Cettua, Clean & Simple, Brightening Facial Mask (Maseczka rozjaśniająca)

Cettua, Clean & Simple, Brightening Facial Mask (Maseczka rozjaśniająca)

Rozjaśniająca maseczka do twarzy o działaniu rozjaśniającym i odżywiającym. Zawiera wyciąg z grejpfruta, który zmniejsza przebarwienia skóry i ujednolica karnację. Olejek jojoba i wyciąg z róży odmładzają i dają efekt świetlistej skóry. Produkt nie zawiera parabenów, dodatków zapachowych oraz pigmentów. Produkt przebadany dermatologicznie.

bez parabenów
w saszetce
materiałowa / w płatach
normalna
materiałowe/w płatach
wygładzające, na przebarwienia / wybielające

W porządku

Jest to całkiem porządna maska. Nie zachwyca, ale nie jest też zła. Na pewno na plus jest jej kształt, pasuje idealnie do mojej twarzy. Płachta jest bardzo mocno nasączona i bezpiecznie można ją dłużej potrzymać. Po zdjęciu skóra jest bardzo ładnie nawilżona i odprężona. Niestety nie zauważyłam w żadnym stopniu rozjaśnienia lub rozpromienienia skóry. Jest to po prostu bardzo dobra maska nawilżająca.

całkiem w porzadku

Jest to pierwsza maska, którą użyłam gdy tylko pojawiła się moda ta taki typ kosmetyku. Sprawdziła się dobrze. Mocno nasączona, dobrze przylegała do twarzy. Skóra była odświeżona i nawilżona. Efektu rozjaśnienia nie zauważyłam, jednak uważam, ze przy jednym czy dwóch użyciach maska nie ma szans widocznie rozjaśnić cery.

Wykorzystała: kilka próbek

Maseczka w plachcie

Maseczkę zakupiłam w aptece superpharm. Całkiem przypadkiem wpadła mi w ręcę, gdy zobaczyłam promocję 1plus1. Maseczka pięknie pachnie oraz idealnie nawilża cerę. Polecam włożyć ją na 10 minut do lodówki wtedy efekt jest jeszcze lepszy. Maseczka ta rozjaśnia cerę oraz sprawia, że jest jednolotego koloru. Skóra po nałożeniu tej maseczki jest odżywiona oraz odświeżona. Zawiera w sobie wyciąg z grejfruta, dlatego tak pięknie pachnie. Idealnie nakłada się na twarz, nie spada z niej oraz świetnie przylega. Jest mocno nawilżona. Skóra wygląda na młodszą oraz odżywioną. Polecam bardzo tą maseczkę. Jestem z niej bardzo zadowolona. Kosztuje około 10 zł.

Ładnie pachnie i delikatnie rozjaśnia

Przyjemna maseczka. Nie nadmiernie nasiąknięta esencją, raczej z tych "kremowych" płacht, co znacznie ułatwia aplikację i uprzyjemnia czas oczekiwania (bo strugi płynu nie ciekną nam po twarzy i szyi). Bardzo przyjemny, nienachalny zapach. Płachta odpowiednia dla Europejek - nie za krótka, nie za wąska, otwory tam gdzie trzeba, natomiast pierwszy raz spotkałam się z "podwójnym" materiałem w okolicach oczu - może służy temu, by dodatkowo pielęgnować wrażliwą skórę pod oczami?

Materiał jest dość długo wilgotny, spokojnie można pochodzić w masce pół godziny, bo wciąż jest mokra.

Co do działania, cera była miękka, nawilżona, trochę rozświetlona, ale szczerze mówiąc po innych maseczkach w płachcie efekt rozjaśnienia i rozświetlenia był podobny, jak nie lepszy. Upolowałam ją w promocji w Super Pharmie za ok. 5 zł, w cenie regularnej raczej bym nie kupiła, bo w sumie żaden większy szał.

Warta zainteresowania

Najlepiej będzie jeżeli zacznę id charakterystyki mojej cery: mieszana, strefa T szybko się wyświeca a boki twarzy bardzo suche, 30+.
U mnie ta maska spisuje się świetnie. Używałam jej już wielokrotnie i zapewne jeszcze nie raz kupię (gdy trafię w Hebe na promkę, to zwykle biorę na zapas kilka sztuk).
Opakowanie jest funkcjonalne, a zarazem urocze i cieszy oko.
Można ją nakładać przed zrobieniem makijażu, z tym że wtedy musi być zaaplikowana na tyle wcześniej, żeby esencja miała czas się wchłonąć.
Można też (tak robię najczęściej) używać jej na wieczór, jako dodatek do wieczornej pielęgnacji.
Ma przyjemny i delikatny zapach. Jest odpowiednio nasączona. Dobrze przylega do skóry, w moim przypadku nawet po upływie zaleconych przez producenta 20 minutach, nie odchodzi i nadal trzyma się twarzy (poza strefą oczu i nosa, ale to raczej norma, bo tak mam praktycznie że wszystkimi maskami w płachcie).
Wieczorem robię demakijaż, delikatny peeling enzymatyczny, nakładam tonik, esencję i odrobinę lekkiego serum. Gdy wszystko się wchłonie wtedy sięgam po maskę w płachcie. Jest ona zrobiona z dosyć gęstej tkaniny w białym kolorze. Nie do końca odpowiada mi to, jak jest wycięta, bo nie pokrywa mi całego czoła, a na policzkach i brodzie tego materiału jest zbyt dużo i zawsze muszę zaginać, żeby ją w miarę dopasować do mojej twarzy. Trzymam minimum 20 minut. Następnie oklepuję twarz opuszkami palców, żeby przyspieszyć wchłanianie się esencji. Zwykle po ok. godzinie mogę już nakładać lekki krem.
Maska fajnie nawilża i zapewnia skórze komfort. Dodatkowo następnego dnia widzę że skóra na twarzy rzeczywiście wygląda ładniej i zdaje się być promienna, w dotyku jest elastyczna i miękka. Zrobiony tego dnia makijaż wygląda bardzo fajnie i długo się utrzymuje.
Uważam że to spoko maska w przystępnej cenie. Ja widzę efekty z jej stosowania. Polecam szczególnie przed większym wyjściem. Skóra zawsze wygląda po niej lepiej, a jednocześnie nie jest przekarmiona i nie pojawia się żaden wysyp przykrych niespodzianek - to ważne przy mojej mieszanej cerze że skłonnością do zapychania.

Rozjaśnia i odświeża, dobra na "większe wyjścia"

Mam cerę mieszaną, cyklicznie zmagam się z zaskórnikami, po których zostają mi przebarwienia. Do tego skóra lubi się czerwienić na policzkach. Z tych powodów sięgnęłam po tą maseczkę, pierwszy raz przed "większym wyjściem".

Płachta jest wygodna, choć może ma nieco za małe otwory na oczy. Nie ma drażniącego zapachu. Cena też nie jest zaporowa.

Za to efekty - u mnie jak najbardziej na plus. Moja skóra po zdjęciu maseczki jest widocznie rozjaśniona, z delikatnie ujednoliconym kolorytem. Bardzo przyjemnie, acz delikatnie nawilża. Nie zostawia tłustej / dziwnej warstwy na skórze, więc można od razu przejść do pielęgnacji i makijażu. Jest świetna, zwłaszcza na okazje, gdy potrzebujemy, by skóra prezentowała się równomiernie w kolorycie i świetliście. Stosowałam wiele razy i nigdy nie wywołała u mnie podrażnienia.

Pięknie rozświetla cerę

Maseczkę kupiła w bardzo dobrej promocji przy okazji większych zakupów w Super Pharm. Bardzo lubię tego typu kosmetyki, ale nigdy nie kupuje ich w cenie regularnej, bo to droga przyjemność jak za jednorazowy "zabieg".

Maseczka ma delikatny ale charakterystyczny zapach, który kojarzy mi się ze świeżo scietymi roślinami.
Płat jest wykonany z elastycznego materiału. Jego grubość jest taka w sam raz, nie ma obaw, że się podrze podczas rozkładania. Chociaż dla mnie mógłby mieć większe otwory na oczy.
Zaskoczyło mnie to, że esencja, którą nasączona jest płat jest koloru białego i ma dość gęsta, żelową konsystencję.
Maska była bardzo dobrze nasączona, a w opakowaniu pozostało odrobinę produktu, w sam raz na szyję i dekolt.

Maseczkę trzymałam na twarzy około 20 minut. Po tym czasie nadmiar wklepałam w skórę.
Pierwsze co zauważyłam to bardzo przyjemne nawilżenie. Po drugie, kiedy cała esencja wchłonęła się, twarzy wyglądała naprawdę świetnie. Cera była pięknie rozświetlona, wyglądała świeżo i promiennie.
Ja zdecydowałam się nałożyć tę maskę rano. Następnie wykonałam makijaż i muszę przyznać, że twarz prezentowała się bardzo dobrze. Makijaż był trwały przez wiele godzin i byłam bardzo zadowolona z wpływu maski na mój wygląd.

Podsumowując to dobra maska nawilżająca, która przy okazji pięknie rozświetli cerę, jednak nie zauważyłam rozjaśnienia skóry. Niemniej jednak bardzo polecam ją wypróbować.

Auć!

Dawno aż tak bardzo nie spieszyłam z napisaniem recenzji !

Mam skore mieszana, niewiele składników mnie podrażnia czy uczula, pielęgnacje swoją znam i wiem, ze nie zrobi mi krzywdy.
Maseczki cettua używałam 2 razy- raz nawilżająca, drugi raz rozjaśniająca.
Za pierwszym razem pomyślałam ze to może jednak moja skóra ma gorszy czas, ale dzisiaj po zdjęciu maseczki tak bardzo piekła mnie twarz, była cała zaogniona i podrażniona !
Z żadna inna maseczka nie zdarzyło mi się nic takiego...

Warto spróbować

Produkt zakupiłam po tym jak polecała go Maxineczka na swoim kanale. Cena trochę odstrasza,ale na promocji można to przeżyć i wypróbować ;) Maseczka dosyć dobrze nawilża i nie zostawia tłustej warstwy na twarzy. Nie pojawiły się po niej również żadne wypryski. Zauważyłam, że rzeczywiście rozjaśniła przebarwienia a cera po jej użyciu wyglądała na zdrowszą. Jestem zadowolona.

Zaskoczyła mnie

Po niewypale maseczki zwężającej pory, ta maska długo czekała na swoją kolej. Niepotrzebnie.
Zaraz po otwarciu widać różnicę w konsystencji esencji, którą nasączona jest płachta. W wersji zwężającej pory była bardziej żelowa i rzadka, tutaj dostajemy coś bardziej kremowego i mniej lejącego. Co mnie zdziwiło, to to że esencja bardzo szybko wchłania się w skórę, bez żadnych oporów i bez klejenia się. Jedynym minusem całej maski jest kiepsko wycięty płat, z jednej strony go brakuje, z drugiej nachodzi za bardzo na oczy.
Producent zaleca trzymać płachtę na twarzy przez 20 min. U mnie przeciągnęło się to do prawie godziny. Skóra bardzo szybko wypiła większość esencji, i to najwiecej w strefie T, która rzadko lubi przyjmować większe ilości kosmetyków.
Po zdjęciu płatu z twarzy od razu rzuciła mi się w oczy jaśniejsza cera, rozświetlona, w niektórych miejscach aż biała. Było widać ogromną różnicę w kolorycie skóry pod oczami, a tam gdzie znajdowała się płachta. Był to dla mnie ogromny szok, bo żaden kosmetyk nie dał takiego efektu na mojej twarzy. Lekkie przebarwienia i plamki stały się zdecydowanie bledsze i to po jednym użyciu.
Następnego dnia skóra była bardzo gładka, bez żadnych wystających krostek, bledsza (w pozytywnym znaczeniu). Bardzo spodobała mi się ta wersja maski Cettua i z pewnością kupię jeszcze kilka opakowań.

Daje delikatny efekt

Dostałam tę maskę w prezencie i do dzisiaj nie zmobilizowałam się do tego, żeby dokupić jeszcze kilka opakowań, bo wiem, że jeżeli chodzi o rozjaśnianie cery, to nie wystarczy jedna aplikacja. Mogę tylko powiedzieć, że maseczka dobrze nawilża i lekko rozjaśnia, jest do delikatny efekt. Bardzo mi się podobała moja cera po jej użyciu, była miła w dotyku, jędrna, nawilżona. Sięgnę po nią ponownie.

Szału NIE ma, są lepsze maski

Maseczka jest po prostu NIJAKA. Trudno mi ją ocenić, bo nie zauważyłam jakiegoś kosmicznego efektu na mojej skórze. Nie stała się jaśniejsza i nie wyrównała kolorytu.

Maska dobrze się nakłada i jest wygodna, ale to chyba jedyny PLUS.

Ilość produktu na masce jest niewielka, po około 20 minutach, na twarzy nie zostaje żadna warstwa o której wspomina producent, dlatego nie ma co zmywać ;)
Efektu brak, jedynie lekki, przyjemny zapach i minimalnie wygładzona skóra.

Nie kupię ponownie, bo po prostu nie widzę jej działania.