Les Nereides, Opoponax EDT

Les Nereides, Opoponax EDT

Intensywnie żywiczny. Głęboko słodki. Luksusowo gorący. Impérial Opoponax pachnie jak dźwięk wiolonczeli. Królewskie połączenie drzewa sandałowego, ambry, wanilii i oczywiście słodkiej mirry.

Nuty zapachowe: opoponax (słodka mirra), ambra, wanilia, drzewo sandałowe, benzoes, cytrusy.

Nuda w limuzynie ;-)

Imperial Opoponax przypomina mi troche klimatem Obsession Calvina Kleina - niby nie jest tak ciezko i killerowato (wrecz przeciwnie, Imperial Opoponax snuja sie wokol nosicielki zaledwie zwiewnymi smugami), ale jednak oba maja podobnie staroswiecki, dojrzaly i elegancki klimat, taka zmyslowa kobiecosc w wieku 45-65 (nie 40, bo sama mam do tej cyferki coraz mniej lat, a jakos tego nie czuje ;PPP).
Pierwsza faza jest ciekawa, frapujaco orientalna (ale nie rozbiore jej na nuty, za nic - mirra i...? ;-)) ), potem jednak jest juz po prostu ladnie, elegancko i niestety przerazliwie nudno. Zapach zmienia sie niewiele i bez niespodzianek, otacza nas ta swoja nieco apteczna w klimacie wieczorowa elegancja, taka pt. czy ten bankiet musi byc taki nudny, moze wezwac juz swoja limuzyne, ach i och, ziew ;-))).
Nie kupie, bom jeszcze za mloda, no i jak juz, to jednak bardziej mi przypadlo do gustu Obsession - ale jak za 20 lat dostane w prezencie, to dwie krople za uszami, jedna na dekolt i do limuzyny, tak ;PPP.
Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: probka