Bourjois, Healthy Mix, Fond de Teint Anti-fatigue Foundation (Podkład z witaminami przykrywający oznaki zmęczenia)

Podkład Bourjois Healthy Mix Anti-Fatigue gwarantuje cerze zdrowy, wypoczęty wygląd i naturalny blask. Kompleks witamin odżywia skórę oraz maskuje niedoskonałości. Witamina C usuwa oznaki zmęczenia, witamina E ma działanie antyoksydacyjne, witamina B5 tonizuje skórę. Formuła podkładu zawiera również pochodną kwasu hialuronowego, zapewniającą nawilżenie przez 24 godziny.

Przyjemny zapach podkładu Bourjois Healthy Mix Anti-Fatigue jest mieszanką owoców, kwiatów i białego piżma. Podkład zawiera wyciągi z moreli, imbiru, jabłek i melonów. Morela dodaje blasku, melon nawilża, imbir odświeża, a jabłko jest doskonałym antyutleniaczem.

Średnio kryjący podkład Bourjois Healthy Mix Anti-Fatigue jest odpowiedni do każdego rodzaju cery, zwłaszcza do suchej. Nie zatyka porów, utrzymuje się aż do 16 godzin, a jego płynna konsystencja ładnie rozprowadza się na skórze.

Tak dla nowej wersji

oje ostatnie spotkanie z tym produktem odbyło się kiedy na rynku obecna była jeszcze jego poprzednia wersja. Nie polubiliśmy się. Ciemniał na pomarańczowo, ważył się i twarz zamiast wyglądać na świeżą i wypoczętą wyglądała gorzej niż jakbym zostawiła ją all natural. #rossmann55 rządzi się jednak swoimi prawami i skuszona tak naprawdę nowymi ładnymi i jasnymi odcieniami postanowiłam zaryzykować. Sprawdziłam oczywiście czy na pewno się opłaca kupić go stacjonarnie. Z wysyłką i zakupach w internecie wyszłoby identycznie, więc wrzuciłam do koszyka. Podkład sam w sobie składu nie ma tragicznego. Jest silikonowy, ale zawiera alcohol denat, więc istnieje szansa, że może wysuszać. U mnie nic takiego na szczęście nie ma miejsca. Naczytałam się w różnych recenzjach o tym, że podkład pięknie pachnie, ale chyba mam słaby węch, bo dla mnie pachnie on dość... sztucznie? Ciężko mi tak naprawdę określić jego zapach. Co do samej konsystencji to jest ona dość wodnista. Jego krycie określiłabym jako średnie, więc dla mnie w pełni zadowalające. Twarz po jego nałożeniu oraz przypudrowaniu wygląda na wypoczętą i promienną. 16h trwałości to przesada ze strony producenta, ale wytrzyma spokojnie 8h z lekkim wyświecaniem się w trakcie ostatnich 2-3h jego noszenia. Na jego korzyść przemawia to, że naprawdę bardzo dobrze prezentuje się na zdjęciach. Podsumowując, do samego podkładu nie mam większych zastrzeżeń. Pozytywnie zaskoczyło mnie to, że nowa wersja jest dużo lepsza od tej którą ja pamiętam. Jedyny minus jaki widzę to trwałość, bo jednak wyświeca się, ale jeśli nie świecę się jak kula dyskotekowa i nie widać mnie z promienia 10km to jestem mu w stanie to wybaczyć i polecić. Na następnym zdjęciu znajdziecie swatche, od lewej - Missha M Perfect Cover Krem BB w kolorze 21 - Bourjois Healthy Mix w kolorze 50.5 - Max Factor Miracle Second Skin w kolorze 01 Fair.

Przyjemny podklad

Podkładu, Bourjois Healthy Mix używałam 8 lat temu, ale ostatnio postanowiłam do niego wrócić. Podkład ma lekką kremową konsystencję, przyjemny owocowy zapach, ale niestety utlenia się trochę po nałożeniu, dlatego kupiłam ton jaśniejszy. Za stosunkowo niska cenę mamy lekki podkład o średnim kryciu, który dobrze się rozprowadza, a dodatkowo delikatnie odżywia cerę i nie zatyka porów. Nie jest to podkład na wielkie wyjścia, bardziej na codzień jeżeli chcemy trochę rozswietlic cerę i przykryć drobne niedoskonałości.

Bardzo udany na co dzień

O mnie:
Skóra normalna ze skłonnością do wyprysków i tłusta w strefie T. Szukam podkładu dobrze kryjącego ale nie tworzącego efektu maski.

W skrócie:
Polecam. Podkład ma dobre krycie i konsystencję, jest trwały, łatwo dobrać odcień do cery.

Krycie
Podkład ma dobre krycie, z możliwością budowania. Nie jest jednak pełne. Zazwyczaj stosuje jedną warstwę podkładu i oczekuję jednolitej buzi. Tutaj przy zaczerwienieniach potrzebowałam jednak drugiej warstwy. Dodawanie kolejnych warstw nie powoduje nieestetycznych efektów maski czy ważenia.

Wykończenie
Neutralne. Nie jest ani wyjątkowo matowy ani rozświetlający. Dobry jako baza pod codzienny makijaż. Podkład delikatnie pudruje. Daje jednolity efekt, równo wygląda na twarzy, nie jest widoczny, nie robi ciastka, kolor nie zmienia się w trakcie dnia.

Trwałość
Bardzo dobra. Wytrzymuje w stanie idealnym niemal cały dzień. Pod koniec dnia wymaga korekty np. w okolicach nosa ale nie wygląda źle. W miejscach przetłuszczających się podkład nie schodzi bardziej.

Bardzo ładne, estetyczne z bezawaryjnie działającą pompką.

Zapach
Bardzo ładny! To często jest wymieniany plus.

Cena
Trochę zbyt wysoka jak dla mnie. Warto kupować na promocjach.

Podsumowując
Wygląda dość naturalnie przy całkiem dobrym kryciu, nie wchodzi w linie, zmarszczki, nie ściera się w widoczny sposób, nie warzy, nie ciastkuje. Ma ładne wykończenie. Nie podkreśla niedoskonałości i nie zapycha co jest dla mnie bardzo ważne. Chętnie kupię go ponownie.

Średniak

Jestem posiadaczką cery mieszanej, przetluszczajacej się w słynnej strefie T. Podkład ten kupiłam na promce w Rossmanie zachęcona opiniami że nie jest ciężki na czym bardzo mocno mi zależało. Z początku wszystko grało idealnie, po krótkim czasie jednak podkład zmienił kolor przez co zmuszona zostałam oddać go przyjaciółce :/

Bubelek.

Dla wielu hit, dla mnie jeden z największych bubli, który z radością odsprzedałam pierwszej zainteresowanej. Producent obiecuje nam krycie oznak zmęczenia, dla mnie on wcale nie ma krycia. Prędko się ściera, waży i schodzi z nosa, potrafi też zaskakująco doskonale podkreślić suche skórki (WHAAT, TO PODKŁAD NAWILŻAJĄCY?!). Poza świeżym, owocowym zapachem nie dostrzegam zalet. Wielkie NIE za tą cenę, nie wiem czy skusiłabym się go kupić drugi raz za 15zł... Podkładowy koszmarek. + MAM CERĘ MIESZANĄ, SKŁONNĄ DO PODRAŻNIEŃ.

Raczej średni

Ogólnie mam dobre odczucia co do tej firmy, ale akurat ten podkład jest bardzo średni. Ma bardzo lejącą się konsystencję, przez co po nałożeniu na twarz trzeba naprawdę dobrze go rozprowadzić, bo łatwo zostają smugi. Lekkie krycie, nie świeci się po kilku godzinach.

Na zawsze razem <3

Najlepszy podkład ever! Ma idealną konsystencję oraz lekkie/średnie krycie. Delikatnie i przyjemnie pachnie. Nie podkreśla zmarszczek, suchych skórek, nie ciastkuje się i długo utrzymuje się na skórze zachowując naturalny jej wygląd. Zimą używam odcienia 50 Rose Ivory, latem odcienia 51 Light Vanilla - z tym mogę powiązać jego jedyną wadę - mała liczba odcieni.
Healthy Mix to podkład, który towarzyszy mi od lat i na lata ze mną pozostanie.

Jedna zaleta

Mam cerę mieszaną, wrażliwą, z niedoskonałościami. Podkład ten całkowicie nie pasuje do mojej skóry. Pomimo uprzedniej pielęgnacji twarzy, i nałożenia bazy, tak jak do innych podkładów które stosuję, ten wygląda po prostu źle. Wchodzi w pory, szybko się wyciera, krycie ma mierne, delikatnie wyrównuje koloryt. Jedynym pozytywem jest to, że nie wysusza cery, tylko delikatnie ją nawilża, co jest absurdalne bo tyle kosztuje, a daje efekty kremu. Można go stosować na szybkie wypady do sklepu czy gdziekolwiek na krótko, co by nie wymagało dobrego makijażu i właśnie wtedy będę go stosować, bo kompletnie się nie nadaje na wyjścia do pracy czy wieczorem z przyjaciółmi, na randkę.

Nie dla mnie

Mam cerę mieszana, przetłuszcza mi się strefa T i ten podkład w ogóle sobie z tym nie radzi.
Jest bardzo lekki i dosyć tłusty i mam wrazenie ze po chwili schodzi z twarzy.
Skora jedynie na początku po nałożeniu wyglada dobrze - nawet jeśli użyje się sporo pudru wciąż czuje ze moja skora jest od niego dosyć tlusta
Ma dosyć leista konsystencje i ładny, niezbyt mocny zapach.
Moja mama i siostra uzywaja i bardzo go lubią,
wiec najwyraźniej nie nadaje się do cery przetłuszczającej się.

Naturalny podkład

Zacznę od tego, że jest to jeden z nielicznych podkładów którego kolor jest dla mnie idealny kiedy jestem baldziochem, czyli 51 Light Vanilla. Zawsze mam z tym ogromny problem, ale ten odcień jest bardzo jasny a zarazem wpadający w żółte, a nie różowe tony, dzięki czemu nie wyglądam po jego użyciu jak świnka :D
Ma bardzo ładne szklane opakowanie, butelczkę, porządnie wykonaną, duży plus za pompkę, ponieważ ułatwia to jego wydobycie i przy tym łatwiej o nie ubrudzenie siebie czy ubrania podkładem.
Podkład ma lekką konsystencję, dość rzadką. Wygodnie rozprowadza się po twarzy zarówni przy użyciu gąbki jak i palcami. Nie pozostawia nieestetycznych plam, nie roluje się i przede wszystkim jego odcień nie ciemnieje po nałożeniu na twarz. Idealnie wyrównuje koloryt cery, nie podkreśla zmarszczek, raczej lekko je niweluje i wygładza. Daje efekt naturalnego blasku, delikatnie rozświetla cerę i nawilża ją. Dla mnie ogromnym plusem jest to, że nie zapycha mojej cery, z czym niestety większość produktów ma problem. Daje lekkie krycie, może i nie zakrywa większych niedoskonałości, ale wcale tego od niego nie oczekiwałam. Chciałam aby dawał naturalny efekt, nie robił przysłowiowej maski na twarzy i taki też jest - idealny na codzień. Według mnie jest dość trwały, ja niestety mam cerę mieszaną, szybko przetłuszczającą się w strefie T i w tych miejscach muszę go w ciągu dnia przypudrować, jednak nie sprawia mi to problemu i tak jak na produkt rozświetlający przebija wszystkich przeciwników jeżeli chodzi właśnie o trwałość. Ma cudwony zapach, zresztą tak samo jak krem BB z tej serii, po prostu go uwielbiam. Jest również wydajny, wystarczy niewielka ilość, aby pokryć cała twarz i wyrównać jej koloryt.
Podkład ten jest zdecydowanie moim hitem, szczególnie latem kiedy nie potrzebuje wielkiego krycia.

Bardzo dobry podkład!

Elementem, bez którego żaden makijaż nie może się udać, to bez wątpienia podkład. Jednym z tych, który zagościł na mojej półce, jest Bourjois Healthy Mix Foundation. Podkład ten kupiłam i zaczęłam korzystać po poradzie kosmetyczki, u której robiłam makijaż przed wyjściem na wesele. To był strzał w dziesiątkę!

Aplikacja podkładu jest bardzo prosta i szybka, a podkład bardzo dobrze można rozprowadzać po skórze.

Krycie jest średnie. Dlatego w przypadku problematycznej skóry - najprawdopodobniej nie uda się osiągnąć idealnie gładkiej skóry korzystając z tego tego podkładu.
Jednak - w przypadku zaczerwienień lub miejscowych problemów, efekt jest naprawdę dobry i zadowalający.
Można uzyskać skórę, która wygląda świeżo i zdrowo - nie stając się przy tym maską / skorupą. Stosując większą ilość warstw - podkład delikatnie wypełnia "przestrzenne mankamenty" - suche skórki. Nawet w takich przypadkach - udaje się uniknąć efektu skorupy, ponieważ podkład jest wyjątkowo lekki
Najważniejsze jest dla mnie również to, że podkład Bourjois nie wysusza skóry, nie jest ciężki i zapychający. Delikatnie rozświetla - twarz promienieje, wygląda na bardziej wypoczętą.

Podkład jest naprawdę dobry i wyjątkowo trwały - w ciągu dnia jedyne poprawki to pudrowanie. W dodatku - jego zapach jest delikatny i bardzo neutralny, dzięki czemu może być bez problemu wykorzystywany z innymi produktami innych marek.

Bardzo dobry podkład!

Uwielbiam to I stosuje już 5 lat

To super podkład o żółtym odcieniu. Stosuje to już 5 lat codziennie. Pracuje 12 h I trzyma mi się super. Nie zbiera mi się w załamaniach nie waży się... zawsze do niego wracam mimo że chce testować inne marki. Kryje koloryt skóry. Ma lekkie wykończenie