Cettua, Clean & Simple, Spot Clear Patch (Oczyszczające plastry na wypryski i niedoskonałości)

Hebe

Plastry oczyszczające na twarz to szybki i skuteczny sposób pozbycia się zanieczyszczeń i niedoskonałości. Zawartość kwasu salicylowego i olejku z drzewa herbacianego pozwala szybko i skutecznie oczyścić skórę. Doskonały efekt będzie widoczny zaraz po usunięciu plastra! Ze względu na długi czas oczekiwania, zaleca się stosować plastry na noc.

w saszetce
preparaty punktowe
trądzikowa
antybakteryjne, na zaczerwienienia, przeciwtrądzikowe

Bardzo mocny klej to główna zaleta tego produktu

Plastry Cettua kupiłam w Rossmannie jeszcze w zeszłym roku, gdy namiętnie nabywałam tego typu produkty na wyjazdy. Wojaże się skończyły, a połowa opakowania jeszcze została i dopiero niedawno zużyłam ostatni plasterek. Jestem posiadaczką cery wrażliwej i trądzikowej, dlatego chętnie testuję wszystkie specyfiki, które mogą pomóc w moich problemach.

W kartoniku znajdowały się 4 torebki, a w każdej z nich plastikowy arkusz z 12 plasterkami (6 małych – 11mm oraz 6 dużych – 14 mm). Saszetka nie posiadała zamknięcia, ale bez problemu mogłam przechowywać w niej arkusz, aż do całkowitego wybrania wszystkich „naklejek”. Nie miałam problemu z odklejeniem produktu od arkusza.

Same plasterki były transparentne, więc przyklejone do skóry nie odznaczały się bardzo wyraźnie. I od razu muszę pochwalić klej, ponieważ jeszcze nigdy nie spotkałam tak mocnego lepienia. Bez problemu mogłam smarować dookoła kremem, nosić plaster 8 – 12 godzin, a on nie przesunął się ani o minimetr. Patrząc na wszystkie testowane produkty ten od Cettua zdobył pierwsze miejsce w kategorii Klej :) Poza tym produkt nie wyróżniał się niczym innym pod technicznymi względami.

W składzie produktu możemy znaleźć olejek z drzewa herbacianego oraz kwas salicylowy. Byłam ciekawa, czy dzięki tym składnikom plasterki okażą się skuteczniejsze niż inne. Niestety, ale tak nie było. Lubiłam je nosić głównie ze względu na skuteczne przyklejenie, bo dzięki temu nie dotykałam krostek i pryszczy. Natomiast same działanie nie było rewelacyjne. Coś tam goiły, nie mogę powiedzieć, że nie, ponieważ pod wieczór czy rano wypryski zmieniały się, wyglądały jakby lepiej, ale efekt nie był rewelacyjny. I na pewno nie zaobserwowałam efektu wysuszenia czy wyciągnięcia pryszcza, chociaż nie widzę, aby producent coś takiego obiecywał.

Podsumowując, produkt był w porządku, ale bez szału. Raczej nie kupię go ponownie, ale gdybym szukała czegoś na szybko i tylko to byłoby dostępne to mogłabym wrzucić je do koszyka. Czy polecam? Jako produkt z kategorii "tych tanich" to dlaczego nie.

Nie działają

Niestety na mojej cerze (mieszana) nie pomagają absolutnie w żadnym stopniu - na pewno nie wysuszają ani nie umniejszają wyprysków, ani też nawet nie zmniejszają zaczerwienień. Zwykła maść czy pasta cynkowa działa o niebo lepiej. Chyba jedyna funkcja to taka, że stanowią barierę ochronną i taki wyprysk nie wejdzie w kontakt z zanieczyszczeniami ani nie pięknie przypadkiem, i to wszystko.

słaby efekt i się przesuwa

przesuwa się, nie trzyma się na miejscu mimo że naklejam go na czystą cerę. prawie nic nie robi z wypryskami, używałam naklejki po których rzeczywiście widać efekt a ten może tylko posłużyć jako bariera wyprysku na noc o ile się nie zsunie.. zmniejszenie się wyprysku jest minimalne

niestety kit

Skusiłam się na te plasterki w Rossmanie na promocji. W opakowaniu znajduje się ich 48, co przekonało mnie do kupna w niskiej cenie.
Niestety po wielu próbach użycia (naklejając je na przemytą dokładnie skórę octenisteptem lub spirytusem) plasterek odkleja się po maksymalnie godzinie, a nawet szybciej. A moja cera nie jest nawet taka tłusta. Nie ma mowy, żeby wyjść w tym z domu. Dodatkowo odniosłam wrażenie, że pryszcze pod spodem się "marynują" zamiast znikać.
Używałam wcześniej innych tego typu plasterków, które ładnie "wysysały" pryszcza i trzymały się o wiele dłużej. Według mnie, ten produkt powinien trzymać się na twarzy dłużej, szczególnie, że producent zaleca trzymanie ich 8-10 godzin.
Dla mnie jest to zwykła taśma na twarz, która się nie trzyma.
Jedyna zaleta w działaniu (poza ceną i opakowaniem):
Zaraz po naklejeniu widoczność pryszcza się zmniejsza, zaletą jest to, że wizualnie spłaszcza wybrzuszone miejsce. Niestety nie na długo.

Bez rewelacji, lekko minimalizuje zaczerwienienia

Moim zdaniem ten produkt jest dosyć przeciętny. Nie borykam się z wieloma niedoskonałościami, moja cera jest sucha i wrażliwa ale od czasu do czasu odnotowuję pojedyncze wypryski. Nie wyciskam pryszczy, żeby uniknąć niepotrzebnych czerwonych śladów.

Z plastrów korzystam już kilka miesięcy. Zawsze dobrze się trzymały. W moim przypadku jedynie lekko zminimalizowały zaczerwienienie powiązane z wypryskami. Nigdy jakoś nie "wyciągnęły" zawartości pryszcza. Może to kwestia tego, że te moje wypryski są zawsze niewielkie albo po prostu produkt nie jest do końca efektywny.

Raczej nie kupię ponownie, będę szukać dalej, lepszego produktu.

Bezbolesna redukcja wyprysków

W testowaniu plasterków na wypryski mam pewne doświadczenie i muszę przyznać, że zawsze kończyły mi się one zdecydowanie zbyt szybko! Dlatego też gdy zobaczyłam w drogerii kartonik zawierający 48 reduktorów, od razu skusiłam się na ich wypróbowanie.

Zacznijmy od tego, że w kartonie znajdują się cztery saszetki z dwunastoma plasterkami w każdej. Pewną innowacją było to, że plastik, na który naklejone są plasterki, zawiera linie na podstawie których można odrywać pojedyncze plasterki i spakować kilka sztuk na wyjazd lub w ramach pożyczenia komuś. Dodatkowo w opakowaniu znajdziemy dwie opcje rozmiarowe, dzięki czemu bez problemu można dopasować je do wielkości pryszcza.

Same reduktory są bardzo cienkie (w porównaniu z innymi produktami tego typu) i bezbarwne.

Aplikacja jest bardzo łatwa, plasterki nie podwijają się dzięki czemu ich aplikacja jest bardzo precyzyjna.

Podczas noszenia nie czułam żadnego dyskomfortu, a plasterki nie wykazywały tendencji do odklejania czy przesuwania się.

O działaniu mogę wypowiedzieć się raczej dobrze- pryszcze znikały delikatnie szybciej, a proces gojenia przebiegał sprawniej. Stosowałam produkty działające trochę lepiej, jednak nie na tyle, by skreślać produkt marki Cettua.

brak widocznego działania

Jak u wielu osób, te plasterki w moim przypadku w ogóle się nie sprawdziły. Testowane były na różnych rodzajów wyprysków, nieraz wielokrotnie. Czasem nawet pogarszały sytuację. W miarę dobrze się kleją i to by było na tyle. Nie polecam - niedoskonałości prędzej same znikną niż po tych plastrach ;)

Są lepsze i tańsze od nich

Te plasterki nie należą według mnie do najlepszych, lepiej sprawdzają mi się tańsze plasterki z Isany.
Jeśli chodzi o działanie- zapobiegają ciągłemu dotykaniu wyprysków, na małe niedoskonałości działają, przyspieszają ich dojrzewanie, ale na większe, oporniejsze nie pomaga nawet codzienne naklejanie. Do tego klej jest kiepski, plasterki potrafią się przesuwać, odklejać. Plus za dwa rozmiary i nacięcia na opakowaniu, dzięki czemu możemy odrywać puste części albo schować do torebki kilka sztuk. Ogólnie nie polecam.

Kompletnie nic nie robią

U mnie plasterki się nie sprawdziły. Kompletnie nic nie robią. Nie liczyłam na cud ze wyprysk zniknie przez jedną noc ale chociażby na delikatne złagodzenie krostki albo jej wysuszenie. Plasterki są bardzo cienkie wiec jakby miały wyciągać coś z pryszczy to nie miałyby gdzie. Dla mnie produkt zupełnie zbędny.

Nie działają.

Plasterki te zakupiłam w Super-Pharm. Od czasu do czasu wyskoczy mi jakiś pryszcz i wtedy używam plasterków. W składzie zawierają kwas salicylowy, który wysusza takie nie przyjaciele, jednak ja nie zauważyłam po użyciu całego opakowania aby pomagały w ich unicestwieniu chociaż w 10%.
Plasterki mają bardzo słaby sklej i nie chcą trzymać się twarzy. Ją całkowicie matowe i transparentne i praktycznie niewidoczne. Mamy plastry w opakowaniu w dwóch rozmiarach. Oprócz tego, że słabo się trzymają działanie mają beznadziejne. Ani krosta nie wysusza się od nich ani nie dojrzewa. Są bezużyteczne i nie ma po co na nie kasy wydawać.

Nie działają

Mam 40 lat więc pryszcze to nie jest moja codzienność. Raz na jakiś czas przed okresem coś wyskoczy i dlatego pomyślałam o czymś punktowym co można nakleić na noc. Myślałam ze taki plasterek w nocy wysuszy pryszcza i po sprawie, ale niestety w moim przypadku to tak nie działa. Wcale nie działa. Nie widzę zeby taki plasterek w czymkolwiek pomagał, a już na pewno nie wysusza. Raz zdarzyło mi się ze pod plastrem pryszcz jeszcze się powiększył i napłynął ropą więc coś tu jest nie tak. Szkoda kasy na takie nic. Zużyłam wszystkie nie pomogło ani razu.

Bardzo dobre

Co miesiąc na mojej brodzie pojawiają się bolące podskórne gule, na które nie działają żadne maści i kremy. Nie da się też ich wycisnąć. Po nocy lub nocy i dniu z takim plasterkiem pryszcz "dojrzewa", pojawia się krosta, którą można usunąć manualnie. Zdecydowanie przyspiesza to proces gojenia. Normalnie gulę i ślad po niej mam plus minus 2 tygodnie, a tutaj znika w kilka dni ????