Elmex, Przeciw próchnicy, Pasta do zębów z aminofluorkiem 0,125% F

Elmex, Przeciw próchnicy, Pasta do zębów z aminofluorkiem 0,125% F

Okazje i pomysły na prezent

Zobacz oferty

drogeriaestrella.pl
Średnia ocena: 4.79/5

Shop-dent.pl
Średnia ocena: 5.00/5

ezebra
Średnia ocena: 4.85/5

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Wysoce skuteczna formuła elmex z aminofluorkiem tworzy dwufunkcyjną ochronną warstwę wapniowo-fluorową, która remineralizuje zęby i zapobiega powstawaniu ubytków. Chroni również powierzchnie, do których trudno jest dotrzeć szczoteczką do zębów.
Aktywny aminofluorek wbudowuje fluor w szkliwo zęba w ciągu kilku sekund, dzięki czemu wzmacnia je i zwiększa jego odporność na działanie kwasów. Dzięki swojej aktywności powierzchniowej, aminofluorek tworzy na wszystkich powierzchniach zębów ściśle przylegającą, jednorodną warstwę ochronną.
Elmex Przeciw Próchnicy zapewnia ochronę zębów, a nawet remineralizuje próchnicę w jej początkowym stadium w podpowierzchniowej warstwie szkliwa. Właściwości ochronne pasty i zawartego w niej aminofluorku zostały potwierdzone w ponad 400 badaniach naukowych.

Kiedyś mi się sprawdzała, teraz raczej jej unikam

Kiedyś lubiłam tą pastę, ale od kiedy mam założony aparat ortodontyczny to najzwyczajniej w świecie mi ona nie służy. Po umyciu, czuję jakby zęby nie do końca były czyste. Postawia dziwny posmak. Nie wiem, czy skład w ciągu kilku lat uległ zmianom, ale kiedyś uwielbiałam tą pastę.

Fajna

Pasta jest idealna do codziennego użytku. Ma specyficzny smak, który mi akurat nie przeszkadza. Jest bardzo wydajna. Po regularnym szczotkowaniu można zauważyć efekty, jeżeli komuś bardzo często psują się zęby.

Pewniak na lata

Nie umiem zliczyć ile opakowań tej pasty zużyłam. Przez lata uzbierało się.

Pasta zamknięta w tubce typowej dla klasycznej pasty. Wolałabym opakowanie typu airless, ponieważ z tymi pastami ciężko jest wydobyć produkt do końca.
Szata graficzna nie powala. Choć w przypadku pasty to dla mnie bez znaczenia.

Działanie. Pasta ma lekki delikatny miętowy posmak. Ma też w sobie coś słodkiego. Nakładana na szczoteczkę w ilości ziarna grochu pozwala na dokładne umycie zębów. To jedna z nielicznych past gdzie można Umyć zęby bez wczesniejszego zamoczenia szczoteczki z pasta w wodzie. Bardzo dobrze się pieni. Po. Umyciu zębów pozostawia delikatny osad na zębach (jedyny minus tej pasty tak naprawdę), który mija po kilkunastu minutach. Pozostawia długotrwałe uczucie świeżości. Nie szczypie, piecze, nie wywołuje nadmiernego krwawienia z dziasel.

Wydajna. Wystarcza mi na 2,5 - 3 miesięcy mycia codziennie 2 razy.

Na promocjach można ją dorwac w fajnych cenach. To bardzo dobra codzienna pasta.
Na pewno do niej wrócę.

Słabo oczyszcza

Mnie ta pasta się nie sprawdza, ze względu na to, że po użyciu słabo w ogóle czuć, że się umyło zęby. Ja jednak lubię kiedy pasta ma mocniejszy miętowy smak i zapach i wyraźnie odświeża oddech. I nie tylko to, ale także nie czułam żeby zęby były idealnie gładkie jak po innych pastach.
Na duży plus jest to, że faktycznie pomaga z nadwrażliwością. Także jeżeli ktoś lubi takie delikatne formuły, które nie bardzo odświeżają to pewnie się sprawdzi.

Florowy ulubieniec od wielu lat

Pasty do zębów Elmex w jej podstawowej wersji nie trzeba nikomu przedstawiać. Używam jej od wielu lat i nie jestem w stanie zliczyć ilości wykończonych tubek. Jej największym plusem jest delikatny, miętowy smak, który jest na tyle neutralny, że z pewnością będzie pasował większości użytkowników. Po zastosowaniu daje efekt bardzo wyraźnego odświeżenia i oczyszczenia.

Lubię próbować nowości, dlatego ostatnio testuje głównie pasty o naturalnym składzie bez fluoru, ale bardzo często wracam też do tego produktu.

Pasta, po której czuć maksymalną czystość

Jedna z ulubionych past, po których rzeczywiście czuję świeżość i oczyszczenie. Zęby są gładkie, osad szybko się nie gromadzi, brak resztek jedzenia.
Lubię ją też za zapach i smak, bo nie przepadam za intensywnie miętowymi smakami ani zapachami, ale lubię czuć świeży zapach. Ta właśnie taka jest - delikatnie odświeżająca.

Przyzwoita

Dobrze myje i odświeża. Zęby są dobrze wyczyszczone. Nie jest zbytnio miętowa. Plus za dobry skład, bez zbędnych składników. Jednak ta pasta ma to do siebie, że trzeba dobrze wypłukać po niej buzię, pewnie ze względu na białą formułę.

Kupuję czasem tą pastę i jest ok, nie mam na co narzekać.

Kupuję czasem tą pastę i jest ok, nie mam na co narzekać. Cena nie jest wygórowana, pasta łatwo dostępna i można ją praktycznie zawsze dostać. Dobrze się pieni, nie używa się jej dużo do mycia, dzięki czemu jest wydajna i starcza na miesiąc, czasem dłużej. No i zapewnia uczucie świeżości w ustach przez dłuższy czas. Odkąd jej używam, to stan moich zębów jest lepszy - dentysta nie ma co borować ;)

Bezkonkurencyjna

Pasta Elmex jest jedną z najlepszych na rynku jeśli chodzi o działanie. Skutecznie zapobiega powstawaniu próchnicy co jest najważniejsze przy wyborze pasty jaką stosuję. Polecana przez stomatologów. Zarówno ta jak i wersja zielona są równie dobre. Idealna do codziennego stosowania. U mnie niezmiennie od lat.

pasta do zębów

mam straszne zęby jeżeli chodzi o ich psucie się. mogę myć 3-4 razy dziennie, uważać na wszystko, dbać by mieć wszystkie witaminki i inne tego typu rzeczy, a i tak co chwile mi się one psują. niedawno byłam na robieniu zeba bo miałam kanałowe leczenie i mi podpowiedział, że może warto o tej paście też pomyśleć. spróbowałam jedno, drugie czy trzecie opakowanie i jestem zadowolona, bo nic mnie jak na razie nie boli, nie pobolewa. cena może nie jest najniższa, ale uważam, że jak najbardziej warta spróbowania, bo jest to adekwatna cena do tego co oferuje producent. przede wszystkim plusem jest to, ze jest mniej tych problemów z zębami, ale też i wydaje się osad mniejszy, nie czuje aż takiego bólu jak piję zimną wodę na przykład, czy ładniejsze pachnienie z buzi, no i szkliwo jest nieco jaśniejsze.

Najlepszy wybór

Zdecydowanie polecam tę pastę, jak i całą markę. Używam jej odkąd pamiętam i szczerze mogę powiedzieć, że jako jedyna nie powoduje otwarcia bram piekieł w mojej buzi. Nie pali i jest bardzo łagodna. Zapach jest neutralny, a sam smak przyjemny. Przy tym dobrze oczyszcza zęby. Jest dość tania, więc zachęcam do zakupu.

Polecana przez dentystów

Stosują ją już od dłuższego czasu. Zawsze też spotykam się z jej polecaniem przez naszych stomatologów. Delikatna pasta nie powoduje podrażniania zębów. Odpowiednia konsystencja. Często można spotkać ją w okazyjnej cenie.