Clinique, Blended Face Powder & Brush (Puder sypki)

Clinique, Blended Face Powder & Brush (Puder sypki)

Sypki, lekki puder odpowiedni dla każdego rodzaju cery, także najtłustszej. Sprawia, że pory są mniej widoczne, skóra ujednolicona, nadaje makijażowi matowe, ale jednocześnie naturalne wykończenie. Trzyma się dobrze, nie ciemnieje i matuje na około cztery godziny cerę tłustą.
Do pudru dołączony jest wysuwany pędzelek, mający służyć do usuwania z buzi nadmiaru pudru po aplikacji dłońmi (tak zaleca Clinique - nakładać ten puder ruchem dłoni podobnym do mycia twarzy). Produkt dostępny jest w siedmiu transparentnych kolorach.

Cera
tłusta
matujące
Krycie
lekkie
sypki

Świetny puder!

Puder dorwałam kiedyś na jakiejś promocji i bardzo się cieszę, że go kupiłam! Jest transparentny, nie zmienia koloru podkładu/twarzy, super matuje i usuwa nadbiar sebum, ale nie wysusza. Nie robią się gródki, nie waży się. Jest mega wydajny. Używałam go też do matowienia pomadek jak miałam tylko błyszczące i do tego też się świetnie sprawdzał. Zdecydowanie jeden z lepszych pudrów jakie miałam okazję używać!

Nie dla mnie

Kupiłam go w Sephorze za namową Pani konsultantki. Nie robi na mojej twarzy nic wyjątkowego. Nie trzyma matu, nie utrwala. U mnie się nie sprawdził. Ciężki, widoczny na twarzy i bardzo szybko się wyświecił. Nie wart takich pieniędzy. Plus za ładne opakowani i mały, poręczny pędzelek w zestawie.

Puder starego typu

Zakup tego pudru był jak powrót do lat 90 i marki Constance Caroll :)

Puder jest mało sypki, taki glinowaty i rzeczywiście zawiera glinkę w składzie.
Także mniej więcej tak prezentuje się efekt, jakbyśmy mieli na twarzy glinę. Nawet przy minimalnej ilości puder jest widoczny na twarzy. Kryjący, więc kolor trzeba starannie dobrać. Nie jest to puder z 21 wieku, po którym oczekujemy delikatnego pyłku, lekkiego, niemal niewidocznego, transparentnego wykończenia.
Tu widać, że mamy puder. W ciągu dnia w połączeniu z sebum wygląda to nieestetycznie i maskowato.

Ponadto pędzelek w zestawie to jakaś kpina. Drapiąca miotła, o wielkości pędzelka do rozświetlacza.

Cena jak za takie cudo, zdecydowanie zawyżona. Nie mogę polecić tego produktu, ewentualnie tylko do zdjęć.

Użyłam kilka razy i poszedł dalej w świat.

Wart każdej złotówki!

Zawsze byłam fanką sypkich, mineralnych pudrów. Kilka lat temu kończąc „znajmość” z białym pudrem Vichy i szukając czegoś nowego zachęcona przez miłą panią w Douglasie kupiłam pierwsze opakowanie Blended Face Powder. Duża gama kolorystyczna, solidne opakowanie, cena adkwetna do marki i ilości produktu - to było moje pierwsze wrażenie. I tak ten puder stał się moim ulubieńcem od pierwszego nałożenia ;-). Jest baaardzo wydajny, ciężko skończyć opakowanie :D, wiec jego cena tak naprawdę jest niewysoka. Mam mieszana cerę z tłusta strefą T, puder świetnie matuje, po 5-6h wymaga poprawek. Jeśli chodzi o dołączony pędzelek - dla mnie jest beznadziejny, gdyż ma twarde, szorstkie włosie, oddałam go mamie, która jest z pędzelka zadowolona.

Bardzo dobrze trzyma matt

Jest to produkt z wyższej półki cenowej jednak warty każdej wydanej złotówki. Długo utrzymuje matt. Bardzo wydajny używam już 2 miesiące a zużycia praktycznie nie ma. Kolor transparentny wydaje się ciemny ale w żadnym wypadku nie przyciemnia podkładu.

Jeden z tych naj

Jestem nim zachwycona. Ma delikatne drobinki rozjaśniające, jest wydajny (używałam ponad pół roku codziennie). Rewalacja jak dla mnie.Jest bardzo drobny, nie roluje się, nie jest ciężki. Idealny na lato. Dobrze matuje. Wygodne podełko z pędzelkiem do nakładania. Jedną gwazdkę mniej daję za trwałość, u mnie utrzymuje się do 3 godz.

Lekki, trwały, delikatny dla skóry

Puder jest świetny, lekki a mimo to dobrze kryje, dość trwały, nie tworzy maski na twarzy. Bardzo wydajny. Długo zastanawiałam się nad zakupem ze względu na cenę, jednak nie żałuje. Dodatkowo super pędzelek w zestawie.

Dobrze matuje

Bardzo lubię ten produkt i jest zawsze obecny w mojej kosmetyczce. Fakt, kosztuję trochę, ale bardzo często są na niego promocje, więc można upolować go taniej.
Puder jest transparentny, czyli po nałożeniu na skórę go nie widać, ale zauważyłam, że w jakiś magiczny sposób zmniejsza widoczność rozszerzonych porów. Dobrze współpracuje z różnymi rodzajami podkładów i tu ode mnie wielki plus- nie każdy puder potrafi dopasować się z podkładem czy korektorem. Zapewnia delikatne satynowe wykończenie i naprawdę matuje na bardzo długo. Ponadto nie tworzy na twrzy skorupy, ładnie się rozprowadza i jest bardzo wydajny.
Jedyny minus dla mnie to pędzelek, nie dość dokładnie rozprowdza produkt. Zamieniłam go na grubszy pędzel Hakuro i jest naprawdę ok.

Widziałam lepsze i tańsze

Puder jest okej, ale nawet puder bananowy z wibo wg mnie jest lepszy... ten wyglada przeciętnie na mojej twarzy. Mam cerę normalna, w kierunku suchej, wiec możliwe ze sprawdzi się lepiej na tłustej cerze. Ale osobom z sucha skóra nie polecam, wyglada ciężko, a pod oczami sucho.

Makra, jakość, cena... Wszystko razem tworzy spójna całość godne uwagi....

Jest to jeden z tych tzw. Lepszych pudrów w mojej kolekcji. Odcień, który oceniam tj. Clinique 08. Ostatnio dość solidnie podchodzę do tematu szeroko rozumianej pielęgnacji… Wszystko co ląduje w mojej toaletce jest dość skrupulatnie przeanalizowane… Tak tez dokładnie rzecz ujmując było w przypadku tego produktu.

Głównymi czynnikami, które mnie zachęciły do zakupu tak naprawdę było grono pozytywnych opinii… Następnie zależało mi aby było to produkt, który będzie neutralny na skórze. Nie będzie jej bielił, pozostawiał na skórze nienaturalnego filmu i co ważne będzie trwały.
Na wstępie dodam jeszcze, że jestem posiadaczką mieszanej cery w kierunku raczej tłustej… Z wszelkiego rodzaju kaprysami. Mam tutaj na myśli zaskórniki, niedoskonałości itp. Więc w skrócie jest co kryć i matowić.

Puder niestety nie należy do grona kosmetyków najtańszych. Nic nowego raczej nie dodałam- marka uchodzi za jedną z lepszych więc cena również to potwierdza… Jednak jak wiadomo, że każda marka co jakiś czas wprowadza promocje, tak też dokładnie jest w przypadku tego kosmetyku – warto polować…

Puder jest ze mną od około pół roku, może i więcej. Używam go w zasadzie nawet 5 razy w tygodniu w rotacji z innymi pudrami a jeśli chodzi o poziom zużycia jest znikomy. Więc jest to niesamowicie wydajny kosmetyk. Sypki puder Clinique nadaje się do każdego rodzaju cery, w tym do tłustej i mieszanej- czyli takiej jak moja.
Z własnego doświadczenia śmiało mogę potwierdzić, że produkt matuje skórę i delikatnie ukrywa rozszerzone pory- co dla mnie jest bardzo ważne. Niekiedy zdarza się, że naniosę go bezpośrednio na skórę – wystarczy, nie potrzeba przedtem żadnego fluidu. Co jest dla mnie dużym, pozytywnym zaskoczeniem. Lubię takie lekkie, praktyczne pielęgnacyjnie rozwiązania. Wiadome jest, że w takiej sytuacji o jakim kolwiek większym efekcie krycia nie ma co marzyć jednak nie zawsze tego potrzebuję najzwyczajniej. Co jest niezwykle istotne jako kolejny punkt , puder nie podrażnia. Ważne jest to produkt beztłuszczowy. Co do trwałości – trzyma się na skórze do kilku godzin, w zależności od tego, jak często dotyka się twarzy (a ja robię to nagminnie!). Nie świecę się przez pewną część dnia. Owszem po 5-7 godzinach siłą rzeczy nie ma cudów poprawki są konieczne jednak idzie to w dość sprawny sposób ogarnąć…

Do pudru w zestawie dołączony jest wysuwany pędzelek, którym można nanieść puder na partię twarzy, którą należy poprawić w ciągu dnia. Bo w takiej tylko i wyłącznie sytuacji sięgam po ów dodatek.

Podsumowując jak już na samym początku wspomniałam jest to jeden z lepszych pudrów w mojej kolekcji godny uwagi dający aksamitny efekt na skórze, dla nawet najbardziej wymagającej użytkowniczki.

Tragedia w kilku aktach

Skuszona renomą i opiniami o marce Clinique zakupiłam ów puder. Niestety jest tragiczny. Mam mieszaną cerę i stosując stosunkowo tanie pudry sypkie (np. Bourjois czy Max Factor) nigdy nie miałam takich problemów z cerą. Sam puder na mojej cerze dodał mi +10 lat więcej, podkreślił wszystkie niedoskonałości, wysuszył skórę i spowodował uczucie ściągnięcia i dyskomfortu. Do tego fatalny, twardy i szorstki pędzelek...

Dobry

Puder dobrze matowi ale kolor ktory mial byc transparenty nie byl przyciemnial podklady. Podklad troche przesuszal i uwidacznial strukture skory. Opakowanie solidne z dolaczonym pedzelkiem, ktory wg mnie jest bardzo twardy i niemily w uzyciu.
W sumie trafil do kolezanki.