Biocosmetics, Korund -mikrodermabrazja

Biocosmetics, Korund -mikrodermabrazja

REKLAMA

Najwyższej jakości korund szlachetny biały używany w gabinetach kosmetycznych.

Mikrodermabrazja ( głęboki peeling ) jest nowoczesnym, nieinwazyjnym zabiegiem złuszczania naskórka, który powoduje, że skóra staje się młodsza i zdrowsza. Procedura nie wymaga okresu rekonwalescencji. Jest więc szczególnie polecana zabieganym i zapracowanym osobom.

Porządnie oczyszcza

Zakupiłam ten środek ponieważ chciałam przetestować jakiś mocniejszy peeling, trafiłam w 10 z tym mocniejszy. Jest to najmocniejszy, mechaniczny peeling jaki posiadam.
Produkt zapakowany jest w małym, bardzo minimalistycznym opakowaniu. Saszetka ma dodatkowe zabezpieczenie żeby móc mieć pewność że produkt się nie rozsypie.
Sam produkt zaskoczył mnie konsystencją, jest to taki jakby piasek z brokatem, dosyć szorstki w dotyku.
Z racji że produktu używamy w proporcji 1:6, u mnie z żelem do twarzy lub do kąpieli, to jest bardzo ekonomiczny. W przypadku twarzy jest to naprawdę bardzo malutka ilość.
Sam peeling nie należy do najprzyjemniejszych doznań, trochę jakby dosłownie trzeć sobie piaskiem po twarzy. Trzeba robić to dosyć delikatnie bo łatwo o pęknięcie naczynek.
Sama stosuje go raz w tygodniu i muszę przyznać że efekty są. Bardzo mocno oczyszcza i zdziera naskórek. Niestety może również trochę podrażnić dlatego najlepiej robić go na wieczór.

od niedawna moje must have:)

Szkoda, że kupiłam ten peeling dopiero niedawno....pewnie jak wiele z Was bałam się, że będzie zbyt agresywny dla mojej skóry. Nic bardziej mylnego. Peeling bardzo ładnie wygładza i oczyszcza skórę, nie tylko twarzy i dekoltu, pozostawiając ja miłą w dotyku i pełna blasku.
Cena śmiesznie niska, a i sam produkt bardzo wydajny.

Trochę mechaniki

Od dłuższego czasu unikałam peelingów mechanicznych (wiemy jakie niosą za sobą niebezpieczeństwa), ale pewnego dnia przeglądając KWC natknęłam się na ten produkt. Skuszona dobrymi opiniami i niską ceną kupiłam i...nie żałuję :)
Peeling działa bez zarzutów (choć trzeba uważać by nie przesadzić). Wygładza skórę, oczyszcza i jest mega wydajny.

Zostanie ze mną na stałe

Mówią, że to bardzo ostry peeling. Ja tego nie czuje, a moja cera jest dość kapryśna. Peeling przypomina dosłownie sól, wygląda dość niepozorne, ale naprawdę bardzo konkretnie złuszcza skórę, która Nam jest już niepotrzebna. Jest to produkt dosłownie do całego ciała. Super się go miesza z eco żelem do ciała bez sls i silikonów. Wtedy mamy prawdziwy produkt bez zbędnych składników. Bardzo się cieszę, że kupiłam go w ciemno, choć byłam nastawiona negatywnie, ponieważ moja cera jest dziwna. A tu proszę - żadnego podrażnienia, pęknięcia, zaczerwienienia, super gładka skóra, gdzie się od razu to czuję i mmczuc, że składniki aktywne z innych kosmetyków wchłaniają się lepiej.

Mocna siła peelingu

Ten peeling na pewno jest znacznie skuteczniejszy od większości gotowych peelingów drogeryjnych. Jednakże z uwagi na to, trzeba bardzo uważać, żeby nie przesadzić z jego stosowaniem. Można sobie wyrządzić krzywdę, jeśli będzie się go używało zbyt intensywnie lub zbyt często. Wystarczy trochę proszku, który dodaje się do żelu do mycia i masuje nim skórę. Bez wątpienia ten korund zapewnia mocne oczyszczenie skóry, pozbycie się zanieczyszczeń z porów oraz wygładzenie cery. Po jego zastosowaniu bezwzględnie trzeba nałożyć jakiś krem albo jeszcze lepiej serumm które nawilży skórę po jego zastosowaniu i zapewni jej regenerację.

Godny zastępca wszystkich drogeryjnych peelingów mechanicznych

Świetny produkt do peelingu mechanicznego. Drobniutkie ziarenka (wielkości ziarenek piasku), zmieszane z żelem aloesowym albo dowolnym produktem myjącym do twarzy dadzą nam świetny kosmetyk oczyszczający. Uwaga, jest dość mocny, dlatego polecam powoli się z nim zapoznawać i nie trzeć buzi od razu z całej siły - bo można się nieco zdziwić. :)

Na pewno poprawia krążenie twarzy, oczyszcza pory, jest świetnym przygotowaniem do późniejszej pielęgnacji (ja zwykle robię peeling korundem przed maseczkami w płachcie). Saszetka kosztuje kilka złotych, a jest ogromnie wydajna, bo na jeden peeling wystarczy ziarenek dosłownie wielkości małego paznokcia. Pamiętajcie, im więcej nasypiecie, tym szorowanie będzie mocniejsze.

Uważajcie też szczególnie przy szorowaniu okolic oczu (tu najlepiej w ogóle nie wędrujcie), nosa i ust - ja kiedyś z impetem podczas masowania wpakowałam sobie do nosa palec umazany korundowym peelingiem i zdecydowanie tego doświadczenia nie polecam. Przy byciu bardziej delikatnym, na pewno zaprzyjaźnicie się z korundem na długie lata, jeśli tylko nie macie żadnych przeciwwskazań do robienia peelingu mechanicznego.

Myślę, że świetnie się sprawdzi również na ciele, ale ja na razie ograniczyłam się do używania go tylko do buzi.

Serdecznie polecam, ja odkąd mam korund nie kupuję już "gotowych" peelingów mechanicznych.

Ogólnie staram się nie używać peelingów ziarnistych ze względu na skłonność do pękania naczynek i jednak czasem pojawiających się niedoskonałości, nie chcę przenosić po całej twarzy bakterii. Jednak ten produkt zakupiłam już po raz drugi ponieważ lubię z niego robić peeling na dłonie, czasem używałam również na nogi i całe ciało zamiennie z rękawicą, ogólnie ma on wiele zastosowań a jeszcze jeśli ktoś lubi takie peeling na twarz to w ogóle na super peeling w bardzo niskiej cenie. Sama nie powiem, spróbowałam i użyłam go parę razy na twarzy gdy moja skóra nie miała niedoskonałości, wygładza w wyczuwalny sposób, usuwa martwy, suchy naskórek jednak dla mnie zbyt agresywny żeby go systematycznie stosować. Czyli podsumowując u mnie jeśli chodzi o ciało to jak najbardziej jestem na tak a na twarz zostawiam bardziej delikatne peelingi.

Świetny peeling za grosze!

Produkt ten kupiłam jako zamiennik peelingu w drogerii internetowej. Kosztował on ok 6 złotych. Po przeczytaniu paru opinii, że trzeba stosować go ostrożnie, bo można sobie zrobić krzywdę długo zwlekałam z wypróbowaniem tego cuda...
Korund mieszam w proporcji na tzw "oko" z żelem do twarzy albo pod prysznic i robię sobie taki porządny peeling 2 razy w tygodniu. Na początku stosowania miałam delikatnie podrażnioną skórę, ale z czasem nabrałam wprawy w dozowaniu proszku i wyszło to mojej skórze na wielki plus

Fajny, ale nie dla wszystkich

Kupiłam ten korund tylko dlatego, że nie było mojego ulubionego enzymatycznego. Mieszamy go z ulubionym żelem do mycia i masujemy skórę. Używałam go do twarzy i ciała, dobrze usuwał martwy naskórek, skóra była gładka, delikatna, ale też lekko zaczerwieniona. Trzeba uważać, żeby żel z korundem nie dostał się do oczu. Bardzo mocno ściera, więc trzeba uważać, mnie nawet po lekkim masażu piekła skóra. Dla wrażliwej, naczynkowej skóry nie za bardzo pasuje, ale do ciała może go wykorzystam. Mi nie podpasował, ale dla osoby, która lubi peelingi mechaniczne może być super.

działa świetnie!

Korund to bardzo użyteczny produkt w pielęgnacji skóry. Ma postać białej substancji o konsystencji drobnego piasku. Właśnie ze względu na tę swoją drobność a zarazem ostrość, świetnie nadaje się do złuszczania naskórka. Jak dotąd nie znalazłam lepszego "zdzieraka".

Korund jest bezzapachowy.

Produkt zamknięty jest w torebce strunowej. Mało to praktyczne - korund jest wydajny, potrzebujemy go tylko szczyptę, więc trudno wysypać właśnie tyle z torebki. Nie jest to jednak wielki problem - ja zawsze przesypuję korund do zakręcanego słoiczka. Z niego łatwo wydobyć właśnie tyle produktu, ile potrzebuję.

Korund można go stosować zarówno do peelingu twarzy, jak i całego ciała. Dodaję szczyptę do żelu do twarzy lub żelu pod prysznic i masuję skórę szczoteczką, gąbką lub po prostu rękami. Po takim zabiegu skóra jest gładka, odświeżona i promienna.

Moja osobista rada: Korund znajduje zastosowanie głównie z gabinetach kosmetycznych. Trzeba się z nim obchodzić ostrożnie - przede wszystkim uważać by nie wpadł do oczu, nie trzeć nim skóry zbyt mocno (lepiej najpierw wyczuć produkt, bo jest dość ostry).

Uniwersalny i skuteczny

Moja przygoda z ,, magicznym,, proszkiem zaczęła się gdy miałam bardzo duży problem z zaskórnikami ma twarzy. Wtedy pomógł, teraz też pomaga w usunięciu martwego naskórka.Używam wymieszany z żelem do mycia ciała latopic(żel jest przeznaczony dla skóry alergicznej, jest to produkt dla dzieci np z azs) Używam 2 razy w tygodniu, ale raz na 4 miesiące robię tydzień peelingowy, czyli peeling korundem plus latopic codziennie rano( proszku biorę odrobinę).Po peelingu co drugi dzień maseczka nawilżająca i olej z pestek winogron na twarz.Ważne żeby proszku było niewiele.Efekt jest widoczny, mniejsza ilość zaskórników, cera pełna blasku, pory odetkane.Polecam

Niby proszek, a jednak zdzierak.

Kupiłam go w drogerii internetowej jako zamiennik peelingu do twarzy.
Nie sądziłam , że to opakowanie wystarczy mi na tak długo! Używam go już dobre pół roku i raczej wystarczy do jesieni.

Z tym korundem jest tak trochę jak z przysłowiowym "bigosie na winie" ;P

Mieszam albo z mleczkiem do demakijażu, albo z żelem, albo z olejkiem, serum, czasem dodaję trochę hydrolatu. Za każdym razem inny skład ,co tam w szawce mi zalega czy też przeszkadza. Najważniejsze w tym wszystkim jest działanie tego magicznego proszku.
To niby proszek, drobno zmielony biały piasek, ale tak na serio, to niezły zdzierak. Czasem można stracić nad nim kontrolę, i zrobić sobie niezłe kuku. Grunt to zachować czujność. Na poczatek wykonać delikatny masaż. Nawet wtedy, jeśli wydaje nam się, że nie będzie efektu, okaże się, że jednak swoje srobił. Lepiej za słabo niż zbyt mocno.
Używam go ra, góra dwa razy w tygodniu.

Co najważniejsze !!!
Uważać na oczy , przy masowaniu to wiadomo, ale przy zmywaniu lepiej omijać je z daleka .

To jeden z tych produktów za grosze, który zaskoczył mnie swoim działaniem.