Catrice, Art Couleurs Collection, Eyeshadow (Pojedynczy cień do powiek)

Catrice, Art Couleurs Collection, Eyeshadow (Pojedynczy cień do powiek)

Paleta Cieni Art Couleurs Collection z systemem "click in".
Szeroka gama kolorystyczna gwarantuje różnorodny makijaż oczu.
Wysoko napigmentowane o pudrowej konsystencji.
Product vegański.

Efekt
metaliczne, satynowe, matowe
prasowane
pojedyncze, paletki cieni

Rzadko sięgam po pojedyncze cienie do powiek, preferuję raczej palety cieni, gdzie znajdę uniwersalne odcienie idealne do wielu rodzajów makijaży. Cień z kolekcji Art. Couleurs dostałam w prezencie i naprawde bardzo go polubiłam. To maleństwo skradło moje serce pięknym, subtelnym opakowaniem i wspaniałym kolorem, który nadaje się zarówno do makijaży dziennych jak i wieczorowych.

OPAKOWANIE

Opakowanie wykonano z przezroczystego plastiku i umieszczono na nim logo marki, nazwę produktu. Opakowanie zamykane jest na solidny zatrzask, nie otwiera się nawet przenoszone w kosmetyczce. Naklejka z tyłu informuje nas o odcieniu, serii i składzie.

CIEŃ

Posiadam ten cień w kolorze 250 Mystic Forest – to chłodny, metaliczny odcień głębokiej zieleni, który przepięknie wygląda na powiece. Kolor raczej tylko makijaży wieczorowych, ale jeśli ktoś lubi ekstrawagancję to również z powodzeniem użyje go na dzień. Cień ma aksamitną konsystencję, świetnie współgra zarówno z pędzlem jak i palcem, nakładany palcem jest jednak bardziej wyrazisty. Jest bardzo dobrze napigmentowany, dobrze się blenduje, idealnie łączy się też z innymi cieniami, więc możemy z jego pomoca wykonać ciekawy makijaż oczu. Można używac go solo lub z bazą. Nie wchodzi w załamania powieki. Gramatura jest spora, więc z pewnością posłuży na dłużej. Gama kolorystyczna jest naprawdę ogromna, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Produkt w przystępnej cenie.

PLUSY:
+ śliczne i praktyczne opakowanie
+ piękne kolory
+ dobra pigmentacja
+ łatwość blendowania
+ świetna trwałość
+ wydajność
+ cena

Świetny błysk

Kupiłam pojedynczy cień do powiek marki Catrice, kolor zielony 410 Jungle Jade. Świetnie sprawdził się w makijażu oka, wygląda estetycznie, łatwo nanosi się go na powiekę i pozostaje na niej, nie osypuje się. Zdecydowanie ładniejszy efekt uzyskuje się po naniesieniu produktu palcem, aniżeli pędzlem. Jak można przeczytać na opakowaniu, produkt jest wegański, co jest dużą zaletą. Opakowanie jest wygodne i idealnie nada się na wyjazd, gdzie nie ma możliwości zabrania całej kosmetyczki. Serdecznie polecam.

Świetny cień

Mam cielisty cień z Catrice i bardzo dobrze mi się go używa. Bardzo dobrze kryje wszelkie żyłki itp. na powiece. Dobrze się blenduje z innymi cieniami. Ma fantastyczną trwałość - po całym dniu noszenia wciąż zachowuje idealny mat, nie wchodzi w załamanie powieki, nie ma na nim plam itp. (chociaż wiadomo, że na to ma wpływ także baza, ale ja aktualnie używam zwykłego korektora pod cienie, w tym pod ten z Catrice). Dodatkowo nie powoduje podrażnień i nie wysusza powieki. Polecam!

Bardzo dobry i trwały

Jestem zakochana w tym cieniu! Posiadam w kolorze lekko pomarańczowym. Jest mega trwały, utrzymuje sie baaaaardzo długo i to jest jego ogromny plus. Przez cały dzień sie trzyma na powiekach bez jakiekolwiek naruszenia. Nie zbryla sie. Jest dobrze napigmentowany, mocny głęboki kolor.

ok jak za tą cenę

Posiadam odcień matowy nr 300 Take me to desert. Odcień przypomina jasne kakao- jest śliczny. Dobrze się go nakłada na powiekę i równie dobrze blenduje z innymi cieniami. Trwałość również jest całkiem ok. Pigmentację oceniłabym jako średnią- trzeba kilka warstewek żeby osiągnąć mocniejszy efekt. To też powoduje lekkie osypywanie, ale bez tragedii i można to bez problemu usunąć pędzelkiem.
Na plus pojedyncze opakowanie, przez co można sobie samemu skomponować zestaw ulubionych kolorków. Gama kolorystyczna dość szeroka.
Warto wypróbować.

Błyski nr 080, 110, 250

Oceniam tylko cienie błyszczące, matów nie próbowałam.

080 Mademoiselle Chic - piękny, złoto-brązowy kolor, przyjemna konsystencja, błyszczące drobinki nie osypują się pod okiem.

110 Chocolate Cake By The Ocean - różowo-złoty - tak samo, bardzo przyjemny.

Natomiast 250 Mystic Forest - mniej kremowa konsystencja, dużo słabsze krycie, ciężko go nałożyć.

Bardzo fajne

Mam odcień 240 STAND OUT WITH RUSTY. Bardzo dobry, przyjemnie kremowy w konsystencji i mocno metaliczny. O ile palety z tej marki to zwykle pomyłka o tyle te cienie pojedyncze polecam. Mialam tez dawno temu jasny szampański kolor i również był swietny. Opakowania z tego co pamiętam od zawsze ladne i funkcjonalne.

holograficzny błysk

Mam kilka cieni z tej linii, ale zdecydowanym ulubieńcem jest numer 140 Secrets Of Le Chrome. Cień ma przyjemną masełkową konsystencję i z łatwością można aplikować go nawet palcami. Można uzyskać nim przepiękny metaliczny efekt.

Iskierki na oku

Cień do powiek od catrice cosmetics o pięknym różowym świetlistym kolorze.
Osyp cieni nie jest jakiś wielki, a na powiece prezentują się bardzo fajnie.

Krótko, zwięźle i na temat:
-super mocne opakowania. Przezroczyste wieć widać od razu kolor
-super gama kolorystyczna
-idealny na całą powiekę
-super się utrzymuje
-jest fajny cenowo
-nie uczyla i nie powoduje łzawienia oczu

Po czasie stwierdzam, że bez szału, ale nie robią krzywdy

Mega tanie, łatwo dostępne, pojemność jest chyba standardowa, opakowanie ok choć widać, że nie jest to super jakość, ale to tanie cienie, więc nie ma sensu dawać drogiego opakowania na nie. Sama formuła poprawna, bez szału. Duży wybór kolorów o różnym wykończeniu. Nie robią krzywdy na powiece, ale nic mnie nie porwało, żebym miała do nich wracać. Idea pojedynczych cieni jest spoko, bo można tak jak ja zaopatrzyć się np. w matowy beż i mieć go zawsze przy sobie, nie martwiąc się czy w innych paletach cieni go nie brakuje. Ale nie kupię ponownie.

Własne kompozycje

Cienie marki Catrice można kupić zarówno w gotowych paletach jak i samodzielnie. Jeśli ma się minimum cztery cienie to można użyć do ich przechowywania paletę, którą kupuje się oddzielnie. Paleta ma lusterko, działa na zasadzie ‘click in’, ma okienka do których wkłada się cienie. Wtedy możemy skomponować paletę jakiej nam potrzeba. Cienie pojedyncze mają wykończenia matowe, błyszczące i duochromowe. Paleta jest na tyle mała, że idealnie zmieści się do torebki, ale i idealnie sprawdzi się w podróży, jeśli skomponujemy cienie tak, że wystarczą nam tylko cztery. W tej kombinacji kolorów można wybrać takie cienie, aby stworzyć zarówno dzienny makijaż, jak i bardziej wieczorowy. Jakość cieni jest dobra, mają dobrą pigmentację i łatwo się nimi pracuje, zarówno matami jak i cieniami błyszczącymi czy duochromami. Ja polecam w szczególności duochrom – nr 140 Secrets Of Le Chrome, który mieni się na brązowo i zielono. Jak dla mnie spoko opcja na co dzień i na wyjazd, ze względu na wielkość palety i możliwość stworzenia swojego własnego połączenia kolorów.