La Roche Posay, Anthelios XL, Anti-brillance, Brume Fraiche Invisible [Invisible Fresh Mist] SPF 50 (Lekka niewodoczna mgiełka do twarzy)

Anthelios XL SPF 50 Lekka niewidoczna mgiełka do twarzy od La Roche-Posay jest niezawodna dla ochrony wrażliwej na słońce skóry. Mgiełka do cery normalnej i mieszanej zapobiega poparzeniom, uszkodzeniom komórek naskórka oraz przebarwieniom słonecznym. Formuła mgiełki do opalania skutecznie chroni przed promieniowaniem UVA i UVB. Produkt jest również fotostabilny i wodoodporny.
Skóra z tendencją do alergii słonecznych. Skóra normalna i mieszana. Silne nasłonecznienie.
Bardzo wysoka, szeroka, fotostabilna ochrona przed UVA/UVB

ochronne
wodoodporna
w butelce
krem
Filtry
SPF 30 - 50
50 - 100ml

Żałuję, że tak późno odkryłam

Zacznę od tego, że mam cerę tłustą i jednocześnie mocno wrażliwą, a dodatkowo bardzo szybko się opalam. Jestem świadoma, że przed promieniowaniem słonecznym należy chronić się w jak największym stopniu. Wobec tego, niezależnie od pory roku, zawsze staram się stosować produkty z filtrem SPF 50. Większość takich kremów ma kompletnie nieodpowiednią dla tłustej cery konsystencję. Nie chcą się rozprowadzać, nie wchłaniają się, zostawiają okropny, tłusty film. Dodatkowo, aplikację filtru powinno ponawiać się w ciągu dnia co mniej więcej dwie godziny. A po nałożeniu makijażu, aplikacja kremu z filtrem w kolejnych godzinach jest niemożliwa. Spray La Roche Posay okazał się fantastycznym rozwiązaniem tych problemów. Przy porannej pielęgnacji nakładam odpowiednik tego spray'u w wersji kremu (również SPF 50), a z mgiełki korzystam w ciągu dnia, aby filtr wciąż był skuteczny. Rzeczywiście, bez problemu można stosować ją na makijaż- nie narusza go w żadnym stopniu, nie powoduje świecenia. Zgodnie z deklaracją producenta, pozostaje sucha na skórze. To zdecydowanie mój hit!

Za mało

Zacznę od tego, że jest to produkt kosmicznie niewydajny, a przy tym bardzo drogi. Z racji na aplikacje mam wrażenie, że większość tego sprayu kończy w powietrzu niż na twarzy. Podczas aplikacji tworzy się istna chmura, z której niewiele ląduje na twarzy.
Na dodatek bardzo dusi, mimo nieoddychania w trakcie aplikacji. Jeżeli macie jakiekolwiek skłonności alergiczne (o astmatykach chyba nie muszę mówić) to może wam bardzo podrażnić drogi oddechowe. Mnie czasem aż pieką zatoki, chociaż łapię oddech dopiero w 2 pomieszczeniu.
Na dodatek mam wrażenie, że daje tak cieniutką warstwę, że słabo chroni przed słońcem. Jakąś ochronę daje napewno, bo całkiem się nie spiekłam, ale oceniłaybm nbardziej na 20-30 SPF, a nie 50.
Z plusów: jako nieliczny nie zatyka skóry, nadaje się pod i na makijaż i nie tłuści.

Nawet spoko

Mgiełka spisuje się w swoim działaniu bardzo dobrze, raczej adekwatnie do ceny. Trzeba uzazac żeby jej nie zetrzeć, a o to łatwo. Na makijaż spisuje się ok, natomiast rzęsy i brwi na samym końcu jeśli już, ponieważ czarne będzie w poswiacie białego i straci swój kolor :D mam skórę mieszana, bardziej w stronę suchej a i tak po niej się świece, miejscami jeszcze bardziej. Ogólnie bardzo polecam, o wiele lepsze od kremu :)

Niezastąpiony na słoneczne wakacje!

Mgiełki używam od kilku lat. Produkt nie uczula, dobrze chroni przed nadmiernym promieniowaniem. Nie znam na chwilę obecną lepszego produktu. Opakowanie poręczne i lekkie. Idealne do torebki. Polecam!

Niewidoczna to fakt

Mam mieszane uczucia wobec tej mgiełki. Z jednej strony spełnia obietnicę o swojej niewidoczności. Trudno znaleźć filtr, który jest tak niewidzialny. Na skórze nie zostawia żadnego tłustego filmu, no właściwie to nic nie zostawia.. jest całkowicie niewidzialna i sucha. Jej tak wielka niewidzialność przysparza jednak pewną trudność. Po pierwsze budzi we mnie wątpliwość, czy ten filtr faktycznie jest skuteczny. Po drugie uniemożliwia to jakąkolwiek kontrolę nad nakładanym produktem. Metoda, którą stosuję z innymi filtrami w sprayu (czyli psikanie na gąbeczkę i wklepywanie w twarz) jest w przypadku tego produktu, ze względu na jego suchość, niewykonalna.
Pewnego rodzaju test spray przeszedł ze mną na wakacjach. Smarowałam się kremem z filtrem i na to używałam sprayu. Jednego dnia nie przyłożyłam się do rozsmarowania kremu, ale obficie popsikałam się sprayem. Niestety skończyło się to czerwoną pręgą na czole, przy linii włosów. Ewidentnie było to miejsce, gdzie nie dojechałam kremem. Więc albo spray został pokonany przez karaibskie słońce, albo tylko mi się wydawało, że się tam nim popsikałam. Zatem albo ochrona, którą daje jest niewystarczająca, albo kontrola nad nakładanym produktem jest niewystarczająca.
Jest jeszcze jeden minus. Spray przypomina mi trochę suchy szampon - talk w sprayu. Ma do tego bardzo duszący zapach. Psikanie tym prosto w twarz, to katorga. Na pewno nie jest to dobre, dla naszych górnych dróg oddechowych.

Polecam serdecznie. Wygodna, ale niewydajna.

Mgiełka jest bardzo łagodna w użyciu. Idealnie gra z kremem nawilżającym. Przetestowałem również na mamie i koleżankach, które noszą makijaż. Żadnych zgrzytów. Matuje. Przy obfitym użyciu może się na początku lekko lepić, wtedy należy zebrać nadmiar chusteczką.
Chmura przy aplikacji jest okropna, ja nakładałem tę mgiełkę przy otwartym oknie lub rano na balkonie :Do

Jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną - sprawdziłem go w miesiącach sierpień - październik. Nie opaliłem się. Stosowałem na zmianę z innymi filtrami La Roche lub jako uzupełnienie w ciągu dnia
Produkt nosiłem przy sobie codziennie, bardzo małe i zgrabne opakowanie.
Wydajność - wystarczy na pewno na miesiąc zakładając, że używany go tylko raz dziennie i aplikujemy na twarz i szyję.
Na pewno będę wracał do tej mgiełki. Zresztą to nie była moja pierwsza butelka. Polecam jak zwolennik najlepszych europejskich filtrów UV od La Roche Posay.

Zapobniegać niż leczyć... Idealne rozwiązanie, produkt z najwyższej półki....

Po przeczytaniu książki "SEKRETY URODY KOREANEK", było to już ponad rok temu moje podejście do ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB zmieniło się diametralnie. Owszem wcześniej kremy z filtrem były w użyciu tylko i wyłącznie w okresie intensywnie letnim. Mam tutaj na myśli upalne letnie dni.
Zaś po zmianie pogody na chłodniejsze jakoś tak się układało, że moja pielęgnacja ulegała zmianie a co za tym idzie ochrona przeciwsłoneczna odchodziła na dalszy plan.
Jak już wspomniałam sytuacja uległa zmianie ponad rok temu wszelkiego rodzaju produkty ochronne przed starzeniem się skóry z zawartością faktorów ochronnych SPF są w mojej pielęgnacji niezależnie od pory roku, natężenie promieniowania.
|Faktory dobieram odnośnie pory, nie zawsze jest to najwyższa dawka SPF 50 jednak jak wspomniałam jakaś zawsze.

Wracając do tematu La Roche Posay zakupiłam w aptece początkiem wiosny jako codzienna ochrona w ciągu dnia. Bo jak wiadomo jeden nałożony krem rano chroni nas maksymalnie do 6-8 godzin, po upływie tego czasu należny nałożyć ponownie filtr aby mieć pewność, ze skóra jest nadal chroniona.
Za mgiełkę jeśli dobrze pamiętam zapłaciłam ok. 70 zł więc nie jest to tania sprawa jednak mam zasadę, że na tego typu produktach nie oszczędzam.

Przechodząc do sedna jest aluminiowa tubka typu dezodorant spray. Niewielkie opakowanie z atomizerem. Zasadniczo po zużyciu jednego opakowania do całej struktury i działania atomizera nie mam żadnych zastrzeżeń. Do ostatniego użycia niezawodny. Bez trudu zużyłam całą zawartość.

Sam efekt jak wiadomo nie jest to produkt typu odżywczy czy nawilżający. Jego zadaniem jest ochrona przez skutkami ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych. W mojej ocenie spełnia swoje zadanie w 100%.
Moim wyborem na przyszły rok niezmiennie zostanie mgiełka do twarzy LA ROCHE POSAY z serii Anthelios.

Ratuje mnie w lecie

W mojej ocenie kosmetyk spełnia wszystkie obietnice producenta. Mgiełka jest lekka, skóra się po niej nie świeci, bardzo ładnie pachnie, nie dusi. Tak wysoka ochrona ratuje latem moją naczyniową skóre. Psikam skórę na makijaż - dzięki temu nie muszę nakładać podkładu na krem w filtrem, czego nie cierpię. Zdecydowane wybawienie. Czekam tylko aż La Roche przestanie testować na zwierzętach, ale jeśli to się nie stanie, to z bólem serca, ale jednak przestanę go używać.

Bardzo (za?) lekka - Świeży mydlany zapach

Atomizer działa dobrze i rozpyla mgiełkę w skali mikro. Zastanawia mnie, czy daje rzeczywiście tak wysoką ochronę, kiedy nie można sprawdzić, gdzie produkt jest zaaplikowany.

Trzeba rozpylać min. 1,5 metra od innych osób, bo powstaje mała chmurka. Pachnie delikatnie kwiatowo-mydlanie.

Mikro-kropelki mogą osadzić się na włosach w postaci białych perełek, trzeba tylko przejechać ręką po włosach, by je "wtopić".

Mam wrażliwą, naczynkową skórę, która szczególnie chronię w okresie letnim. Mgiełka la Roche Posay w zestawieniu z całą serią tych kosmetyków do dla mnie idealne rozwiązanie. Mgiełka łatwo się aplikuje, zawsze mam ją pod ręka, bo z łatwością mieście się do torebki. Produkt świetnie się wchłania, daje tez letnie orzeźwienie przez cały dzień. Polecam!

cudowny

Mam od roku - wydajny, pięknie pachnie. Działanie - no, opalona nie jestem, a co do zmarszczek - dowiem się pewnie za 10-20 lat.
Mam zastrzeżenia do tego, ze robi giga chmurę wokół twarzy, mam wrażenie, że się marnuje, ale i tak konkurencji na rynku nie ma. Mój hit.

Najwygodniejsza forma spf

Dlugo szukalam spf w formie spray'u, zeby mozma bylo nakladac na makijaz. Super lekka formula, mozna odswiezac sobie ochrone spf w ciagu dnia, bez konecznosci dotykania twarzy (brudnymi rekami) czy rozmazania makeup'u.