Bvlgari, Omnia Crystalline EDT

Średnia ocena: 3.98/5

perfumeriawiki.pl
Średnia ocena: 0.00/5

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

'Omnia Crystalline' to lżejsza (głównie dzięki kwiatowi lotosu) interpretacja klasycznej, zmysłowej 'Omni', która przekłada na język zapachów promienną przejrzystość i świetlistość kryształu. Zapach rozświetla, odbija i odkrywa wyjątkowy, indywidualny wewnętrzny blask każdej kobiety, jej kobiecość i piękno - wymykającą się klasyfikacji i nieodpartą lekkość bytu.
Zapach świeży, przestrzenny, promienny, kobiecy.

Nuty zapachowe: bambus, japońska gruszka Nashi, kwiat lotosu, drewno balsa.

<50ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

To nie to co kiedyś.

Polubiłam tą perfumę jakieś 4 lata temu, dostałam jej próbkę i po jednym psiknięciu już wiedziałam, że to mój zapach. Orginalny, elegancki, nienachalny, przestrzenny. Zamówiłam więc buteleczkę i z chęcią wypsikałam. Kilka dni temu przypomniałam sobie o Omni Crystalline i zamówiłam 65 ml ze znanej, cenionej drogerii. Niestety, zawiodłam się, to nie jest ten sam zapach, został zabity :(. Teraz pachnie jak dezodorant Nivei albo Dove - banalnie i tanio, więc nie warto płacić za nie 300 zł.

Pure

Pierwszą buteleczkę Bvlgari Omnia dostałam jakieś 10 lat temu od chłopaka w zestawie z mydełkiem i balsamem do ciała. Jako młodziutka dziewczyna nie doceniłam tego zapachu. Wydawał mi się zbyt intensywny i poważny. Jednak czego się nie robi dla chłopaka, jemu się podobał więc go używałam. Lata później znalazłam to mydełko z zestawu, pachniało tak intensywnie, a ja zakochałam się w tym zapachu. Dziś dla mnie to świeży, czysty zapach, bez niepotrzebnych, przeszkadzających nut. Intensywny i bezkompromisowy. Na skórze utrzymuje się cały dzień, na ubraniach dużo dużo dłużej. Idealny jako dopełnienie biurowego image, bezkonkurencyjny. Flakon przepięknie wygląda na półeczce przy lustrze.

Ten zapach ma coś w sobie przyciagającego

Uwielbiam świeże zapachy. Niestety na mojej skórze często co pięknie pachnie na innych czy w flakonie na mnie po prostu śmierdzi. Z tym zapachem tak nie było. Zauroczyłam się w nim od pierwszego psiknięcia. Jest taki świeży, a zarazem z nutką takiego charakteru, kobiecości. Świetnie nadaje się na cieplejsze dni, sprawdzi się również na codzień, do pracy jak również na randkę. Jest coś w nim co przyciąga uwagę, taka szlachetność.
Latem nie jest męczący przy upałach jest dalej lekki i świeży.
Trwałość może nie jest jakaś szalona. Na mojej skórze utrzymuje się ok 4-5 h.
Zapach nie traci za to na uroku z czasem i wciąż czuje tą świeżość

Może być

Tym razem szukałam zapachu delikatnego, nieinwazyjnego, jak najbardziej uniwersalnego. Zdecydowałam się na Omnię Crystalline. Zapach jest bardzo chłodny, świeży i czysty. Na pewno nikomu nie będzie przeszkadzał, ale nie mogę też niestety powiedzieć, by czymkolwiek zachwycał i się wyróżniał na tle innych podobnych woni.

To taka delikatna woda toaletowa, przypominająca trochę zapach świeżego prania (ale na szczęście bez dosłowności, chodzi o podobne wrażenia). Sprawdzi się, gdy nie chcemy w żaden szczególny sposób zwracać na siebie uwagi, jako dodatek do zwykłych, codziennych ubrań. Zapach tego rodzaju zawsze musi się znaleźć z mojej małej kolekcji, ale nigdy nie jest to zapach, do którego mam ochotę wracać, chociaż na dobrą sprawę mam tak z większością perfum. Szybko się nudzę i tylko nieliczne kupuję ponownie.

Zapach jest wyczuwalny dla otoczenia po paru godzinach, więc jest w porządku jak na wodę toaletową. Sam wygląd flakonu nigdy nie ma wpływu na liczbę przyznanych gwiazdek, ale zawsze muszę go skomentować w recenzjach - za sam flakon dałabym 1 gwiazdkę, nie dość, że sam pomysł w ogóle mi się nie podoba, to wykonanie jest strasznie tandetne.

Cudowny - ciągle mam go w pamięci

Najpierw urzekł mnie zapach na koleżance. Zapytałam co to za perfumy i ze zdziwieniem stwierdziłam, że w sumie nie znam żadnego zapachu Bvlgari, mimo że oczywiście sama nazwa marki nie jest mi obca.
W perfumerii następnie urzekł mnie flakon. Zaczęłam wąchać różne wersje i w końcu padło na białą Omnia Crystalline.
Zapach dla mnie nie jest ciężki ale też nie lekki. Zdecydowanie jest orzeźwiający ale nie jest to nic energetycznego. To takie ciepłe orzeźwienie. Ma w sobie coś eleganckiego, coś lekkiego, sportowego. To taka sportowa elegancja na deptaku w Cannes. Dużo osób zwracało uwagę jak pachnę.
Jest bardzo trwały, czuć go praktycznie cały dzień. Przechodzi również na ubrania.
Flakon jest piękny, ładnie wygląda w łazience, ale nie jest zbyt praktyczny w podróży.
Z pewnością wrócę do niego za jakiś czas.

Głęboki zapach

Perfume dostałam w prezencie. Nuty głębi jak najbardziej do mnie przemawiają, jak inne perfumy tej marki "maja to cos". Mimo to dla mnie zbyt mocna i słodka. Zbyt dusząca. U mnie sprawdza sie zima oraz na wieczór.

zbyt "ostry"

To nie jest to czego szukam. Zapach jest ostry. bardzo, bardzo czysty. Nie ma w nim nut, które lubię. To taka chłodna elegancja. Bez szaleństw, bez śmiechów. Na poważnie. Flakonik oryginalny.
Testuję jesienią, gdy jest smutno i nostalgicznie. Może w lato odbiór tych perfum byłby inny. Zostawię sobie próbeczkę na lato.

Super tak jak i EDP

Moja sympatia do Omnii Crystalline EDT trwa już +- 10 lat. Lecz odnowiła się pół roku temu kiedy od pani siedzącej obok mnie w autobusie czuć było właśnie ten piękny zapach wtedy też zdecydowałam się, że go kupie ponownie. Na początku po rozpyleniu niewiele co czuć tylko alkohol, natomiast po niewielkim czasie wyczuwalne są piękne i intensywne nuty zapachowe - drzewo balsa i lotos.Uważam,że jest mega trwały. Na ubraniach czuć go przez długi czas. Jedyny minus to wydaje mi się,że przeszedł reformulacje i jest nieco inny niż 10 lat temu, dlatego nie wiem czy go kupie ponownie.
Odnosząć się do tytułu i EDP, który kiedyś przez pomyłkę mi sprzedano zamiast wody toaletowej. Perfum posiada nieco inne słodsze nuty zapachowe. Przez co używałabym go bardziej latem.

Pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni

Pierwszy raz używam perfum z tej serii i jestem zadowolona. Zapach jest rześki, taki świeży, ale nie jest mocny ani nachalny. Używam rano, a wieczorem nadal go czuję. Używam od października i została ponad połowa flakoniku, ale stosuję z innymi na zmianę także trudno mi ocenić czy na długo wystarcza. Cena nie jest niska, ale moim zdaniem warto.

Używam tego produktu od: od 4 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie stosowania

cerruti image bis

hmm mam taki problem z tym zapachem, że od pierwszych psików czułam że jest to wierna kopia zapachu, którego używałam przed laty. Kilka dni mi zajęło zanim sobie przypomniałam nazwę. Moim zdaniem zapach jest praktycznie identyczny jak cerruti image!!! Uzywałam tamtego przed 8-9 laty i z tego co pamiętam był tańszy od omni. Jakos denerwuje mnie to podobieństwo, prawdopodobnie trochę przejadł mi się ten zapach przed laty.
Jednak aby moja recenzja zawierała cokolwiek o zapachu:))
dodam, że jest niezwykle świeży i to nie w wersji jednowymiarowej, ale dosyć ciekawej -troszkę jak light blue, choć ten jest chyba jeszcze &quot;swieższy&quot;, trwałość średnia. Uważam, że idealny na lato, choć niestety już mam swój inny ideał na lato...

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: testy próbki

To jest to!!!

Dlugo szukalam w perfumach tego czegos, tego zapachu a raczej ogona ktory czuc jak juz troche wywietrzeje. W sumie do tej pory nie wiem ktory to skladnik daje &quot; to cos&quot; co tak mi sie pdoba. Wspomne ze mam jeszcze edp zakupiony przez pomylke ,ktory dla mnie zupelnie inaczej pachnie,zupelnie!! To dwa inne zapachy i nie moze sie nadziwowac jak edp moze tak odbiegac od edt..powinna byc tylko roznica w stezeniu, a nie zupelnnie inny zopach. W kazdym razie bardzo lubie oba,ale jak bym miala wybrac to stawiam na edt!

Idealny na co dzień

Po przetestowaniu tak wielu rozpromowanych zapachów od których niekiedy aż bolała mnie głowa nie mogłam przypuszczać, że zakocham się akurat w tych perfumach. A jednak, jestem totalnie zauroczona tym zapachem. Jest on aktualnie wszystkim czego bym chciała. Nie są to zbyt mocne perfumy, nie są tez zbyt pudrowe albo zbyt kobiece i kokieteryjne. Pachną tak cudownie, że można w kółko wąchać nadgarstek. Jest to dość elegancki, prosty i absolutnie piękny zapach. Idealny do codziennej pracy w biurze! Ja jestem zdecydowanie na tak!!

Ilość zużytych opakowań: kilka testów