Franck Provost, Szczotka z 100% włosia z dzika do włosów długich lub kręconych

Franck Provost, Szczotka z 100% włosia z dzika do włosów długich lub kręconych

Pojemność 1 szt

Drewniana rączka i 100% włosia z dzika to atuty szczotki, zwłaszcza dla osób ceniących naturę. Nadaje kształt i objętość fryzurze. Szczecina z dzika zapewnia włosom lśnienie, poprzez naturalnie rozprowadzane sebum na całej ich długości. Idealna do cienkich włosów.

szczotki
Kształt
okrągłe
Wykonanie
naturalne włosie

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Mój pierwszy dzik

Od lat używałam zwykłej okrągłej szczotki i ze zwykłej chęci zmiany i pod wpływem impulsu kupiłam szczote z dzika w Rossmanie. kosztowała 35zl.
Jeśli chodzi o wrażenia to nie rozczesuje nią mokrych włosów bo dzieki temu włosiu szczotka nie wbija się w nie tak jak zwykłe szczotki do modelowania ona je tak smyra :)
Przez te cechę jak wyżej, ciężej się nawija pasma włosów i modelowanie zajmuję mi więcej czasu ale efekt jest lepszy. Włosy wydaje mi się że wolniej się przetluszczaja i łatwiej mi je odbić u nasady niż klasyczną okrągłą szczotka.
Po pierwszym użyciu przerazilam się bo wypadło dużo włosów, zobaczymy jak bedzie dalej. Mam nadzieje że po paru miesiącach nie zostanie mi kawałek drewna :D
Szczotka jest lekka wiec długie modelowanie nie męczy.

Nic specjalnego

Szczotkę kupiłam w Rossmannie, zadowolona wróciłam do domu, bo udało mi się ją dorwać na promocji. Na grupie włosing przeczytałam, że lepiej mieć coś naturalnego z włosiem dzika, co skłoniło mnie do zmiany ze słynnej TT. Przy pierwszym czesaniu włosów, włosie dzika zaczęło sypać się na podłogę, było tak przez kilka użyć, teraz się unormowało. Fakt, że szczotka mega wygładza włosy i ich nie wyrywa, ale czesanie zajmuje dużo czasu i bardzo opornie idzie rozplątywanie końcówek czy kołtunów. Problemem jest również czyszczenie szczotki, o ile łatwo jest mi ściągnąć z niej swoje włosy to od góry zostaje mnóstwo pyłu, kurzu i szarych "kłaczków", które nie schodzą nawet przy myciu. Wygląda to bardzo nieestetycznie. Po dłuższym korzystaniu uważam, że muszę wspomóc się inną szczotką i kupić nową do porządnego rozczesywania, a tą zostawić sobie na koniec na dopieszczenie fryzury i "efekt tafli". Po zużyciu szczotki raczej będę szukała czegoś innego.

Szczotka

Dobrze rozczesuje włosy,wygodna w trzymaniu,nie jest ciężka.Idealnie nadaje się do włosów dlugich jak i krótkich.Strzał w 10 moje włosy rozczesują się teraz bez problemu.

Coś innego ale nie dla mnie

Dziś zakupiłam szczotkę w Rossmanie.
Test zrobiłam na mokrych włosach a, że mam je do pasa to było co robić. O dziwo szczotka jest delikatna, na rozczesanie trzeba poświęcić trochę więcej czasu ale naprawdę daje radę. Nie wyrywa włosów, jest idealna do fal, włosy są gładkie i miękkie. Zobaczymy jak będzie się spisywała...
Niestety po dłuższym stosowaniu za zelo mnie irytować to mozolne czesanie pasmo po paśmie. Oddałam szczotkę mamie do krótkich włosów i jej sprawdza się wyśmienicie. Mogę polecić do króciutkich włosów z czystym sumieniem.

.....................

...................................................................aha.................................................................................................................................................................................

Widać różnicę

No coś takiego... Jednak Szczotka ma znaczenie...
Kupiłam nastawiona negatywnie, pomyślałam sobie- ja Wam pokażę - co to za bubel
Mimo chęci, Szczotka okazuje się być bardzo dobrym produktem!
Po pierwsze - plusy:
W końcu mam produkt, który mi nie wyrywa włosów!
Zauważyłam znaczną poprawę w wyglądzie włosów-są jakby bardziej błyszczące.
Czesanie trwa dłużej, ale dzięki temu - włosy się nie połączą.
Jej kształt fajnie podkręca końcówki włosów, ale do afro nie za bardzo mi pasuje ten produkt
Solidne wykonanie
Neutralne cechy:
Przy długich wlpsach(do połowy plecow) trzeba przeznaczyć duuuuuzo czasu.
Rączka szczotki jest mało wygodna przy dłuższym stosowaniu
Cena- w zależności od naszego portfela
No i minusy:
Mimo wszystko... Wolałabym inny kształt. Płaski i szeroki, a nie okrągły

Nie jest idealna, ale widzę różnicę. Po tylu latach "plastików" Szczotka odmieniła moje poglądy na ten temat :)

Lubię

Na temat szczotek z włosia dzika znajdziemy w Internecie wiele pochlebnych opinii, wobec których i ja nie mogłam przejść obojętnie. Nabyłam w Rossmannie za 25 zł co jest ceną odpowiednią do jakości, wykonania i ogólnie całej tej otoczki naturalności ;) Myślałam, że posłuży mi do wyprostowania włosów podczas ewentualnego suszenia -i tak się dzieje- jednak czeszę nią też normalnie włosy rano czy w ciągu dnia i nie ma problemów w związku z tym, że jest okrągła.

Mam włosy za łopatki, cienkie, długie i gęste (szczególnie od nasady do połowy długości, gdzie mam problem z rozczesaniem, niżej są rzadsze) oraz proste jak druty. Aby rozczesać kosmyki potrzebuję co najmniej 7-8 minut, podczas gdy np. przy TT ten czas jest krótszy. Czesanie 'dzikiem' jest jednak o wiele przyjemniejsze (a nie sądziłam, że jest coś delikatniejszego niż właśnie TT). Gładko sunie po włosach, trzeba jednak nabrać odpowiedniej wprawy - rozdzielać sobie włosy na pasemka, czesać i od spodu i od góry. Trochę roboty z tą szczotką jest, ale efektem jest dodanie fajnej objętości i wygładzenie. Nie elektryzuje, nie czuję, żeby jakoś niszczyła mi włosy, podczas użytkowania nie słychać żadnych łamanych włosów. Minusem jest wypadanie włosków (już po pierwszym użyciu, przy każdym czesaniu wypada ich kilka) oraz trudności w utrzymaniu czystości szczotki. Bardzo jednak lubię ją ze względu na niesamowicie łagodne traktowanie moich włosów :)

Świetna

Nie potrafię powiedzieć o tej szczotce nic złego choć bym chciała.
Wykonanie jest świetne, włosie przyjemne i sprawdza się w 100%. Klasyczna rączka z drewna tylko polakierowana daje odpowiedni wygląd.
Szczotka nadaje się do rozczesania włosów mokrych i suchych przy czym nie łamie ich i nie ciągnie, nadaje się świetnie do układania.
Wszystkie inne szczotki odeszły w zapomnienie.

Wytrzymała szczotka świetna do układania długich włosów

Uwielbiam układać nią włosy i gdy tylko mam to robić innymi szczotkami od razu odczuwam sporą różnicę. Ze względu an rozmiary nie zabieram jej w podróż i straszliwie mi jej wtedy brakuje.

Jest bardzo wygodna w użyciu. Nie szarpie i nie wyrywa włosów, a także ich nie plącze - jest miękka i delikatna. Posiada poręczną, drewnianą rączkę, która jest wybawieniem dla osób, których szczotki często kończyły swój żywot spadając na ziemię i łamiąc się. Jest niesamowicie wytrzymała - po kilku latach użytkowania jedynie lakier na rączce lekko zszedł i zmatowiał (efekt łapania za nią mokrą ręką), jednak da się to dość szybko i prosto naprawić.
Szczotka nie gubi też włosia, przy codziennym użytkowaniu nie zauważyłam by je traciła, nawet przy czyszczeniu.

Dobrze układa i rozczesuje włosy. W porównaniu do wielu innych szczotek, które wypróbowałam jest bezkonkurencyjna.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 1 szczotka

Super szczotka

Mam włosy do połowy pleców, z tendencją do podkręcania. Od kiedy używam tej szczotki wystarczy że dobrze przeczesze włosy i wyglądają świetnie bez używania tony lakieru - nie elektryzują się ani nie puszą, są gładkie i błyszczące.

Szczotka nie łysieje :P jest poręczna, do dłuższych włosów idealna.

Ilość zużytych opakowań: 1 szczotka

Dobrej jakości naturalna szczotka

Ograniczyłam ilość akcesoriów do włosów do Tanglee Teezera i tej właśnie szczotki. Używam jej podczas suszenia włosów. Układa włosy wyśmienicie nie plącząc ich przy tym. Wysoka jakość wykonania, szczotka nie gubi włosia i pomimo częstego używania nie widać po niej śladów zużycia. Lubię także jej naturalny wygląd, dobrze prezentuje się w łazience.

Podsumowując, polecam tę szczotkę ze względu na działanie i wysoką jakość wykonania w stosunku do ceny.

Ilość zużytych opakowań: 1 szt.

Mniej wyrywania, więcej przyjemności

Na tę szczotkę przypadkiem trafiłam podczas uzupełniania kosmetycznych zapasów w Rossmanie. Jako że już od dłuższego czasu zastanawiałam się nad zakupem tego cuda jakim jest szczotka z włosia dzika bez zastanowienia wrzuciłam ją do koszyka i tym oto sposobem jest ze mną do dziś. Dodatkowym atutem, który wtedy przemówił za nią na plus jest okrągły kształt sprawdzający się przy włosach kręconych, czyli wydała się idealna dla moich falowanych a czasami kręconych włosów.

Oczywiście czesanie nią na mokro nie wchodzi w rachubę. Nie wyobrażam sobie jakim cudem miałabym wbić włosie szczotki w mokrą taflę gęstszych niż mi się jak dotąd wydawało włosów. Przy lekko wilgotnej czuprynie też się nie sprawdzi, więc pozostaje czesanie na sucho. I to jest ta chwila, w której zrezygnowałam z loczków (których jak wiadomo się nie rozczesuje) na rzecz miękkich fal. To był strzał w dziesiątkę! Loki zdecydowanie lepiej mi się układały za czasów kiedy kondycja moich włosów nie była najlepsza, za to na zdrowych wybieram fale.
Niewątpliwym atutem tej szczotki jest fakt, że rozczesuje włosy niezwykle delikatnie, dzięki czemu unikamy ich wyrywania. Oczywiście to co ma wylecieć to wyleci, ale nie ma się co obawiać tego, że samemu można wyrządzić sobie szkodę :). Dodatkowo nie puszy fryzury, a włosy są błyszczące, miękkie i pięknie wygładzone.
Nie ma co się oszukiwać do masażu skaplu to się ona nie nadaje (bynajmniej w moim wypadku) bo jest zbyt miękka i mogła by wywołać szybsze przetłuszczanie włosów u nasady. Przy rozczesywaniu włosów na długości polecam podzielić je na pasma, bo przy gęstszej fryzurze może sobie ona nie poradzić z rozczesaniem spodniej warstwy włosów. Dodatkowo wydaje mi się, że mogłaby się nie sprawdzić u osób z bardziej zniszczonymi włosami ze skłonnością do plątania, bo zamiast czesać będzie je zwyczajnie głaskać.

Pora w końcu przejść do cechy, która mnie najbardziej denerwuje, a mianowicie niezwykle szybkiego zabrudzania się włosia i koszmarnego czyszczenia.
Jeżeli chcemy mieć czystą szczotkę to należy ją co najmniej raz w tygodniu czyścić, dodatkowo unikając zamoczenia drewnianej rączki, co momentami jest wręcz niewykonalne, a faktycznie to drewno od wody się niszczy o czym się na włąsnej skórze przekonałam. Jednak najbardziej uciążliwe jest usówanie kurzu z podstawy kępek włosia. Istny armageddon. Próbowałam już wszystkiego: pędzli, wykałączek, igieł i nawet odkurzacza. Momentami mam wrażenie, że tego nie da się całkowicie usunąć. Jakkolwiek włosy da się z niej wyczesać grzebieniem, to ten kurz jak już się raz przylepi to nie ma sił żeby go zdjąć.

Podsumowując, szczotka w użytkowaniu bardzo przyjemna, mogę polecić ją osobą o włosach zdrowych, prostych bądź falowanych. Przy gęstszej czuprynie wymaga podzielenia na pasma co pozwoli pozbyć się wszystkich kołtunów. Pozostawia włosy miękkie i przyjemnie wygładzone a dodatkowo błyszczące.
Jej jedynym jak dla mnie minusem (chociaż ogromnym, za co odejmuję gwazdkę) jest szybkie zabrudzanie się szczotki i jej kłopotliwe czyszczenie.