Bielenda, Botanic Spa Rituals, Maseczka nawilżająca `Olejek z pestek malin + melisa`

Botanic Spa Rituals to niezwykła i wyjątkowa linia botanicznych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, której głównym źródłem inspiracji pozostaje natura oraz jej ogromny potencjał tkwiący w roślinach. Zaufanie i szacunek do przyrody oraz czerpanie z jej niezwykłej siły i witalności pozwoliły na stworzenie naturalnego rytuału pielęgnacji twarzy, w którym o Twoją skórę zadbają starannie wyselekcjonowane naturalne sadniki aktywne o udowodnionej skuteczności działania: wyciągi, wody roślinne, oleje, hydrolaty oraz ekstrakty, pochodzące w dużej mierze z czystych polskich łąk i ogrodów, zatopione w formułach bez sylikonów, parabenów i sztucznych barwników.

Botaniczna maseczka nawilżająca o żelowej konsystencji do każdego rodzaju cery, zwłaszcza suchej, szorstkiej, nadmiernie wrażliwej, ale również mieszanej z niedoskonałościami, to bogata, skoncentrowana dawka natury, która przywróci piękny wygląd nawet najbardziej wymagającej skórze. Poddaj się rytuałowi roślinnej pielęgnacji, a przekonasz się jak natura zatroszczy się o Twoją cerę, jak głęboko maseczka nawilży, odżywi i ukoi podrażniony naskórek. Zredukuje niedoskonałości, wyrówna koloryt, zapobiegnie przedwczesnemu starzeniu się skóry, doda cerze blasku, uczyni ją miękką i gładką. Zapewni skórze wszystko, czego potrzebuje, aby wyglądać zdrowo i przywrócić jej naturalne piękno.

Odkryj niezwykła moc olejku z pestek malin o silnym działaniu antyoksydacyjnym. Dzięki zawartości kwasów Omega 3 i 6 oraz witaminy E, olejek intensywnie nawilża, wygładza, zapobiega powstawaniu przebarwień, wspomaga zachowanie młodego wyglądu skóry.
Sprawdź jak działa dobroczynny dla Twojej skóry wyciąg z melisy o niezwykłych właściwościach antybakteryjnych i antyoksydacyjnych. Melisa redukuje powstawanie wyprysków, reguluje wydzielanie sebum, zwęża rozszerzone pory. Neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za proces starzenia skóry. Działa przeciwzapalnie, koi, łagodzi podrażnienia.

Efekt: Twoja cera odzyska promienność i blask, będzie doskonale nawilżona, gładka, ukojona, bez widocznych niedoskonałości.

0% parabenów, silikonów, glutenu, PEG, sztucznych barwników, oleju parafinowego. 100% składników aktywnych pochodzenia naturalnego.

klasyczne
sucha, mieszana
przeciw zaczerwienieniom / łagodzące, regenerujące, nawilżające
w słoiku

Malinowy kwadrans przyjemności dla cery

To była moja ulubiona maseczka z Bielendy z całej serii Botanic Spa Rituals. Pachniała cudownie malinami i miała konsystencję kremu do ciasta, aż miałam ochotę ją zjeść ;) Na duży plus zaliczam szklany słoiczek. Kosmetyk nie sprawiał problemów jeśli chodzi o aplikację, był odpowiednio gęsty, żeby nie spływać między palcami, ale nie za gęsty, żeby się zbyt tępo rozprowadzać- czyli idealna konsystencja. Czas trzymania 15 minut, optymalna długość. Bezproblemowo zmywała się wodą. Po użyciu twarz była mięciutka, gładziutka i nawilżona. Słoiczek wystarczył mi na kilkanaście użyć. Niestety ostatnio ciężko z jej dostępnością stacjonarnie.

Tak

Gdy moja skóra potrzebuje nawilżenia, z chęcią sięgam po maseczkę Bielendy. Uwielbiam kosmetyki, które pięknie pachną i ten zdecydowanie do nich należy. Maseczka dobrze nawilża, ma fajną żelową konsystencję. Skóra jest gładka, pachnąca i nawilżona. Jest dość wydajna.

Jedna z lepszych na rynku

Botanic Spa Rituals, to jedna z najlepszych serii stworzonych przez Bielendę. Ten produkt jest doskonałym tego przykładem.
Opakowanie jest bardzo ładne i klasyczne dla bielendy, dość gruby, szklany słoiczek. To wykonanie się dobrze sprawdza, nie ma na co narzekać.
Produkt jest bardzo gęsty, przyjemnie się nakłada. Zapach bardzo przyjemny, nie przesadzony, wyczuwalne właśnie maliny. Naniesiony na skórę twarzy lekko zasycha, ale nie na tyle by powodować problemy ze ściąganiem maseczki.
Mamy więc dobrze wyglądający produkt o pięknym składzie, który przyjemnie się użytkuje. Jak więc z działaniem?
Maseczka nie podrażnia, nie powoduje też żadnego wysypu, generalnie nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych, używając jej wg. zaleceń producenta.
Faktycznie nawilża, polepsza stan skóry na dłużej przy regularnym stosowaniu.

Maseczka nawilżająca - doskonały zabieg kosmetyczny

Maseczka nawilzająca Botanic Spa Rituals marki Bielenda to kosmetyk gwarantujący fantastyczny zabieg kosmetyczny dla skóry twarzy w domowym spa.

Maseczka pozwala doskonale nawilżyć skórę twarzy. Skóra po niej jest przyjemnie oczyszczona, dogłębnie nawilżona, sprężysta, wygładzona.

Dodatkowym atutem jest śliczny zapach, formuła pozwalająca na łatwą aplikację i śliczne opakowanie.

Jedyny, ale jakże wielki minus, to fakt, że produkt, zważywszy na jego niedostępność, zdaje się być wycofany z produkcji.

Bielendo, apeluję o przywrócenie najdoskonalszej maseczki nawilżającej spośród dziesiątek innych, które miałam okazję testować!

Fajna

Ta maseczka zachwyciła mnie od pierwszego użycia. Fajna gęsta kremowa konsystencja o miłym owocowym zapachu. Lekka i nie zapychające porów. Skóra po zabiegu jest delikatna w dotyku.. odprężenie i nawilżenie skóry jest bardzo widoczne. Stosuję ją raz dwa razy w tygodniu i to mi wystarczy..

Maseczka

Maseczka delikatna. Olejek z pestek malin i melisa pięknie pachną na twarzy. Używam na wieczór po czym nakładam krem. Maseczka pomaga mojej skórze się odzwiezyc.

Maseczkę kupujemy w kwadratowym kartoniku. W środku mamy zielony słoiczek ze srebrną zakrętką. Szata graficzna jest przyjemna dla oka, w kolorze ciemno-zielonym i ukazuje główne produkty maseczki czyli melisę i maliny. W opakowaniu znajdziemy 50 ml produktu za około 20 zł.
Konsystencja maseczki jest bardzo przyjemna, kremowa. Nie ma problemu z rozprowadzeniem jej na twarzy jak i z trzymaniem się na skórze. Przepięknie pachnie malinami. Zapach nie jest zbyt mocny ani zbyt nachalny, raczej bardzo przyjemny. Kolor również jest malinowy.
Po aplikacji maseczka zastyga powodując uczucie ściągnięcia. Po zastygnięciu maseczka zmienia kolor na trochę ciemniejszy co trochę śmiesznie wygląda, gdyż wyglądamy na brudne lub nierówno opalone :) Nie ma również problemu z jej zmyciem z twarzy za co duży plus, gdyż z niektórymi maskami bywa różnie. Na produkcie mamy informację, aby maskę stosować 2 - 3 razy w tygodniu, ale ja maski zawsze nakładam tylko raz w tygodniu. Śmiało mogę stwierdzić, że produkt rzeczywiście nawilża. Nasza skóra jest gładka i miękka w dotyku i żadne nowe niedoskonałości nam nie wyskakują. Nie podrażnia i nie zapycha skóry.
Moim zdaniem jest to bardzo dobry produkt i na pewno sięgnę jeszcze po tą maseczkę lub po inne z tej serii :) Dla mnie jeden z lepszych kosmetyków do domowego SPA.

Jest ok

Maska ma ładne, estetyczne opakowanie. Sama maska ma fajną konsystencję, bardzo ładny zapach i jest dość wydajna. Plusem jest naturalny skład.

Nie mam suchej cery dlatego ciężko mi ocenić czy rzeczywiście nawilża, ale na pewno skóra po jej użyciu jest miękka i gładka. Bardzo ładny naturalny malinowy zapach czyni nakładanie maseczki bardzo przyjemnym rytuałem.

Fajny produkt

Produkt świetnie nawilża skórę pozostawiając ją widocznie zregenerowana oraz odżywiona , koi podrażnienia oraz redukuję niedoskonałości. Przeznaczony do każdego rodzaju skóry , ma delikatny słodki zapach , występuje w postaci żelowej konsystencji przez co jest łatwy w aplikacji a jeden słoiczek maseczki wystarcza na naprawdę wiele użyć :)

Czy tak pachnie w malinowym chruśniaku? :D

Zapach tej maseczki jest prześliczny, niczym malinowa Mamba lub taki sok do rozwadniania. W kosmetykach, których używam na codzień staram się unikać aromatów natomiast w maseczkach i innych kuracjach, które zmywam z twarzy, wcale mi on nie przeszkadza. Ba! Zdecydowanie umila czas, a w tej masce gwarantuje dodatkowy aromaterapeutyczny efekt, ponieważ utrzymuje się przez cały czas, gdy mamy ją na twarzy.
Maska ma całkiem dobry skład. Zawiera między innymi nawilżającą glicerynę oraz masło shea, a także działający antybakteryjne olejek z pestek malin, oczyszczająca glinkę kaolinową i kojący ekstrakt z melisy.
Konsystencja jest przyjemna, naprawdę łatwo się aplikuje, ze zmywaniem również nie ma większego problemu.
Produkt zamknięty jest w estetycznym szklanym słoiczku. Uważam, że jest też dość wydajny, ponieważ mi wystarczył na 8 aplikacji, czyli w zasadzie dwa miesiące stosowania raz w tygodniu. (Myślę, że mogłaby wystarczyć na dłużej, ale przyznam się bez bicia, że ja jej sobie nie żałowałam :D)
Podsumowując, jest to przyjemna maska, która delikatnie łagodzi i oczyszcza. Na pewno nie jest wybitna, ale też nie robi krzywdy. Szczerze? Myślę, że warto ją wypróbować dla samego zapachu!

Przyjemna

Maseczkę zakupujemy w kartoniku dodatkowo zabezpieczonym folią, dzięki czemu mamy pewność, że nikt wcześniej nie zaglądał do kosmetyku. Właściwe opakowanie to szklany, zakręcany słoiczek w kolorze głębokiej zieleni. Całość utrzymana jest w podobnym stylu co cała seria Botanic Spa i muszę przyznać, że taki wygląd bardzo mi odpowiada! Moim zdaniem pięknie się prezentuje i wzbudza skojarzenia z naturalnością :)
Pojemność maski to 50 ml, które według producenta ma starczyć na 12 użyć.
Konsystencja maski jest gęsta, powiedziałabym, że taka masełkowa. Moim zdaniem bardzo przyjemna. Dobrze się ją nakłada, a i ze zmywaniem nie ma najmniejszych problemów. Nie musimy się obawiać zasychania na skorupę. Maska co prawda delikatnie zastyga, ale nie jest to jakiś wielki problem.
Przed zakupem maski czytałam, że ma zapach malinowej mamby. Cóż dla mnie.. nie do końca :D Moim zdaniem aromat jest bardziej naturalny, niż słodki. Nie jest zbyt intensywny - powiedziałabym, że jest to taka naturalna malinowa woń z nutą czegoś ziołowego. Całość jak dla mnie na plus, bo pierwszy raz spotkałam się z taką (całkiem dobrą) interpretacją malinowego zapachu :)
Pierwsze co rzuca się w oczy po użyciu maski to efekt wygładzenia cery i jej ukojenia. Dodatkowo jest ona niezwykle miękka i bardziej promienna. Jeśli chodzi o nawilżenie to nie jest to moim zdaniem nic szczególnego. Po maseczce nawilżającej i co więcej tylu zachwytach nad nią spodziewałam się czegoś lepszego. Na lato, kiedy moja cera nie potrzebuje jakiegoś super zastrzyku nawilżenia, a raczej oczyszczenia było ono jak najbardziej wystarczające. Ale na zimę? Wydaje mi się, że mogłoby być to jednak za mało.

Widać nawilżenie.

Zacznę od opakowania. Jest porządne, szklane, wygląda jakby produkt był drogi. Pojemność jest duża, starcza na obiecane 12 aplikacji. Maseczka jest kremowa, po paru minutach lekko zastyga. Ma różowawy kolor, przyzwoicie pachnie. Trzeba ja chwilkę zmywać by nic nie zostało na twarzy. Jeśli chodzi o działanie to skóra odrazu jest odżywiona i nawilżona. Błyszczy zdrowym blaskiem. Fajnie zrobić ja przed wiekszym wyjściem, ponieważ ładnie przygotowuje cere pod makijaż. Polecam także jej siostrę-maskę z kurkumą.