Ingrid Cosmetics, IdealMatt, Mineralny podkład matujący

Średnia ocena: 3.43/5
  • Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

REKLAMA

Mineralny podkład matujący INGRID Cosmetics to produkt łączący efekt idealnie matowej cery z dbałością o jej nawilżenie. Wyjątkowa receptura na bazie naturalnych składników pochłania nadmiar sebum i kontroluje jego wydzielanie. Opracowana formuła nie zatyka porów i pozwala skórze swobodnie oddychać. Mineral Complex efektywnie wygładza cerę, pobudza ją do odnowy oraz chroni przed wolnymi rodnikami. Naturalny czynnik nawilżający tworzy film ochronny, który zapobiega utracie wody, chroniąc skórę przed wysuszeniem. Podkład zapewnia długotrwałe, matowe wykończenie makijażu. Skutecznie hamuje błyszczenie. Zawiera filtr UV. Polecany do każdego typu cery, szczególnie mieszanej i tłustej. Efekt: Idealnie matowa cera przez wiele godzin, bez widocznych niedoskonałości i przesuszenia!

matujące
z pompką
hipoalergiczna
fluidy

W tej cenie naprawdę w porządku

Jestem posiadaczką cery dość specyficznej. Mianowicie moja skóra jest raczej sucha, błyszczy się jedynie w okolicy czoła. Posiadam sporo wyprysków. Podkład jest w atrakcyjnej cenie i najjaśniejszy odcień jest idealny dla bladych osób. Podkład jest gęsty, więc nie ma mowy o spływaniu produktu, jednak trzeba uważać bo bardzo szybka wysycha. No moim zdaniem dla cery tłustej sprawdzi się świetnie, bo niestety u mnie bardzo było go widać w suchych miejscach. Ten efekt matujący również nie jest dla mnie. Natomiast krycie jest w porządku. Ja podziękuję ale dla tłustej cery jak najbardziej myślę że będzie super. Trwałość okej, ale jednak po kilku godzinach podkład znika.

Mocne 4 gwiazdki

Słabo znam markę Ingrid, jest to mój drugi produkt od nich. Powyższy podkład kusił mnie od jakiegoś czasu, będąc w Hebe zauważyłam go jakiś czas temu za 17zł. Wzięłam bo moja mieszana skóra lubi matujące podkłady.

Podkład zamknięty w szklanej, ciężkiej buteleczce z pompką, ma czarną zatyczkę. Opakowanie wykonane solidnie, pompka choć wymaga mocniejszego dociśnięcia działa ok. Wykonanie jak najbardziej na plus. Wybrałam odcień 300A, który na opakowaniu nie ma nazwy ale znalazłam ją w necie - 'Light Nude'. Generalnie ten odcień to jest chyba jakaś nowość bo mało swatchy ma w internecie i na stronie Hebe też go nie widziałam. Kolor to jasny beż, który ma lekko ciepły ton. Do mojej jasnej kranacji sprawdza się świetnie, cieszę się, bo wahałam się między odcieniem 300, który jest wręcz blady i byłby za jasny. 300A na mojej skórze pięknie się wtapia, dodaje skórze zdrowego lekko ciepłego kolorytu. Kolor na szczęście nie oksyduje, więc dostajemy konkretnie taki kolor jaki kupujemy. Podkład ma gęstą formułę i od razu należy mieć na uwadzę, że nie nadaje się do używania go z beauty blenderem ani pędzlem. Mi ta gęsta formuła w niczym nie przeszkadzała, na bazie dobrze się go rozprowadza, nie mowy o smugach czy plamach. Jest zastygający więc wymaga dość sprawnego rozpracowania opuszkami. Ku mojemu zaskoczeniu bardzo ładnie wygląda w strefie T - nie podkreśla porów, w tych okolicach jak i na całej twarzy pięknie wtapia się w skórę. Mimo takiego krycia i matowego wykończenia nie tworzy machy na twarzy czy efektu tapety.

Jeśli chodzi o efekty - jestem bardzo zadowolona. Po pierwsze ładnie kryje, ma dobre średnie krycie. Maskuje drobne przebarwienia, ujednolica cerę i naprawdę pięknie wygładza moją skórę. Nawet jak na taką formułę, w okolicach zmarszczek i linii na twarzy wygląda ok, nie podkreśla ich. Podkład ma full matowe wykończenie, skóra wygląda świeżo i ja nie przypudrowuje po nim strefy T, resztę twarzy omiatałam rozświetlającym pudrem z Bell i twarz wyglądała lekko i satynowo, bardziej naturalnie tak jak lubię. Jeśli chodzi o trwałość to cóż jest godna polecenia - choć matu nie trzyma może zbyt długo (u mnie wyświecał strefę T po ok. 3H) to na twarzy wygląda w nienaruszonym stanie. Nawet w strefie T nie spływał, nie warzył się. Wymagał wyłącznie poprawek w strefie T i zdjęcia nadmiaru sebum bibułką.

Podsumowując jestem z niego bardzo zadowolona. Choć może nie jest to jakiś szalony hit, to miłe odkrycie już tak. Producent wywiązał się ze swoich obietnic matowego wykończenia podkładu i efektem wygładzania cery a przy tym lekkością. Zgodzę się też co do lekkiego nawilżenia, bo nosząc go moja skóra się nie przeuszyła, a ja czułam się komfortowo. Używam go od miesiąca i rzeczywiście nie zatyka porów, nie narobił mi na twarzy szkód. Podkład jak najbardziej na plus, skuszę się ponownie;) Dla cer mieszanych i tłustych będzie jak znalazł:)

Bardzo dobry

Podkład nie jest drogi, a naprawdę dobry. Faktycznie matowi bardzo dobrze, nie ciemnieje. Szybko zastyga, więc trzeba mądrze się z nim obchodzić i równie szybko rozporwadzać. Potrafi zrobić efekt maski, dlatego trzeba być ostrożnym z ilością nakładanego produktu. Ostatecznie niekoniecznie dobry dla skóry suchej, co chyba nie jest zaskoczeniem, ale przy odpowiedniej pielęgnacji naprawdę jest fajnym podkładem.

NIESTETY NIE DLA MNIE...

Produkt zamówiłam przez internet w Hebe. Dla odmiany postawiłam na preparat mineralny, nieco bardziej przyjazny dla mojej cery niż zwyczajne podkłady drogeryjne.

Pod względem dopasowania do typu skóry nie mam zastrzeżeń. Niestety w innych aspektach produkt nie wypadł już tak rewelacyjnie...

ZALETY:
+ NIE POGARSZA STANU CERY:
przeciwnie; w miarę stosowania skóra zaczęła się stopniowo uspokajać,

+ WYDAJNOŚĆ:
pojedyncza buteleczka wystarczy na dłużej,

+ OPAKOWANIE:
szklany flakonik z pompką, dodatkowo zabezpieczony warstwą plastiku przed użyciem w charakterze sklepowego testera (jako klientka różnych drogerii mam automatyczną awersję do osób, które sięgając po opakowania z produktami do makijażu nie potrafią skorzystać z przygotowanych przez sklep i przeznaczonych do tego celu testerów, a zamiast tego na chybił-trafił odpakowują kolejne produkty; przy okazji ostatnich zakupów w jednej z drogerii na 5 pozostawionych na półce podkładów w tym samym odcieniu nie znalazłam ANI JEDNEGO, gdzie opakowanie nie byłoby wcześniej otwierane).

WADY:
- KRYCIE:
ujmując delikatnie - niewystarczające; nawet aplikacja korektora na podkład niewiele mogła zdziałać,

- TRWAŁOŚĆ:
znika z twarzy przed upływem 5-6 godzin,

- DOSTĘPNOŚĆ:
stacjonarnie - Hebe; w sieci ma go w ofercie kilka drogerii.

PODSUMOWUJĄC:
Zakup zbytnio nie nadwyręży portfela, jednak radziłabym zainwestować w coś trwalszego i lepiej maskującego.

Produkt godny polecenia

Szukałam fajnego, jasnego i przede wszystkim taniego podkładu. Tak się złożyło, że właśnie ten wpadł w moje ręce. Podkład ładnie wygląda na twarzy, wtapia i nie roluje się. Mimo, że jest matujący, to mnie nie wysusza, fajnie się utrzymuje.

Oj nie polubiliśmy się

Myślałam, że to będzie mój hit - niestety się zawiodłam. Poza tym, że odcienie są naprawdę niezłe (bladziochy będą zadowolone), to ani to matuje, ani kryje... A ciastkuje się okropnie! Mam cerę tłustą - podkład ten się na niej waży, podkreśla okropnie rozszerzone naczynka i szybko się ściera. No nie :/

Bardzo fajny :)

Dla mojej tłustej cery z niedoskonałościami jest naprawdę super, choć mógłby matowić na dłużej. Krycie można budować :) Coś co mnie najbardziej zaskoczyło pozytywnie to to że podkładu w ogóle nie widać na twarzy, tak się pięknie wtapia :p Fajnie też współgra z pudrami i się nie ściera :) Jest również w bardzo przystępnej cenie :)

Marzenie bladziochów?

Bardzo neutralny podkład. Lubię go stosować na co dzień. Ani nie sprawia większych problemów, ani nie robi wielkiego wow.
Utrzymuję się na spokojnie przez kilka godzin, nie ściera się.
Ma bardzo naturalny wygląd. Posiadam kolor 300 Kość słoniowa i może mało jeszcze w życiu widziałam, ale wydaję mi się, że to jest najjaśniejszy podkład jaki znalazłam dostępny w drogeriach. Mimo że żyje w pięknej, zimnej Polsce to kolory kosmetyków niemal zawsze wpadają w żółć, a ciężko coś znaleźć dla bardzo jasnych osób. Według mnie ten podkład spełnia te kryteria. Ani trochę nie ciemnieje, więc kolor zawsze będzie ten sam.
Przyjemnie matowi nie tworząc równocześnie maski.
Bardzo jednolity kolor, krycie uważam, że ma średnie. Zakrywa to czego chcemy się pozbyć, ale na cięższych kolegów Pryszczy potrzebuje większy kaliber albo wsparcie.
Ma gęstą konsystencje, odrobinę nieprzyjemnie rozprowadza się go na skórze, trzeba użyć trochę więcej produktu niż standardowo.
Opakowanie bardzo szybko mi się zepsuło, nakrętka pękła, a przez gęstość podkładu, muszę go rozkręcać i tak wyciągać produkt, ponieważ nie chcę przejść przez rurkę.
Cena jest bardzo atrakcyjna. Według mnie warta spróbowania. Nie zawiodłam się na kosmetyku i możliwe, że do niego wrócę.

Tani i dobry podkład

Podkład Ideal Matt z Ingrid po raz pierwszy kupiłam w czasie jednej z wielu promocji w Hebe. Zaciekawił mnie opis produktu i obietnice matu na którym mi zależało. Podkład w promocji był bardzo tani dlatego stwierdziłam, że nie będę nadmiernie żałować jeśli okaże się niewypałem.
Opakowanie produktu jest szklane i solidne. Pod czarną nakrętką znajduje się pompka, która działa bez zarzutu. Odcień, który używałam to 300 - bardzo jasny beż, który będzie idealny dla posiadaczek jasnych cer. Kolor idealnie stapiał się z moją cerą nie robiąc odcięcia na szyi. Podkład dobrze rozprowadza się zarówno gąbką jak i palcami, chociaż polecałabym jednak gąbeczkę z uwagi na szybsze rozprowadzenie produktu na twarzy (jest tym z gatunku zastygających). Co do trwałości to nie mam mu nic do zarzucenia - utrzymuje się na twarzy cały dzień (w cieplejsze temperatury wymaga poprawki za pomocą pudru, ale który podkład nie wymaga ;)). Zużyłam kilka opakowań tego podkładu w ciągu kilku lat i nie zauważyłam żeby zapychał, ani nie wywoływał żadnych dziwnych reakcji skórnych. Na pewno jeszcze do niego wrócę <3

Całkiem ok :)

Na podkład skusiłam się po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii wizażanek i nie zawiodłam się.

Jestem posiadaczką mieszanej cery z tendencją do błyszczenia w okolicy strefy T i dla takich właśnie osób dedykowany jest ten podkład, gdyż jak zapewnia producent, jego receptura na bazie naturalnych składników pochłania nadmiar sebum i kontroluje jego wydzielanie. I faktycznie podkład bardzo dobrze radzi sobie z matowieniem i wygładzeniem skóry. Świetnie wyrównuje koloryt i kryje drobne niedoskonałości, nie tworząc przy tym efektu maski. Nie wiem jak poradził by sobie z maskowaniem większych defektów skóry ale obawiam się że może być ciężko, ponieważ jest on dosyć lekki. Podkład ładnie się rozprowadza- ja używam do tego gąbeczki- nie uwydatniając zmarszczek. Nie wysusza skóry.

Jeżeli chodzi o opakowanie to jest to klasyczna, szklana buteleczka o pojemności 30 ml z pompką która działa bez zarzutu, nie zacina się i pozwala wydobyć tyle produktu ile potrzebujemy. Opakowanie utrzymane w czarnej kolorystyce niezbyt przyciąga uwagę. Przez folię nie widać niestety zużycia produktu. Gama kolorystyczna nie jest duża bo zaledwie 6 odcieni, ale bez trudu dobrałam dla swojej skóry odpowiedni odcień. U mnie sprawdził się nr 300 Ivory, gdyż jestem posiadaczką raczej bladej karnacji. Nie utlenia się i nie ciemnieje, dzięki czemu dobrze dobrany odcień wygląda naturalnie.

Jedynym minusem jaki zauważyłam jest jego trwałość. I o ile użyję mgiełki utrwalającej i nie jest to jakiś mega upalny dzień to potrafi utrzymać się bez zarzutu około 6-7 godzin, jednakże na jakieś większe wyjścia czy imprezy nie sięgnęła bym po niego.

Cena (około 20 zł) jest bardzo przystępna w porównaniu do jakości i wydajności produktu.

Idealna twarz

Produkt kupiłam z polecenia sprzedawcy. Posiadam cerę mieszaną, dlatego moja strefa T nie zawsze wygląda dobrze. Podkład zapewnia matowe wykończenie na wiele godzin. Nie tworzy maski, ani nie uwydatnia zmarszczek. Idealnie wtapia się w skórę i wygląda bardzo profesjonalnie. Nie jest drogi a powala inne droższe marki. Polecam w szczególności na specjalne wyjścia :)

Dobry podkład w niskiej cenie

Witam zacznę od tego, że bym się nie spodziewała tak dobrego podkładu w takiej cenie. Mam cerę mieszaną i czasem mam problem aby dobrać odpowiedni podkład do mojej cery zauważyłam również że te podkłady mają bardzo fajne odcienie.
Zauważyłam że po kilku minutach podkład ładnie wtopił się w moją cerę zmatowił w strefie T a na policzkach nawilżył. Podkład bardzo ładnie wyrównał koloryt, ukrył niedoskonałości bez efektu maski. Bardzo ładnie wygładził cerę bez efektu maski Zauważyłam po pewnym czasie że wcale nie zapycha porów i moja cera nie pogorszyła się. Polecam go do każdego typu cery ale głównie w szczególności do cery mieszanej i tłustej. Podkład na mojej buzi utrzymywał się dość długo, na pewno minimum 8 godzin. Uważam że jest to dobry produkt i polecam go sprawdzić a szczególnie że jest w tak niskiej cenie.