Oillan, Med+, Balsam intensywnie natłuszczający

Oillan, Med+, Balsam intensywnie natłuszczający

Balsam przeznaczony jest do intensywnej regeneracji podrażnionej, swędzącej, chronicznie suchej skóry ze zdiagnozowanymi dermatozami (AZS, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, łuszczyca, „rybia łuska”, egzemy). Do stosowania w zaostrzeniu zmian skórnych (jako terapia wspomagająca leczenie dermatologiczne) jak i w okresie remisji. Przeznaczona dla niemowląt od 3. miesiąca życia, dzieci i dorosłych.
Składniki aktywne: kompleks natłuszczający (trójglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego, parafina ciekła, olej ogórecznika lekarskiego, masło shea), cucurbityna, alantoina, D-pantenol.
Działanie:
-odbudowuje strukturę lipidową naskórka, wzmacniając barierę ochronną
-natłuszcza i wygładza skórę
-ogranicza transepidermalną utratę wody, chroniąc przez przesuszeniem
-intensywnie odżywia i nawilża
-niweluje szorstkość skóry
-przywraca miękkość i gładkość
-łagodzi podrażnienia oraz świąd
-przywraca komfort.

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

Balsam jakich wiele

Ten balsam używałam z próbek, które dostałam od producenta. Ma zwyczajną, balsamową konsystencję. W pierwszej chwili moja skóra była wyraźnie natłuszczona i nawet myślałam, że ta warstwa się utrzyma na dłużej. Po niedługiej chwili wszystko wchłonęło, co może być i plusem i minusem. Dla mnie plus, choć czasami lubię pójść spać z tłustszą warstwą balsamu dla regeneracji.
Balsam nie jest drogi, jak na kosmetyk dermatologiczny. Nie rozumiem tylko dezinformacji, że można go kupić wyłącznie w aptece, po czym widzę te kosmetyki w drogediach internetowych.
Jest to balsam jakich wiele, nic specjalnego, Bezzapachowy i trochę nijaki. Po czasie jednak wydobywa się delikatnie nieprzyjemny zapach. W miarę wydajny,

Dobrze nawilża

Naprawdę bardzo fajny produkt, moja skóra jest miękka i gładka. Jednak zaznaczam, że przes prysznicem szczotkuję ciało na sucho, a po prysznicu nakładam balsam, także efelt może być też podbity szczotką

Przyjaciel atopowej skóry

Emolientowy balsam przeznaczony dla osób z AZS. Odbudowuje barierę lipidowa naskórka, natłuszcza, łagodzi podrażnienia i niweluje swędzenie związane z AZS. Jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych.

Przynosi ulgę.

Balsam mimo adnotacji na opakowaniu "dostępny tylko w aptekach" kupiłam w internetowej drogerii, w której często jest on na promocji w atrakcyjnej cenie.
Opakowanie to typowa klasyczna tubka, wygodna, choć nie wyróżniająca się wyglądem, po prostu taka jakich wiele.
Dobrze dozuje się z niej kosmetyk, choć na sam koniec (gdy już nie ma zbyt wiele w opakowaniu) może być problem z wydostaniem resztek.
Konsystencja w sam raz - nie za gęsta i nie za rzadka.
Formuła bezzapachowa.
Balsam dobrze wchłania się w skórę, przynosi ulgę, zwłaszcza regularnie stosowany, nie podrażnia.
Pozostawia skórę nawilżoną i natłuszczoną.
Na początku aplikacji przyjemnie też chłodzi co łagodzi świąd.

retinoidy

Jestem na kuracji retinoidami i dlatego mam baardzo suchą skórę. Oillan sprawdził się u mnie znakomicie. Stosowałam na noc i rano budziłam się bez suchych skórek. Inne kosmetyki nie dawały już rady a Oillan załagodził moją suchą skórę. Nie podrażnia. Jest naprawdę bardzo dobry.

Ten balsam w widocznym stopniu poprawił stan skóry mojego dziecka

Kupiłam w aptece z polecenia farmaceuty. Mój niemowlaczek jest alergikiem i ma problemy ze skórą dlatego muszę bardzo rozważnie dobierać kosmetyki, a potem bacznie obserwować jak skóra podczas używania się zachowuje.
Może tubka (200ml) tego balsamu do najtańszych nie należy, jednak postarczyła na blisko cztery miesiące używania. Wiadomo że to u małego dziecka więc u osoby dorosłej szybciej by się tubka skończyła.
Kolor mleczno-biały. Zapach dosyć przyjemny, delikatny.
Konsystencja nie jest zbyt gęsta, balsam powolutku spływa po skórze jak go wyleję na ręce. Bardzo dobrze się aplikuje i zaskakująco szybko wchłania. W zasadzie jak po kąpieli dziecko posmaruję, to już po chwili mogę zakładać śpiochy.
Po miesiącu stosowania widziałam że balsam jest bardzo dobry i polubił się ze skórą mojego dziecka. Stan skóry wyraźnie się poprawił. W dotyku ciałko zrobiło się gładziutkie, żadnych suchych placków na skórze już nie było. Dziecko przestało się drapać i podrażniać tym samym swoją wrażliwą skórkę. Widziałam że skóra malucha była ukojona i zregenerowana, wyglądała tak... normalnie i zdrowo. Mimo tego że balsam z nazwy jest intensywnie natłuszczający, to ja nie zauważyłam żeby skóra mojego niemowlęcia była w jakimkolwiek stopniu wyczuwalnie tłusta i "przekarmiona", balsam pomimo treściwego składu nie obciąża nadmiernie skóry.
Jestem bardzo zadowolona. Kończę już to opakowanie i na pewno zakupie następne. Mojemu dziecku pomaga i ewidentnie służy.

Bardzo dobry balsam

Jestem posiadaczką suchej skóry dlatego jakiś czas temu zdecydowałam się wypróbować ten balsam.
Balsam ma biały kolor, lekki, ładny zapach i niezbyt gęstą konsystencję. W kontakcie ze skórą daje uczucie przyjemnego chłodu, łatwo i równomiernie się rozprowadza i szybko wchłania. Bezpośrednio po nałożeniu go, skóra sprawia wrażenie "mokrej". Fajnie nawilża i natłuszcza. Czuje od razu dużą poprawę i efekt utrzymuje się przez cały kolejny dzień.
Ponieważ balsam bardzo poprawił mi stan skóry, teraz używam go co 3/4 dni, żeby utrzymać efekt. Nie stosuje go codziennie, żeby nie przyzwyczajać skóry do takich mocniejszych kosmetyków. Normalnie po kąpieli smaruję się zwykłymi balsamami z drogerii z.dodatkiem olejów lub żelu aloesowego.

Masakra,nie robi kompletnie nic.

Wg.producenta balsam jest przeznaczony m.in.dla osób z AZS.Ja mam bardzo suchą skórę,czasem robią się na niej suche liszaje,szczególnie na nogach i szczególnie zimą.Zatem postanowiłam zakupić ten produkt,tym bardziej ,że kiedyś dawno temu miałam balsam z tej firmy kupiony w aptece i byłam z niego zadowolona.Ale to było kiedyś.Ten balsam podobno intensywnie natłuszczający,nie robi z moją skórą kompletnie nic.Po posmarowaniu w miarę szybko się wchłania i za parę godzin skóra znowu sucha.Czyli ściema.Nie działa wcale,nie natłuszcza,nie wygładza,nie odżywia,nie chroni przed ponownym przesuszeniem.Nie robi nic,kompletnie nic z tego co producent obiecuje na opakowaniu.Naprawdę szkoda pieniędzy.Nigdy więcej go nie kupię i nikomu nie polecę

Co się stało?

Kiedyś w zimie dostałam ten balsam bo już szalałam z moją wrażliwą, suchą, swędzącą i łuszczącą się skórą. To był ratunek - skóra po kilku użyciach była gładka, nawilżona i lekko natłuszczona - idealna a efekt się utrzymywał długo.

Jako że teraz problem się powtórzył postanowiłam kupić właśnie ten balsam, mimo, że nie należy do najtańszych. Nie rozumiem jednak co się z nim stało (a może to moja skóra?).Balsam w ogóle nie nawilża ani nie natłuszcza trwale. Po nasmarowaniu owszem, skóra przez jakiś czas jest nawilżona, ale po nocy jest znów sucha jak wiór. Mam szczególne problemy z przedramionami i łokciami - nawet teraz jak dotknę pustynia, mimo, że smarowałam dziś rano porządnie ręce.

Niestety, ostatni zakup z tej firmy.
+ raczej bez zapachu, taki lekki, transparentny - ale lubię,
+ oleista konsystencja
+ wydajny
+ w promocji można kupić taniej

- nie robi nic - i to go dyskwalifikuje.

Nie wiem czy zmienili skład i czego to skutek, ale jestem zawiedziona, szczególnie po tym, że kiedyś się w nim zakochałam.

idealny dla łuszczyków

Zachwycona poprzednimi nabytkami z Oillan kupilam sobie od razu 2 balsamy. Nie sa to moje balsamy zycia. Oczekuje od baslamu,ze bedzie dobrze nawilzac, szybko sie wchlaniac i zaraz po uzyciu bede sie mogla ubrac. Tu mi sie nic nie sprawdzilo. Mimo,ze mam dosyc sucha skore od basenu, to ten balsam wogole mi sie nei wchlanial, co mnie strasznie irytowalo. Zapachu nie ma, duza pojemnosc. Zrezygnowana oddalam tacie te 2 butelki, bo ma luszczyce i potrzebuje silnych nawilzazo-natluszczcacy, Tata jest tym balsamem zachwycony. Jemu sie z kolei super wchlania, nawilza i nie ma checi sie drapac. Mowil, ze " jak sie ubieram to mi sie nic nie przykleja". Od siebie bym dala 2 gwiazdki, bo mi wogole nie przypadl do gustu, ale oponia taty-luszczyka znacznie podnosi note.

uwielbiam!

Balsam kupiłam dla mojej córki, której czasem wyskakują na ciałku suche, czerwone placki, sprawdził się idealnie, już po kilku smarowaniach, skóa była gładka, bez tych suchych placków, mega nawilżona i gładka w dotyku.

Wypróbowałam balsam na swojej...buzi. Z racji tego, że moja cera jest dosyć hmm problematyczna, w okolicach nosa i w brwiach mam mega suchą skórę, niestety skóra jest wymagająca i nie każdy krem pasuje, długo szukałam tego jedynego kremu i jak się okazuje, znalazłam, ale balsam! Jak smaruję regularnie, cerę mam idealną, bez żadnych paskudnie sterczących skórek, nie jest w tych miejscach zaczerwieniona.

Konsystencja jest rzadka, mógłby być troszkę bardziej gęsty, ale jednak mi to nie przeszkadza w użytku, butelka jest wygodnia, no i jest wydajny bo od grudnia zużyłyśmy dopiero 1/4 opakowania

Używam tego produktu od: grudzień 2014
Ilość zużytych opakowań: 1/4 dużego opakowania

Średni

Średni balsam do ciała. Ja kupiłam szukając innego dermokosmetyku dla atopowej skóry. Mam problem ze skórą w uszach, na twarzy i na nogach. Moja skóra nie jest najbardziej wymagająca, ale czasowo pojawia się wyprysk i łuszczenie. Farmaceutka poleciła mi ten produkt i początkowo byłam zadowolona. Jednak jakoś za nim nie przepadam.

Plusy:
-CENA (jak na dermokosmetyk jest bardzo taaani),
-nawilżenie,
-natłuszczenie,
-wchłanianie,
-konsystencja (ja używam go nawet na twarz)
- nie podrażnia
- nie zapycha,
- wydajny,
- jest łatwo dostępny.

Minusy:
-opakowanie ( butalka jest duża to plus, ale niewygodny jest w użyciu)
- zapach! produkt jest bezzapachowy to na plus, ale po wchłonięciu się z kontaktem z odzieżą pozostawia nieprzyjemny zapach( dla mnie nieprzyjemny).

Myślę, że jest trochę lepszych propozycji!