Christian Dior, Hypnotic Poison EDT

Średnia ocena: 3.50/5

ELNINO PARFUM

E-Glamour.pl

zobacz więcejzwiń

Najbardziej waniliowy z zapachów, cudowny na zimowe dni, gdyż swoim cudownym gorącym zapachem pobudza do życia. Drapieżny i oryginalny. Bardzo trwały i mocny, występuje tylko w opcji wody toaletowej. Nadaje się i na imprezę i na romantyczną kolacyjkę we dwoje.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: gorzki migdał, kminek
nuta serca: jaśmin Sambac, mech, drzewo Jaracanda
nuta bazy: wanilia, piżmo

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Jedne z ulubionych

Kupiłam je trochę przypadkiem (miałam zamówić inną wersje poison girl), ale całkowicie przepadłam! Cudowna wanilia jednak niezbyt nachalna. Dodatkowo bardzo lubię flakon :)

Z rodziny poison, nietypowe, trwałe.

Zapach znam od lat. Obecnie użytkuję 20 ml z kulką. W wersji z rozpylaczem bardziej wyczuwałam wanilię, migdał pojawiał się później. Gdy nakładam zapach rollerem od początku pojawia się migdał (gorzki), wanilia jest tłem. Nuty kwiatowe są prawie niewyczuwalne, bardziej czuję śliwkę i drzewo sandałowe. Zapach trwały, nietypowy. Nie poszukuję zapachów wśród nowości, wybieram mniej popularne, trudniejsze. Ten jest specyficzny, używam z chęcią.
Bardziej na wieczór, do pracy będzie lepszy klasyczny poison (w niewielkiej dawce). Gdybym miała wybrać klasyczny Poison czy HP wybrałabym pierwszy.

fetor

Jestesmy coraz mniej szanowani przez producentow perfum. Reformulacje, tansze skladniki.. czuc to po tym zapachu. Czuc migdal, tak, czuc wanilie. Ale czuc tez nieokreslona blizej stechlizne. Balabym sie truc tym trupim jadem otoczenie. Uwazam ze nawet dekadenckie zapachy powinny miec klase, polot, magie. Nie powinnismy raczyc sie takimi smrodami wmawiajac sobie ze skoro to dior, to pachnie pieknie, i isc na kompromis z tym, co serwuje nam w nucie producent... poniewaz czuc tu coś zwiędłego.

Czarujące

Oczarowana. Perfumy przepiękne czuć cały dzień poprawiają nastrój. Ciągle wącham nadgarstki. ..każda z pań powinna choć raz mieć... Cena wysoka, ale perfumy te są naprawdę wydajne - wystarczą dwa psiki by oszałamiająco pachnieć cały dzień

Mój signature scent:)

Wanilia ,ale taka w najlepszym otulajacym wydaniu. Jest moim wiodącym zapachem już jakieś 5 lat i chyba tak pozostanie. To nie ulepowata, jadalna wanilia A rozkosz na skórze. Trwałość na 6!

Sztuczny budyn waniliowy.

Ojj Boze, jak ja szczerze nie znosze tego zapachu.
Lubie Dior'a, kocham wanilie, ale ten zapach mnie przerasta.
Dla mnie to budyn waniliowy bez dodatkow. Ale taki budyn instant. Nie znajduje tu prawdziwych ziarenek a sztuczny proszek. Slodycz do bolu nie przelamana zadna inna nuta.
W zapachach rodziny gourmand moge sie doslownie kapac, ale nie w Hypnotic posion, bo chyba bym zemdlala ;) Sa do bolu mdlace, zabierajace przestrzen, niepozwalajace na wziecie oddechu.

Niestety, chyba najgorszy zapach , jaki mialam.

Oczywiscie o gustach sie nie dyskutuje, ale mnie po prostu ta trucizna rzeczywiscie truje. :)

Natomiast jestem wielka fanka Poison girl - tu tworcy na szczescie potrafili przelamac czyms slodycz, nie gaszac jej ale nie przyprawiajac o odruch wymiotny.

O trwalosci sie nie wypowiadam, bo za kazdym razem, kiedy wyladowaly na moim nadgarstku, ja chyba jeszcze szybciej ladowalam nad umywalka, probujac je zmyc. ;)

rozkosz, ale dla wybranych:)

Nie wiem, czy ten zapach jest seksowny, nie wiem, czy nadaje się na randkę-mój mąż go nie znosi:) za to ja muszę je mieć zawsze na półce, choćbym nawet przez jakiś czas ich nie używała.

Wyczułam je na koleżance i po prostu mnie zachwyciły.
Zapach nie dla każdego, bardzo mocny, trwały i korzenny, bardzo długo wyczuwam na sobie śliwkę i kokos, potem zostaje głównie wanilia - sztuczna i toksyczna, ale za to urzekająca. Ogólnie te perfumy kojarzą mi się z jakimś uzależnieniem, są narkotyczne i - jak ktoś wcześniej zauważył - otępiające, ale dla mnie w pozytywnym sensie.

Używam ich tylko zimą albo na imprezy, na co dzień chyba byłyby zabójcze dla otoczenia...

Podnieca mnie

Najbardziej ciepły i erotyczny zapach Diora. Jego nazwa w pełni oddaje jego charakter.
Skroplona tymi perfumami czuje się zmysłowo i kobieco, są słodkie ale jednocześnie ostre , drapieżne , po prostu diabelskie.
Zimą czuje się w nim jakbym była otulona ciepłym kocem i trzymała w ręce filiżankę czekolady, latem kiedy ciało jest nagrzane od słońca przypomina on zmysłową,upojną noc, kocham te perfumy również za mega wydajność. Powiedzmy sobie otwarcie, używać ich trzeba w minimalnych ilościach , ponieważ są bardzo intensywne.
Kobiety które lubią rześkie i kwiatowe zapach muszą trzymać się od nich z daleka.
Ten zapach należy do gatunków z tych które albo się kocha albo nienawidzi.

Używa produktu od: próbka

Słodkie

Uwielbiam pierwszy zapach Poison, ten w fioletowym flakonie. Z ciekawością więc sięgnęłam by wypróbować tę wersję. Perfumy te nazwane Hypnotic nie są jednak dla mnie tak hipnotyzujące jak właśnie pierwsza wersja. Są mocne i słodkie, można wyczuć wanilię, migdały, kokos ale jakieś trochę są dla mnie banalne. Mogłabym je mieć w swoim repertuarze bez przykrości, ale miłości nie będzie. Trwałość jest dobra ale nie taka jak starszej wersji. Czerwony flakon sugerowałby pasję ale tu jej nie widzę.

Wykorzystała: kilka próbek

Awans na hit. Potrzeba czasu by je docenić.

Wiele słyszałam o perfumach Poison i szczerze mówiąc miałam wobec nich duże oczekiwania, zewsząd bowiem słyszałam zachwyty.
Z ponad rok temu wąchałam zapach w perfumerii Sephora i już wtedy mnie rozczarował, choć nie był zły, ale po tych wszystkich zachwytach miałam po prostu wysokie oczekiwania.
Niedawno udało mi się zdobyć próbkę by na spokojnie móc przetestować w domowych pieleszach.
Niestety moje pierwsze wrażenie z Sephory potwierdziło się - te perfumy są przyjemne, ale nie robią "wow",
Testowałam je przez kilka dni (obfita porcja próbki) i niestety nic w nich nie odkryłam, choć sam zapach jest przyjemny i miły.
Zapach jest typowo na wieczorową porę, raczej dla dojrzałych dam niż podlotków czy studentek.
Zapach jest przyjemnie słodki, waniliowo-spożywczy, kojarzy mi się z olejkiem aromatycznym do ciasta tylko dużo bardziej intensywnym. W tle wyczuwam też jakąś nutkę elegancji, która sprawia, że zapach zakwalifikowałam jako wieczorowy.
Producent nie wspomina o tym, ale ja wyczuwam w tym zapachu także nuty czarnej porzeczki.
Zapach miły, nieodstręczający, słodki, wieczorowy, ale jednak nie tego oczekiwałam po tak zachwalanych pod niebiosa perfumach.
Nie wrócę, ale nie odradzam ewidentnie tego zapachu gdyż nie jest nieprzyjemny ani tandetny, znajdzie swoje fanki, właściwie widząc po recenzjach już znalazł.
Po prostu nie moja Trucizna :-)

Edytuję:
Jednak do pewnych perfum trzeba odrobiny czasu.
Obecnie dla mnie to hit.
Jest prawdziwą Trucizną - dociera do Ciebie z opóźnieniem.
Zmysłowa, ekstrawagancka, tajemnicza, kojarząca mi się z femme fatale, z kryminałem, morderstwem w Orient Expressie i totalnym szaleństwie na granicy obsesji.
Zmysłowym zapachem z niebezpeczeństwem.
I z miłością.
Nietypową i szaloną.

Hypnotyzujący

Uwielbiam od lat. Jest to zapach dla wyrazistej kobiety, odważny, zmysłowy.
Na mnie pachnie intensywną rozgrzaną wanilią i piżmem. Zdecydowanie jest to zapach na okazje, lub na wieczór. Nie wyobrażam sobie stosować go na codzień, na przykład do pracy. Bardzo długo utrzymuje się na skórze.

Niesamowity

Zapach typowo zimowy, bardzo ciężki, intensywny, charakterny i niesamowity - uwielbiam. Ładnie leży na skórze, długo się utrzymuje, jest bardzo elegancki i mocny, tylko dla odważnych i pewnych siebie kobiet.