Franck Provost, Mode Maker by Elite Models, Szczotka do włosów pneumatyczna 100% naturalnego włosia z dzika 2360

Pojemność 1 szt

Idealna do włosów cienkich i delikatnych. Nadaje włosom połysk poprzez naturalnie rozprowadzanie sebum na całej ich długości. Zapobiega rozdwajaniu sie końcówek i łamaniu włosów. Ergonomiczna rączka zapewnia maksymalny komfort używania.

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Bardzo kochany dzik

Szczotki z włosia dzika to moi ulubieńcy - nigdy nie mam ich za dużo. Są idealne do moich cienkich włosów, ale szczotka szczotce nierówna, można trafić na buble. Na szczęście nie było tak w przypadku tego cuda. To jedna z najlepszych szczotek w mojej kolekcji. Ma dostatecznie szeroko rozstawione włosie, przez co włosy mogą się wślizgnąć pomiędzy szczecinę i zostać należycie rozczesane. Wiele szczotek z dzika jest po prostu zbyt gęstych, przez co ślizgają się nawet po cienkich włosach, ale ta nie ma takiej wady i bardzo dobrze rozczesze nawet trochę grubsze włosy. Szczecina odpowiednio dluga i mocna, szczotka nie wypada z ręki podczas czesania, do tego odkryłam, że można wyjąć podstawkę rączki i schować sobie coś w szczotce, na przyklad gumkę lub wsuwki. Dzięki tej podstawce możemy postawić sobie ładnie nasze czesadło na toaletce, biurku lub na półce w łazience. Niestety, tworzywo, z którego wykonana jest szczotka, jest matowe i dość łatwo ulega zabrudzeniom - to jedyny mankament. Do tej pory lepsza od tej szczotki okazała się jedynie mała drewniana szczotka z włosia dzika bez domieszek z For Your Beauty.

Kocham, uwielbiam, ubóstwiam!

Jest to obecnie najlepsza szczotka jaką trzymałam w swoich rękach. Do rozczesywania włosów stosowałam głównie grzebienie z szeroko rozstawionymi zębami, szczotkę drewnianą i pneumatyczną z metalowymi igłami. Byłam z nich zadowolona, choć moje włosy przeważnie puszyły się , czego zupełnie nie przypisywałam właśnie narzędziom do czesania, ale odkąd zmieniłam je na szczotkę z włosia naturalnego włosy mniej się puszą, są bardziej wygładzone i jakby odzyskały swoje siły życiowe :) Zawsze winiłam za puszenie właśnie same włosy, ich strukturę itp., a tu zmiana szczotki zrewolucjonizowała moje myślenie. Swoją szczotkę kupiłam w Biedronce za 14,99. Akurat tak się złożyło, że kolejka do kasy była ogromna i utknęłam obok regału z kosmetykami na samym środku sklepu. Zobaczyłam tę oto szczotkę zostawioną samotnie na jednej z półek z porozrzucanymi kosmetykami wszelakiej maści, przeczytałam opis i wrzuciłam do koszyka bez zastanowienia. Tyle czytałam na temat szczotek z włosia, że postanowiłam spróbować, a w takiej cenie żałowałabym, że jej nie wzięłam i nie sprawdziłam jaka jest różnica między zwykłą szczotką a tą z włosia naturalnego. I tak oto zakochałam się w niej od pierwszego użycia! Oto kolejny dowód, że w tym sklepie można znaleźć prawdziwe perełki.

SZCZOTKA

Urzeka już samym wyglądem. Materiał to matowy gumowany plastik w kolorze czerni, gładki w dotyku z metalową obwódką pod włosiem i metalowym zakończeniem. Jest niezwykle lekka i czesząc się nie czuję jej prawie wcale. Dzięki dość długiej rączce można bezproblemowo nią manewrować. Włosie jest dość gęsto osadzone i krótkie, co z pozoru może utrudniać czesanie. Mnie jednak to nie przeszkadza - szczotka bezproblemowo sunie po włosach, dokładnie je rozczesuje. Odkąd jej używam zapomniałam co to szarpanie włosów i ciągnięcie - jest niezwykle delikatna dla włosów, a czesanie to prawdziwa przyjemność. Dzięki niej włosy są wygładzone, mniej się puszą. Producent mówi o tym, że rozprowadza sebum na całej długości włosów - cóż być może w tym tkwi sekret. Obiecuje też zmniejszoną łamliwość i rozdwajanie - szczotka na pewno nie robi krzywdy, więc nie łamiemy mechanicznie włosów, co minimalizuje zniszczenia. Niemniej jednak do czesania po myciu nadal używam grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami, bo sprawdza się u mnie najlepiej, a pomiędzy myciami tylko tej szczotki. Nie zamienię jej na żadną inną.

PLUSY:
+ włosie naturalne
+ piękny design
+ jest delikatna dla włosów
+ nie szarpie i nie ciągnie
+ wygładza
+ dokładnie rozczesuje