Acqua di Parma, Rosa Nobile EDP

Acqua di Parma, Rosa Nobile EDP

Rodzaj zapachu: drzewny, kwiatowy, piżmowy.
Nuty głowy: Bergamotka, Mandarynka, Pieprz.
Nuty serca: Fiołek, Konwalia, Piwonia, Róża.
Nuty podstawy: Biały cedr, Piżmo, Szara ambra.

50 - 100ml
Rekomendacja
na dzień

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Używa produktu od: próbka

Różo pełna słodyczy, słodkość, lukier Ciebie tyczy...

Zapach miałam okazję testować w formie próbki, którą otrzymałam od zaprzyjaźnionej blogerki perfumeryjnej, Perfumanki.
Zdecydowanie jest to zapach z kategorii mocno słodkich, cukrowych, lukrowych.
Róża jest tu górującym zapachem ponad wszystkimi innymi, wybija się zdecydowanie na czoło. Nie jest to jednak sama róża, ale w otoczeniu słodkiego, lepkiego lukru. Kojarzy się z watą cukrową.
Jest to zapach typowo kwiatowy, moim zdaniem odpowiedni na dzień, na letnią porę roku, ewentualnie wczesną jesień gdy kwitną jeszcze róże w ogrodzie.
Zapach przyjemny, choć dla mnie za słodki.
Ze względu na słodkość, która jest tu dominującą nutą kojarzy mi się z młodym dziewczęciem, w uroczym różu, który nie przystoi już nobliwej damie lub starszej Puderniczce jak ja, dlatego choć zapach obiektywnie przyjemny i dość ciekawy nie skłonił mnie do zakupu opakowania.
Trwałość przeciętna - kilka godzin (na skórze, zawsze testują i używam zapachy wyłącznie na skórę, dla mnie wylewanie perfum na ubrania to profanacja).

Cudowny elegancki zapach róży

W zapachu można poczuć namiętną mgiełkę naturalności od słodkich plastrów bergamotki i mandarynki.m z dodatkiem korzennych przypraw. Ale przede wszystkim prawdziwy zapach klasycznej róży. Woda jest odświeżająca i orzeźwiająca. To ciekawe połączenie urozmaicone zostało szarą ambrą oraz białym cedrem z drapieżnym piżmem wprowadzającego intrygującą nutę.