chronić barierę skórną noworodka.

Olej mineralny farmaceutycznej jakości zawarty w oliwce spełnia surowe standardy Farmakopei Europejskiej.

Hipoalergiczna - do skóry wrażliwej.

oliwki
żel
w butelce
100 – 250ml

Skład jest w trakcie moderacji.

• Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, Parfum

Oliwka

Jestem zadowolona z oliwki Johnson's Baby. Dobrze natłuszcza skórę, szybko się wchłania przez co skóra nie jest tłusta. A do tego ładny zapach. Jeśli chodzi o moje dziecko oliwka ta nie podrażnia jej skóry ani nie alergizuje przez co mogę śmiało ja stosowac.

Oprócz tego idealnie nadaje się do masowania ciała osoby dorosłej lub nawet stosowania samemu na swoje ciało. Polecam; )

średni skład

Jak na produkt dla dzieci oliwka ma średni skład. Oliwka dobrze natłuszcza. Stosuję ją i na mokro i na sucho. Szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej powłoki co jest plusem. Nadaje się do masażu. Czasem używałam też do opalania, ale niestety nie ma filtra uv więc to nie najlepszy sposób jej stosowania.

Dla mnie to klasyczny przykład kosmetyku wielofunkcyjnego

Jestem osobą dorosłą, niemniej niektóre kosmetyki przeznaczone docelowo dla dzieci bardzo lubię i systematycznie stosuję. Klasycznym przykładem jest tutaj oliwka Johnson's Baby- dla mnie to ideał kosmetyku wielofunkcyjnego.

Opakowanie jest proste, zamykane na zakrętkę, w butelce, która pozwala kontrolować stopień zużycia oliwki. Podoba się mi również kształt butelki, który pozwala chwycić ją na przykład mokrymi dłońmi pod prysznicem.

Zapach kosmetyku jest przyjemny, jak dla mnie delikatnie perfumowany.

Używam oliwki na wiele sposobów. Wcieram ją w skórę głowy przed myciem włosów- i w ten sposób zwalczam łupież oraz zapobiegam jego ponownemu powstawaniu. Podkreślić też muszę, że oliwka Johnson's Baby jako środek przeciwłupieżowy jest zdecydowanie przyjemniejsza w stosowaniu niż olejek rycynowy, który-choć skuteczny- sprawia, że kleją się po nim włosy, ręce i w ogóle wszystko. Przy wcieraniu w skórę głowy recenzowanej w tym miejscu oliwki tego nieprzyjemnego uczucia lepkości brak.

Oliwkę wcieram również w suche włosy pół godziny przed ich myciem- dzięki temu są po umyciu cudownie miękkie i fajnie się układają.

Oliwka sprawdza się również przy demakijażu twarzy- usuwa wszystkie malunki z buzi. Nie stosuję jej jednak do usuwania tuszu z rzęs, gdyż nie chcę mieć uczucia "oblepionej" okolicy oczu.

Najchętniej jednak stosuję oliwkę do nawilżania skóry ciała- sprawdza się o wiele lepiej niż większość klasycznych mleczek i balsamów. Po prostu po prysznicu, w wilgotną skórę wcieram odrobinę oliwki , a potem osuszam ciało ręcznikiem. Po takim zabiegu skóra jest cudownie nawilżona, miękka i delikatnie pachnąca.

Oliwka Johnson's Baby to nie tylko kosmetyk dla dzieci. Jest to również tani, wielofunkcyjny i świetny kosmetyk dla dorosłych, po który sięgam chętnie od bardzo dawna, Polecam i sama wystawiam najwyższą notę.

Taka sobie, wolę inne z Johnson's.

Oliwka ładnie pachnie, ma dość sentymentalne opakowanie dla mnie- jest jednak nie poręczne. Bardzo nie lubię gdy etykieta oliwki się odkleja, a Johnson's ma do tego straszne tendencje. Oczywiście zawsze po użyciu czyszcze opakowanie, ale mimo to się odkleja. Skład oliwki jest emolientowy, lubię oliwki parafinowe jednak ta wersja nie przypadła mi do gustu. Jest za ciężka dla mojej skóry i włosów (uwielbiam oliwki dla dzieci do ich olejowania). Nie kupię jej więcej. Nie zaszkodziła mi ale też nie pomogła. Wersja z olejem rumiankowym jest lepsza, tak samo jak ta w żelu ;).
Zalety to niska cena, łatwa dostępność, miłe dla oka opakowanie i zapach przyjemny dla nosa.

Zaufana i sprawdzona

Tę oliwkę poleciła mi położna gdy byłam w pierwszej ciąży. Używałam jej w pierwszych tygodniach życia zarówno starszego jak i młodszego dziecka. Jest dla mnie bezpieczna i sprawdzona. Ma prosty skład, odpowiedni dla skóry noworodka. Jest dość tania i nie ma problemu z dostępnością (w aptekach, marketach, drogeriach).
Opakowanie poręczne, zamknięcie działa bez zarzutu, nie ma opcji żeby dziecko samo otworzyło oliwkę i narobiło bałaganu, bo korek trzeba docisnąć i dopiero wtedy przekręcić.
Używałam systematycznie do smarowania całego ciałka dziecka po kąpieli w celu natłuszczenia skóry. Oliwka pomaga utrzymać skórę dzidziusia w dobrej kondycji, a jednocześnie jest lekka i nie zostawia tłustego filmu. Dobrze rozprowadza się na skórze i szybko wchłania.
Często dodawałam też do wanienki; kilka kropki oliwki wlewałam bezpośrednio do wody w której dziecko brało kąpiel. Dzięki temu sama kąpiel była już natłuszczająca i skóra dziecka po wyjęciu z wanny była gładka i miękka, nie była podrażniona czy sucha.
Przy przewijaku także stała zawsze jedna taka oliwka. Po zmianie pieluchy natłuszczałam pupę dziecka. Wystarczyło kilka kropli rozprowadzić na skórze dzieciątka. Dzięki temu okolica okołopieluszkowa była utrzymywana w dobrym stanie.
Zapach tej oliwki jest bardzo przyjemny.
Wydajność produktu całkiem spoko - wystarcza na długi czas, wiadomo jednak że dziecko jest malutkie i nie ma takiego zużycia produktów jakby osób dorosłych.
Polecam każdej mamie. To dobry produkt. Nie ma w tej oliwce niepotrzebnych składników, bo skład jest bardzo prosty. Na pewno nie uczuli i nie podrażni skóry noworodka.

Produkt wiekowy a wciąż dobry

Pamiętam jak 25 lat temu moja mama używała tej oliwki po kąpieli i wsmarowywała ją w małe ciałko siostry, teraz ja używam jej u swojej dzidzi.
Dobry produkt, natłuszcza skórę, ładnie pachnie, pozostawia ją miękką. Podstawowy kosmetyk w wyprawce.

Niemiły brat żelowej wersji

Wiem, że ponoć oliwka dla dzieci nie działa na rozstępy, a jej działanie to tylko legenda bez pokrycia, ale serio, ja mam wrażenie, że oliwki dziecięce wygładzają moje rozstępy i tego się będę trzymać, nawet jeśli to jest to prostu kwestia autosugestii, poprawia mi to humor :)

Za mało nawiża.

W obecnej chwili mam trzecie puste opakowanie czas na realizację.
Jeśli ktoś czytał moje wcześniejsze recenzje to wie że po każdym prysznicu czy po kąpieli używam oliwki. Wmasowałam ją jeszcze w wilgotne ciało i tak naprawdę to był tylko kolejny etap do nałożenia balsamu.
Dopiero wtedy poczułam ulgę.
Nie nawilża w dostateczny stopniu. Wiem powiecie że mamy sezon grzewczy i nasza skóra potrzebuje dodatkowej porcji.
Co więcej oliwka nie sprawdza się do masażu np. pleców. Mój mężczyzna też potwierdził że nie dostatecznie nawilża.
Z myślą o dziecku bym jej nie kupiła. Są znacznie lepsze produkty na rynku.
Żeby było jasne nie użyłam jednego opakowania za drugim, używałam innych firm. To po to żeby sprawdzić czy dostrzegę coś nowego. Nie kupię więcej bo jak napisałam wcześniej są lepsza na rynku.
Co do opalania przezroczyste opakowanie i widać ile produktu nam jeszcze zostało.
Posiada zabezpieczenie przed dziećmi i tłustymi łapami naprawdę go trudno otworzyć wiem coś o tym.
Kobietki piszą że etykiety po pewnym czasie się odklejają i nie estetycznie wyglądają. Ja się tym nie przejmuję bo i tak opakowanie ostatnie ląduje w koszu.
PS. Wszystkie opakowania zakupione w Biedronce.

Używałam jej do olejowania włosów.

Zacznijmy od tego że oliwka ta ma krótki skład, ma parafinę (która jest świetnej jakości) oraz wosk i perfum. Do dzieciaczka bym jej nie użyła bowiem na rynku są lepsze oliwki dla dzieci (np. oliwka Hipp) ale do włosów sprawdza się okej. Moje włosy lubią od czasu do czasu zamiast olejków indyjskich lub oliwki Hipp zafundować sobie dobrej jakości :) parafinę. Mam po tej oliwce włosy błyszczące i miękkie. Niestety strasznie ciężko się ją zmywa :(. Plus nie używam jej do ciała bo nic nie robi se skóra oraz źle się wchłania.
Bardzo lubię opakowanie tej oliwki, jest ładne wizualnie i poręczne no i przeźroczyste dzięki czemu wiem ile jej jeszcze mam :). Niestety naklejka się odkleja mimo tego że zawsze czyszcze opakowanie po użyciu. Nie lubię czegoś takiego. Ma ładny zapach :). Ale chyba nie kupię jej ponownie.. Są olwiki lepsze, np Hipp lub Babydream fur Mama czy nawet Bambino.

Dobra ale wolę żelową wersję

Tak jak już napisałam ta oliwka sprawdzała mi się dobrze jednak ta wersja żelowa jest wygodniejsza w stosowaniu.

Uwielbiam obie za świetne nawilżenie, zwłaszcza nałożone na wilgotną skórę po kąpieli.

Latem nałożona na nogi powoduje że wyglądają świetnie.

ukradłam córce

Oliwka jest ok. Kupiłam ją w sumie dla córki ale ze względu na atopową skórę przerzuciłam się dla niej na inne kosmetyki nawilżające. Ale przecież nie będę jej wyrzucać. Teraz jest zima więc lubię stosować ją zamiast balsamu na jeszcze mokrą skórę- nacieram się nią cała po czym lekko osuszam ciało ręcznikiem i idę spać. Skóra po niej jest przyjemnie nawilżona, typowo tłusty filtr znika. A i łagodzi mi podrażnienia po goleniu nóg.
Lubię jej delikatny zapach, podoba mi się aplikator - taki dzióbek który ułatwia dozowanie. Zakrętka ma zabezpieczenie przed otwarciem dla dzieci jak niektóre syropy. Mi to nie przeszkadza ale niektórych może irytować gdy są tłuste ręce i jest problem z odkręceniem.
Dobrze się sprawdza do masażu
Aczkolwiek chyba nie kupię ponownie- wolę balsamy typowo dla mojej skóry, lub oleje organiczne typu kokosowy. Ta oliwka nie robi mi krzywdy więc zużyję do końca.

Hmmm

Z oliwką Johnsona mam styczność od wielu lat. Pierwszy raz na nią wpadłam kiedy urodził się mój syn, czyli 9 lat temu. Wtedy niestety mojemu maluchowi nie posłużyła. Była tłusta, nie wchłaniała się w ogóle, do tego wywołała u niego uczulenie. Z biegiem lat kilka razy gościła w mojej łazience - jako składnik peelingu domowego, jako nawilżacz w kąpieli lub po. U mnie sprawdziła się również średnio. Do peelingu tak, ale przy kontakcie z ciałem niestety nie. Dla mnie też jest za tłusta i u mnie wywołała wysyp uczulenia i straszne swędzenie. Jest powszechnie dostępna, ma w miarę korzystną cenę, jest wydajna. To wszystko co mogę o niej powiedzieć. Jestem na nie.