Amilie, Soft Bronze (Bronzer mineralny)

Amilie, Soft Bronze (Bronzer mineralny)

Delikatny, matowy bronzer w neutralnej tonacji. Idealny dla jasnej cery. Subtelnie podkreśla policzki dając efekt „muśnięcia słońcem”. Polecany dla najjaśniejszych kolorów takich jak Latte, Ivory, Golden Fair, Olive Fair, Vanilla, Porcelain.

• Są zdrowe dla Twojej skóry
• Zapewniają długotrwały efekt nieskazitelnego makijażu
• Są odpowiednie dla każdego typu cery – także wrażliwej, alergicznej i z problemami
• Gwarantują łatwą i przyjemną aplikację – bez smug i plam
• Są wodoodporne
• Zapewniają świetną intensywność koloru dzięki dużemu napigmentowaniu
• Są bezpieczne bo nie zawierają talku, konserwantów, silikonów, nanocząsteczek, substancji ropopochodnych oraz szkodliwych chemicznych dodatków

Mika – naturalny minerał. Drobinki miki działają jak małe kryształy, które odbijają i rozpraszają światło, dzięki czemu ukrywają niedoskonałości i sprawiają, że skóra jest promienna i rozjaśniona.

Dwutlenek Tytanu – naturalny minerał. Posiada właściwości antybakteryjne (polecany dla skóry trądzikowej). Jest też naturalnym filtrem przeciwsłonecznym. Znajduje zastosowanie zwłaszcza w kosmetykach dla dzieci lub dla osób o skórze wrażliwej.

Tlenki żelaza, Ultramaryna – pigmenty.

sypkie, mineralne
bez parabenów
Efekt
matowe

Skład jest w trakcie moderacji.

• Mika. Może zawierać: Dwutlenek Tytanu, Tlenki Żelaza, Ultramaryna.

KWC

+produkt idealny,
+dostępny w kilku odcieniach, miałam 3 i były naprawdę rewelacyjne,
+produkt polski,
+skład jak marzenie,
+bardzo ładne opakowanie, ładniejsze niż Annabelle Minerals z białą zakrętką, ma w środku sitko,
+wydajność niesamowita, starcza na wieki,
+nie robi plam, doskonale się rozciera,
+pięknie ociepla twarz, może wyglądać naturalnie,
+nie daje efektu maski,
+jest trwały, nie zanika w ciągu dnia,
+wygląda pięknie zarówno na policzkach, jak i na czole,
+jako iż jest to brązer mineralny, zalicza się do grona naturalnych kosmetyków, jest bezpieczny do stosowania nawet na skórę bezpośrednio po kwasach czy innych zabiegach,
+najlepiej wygląda roztarty pędzlem, gąbeczką nie wyglądał dobrze,
+dobrze osiada na pędzlu, więc spokojnie można wykonać makijaż bez pobrudzenia siebie i łazienki/toaletki,
+pigmentacja średnia, a więc w sam raz,
+twarz wygląda w nim jak milion dolarów,

-/+cena uzasadniona

Uwielbiam ten brązer. Na ten moment nie nakładam brązera, ponieważ do tego celu musiałabym wcześniej pudrować twarz, a nie chcę tego robić bez potrzeby. Gdybym jednak planowała do niego powrót (w sensie, że do brązera w ogóle) zapewne kupiłabym ten, nie rozważając w ogóle innych opcji. Polski, naturalny i świetnie działa, czy mogłoby być lepiej?

Idealny

+miałam kilka kolorów tego brązera, każdy bardzo mi się podobał, myślę, że są bardzo dobrze dobrane i uniwersalne,
+mam bardzo jasną karnację i nie są za ciemne,
+jako kosmetyki mineralne nie dość, że nie szkodzą skórze, to jeszcze ją pielęgnują,
+nie podkreślają żadnych niedoskonałości, nierównej faktury skóry, nic z tych rzeczy,
+dają satynowe wykończenie, niby matowe, ale jednak wygląda to promiennie i naturalnie,
+cena uzasadniona biorąc pod uwagę skład i pojemność,
+produkt polski,
+piękne opakowanie, bardziej nowoczesne niż Annabelle Minerals, najpopularniejszy chyba wśród minerałów, więc z automatu wszystko do nich przyrównuję,
+nie blednie w ciągu dnia,
+bez problemu zmywa się czymkolwiek,
+bardzo łatwo się blenduje, nawet amator sobie poradzi,
+nie robi plam,
+mimo tego, że jest to kosmetyk sypki, nie brudzi, nie robi chaosu, wystarczy wysypać na wieczko, zamoczyć pędzel, nałożyć na twarz, nic się nie sypie,

-/+da się nałożyć praktycznie każdym rodzajem pędzla, ale nie gąbeczką, palcami też nie za bardzo,

-bardzo słaba dostępność, jak większość minerałów niestety

Nie maluję się już, więc ja nie kupię, ale jeśli ktoś używa brązera, mogę gorąco polecić.

Przyjemny

Kiedyś używałam brązerów i zdaje się, że miałam wszystkie kolory. Warto stawiać na kosmetyki mineralne, z reguły polepszają stan skóry, a przynajmniej jej nie szkodzą. Chociaż wiadomo, co cera to inna i każdemu może zaszkodzić coś innego.

Brązery Amilie stosowałam tylko na podkłady mineralne, w dni, w które nie miałam na sobie podkładu nie mogłam ich stosować, bo na kremie (nieprzypudrowanym) nie bardzo sobie radziły, ale to wiadomo, kosmetyk kolorowy w proszku na lepką/mokrawą powierzchnię równa się katastrofa. Powoli odeszłam od malowania się (pozostał tylko tusz do rzęs i pomadka), brązera akurat chętnie bym używała, bo to zawsze jakieś ocieplenie, twarz wydaje się taka bardziej wesoła, ale nie będę specjalnie nakładać po to podkładu i/lub pudru, co to to nie.

Opakowania Amilie są bardzo ładne, białe nakrętki, kolorowe napisy, wygodne w użyciu, mogę polecić. Podobnie było z korektorem, też nie narzekałam.

Kolorów jest kilka do wyboru, wszystkie piękne. Brązer nadaje się idealnie do ocieplania, dawałam go na policzki, na czoło, wyglądał bardzo naturalnie i przyjemnie, nie była to "tapeta" tylko wesołe podkreślenie urody:)

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem, bo przeszkadza mu to, że kosmetyk jest sypki to mogę od siebie zapewnić, że w niczym to nie przeszkadza. Zależnie od tego kto ile potrzebuje można sobie przekręcić otwór w opakowaniu, ja miałam na połowę, najpierw sypałam raz - jeden policzek i pół czoła, potem drugi raz - drugi policzek i drugie pół czoła. Nakładałam go pędzlem Annabelle Minerals do różu, ale każdy inny ścięty (lub inny, zależy jakie kto ma preferencje) się nada. Nie polecam nakładania gąbeczką - robił plamy.

Brązer świetnie nadaje się także jako cień do powiek, jeśli nałożymy go jako brązer plus na dolną i górną powiekę, pięknie się to wszystko komponuje.

Kosmetyk jest wydajny, ciężko go skończyć. Plusem naturalnych kosmetyków jest to, że nakładając je nie mamy poczucia, że szkodzimy swojej skórze, nie czujemy się jak "w masce". Gorąco polecam.

KWC

+kiedyś używałam tylko kosmetyków mineralnych i uważam, że nie ma lepszych brązerów niż Amilie, i nie mam na myśli tylko mineralnych, ale w ogóle! no, może jeszcze Ziemia Egipska,
+mimo iż są to kosmetyki w proszku, ich nakładanie jest dziecinnie proste,
+miałam dwa kolory, oba bardzo mi odpowiadały,
+brązer blenduje się jak masełko, ale nie da rady tego zrobić gąbką, potrzeba pędzla,
+super wydajne, mam wrażenie, że nigdy się nie kończą,
+piękne składy,
+bardzo ładne opakowanie, o wiele bardziej podobają mi się te od Amilie niż od Annabelle Minerals,
+wybór kilku kolorów, wszystkie moim zdaniem są super,
+utrzymują się na twarzy, trochę bledną, ale jednak nieznacznie,
+nie wpływają negatywnie na stan skóry,
+dodają jej zdrowego kolorytu,

-/+cena nie jest wysoka, ja wiem, że w porównaniu z drogeryjnymi brązerami to jest dużo, ale jednak to minerały, zupełnie inna jakość i kategoria produktu,
-/+ można przesadzić, jak z każdym brązerem,

-słaba dostępność, bo tylko online

Jestem zachwycona tymi brązerami. Obecnie odeszłam od kosmetyków mineralnych, bo odkryłam, że moja cera nie widzi różnicy - drogeryjne czy wysokopółkowe tradycyjne podkłady także jej nie szkodzą, ale wrócę do nich, bo czuję się w nich bardziej lekko niż w płynnych podkładach. Jeśli jednak ktoś jest fanem minerałów, to z czystym sumieniem polecam Amilie. Jeśli nie jest - też polecam, bo warto spróbować!

Obecnie nie używam brązerów, bo stawiam na minimalizm kosmetyczny, a jak już to wolę coś delikatnego nałożonego lekkim pędzlem po bokach całej twarzy, coś, co ma mniejszy pigment.