Escentric Molecules, Molecule 01

Escentric Molecules, Molecule 01

Sztuczne składniki chemiczne są używane w nowoczesnych zapachach, aby odtworzyć zapach jaśminu, fiołka, cedru lub innych pokrewnych im zapachów. Molecule 01 jest pierwszym zapachem, który składa hołd tylko jednemu z tych składników - Iso E Super, w niespotykanej koncentracji 100%.
Iso E Super jest jak słodki zapach drewna sandałowego/cedru (nuta bazowa obecna w wielu legendarnych perfumach) - w Molecule 01 wreszcie zaczyna błyszczeć własnym blaskiem. Aksamitna nuta drzewna jest bardzo wrażliwa na chemię skóry i przeobraża się w miarę rozwoju zapachu, kusząc nosiciela efektem podobnym do feromonów.
Teraz, kiedy rozwój perfumiarstwa przeżywa pełen rozkwit, pewne jest, że ten drewniany zapach zachwyci tych, którzy lubią zapuszczać się dalej i odkrywać zapachy obrazoburczo unikalne. Nie ma podobnego zapachu na świecie.

80% jesień/zima 20% wiosna/lato

w tym zapachu jest odrobina szaleństwa

pamiętam pierwsze zetknięcie z tym zapachem w czasach licealnych - koleżanka tak pięknie pachniała, jakby proszkiem do prania, jakby płynem do płukania; nieoczywistą czystością aż wreszcie zapytałam, co to jest. gdy tylko wróciłam do domu to wygooglowałam flakonik, ale cena zabiła mój zapał totalnie - wahała się od 300 do 400zł, więc zrezygnowałam, nastoletnia kieszeń nie przełknęłaby takiej kwoty, jednak zapach został w pamięci i wiedziałam, że kiedyś do niego wrócę.

gdy otrzymałam swoją pierwszą wypłatę to pierwsze co właściwie kupiłam to była właśnie ta perfuma. czekałam na nią z niecierpliwością, a gdy wreszcie psiknęłam nią nadgarstek, skonsternowałam się - wydałam taki majątek na coś, czego właściwie na sobie nie czuję?

i w tym chyba tkwi piękno całej tej perfumy - jest ulotna, nieuchwytna. gdy ją aplikowałam na siebie to właściwie czułam ją tylko na początku, w późniejszych godzinach gdzieś tam wracała, namieszała w zmysłach, by następnie znowu zniknąć. gdy parę dni jej nie używałam, a ubierałam rzeczy, które nią spryskałam, zapach pojawiał się jakby intensywniejszy, co dało mi do zrozumienia, że na ciuchach jakby dłużej się utrzymuje niż na ciele.

zapach dla każdego przywodzi coś innego - mi kojarzył się z czystością. dla innych są to akordy drzewne. spotkałam się z opinią, że pachnę pokrzywą; w internecie wyczytałam, że niektórym osobom zapach ten ni mniej, ni więcej śmierdzi zatęchłą piwnicą :D a niektórzy kompletnie nic nie czują. jednak z pewnością jest on niepowtarzalny, inny; pasuje zarówno do płci męskiej jak i damskiej; jak dla mnie jest to perfuma całoroczna (choć ciekawiej pachnie zimą, kiedy wiatr jest świeży, mroźny, ostry), całodobowa, choć skłaniałabym się może ciut ku wieczorowej porze.

bardzo polubiłam ten zapach ze względu na jego nieoczywistą, kapryśną naturę. jednak wydatek rzędu paru stów był dla mnie trochę zbyt duży, więc przerzuciłam się na kupno samego iso e super i powiem szczerze, że bywa tak, że zwykły atomizer za 30-50zł pachnie wręcz tak samo i dłużej go czuję.

niemniej jednak czuję niemały sentyment do tego flakoniku.

Zapach mojej ulubionej odżywki do włosów

Nawet się kiedyś zastanawiałam, czemu ta odżywka tak ładnie pachnie i CZYM. No i już wiem. Molecules 01 to ten sam zapach. Słyszałam, że niby pachnie inaczej w różnych okolicznościach - niczego takiego nie zaobserwowałam. Zapach jest subtelny i trwały, ale jeden. Jak dla mnie nie zmienia się wcale. A odżywka, o której mówię to L'Oreal Elvive Extraordinary OIL Suche Włosy 6 kwiatowych olejków, taka złota :D

Nie pachnie

Perfumy te zaintrygowały mnie podczas czytania powieści Wojciecha Chmielarza- "Farma lalek" Zamówiłam sobie odlewkę 2 ml tych perfum w drogerii internetowe. Na początku nie poczułam kompletnie nic, nawet pomyślałam, że są zmieszane z wodą, podczas drugiej aplikacji, przez chwilę poczułam zapach landrynek i kociego moczu. Moim zdaniem produkt mocno przereklamowany. Ponoć molekuły tak się zachowują na skórze, że nie są od razu wyczuwalne, Jednakże płacąc takie duże pieniądze za flakonik perfum można oczekiwać czegoś więcej. Dla mnie to kompletna pomyłka.

Zaskakujący i tajemniczy.

Próbkę tych perfum otrzymałam od zaprzyjaźnionej blogerki (pozdrawiam ją jeśli czyta tą recenzję).
Wiele słyszałam o tym zapachu i byłam go autentycznie ciekawa. Kiedyś nawet szukałam go w stacjonarnej perfumerii, ale go nie było (podobno już nie produkują i trzeba szukać w niszowych miejscach).
Zapach mnie autentycznie zaciekawił, to pierwsze perfumy, które naprawdę zaintrygowały mnie zapachem i to już od pierwszej aplikacji.
Zapach jest nietypowy, nieporównywalny do żadnego konkretnego zapachu ani znanych mi perfum.
Chemiczny, ale jednocześnie naturalny, jakby drzewny. Nie jest jednolity.
Na pewno nie jest słodki ani też orzeźwiający. Nie jest kobiecy, ani też męski.
Taki w 100% unisex w których nie przeważa zdecydowanie żaden z pierwiastków męskich ani żeńskich.
Intrygujący, tajemniczy, leśny, drzewny.
Ja w nim wyczuwam też akordy "metalowe". Takie jak w sklepie z metalowymi akcesoriami albo w garażu sąsiada, który ustawicznie naprawia coś w swoim Harleyu, kojarzy mi się z zapachem.... motocykla.
Mój mąż wyczuwa w nim z kolei jałowiec, zapach korzenny i nuty czekolady.
Zapach wielowymiarowy, ciekawy.
Długotrwały, z tym, że nierówny, gdy już myślałam, że wywietrzał nagle poczułam "powracającą" falę.
Zapach surowego seksu, bez cukierkowatości i słodyczy tylko "tu i teraz", bardzo zmysłowy.
Ciekawy, mocno intrygujący jak kobieta o nietuzinkowej urodzie i jeszcze bardziej tajemniczym charakterze. Albo surowy tajemniczy mężczyzna w typie agenta wywiadu, bo wszak to zapach dla obu płci.
Na jaką porę roku? Obstawiam jesień/zimę. Zarówno na dzień, jak i na noc.
Jeżeli uda mi się zdobyć chętnie zakupię kilka próbek, bo pełnowartościowy flakon chyba już jest niedostępny, poza tym cena również wysoka (choć moim zdaniem warta tego zapachu).

Magiczne!

Czaiłam się na to cudo kilka tygodni.Upolowałam tester w fajnej cenie.Mam dość mainstreamowych słodziaków.Wszystko jest takie podobne Flowerbomb,Si,La Vie Est Belle.Mam zboczenie,że mega podobają mi się wonie męskich perfum. Wybieram sobie pod prysznic aromat cedru czy werbeny.Może zacznę od tego jaką mam skórę.Tłusta ogólnie,dość męska.Dobrze i długotrwale trzyma perfumy.Po umyciu się wyrównuje PH szyi tonikiem bezalkoholowym-to ważne!Po aplikacji zaczyna sie magia struganych ołówków,palonych liści jesienią i aromat męskich perfum.Ale mi sie podoba.Jest świeżo,leśnie czuć runo.Unisex.Te perfumy maja bardzo subtelną woń.Delikatną.Jak dojdę do momentu gdy zniknie i nagle sie pojawi to edytuje recenzje.Uważam,że warto było kupić pierwszy flakon niszowych perfum.Wyczuwam subtelny zapach po 14h.Gdy je wącham,to tak jakbym nosem połykała zapach bo ciężko jest sie ich nawąchać.

Wabik na facetów

Uwielbiam je odkąd pierwszy raz powąchałam. Cudne, ja odbieram je jako drzewno-piżmowe, drapią mnie po nosie cudowną aromatyczną mgiełką. Jako że składnik tych perfum jest używany zwykle w bazie, podbijają naturalny zapach skóry i to właśnie sprawia, że są tak niesamowite i odbierane jak feromony.
Z tego co się zorientowałam po recenzjach muszą się po prostu zgrać z zapachem skóry właścicielki/właściciela i jeśli tak się stanie, dzieją się cuda!
Może Was to zaskoczy, ale to jeden z moich komplemenciarkich hitów. Uwielbiam go nosić na imprezy, bo gdy mam go na sobie faceci nie mogą się ode mnie odkleić, a w tańcu nie jeden wwąchiwał mi się w szyję haha. Słyszę, że pachnę niesamowicie, pięknie, delikatnie i świeżo. Kobiety też często się dopytują, czym tak pięknie pachnę.
Na mnie trwały, choć czasem niemal nie czuję go na sobie. Ujawnia się w podmuchach wiatru albo w ciepłe. To, że jest trwały wiem po tym, że jak myślę, że już go nie ma, nagle ktoś go komplementuje. Raz usłyszałam od faceta o 6 rano po całej nocy tańczenia "jakim cudem o tej godzinie tak świeżo pachniesz?" :D
Mój hit! Właśnie do mnie dotarła kolejna butelka. Kocham go a on kocha moją skórę.

Świdrujący męskością zalotnik

Och jak mi się one podobają! Od pierwszego psiknięcia po prostu przepadłam - świdrują mój nosek ostrą, męską, drzewną nutą. Unosi się wokoło i kusi przy każdym ruchu coraz mocniej i mocniej...nagle przykładam nos do nadgarstka by zaciągnąć się jeszcze raz...a tu nie ma ich, nie ma...i sekundę później przy ruchu ręką znowu się pojawiają wiją, wzdłuż i dookoła ciała...Przyjemnie mi, błogo i dość świeżo...czuję się jakoś tak wyjątkowo - bezpiecznie i drapieżnie zarazem... Nie mogę się zdecydować, czy jest mi w nich gorąco, ciepło, zimno czy wręcz lodowato...

Jedyny minus, że dla mojego otoczenia są jednak zbyt męskie - ładne ale zupełnie niekobiece...cóż może gdyby chociaż pod koniec, chociaż odrobinę dodać tutaj kobiecości...?Może byłoby lepiej a może właśnie cała ta magia gdzieś by znikła...? Zastanawia mnie jeszcze jedno...Molecules bardzo przypominają mi pewien zapach, niestety chyba już wycofany ale na pewno dużo, dużo tańszy i zadam sobie trud by może jeszcze go odszukać i porównać.

Zapach byle jaki ,ale trąca drewnem...

Zakupiłam próbkę tego wynalazku po przeczytaniu wszystkich za i przeciw. Próbka dotarła do mnie i oczywiście od razu namiętnie ją otworzyłam i użyłam na nadgarstku .Cóż... czułam nuty drzewne, a nawet spaloną oponę czułam :( Nic więcej do mnie nie dotarło , więc uznałam ,że trzeba poczekać . Kolejny raz po kilku dniach ... Zupełnie to samo czułam , tyle że nie spaloną oponę tylko kredki szkolne i ołówek . To koszmarne nieporozumienie, bo kiedy kupuję perfumy ,to CHCĘ je czuć i chcę czuć jak się zmieniają , ewoluują na mojej skórze ,a nie jakieś kredki sredki ,albo opony . Sama chemia . Chyba to nie moje klimaty ,wolę naturę jednak :) Nie polecam !

Używa produktu od: próbka

Faktycznie,nie ma podobnego na swiecie.

Kupilam odlewke od zaufanego sprzedawcy na ebayu.
Naczytalam sie o nim ochow i achow, dziewczyny z wymiankowego wizazu wymienialy go za kilka dobrych butelek perfum. Hmm, co to,ze tak sie o to bija?
Moglabym kupic te perfumy u siebie na miejscu-droga impreza,ale w Stanach zawsze mozna zwrocic produkt juz napoczety,wiec nic nie tracilam;ale zebym sie latwo nie zniechecila jesli zapach mi sie nie spodoba,zamowilam odlewke aby postosowac dluzej,nawet jesli za pierwszym razem bedzie odruch "a kysz".
Tego dnia bylam na zakupach wiec nadgarstki juz mialam spryskane czym sie dalo,gdy wrocilam do domu,doebralam paczuszke i spryskalam zalamania lokci.
Pierwsze wrazenie- Serio? To nad tym wszyscy pieja? Za kazdym razem jak przystawialam nos czulam sie jak choinka w Boze Narodzenie:) Lubie nietuzinkowe zapachy i nie cierpie pachniec jak polowa ludzkosc<nigdy nie kupie Chanel>ale to, co to ma byc? No dobra, pomecze troche,niby 10ml ale tanie nie bylo.
Zaczelam ogarniac chalupe,zmachalam sie jak glupia i niuchnelam. WOW. Nadal nuta drzewna,ale slodka,niby prosta ale nie skserowania,byc moze moj pot tak na to podzialal;)
Prosty, ciekawy, lekko zmyslowy.,pachnie dzikim seksem? Trwalosc-jak narazie mnie zadowala. Nie wiem czy skusze sie na pelna flaszke,ale nie mowie Nie,poki co-lubie,moze nawet pokocham:)

Pachnieć czy nie pachnieć? Oto jest pytanie.

O tym zapachu usłyszałam od mojej mamy.Powiedziala,ze mijała kobietę ,która tak cudnie pachniała,że nie omieszkała jej się zapytać o zapach.
Postanowiłam go nabyć ,oczywiście najpierw próbkę bo wiadomo -drogie i nie wiadomo czy przypadną mi do gustu.
W piątek otrzymałam zawiniątko i odrazu w te pędy popsikałam na rękę. Moje zmysły oszalały -zapach piękny ,cudowny,poprostu nie do opisania .Lekko drzewny z nutką słodyczy i jakiegoś orzezwiającego aromatu.I tak wąchałam co chwilę rękę i się cieszyłam ,że trafiłam na swój zapach.Na następny dzień wypsikałam się i poszłam na zakupy.Dumna jak paw mijałam inne kobiety i czekałam kiedy któraś mnie zaczepi i zapyta czym tak pięknie pachnę. Oczywiście nic takiego nie miało miejsca.I ja też przestałam ten zapach czuć.Ulotnił się jak kamfora albo nos już się przyzwyczaił- pomyślałam.
Dziś też się ubrałam w tenże zapach bo szłam do szwagra na urodziny.Postanowiłam ,ze więcej zaaplikuje tego eliksiru- a co mi tam -niech wszyscy czują jak pięknie pachnę. Kiedy dotarłam do siostry poszłam się z nią przywitać ale ona nic nie powiedziala .Pomyślalam ,ze pewnie przesiąknęla kotletami więc nic nie poczuła.Poczekam na mamę -w niej cała nadzieja. Jakież było moje zdziwienie kiedy i ona nic nie poczuła! Nie wytrzymałam już tej ignorancji i zapytałam czy coś czują.One zdziwione mówią ,ze nie. Tego było już za wiele, nie na moje nerwy.Jeśli nic nie czuć to po co się tym dziwadłem pryskać? Niby jest a jakby go nie było .Widmo.
Tak więc kończę przygodę z Molecule .

Używam tego produktu od: 3 dni
Ilość zużytych opakowań: nie cała próbka

lep na.....Wszystko :) czyzby

otych perfumach słyszałam już ponad rok temu,ale po 10000000 recenzji jedna mnie do nich odrzuciala &quot;smierdziałam jak krowie....odch...&quot; haha no to sobie pomyśłałam ZA NIC W SWIECIE...I TAK MINAL KOLEJNY ROK I ZNOWU KTOS O NIC WSPOMNIAL...wiec mowie sobie raz kozie smierc kupilam 30ml za 27.oo funtów:)
\\\\\\\\ni nie załuje NIGDY nie lubialam korzennych drzewnych zapachow,ale jak to mowia z wiekiem smaki i przyzwaczejania sie zmieniaja:p
\\\\\\\\nJak tylko odpakowalam przesylke juz poczulam zapach przez karton.Piekny drzewny sandalowy taki nie wiem do czego je porownac bo innych tego typu zapachow nie uzywalam.
\\\\\\\\nJak dla mnie sa piekne....
Po kilku tygodniach uzywania nastapilo rozczarowanie:( przestalam je czuc na sobie I mysle,ze sa PRZREKLAMOWANE przez blogerki.Ale coz takie mamy czasy internet,blogi I ja tez kupuje pod ich wplywem niestety.Czas sie &quot;ogarnac&quot;

To jest TO!!!!

Staję po stronie tych co Molekuły pokochały..Moja ukochana Visa RP staje na równi z nim i tupie zazdrośnie nogą. A ja nie wiem czy na bezludną wyspę jednak nie złapałabym Molecules 01. Dowiedziałam się, że kocha je Natasza Urbańska..Ja stosuję je solo nie mieszam z niczym, szkoda go zniekształcać..Na każdym zachowa się inaczej i to jest w nim najbardziej intrygujące. Moja chemia i feromony współgrają z nim idealnie. Każdy pyta co to za zapach...Zostawia ogon i pachnie nim całe biuro. To mój zapach.. Działa na mężczyzn jak afrodyzjak!
Poniżej trochę teori z ulubionej neoperfumerii Galilu: &quot;Molecule 01 to zapach złożony wyłącznie z Iso E Super i alkoholu. Mimo pozornej prostoty jest jednym z najbardziej zaskakujących zapachów, jakie wyszły spod ludzkiej ręki. Pachnie, nie pachnie &#8211; oto jest pytanie? Molecule 01 ma zdolność zamiany aromatu w wiele różnych akordów w zależności od nas samych i otoczenia, bo na sposób ekspresji Iso E Super wpływa wiele różnych czynników. Ba! Czasami Molecule 01 potrafi nie pachnieć wcale dla naszego nosa, choć nasze otoczenie będzie wyraźnie czuło swoistą aurę, jaką roztoczy ta mikstura.&quot;
Na mnie pachną obłędnie. Drewnem, zamszem, pudrem, lilią Nie wiem czym jeszcze ale mnogość projekcji jest codziennie inna..Nawet po prysznicu nadal czuję ich piękny ogon..Ubrania pachną 3 dni, cała szafa owiana jest aurą Molekuł..Niesamowite i aż niemożliwe. Dziwię się, że tak długo zwlekałam z zakupem..BOSKA MIKSTURA!

Używam tego produktu od: dwóch tygodni