Zobacz oferty

Średnia ocena: 4.64/5

Oceanic eStore
Średnia ocena: 0.00/5

REKLAMA

Balsam przeznaczony jest do intensywnej regeneracji podrażnionej, swędzącej, chronicznie suchej skóry ze zdiagnozowanymi dermatozami (AZS, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, łuszczyca, „rybia łuska”, egzemy). Do stosowania w zaostrzeniu zmian skórnych (jako terapia wspomagająca leczenie dermatologiczne) jak i w okresie remisji. Przeznaczona dla niemowląt od 3. miesiąca życia, dzieci i dorosłych.
Składniki aktywne: kompleks natłuszczający (trójglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego, parafina ciekła, olej ogórecznika lekarskiego, masło shea), cucurbityna, alantoina, D-pantenol.
Działanie:
-odbudowuje strukturę lipidową naskórka, wzmacniając barierę ochronną
-natłuszcza i wygładza skórę
-ogranicza transepidermalną utratę wody, chroniąc przez przesuszeniem
-intensywnie odżywia i nawilża
-niweluje szorstkość skóry
-przywraca miękkość i gładkość
-łagodzi podrażnienia oraz świąd
-przywraca komfort.

Przeciętny emolient, nie nawilża na długo

Przeciętny produkt, który częściowo spełnia swoje funkcje, choć znam też dużo lepsze emolienty.

Balsam ma dosyć rzadką konsystencję, dobrze rozprowadza się na skórze. Jest bezzapachowy. Częściowo się wchłania, ale pozostawia też lekko tłustą i lepką okluzję, dlatego też stosowałam go tylko na noc.

Stosowałam ten balsam w momencie, kiedy moja skóra potrzebowała konkretnego nawilżenia. Byłam w trakcie silnej kuracji dermatologicznej i musiałam odpowiednio zadbać o jej codzienną pielęgnację.
Jeżeli chodzi o samo działanie to owszem nawilża, ale nie na długo. Skóra po jego zastosowaniu jest miękka, gładka, ale efekty szybki mijają. Nakładałam go zawsze wieczorem, rano już za bardzo nie widziałam po nim śladów. Skóra szybko zaczynała się ponownie przesuszać i tracić nawilżenie. Długofalowych efektów nie było.

Spodziewałam się więcej po tym produkcie. Uważam, że nie jest wcale zły - delikatny, bezpieczny, nie powoduje żadnych podrażnień, ale raczej dla osób bez większych problemów skórnych. Wtedy może sobie całkiem nieźle poradzić. Ja jednak będę sięgać po balsamy, po których widzę bardziej długofalowe efekty.

Jeden z lepszych

Moja skóra jest bardzo sucha. Jeśli codziennie nie stosuje balsamów czy kremów to czuje duży dyskomfort przy noszeniu ubrań.
Ten balsam mnie uratował. Dobrze nawilża, nawet szybko się wchłania, ale pozostawia lepką warstwę, dlatego też stosuję go na noc i jestem zadowolona. Skóra się uspokoiła i nie szczypie z wysuszenia. Jedyny minus to opakowanie, przy końcówce ciężko wydobyć krem, a czasem zdarzy się jeszcze przesadzić z ilością. Myślę, że tutaj sprawdziłaby się pompka.
Na pewno kupię ponownie ;)

Zapowiadał się lepiej niż okazało się w rzeczywistości

Moja skóra jest dość problematyczna, cierpię na bliżej niezdiagnozowany świąd po kontakcie z wodą. Balsam stosowałam codziennie po wzięciu prysznica przez kilka miesięcy. Niestety nie zauważyłam znacznej poprawy.
Po urlopie w ciepłych krajach miałam wysuszoną skórę łydek, i tym razem również balsam się nie sprawdził. Mam wrażenie że jego działanie jest za słabe i może nie być wystarczające dla osób z większymi problemami skórnymi.
W moim przypadku się nie sprawdził.

Całkiem, całkiem

Balsam kupiłam ponieważ zmagam się z AZS, przez co oczekuje od produktów naprawdę dobrego nawilżenia. Ten produkt ukoił moja skórę i nawilżył. Jedyne co mi się nie spodobało to zbyt rzadka konsystencja.

Jest ok na małe zmiany skórne

Balsam intensywnie natluszczajacy jest dedykowany do bardzo suchej skóry do AZS łuszczycy i egzemy do bardzo suchej skóry jest ok dobrze ją nawilża i natłuszcza jestem posiadaczką AZS i tutaj jest trochę za słaby spodziewałam się czegoś wiecej brakuje mi dłuższego nawilżenia natluszczenia świąd trochę niweluje owszem znam jednak lepsze kosmetyki i nawet tańsze może kiedyś kupię sama niewiem balsam jest lekkiej konsystencji białego koloru szybko się wchłania nie pozostawia tłustego filmu i jest bez zapachu skromna butla zakrecana uważam produkt za dobry na lekkie alergie je łagodzi

porządny nawilżacz

Z typowych emolientów lubię korzystać zimą lub zaraz po sezonie letnim, kiedy skóra jest muśnięta słońcem ale nie chce żeby szybko zaczęła schodzić. Seria Oillan jest moim zdaniem numerem 1, uwielbiam emulsję do kąpieli i recenzowany balsam. Jest on delikatny, bezpieczny dla dzieci i dorosłych, niesamowicie dobrze natłuszcza i nawilża skóre, zatrzymuje wodę w naskórku. Będzie dobry dla osób z alergią gdyż nie ma żadnego zapachu, jest bardzo wydajny. Swietnie przygotowuje skórę na wiosnę :)

Ratunek

Moja skóra po wakacjach była w strasznym stanie. Nie mogłam jej w odpowiedni sposób skutecznie nawilżyć. Produkt Oillan miałam okazję odkryć w ramach testów. Produkt znajduje się w pojemnej butelce. Aplikator jest w porządku.
Początkowo obawiałam się konsystencji produktu. Okazało się jednak że jest strzałem w 10. Świetnie nawilżyć moją skórę i sprawił że stała się ona miękka i przyjemna w dotyku.
Serdecznie polecam szczególnie w sytuacjach kiedy potrzebujecie na prawdę mocno nawilżającego produktu.

Ratunek dla suchej skóry

Balsam intensywnie natłuszczający jest idealnym rozwiązaniem dla całej rodziny. Jest bardzo nawilżający dzięki czemu łagodzi suchą skórę. Ma super konsystencję (nie jest bardzo lejący się) dzięki czemu jest bardzo wydajny. Posiada wygodne opakowanie. Idealnie nadaje się do bardzo suchej skóry.

opakowanie bardzo estetyczne, minimalistyczne, produkt ewidentnie będzie się nazwał do tych typów cery o których pisze na etykiecie

Skóra mieszana

Produkt bezzapachowy dobrze sprawdzi się dla osób z przesuszona skóra, z która ciężko sobie poradzić, zostawia lekko tłusta powłokę, konsystencja kremowa, delikatna

Oillan, Med+, Balsam intensywnie natłuszczający

Oillan, Med+, Balsam intensywnie natłuszczający, idealnie sprawdza się i niweluje zaczerwienienia. Intensywnie natłuszczający zmiękcza skórę, łagodzi podrażnienia i świąt. Gorąco mogę polecić dany produkt, bo w naszej rodzinie sprawdził się w 100. Idealna konsystencja, idealne opakowanie, dodatkowo podwyższa ocenę.

Używa produktu od: próbka

Nowy ulubieniec!

Bardzo przypadł mi do gustu balsam natłuszczający od Oillan. Ma genialną formułę i konsystencję. Nie ma zapachu, nie uczula i nawilża skórę na bardzo długi czas. Uwielbiam go stosować po kąpieli. Mam odczucie jakby był takim kojącym opatrunkiem na bardzo przesuszoną i swędzącą skórę. Po tygodniu moja skóra jest w dużo lepszej kondycji. Nie przesusza się tak bardzo jak dotychczas (używam razem z żelem do ciała).

Balsam stosuje też moje dziecko które również ma dość problematyczną skórę skłonną do podrażnień i uczuleń i spisuje się świetnie.

Balsam jest bardzo tłusty (super) i zarazem wydajny bo wystarczy niewielka ilość żeby dobrze nawilżyć skórę.
Plusem jest korzystna cena. Na pewno wrócę do tego produktu.

Opatrunek w butelce!

Na wstępie muszę zaznaczyć, że jestem wyjątkowo ciekawskie jajo i muszę sprawdzić każdą nowinę balsamową na rynku. Wynika to głównie z potrzeb mojej skóry skłonnej do przesuszenia, ściągnięcia, reaktywności na mrozy, wiatr, wodę i wszystko, co tylko na świecie. Bardzo zwracam uwagę nie tylko na nawilżenie, ale i odżywienie, natłuszczenia i poczucie komfortu po aplikacji, bez uczucia oblepienia. Sporo, jak na jeden kosmetyk.
Na szczęście, ten ku mojemu szczęściu spełnia wszystkie te obietnice!
Nie dość, że nie posiada żadnego zapachu (potencjalne podrażnienie), to jeszcze posiada bardzo wydajną formułę. Pojemność jest duża.
Co wyjątkowe, balsam mimo naprawdę imponujących właściwości odżywczych i kojących nie pozostawia na niej żadnego tłustego filmu czy powłoki, która budziłaby ubrania lub pościel. Z pewnością zostaję przy zestawie balsam i żel pod prysznic z tej samej serii, zaopatrzyłam się również w inne kosmetyki tej linii. Jestem bardzo zadowolona!