Mixa, Kremowy żel do mycia twarzy skóra zaczerwienona

Mixa, Kremowy żel do mycia twarzy skóra zaczerwienona

Średnia ocena: 3.64/5

Kremowy żel do mycia twarzy usuwa zanieczyszczenia oraz łagodzi uczucie pieczenia skóry wrażliwej ze skłonnością do zaczerwienień. Podczas aplikacji zamienia się w delikatną piankę, która delikatnie oczyszcza zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Formuła wzbogacona w olejek ze słodkich migdałów chroni skórę wrażliwą przed wysuszającym działaniem twardej wody. Skład produktu pozbawiony jest parabenów oraz mydła i został dobrany tak, aby minimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

łagodzące, nawilżające, oczyszczające, odświeżające
z pompką
żel
sucha, wrażliwa, naczynkowa
hipoalergiczna
oczyszczanie twarzy

Katastrofa

Mam skórę skłonną do niedoskonałości, ale i wrażliwą. "Różowa" Mixa wydawała się zatem akurat produktem. Żaden żel jeszcze nigdy mnie tak nie podrażnił jak ten! Skóra po użyciu była czerwona, piekąca, potwornie ściągnięta i wręcz gorąca. Po smarowaniu kremem, ten stan dopiero zszedł po co najmniej pół godzinie. I tak przy każdej próbie użycia. Według producenta żel ma łagodzić uczucie pieczenia, nawilżać i łagodzić skórę. U mnie zadziałał zupełnie odwrotnie. Ostatecznie produkt trafił do kosza. Marka mnie zupełnie zawiodła (próbowałam jeszcze 2 kremy do twarzy), już nigdy nie sięgnę po nic od Mixy.

bez szału

Żel jak żel. Myje dobrze, ale z zaczerwienieniami nie robi zupełnie nic. Nie uczula, nie szczypie w oczy. Nie kupie go ponownie ze względu, że właśnie nie działa na zaczerwienienia a znam lepsze produkty do oczyszczania.

Tragedia wszystko na odwrot

Żel jest opisany jako DELIKATNY HIPOALERGICZNY BEZ ALKOHOLU I DLA CERY WRAŻLIWEJ, podkreślam to ponieważ żel ten spalił mi skórę na twarzy - wyglądam jakbym wróciła z wakacji i długo się tam opalała. Twarz jest czerwona i piecze
Dawno nie spotkałam się z takim czymś i nie wierzę że coś takiego mimo takiej etykiety się stalo. Śmierdzi też jak klej

Zdecydowanie na nie

Kupiłam, bo mam mega wrażliwą skórę, a żel wychwalany pod niebiosa i niestety okazał się totalną klapą. Moja skóra po nim jest ściągnięta, piecze, na policzkach w dwa dni zrobiły się suche czerwone place. Wracam do niezawodnego dla mnie Pharmaceris.

Number 1

Wszystko w temacie - zdecydowanie najlepszy żel miceralny jakiego używałam.
Oszczyszcza i domywa wszystko, nie podrażania, nie ściąga skóry.
Pieni się fantastycznie, wystarczy kropelka. Poza tym ma konsystencję z jaką się jeszcze nie spotkałam, żelowo- piankowa. Coś fantastycznego.

Fajny, nie podraznia ale jednak wysusza

Kupiłam z myślą - o pozbyciu się czerwonej skóry mojej twarzy i żeby mnie nie podrażnial jak inne żele. Natomiast jest dobry, ale zdecydowanie nie do skóry atopowej i suchej.
Mogę polecić, bo oczyszcza, daje poczucie świeżości i tyle. Użyję do końca, ale już więcej nie kupię :)

Najlepszy do cery suchej

To mój ulubieniec, ponieważ spełnia wszystkie obietnice Producenta co do pielęgnacji skóry wrażliwej. Jest wspaniale kremowy, delikatny, dobrze usuwa zanieczyszczenia. sprawdza się nawet podczas mycia zimną wodą. Łagodzi pieczenie skóry, jest łaskawy dla wrażliwej cery i redukuje zaczerwienienia. Wystarczy mała kropla, żeby zamienił się w miękką piankę. Nie wysusza skóry. Nie uczula. Ma piękny, delikatny zapach. Starcza na bardzo długo.

Jak dla mnie świetny

Jestem posiadaczką skóry suchej ze skłonnościami do zaczerwienień i głównie z tego powodu zainteresowałam się tym produktem. Bardzo podoba mi się jego konsystencja, nieco kremowa przypominająca gęstością i wyglądem mleczko. Bardzo dobrze się pieni przez co w zupełności wystarcza mi jedna pompka na pojedynczą aplikację. Uważam też, że mimo iż nie jest to produkt dedykowany do demakijażu to radzi sobie z nim bardzo przyzwoicie - wtedy używam około 2 pompek na dokładne doczyszczenie twarzy. Moja skóra nie jest po nim podrażniona, nie zauważyłam też by szczypał po dostaniu się do oczu za co również należy się duży plus. Produkt jest bardzo wydajny, używam go od dwóch miesięcy a nadal nie zużyłam połowy opakowania. Skóra po umyciu jest gładka, przyjemna i nawilżona a nie wysuszona.

Oczyszczający ulubieniec

Produkt znalazłam przypadkiem na promocji w dyskoncie spożywczym i po pierwszym użyciu wiedziałam, że zostanie ze mną na dłużej. Bardzo dobrze oczyszcza cerę i sprawia, że jest gotowa na dalsze kroki pielęgnacyjne. Sprawia, że akurat jest idealnie czysta. Po dłuższym stosowaniu zauważyłam, że poprawił się widocznie stan mojej skóry. Fajnie się pieni, jest wydajny i ładnie pachnie. Daje uczucie lekkiego ściągnięcia, ale nie przeszkadza mi to aż tak bardzo.

Pieni się jak szalony

Żel jest w butelce z pompką o pojemności 200 ml
Ma rzadką konsystencję w lekko różowym kolorze
Posiada delikatny zapach
W trakcie mycia twarzy żel bardzo dobrze się pieni pod warunkiem, że skóra jest lekko zwilżona
Przez to, że tworzy się sporo piany trzeba chwilkę poświęcić aby dobrze go zmyć ze skóry ( w kontakcie z wodą jeszcze bardziej się pieni )
W trakcie zmycia lepiej nie otwierać buzi bo można się najeść piany, która jest bardzo gorzka w smaku
Po zmyciu nie czuć ściągnięcia na twarzy
Nie szczypie w oczy
Żel dobrze oczyszcza skórę ale jest to bardzo delikatny efekt
Nie wysusza skóry
Jest bardziej wygładzona i miękka
Nie mam wielkiego problemu z zaczerwienieniem skóry więc nie wypowiem się na temat tego czy je łagodzi
Żel dobrze zmywa resztki makijażu pod warunkiem, że wcześniej dobrze rozpuścimy kosmetyki czymś oleistym
Nie zapycha skóry
Jest bardzo wydajny, mała ilość wystarczy aby zrobiło się sporo piany
Ma w swoim składzie olejek że słodkich migdałów
Nie zawiera alkoholu etylowego ani mydła
Jest hipoalergiczny

Ten żel należy do kosmetyków, które pienią się jak szalone czyli coś co bardzo lubię i moim zdaniem lepiej oczyszczają skórę

Cudowny

Żel kupiłam, ponieważ potrzebowalam czego do oczyszczania skóry, która sama sobie podrażniłam i muszę powiedzieć że dla mnie wielkie wow.
Żel znajduje się w plastikowej, różowo-transparentnej butelce o pojemności 200 ml, opakowanie posiada pompkę, która działa bez zarzutu a nawet lepiej.
Konsystencja jest żelowa, tak średnio gęsta w kolorze mlecznym. Zapach jest przyjemny, ale nie potrafię go do niczego przypisać, lekko słodkawy, może trochę kwiatowy.
Mycie buzi tym żelem to czysta przyjemność. Bardzo dobrze się pieni, domywa resztkę makijażu i płyn micelarny bez większego problemu. Nie podrażnia oczu ani skóry. Daje takie lekkie ukojenie. Buzia jest oczyszczona, odświeżona i nie jest ściągnięta. Żel jest mega mega wydajny, wystarczy naprawdę niewielką ilość aby umyć nim buźkę. Dla mnie bomba, jest w moim top 3.

Dobrze oczyszcza

Żel ma gęstą konsystencje, dobrze się rozprowadza na twarzy, nie pieni się dzięki swojej kremowej konsystencji.
Zapach z początku mi przeszkadzał ponieważ czuć grejfruta a ja za nim nie przepadam.
Dobrze oczyszcza twarz nawet z makijażu.
Mam cere wrażliwą, żel mnie nie podrażnia, nie wysusza skóry.
Zakupiłam kolejne opakowanie i raczej żel zostanie już ze mną na zawsze.