Nature Box, Szampon z olejem z awokado

Nature Box, Szampon z olejem z awokado

Szampon Nature Box ze 100% tłoczonym na zimno olejem z awokado. Regeneruje zniszczenia i wygładza włosy po same końce.

Bez siarczanów*, silikonów, parabenów i sztucznych barwników.
84%** składników pochodzenia naturalnego.
Opakowanie wykonane w 25%
z plastiku z recyklingu.
Formuła wegańska.

*bez surfaktantów z grupy siarczanów, **w tym woda

Dobre działanie, ale co z tym nie do końca świetnym składem?

Szampon do włosów nawilżający, z olejkiem z awokado tłoczonym na zimno bardzo dobrze zapowiadał się z opisu producenta obiecując zdrowe, nawilżone a tym samym wygładzone włosy. Sposób tłoczenia na zimno pozwala na zachowanie wszystkich mikro- i makro-elementów które w naturalny sposób mają pielęgnować nasze włosy. Producent zapewnia, że formuła kosmetyku jest bez parabenów, siarczanów, silikonów i sztucznych barwników, co jest dla mnie bardzo dobrą informacją, ALE - no właśnie... W składzie znajdziemy aż 3 PEG-i, czyli substancje, które nie powinny mieć miejsca w naturalnych kosmetykach, gdyż mogą być zanieczyszczone tlenkiem etylenu i 1,4-dioksanem, które są substancjami rakotwórczymi. Dla mnie cała linia Nature Box jest zatem raczej przykładem tzw. ''green washing'', czyli bardziej udawaniem naturalności, zagraniem marketingowym.

Małe, poręczne opakowanie doskonale pasuje do dłoni, ułatwiając aplikacje produktu, również dość płaski kształt jest dodatkowym atutem, ponieważ nie będzie zajmował dużo miejsca w torbie.

Zapach jest przyjemny, nie za ostry, wiec może podpasować wielu osobom.

Produkt jest idealny jeśli masz zdrowe i nie wymagające włosy, natomiast dla moich kruszących się i przetłuszczających nie był to strzał w dziesiątkę.

Kiepsko

Niestety jestem rozczarowana. Mam włosy rozjasniane przetłuszczające się z bardzo suchymi plączącymi się końcówkami do tego lekko kręcone.
Kupiłam odżywkę i szampon z tej serii po dobrych opiniach w internecie. Niestety na moich włosach się nie sprawdził.
Włosy strasznie się plątały , ciężko je było rozczesać , zarówno na sucho jak i na mokro.
Zwykły przeciętny szampon drogeryjny.
Zapach jest ładny nie nachalny przyjemnie się go używa. To jedyny plus.

Ah ten olej

Na początku byłam nim zachwycona. Naturalne składniki, piękny zapach, magiczne awokado, czego chcieć więcej. A no właśnie, niby nawilża, dobrze myje (jak na brak SLS ) ale włosy jakby się do niego przyzwyczajały i po jakimś czasie stosowania stają się ciężkie, szybciej się przetłuszczają, mało tego paradoksalnie stają się matowe a przecież w składzie jest olej! Cena tez spora, raczej nie będzie częstym gościem w mojej łazience.

Fajny

Nieco się go obawiałam, ponieważ zawiera olej, a ja mam delikatne, puszące się, ale cienkie włosy. Niepotrzebnie - okazał się dobrze nawilżajacy, ale nieobciążający włosów. Zdecydowanie do ponownego kupienia,

Szału nie ma

Szampon zakupiłam na promce w Rossmanie zachęcona opiniami i składem. Zapach faktycznie ma obłędny, który do kolejnego mycia utrzymuje się na włosach i jest bardzo wyczuwalny. Jeśli chodzi o opakowanie to jest ono poręczne i bardzo ładne wizualnie. Jak na szampon bez SLS-ów bardzo dobrze się pieni i oczyszcza włosy na tyle, że zabieg jest bardzo przyjemny. Jest całkiem okey jeśli stosuje się go naprzemiennie z innym szamponem. Na moich włosach przyspieszał on przetłuszczanie mimo podwójnego mycia i sprawiał, że w dotyku były one szorstkie i matowe dodatkowo trudne do rozczesania bo bardzo się plątały. Myślę, że skuszę się jeszcze na niego ale tak jak pisałam wyżej stosować będę na przemian z innym szamponem.

Zwykły szampon

Dobry jest ale szału zbytnio nie widzę.
Zainteresował mnie ze względu na olej tłoczony z awokado . Zbyt dużo PEG -ów w składzie. Według mnie szampon nie pasuje troszkę do formuły wegańskiej. Jako szampon raz na jakiś czas może być dobry jednak do mycia częstszego np. codziennego się zupełnie nie nada.

Nic specjalnego

Po pierwszym myciu byłam zachwycona: włosy gładkie, miękkie, pięknie dociążone i wygładzone. Niestety im dłużej go używałam tym efekty były coraz gorsze. Z czasem włosy szybciej się przetłuszczały, gorzej się ukłądały. Potrzebowałam minimum dwa mycia innym szamponem żeby włosy znów wyglądały i zachowywały się lepiej.

Nie zawiodłam się.

Szampon kupiłam po wyczytaniu recenzji na wizażu i nie zawiodłam się. Szampon świetnie oczyszcza włosy i skórę głowy, nie przesusza moich włosów. Jest bardzo wydajny i bardzo mocno się pieni. No a do tego wszystkiego super zapach. Moje włosy bardzo szybko się przetłuszczają, zauważyłam że przy tym szamponie proces jest spowolniony i nie muszę wspierać się już suchym szamponem. Jedynym minusem jest cena, chociaż biorąc pod uwagę wydajność produktu to nie jest tak źle.

Cudowne awokado

Szampon zakupiłam zachęcona opiniami na wizażu i się nie zawiodłam. Szampon w połączeniu z odżywka z tej samej serii sprawiają, że moje włosy pięknie się kręcą i utrzymują skręt. Szampon nie plącze włosów ani nie wysusza. Zdecydowanie polecam

Nooope!

Uległam entuzjastycznym doniesieniom i jak tylko znalazłam się w Rossie, to wrzuciłam do koszyka. Lubię testować szampony do włosów, wiele razy przypadkiem odkrywałam coś fajnego... i tym razem faktycznie zaskoczenie było spore - nigdy czegoś takiego na mojej głowie nie widziałam.
Moje włosy po użyciu tego szamponu wyglądają jak siano (nie takie suche siano, raczej takie miękkie, matowe i przyjemne w dotyku siano). Ilość problemów, jakie generuje to przy czesaniu jest nie do wytrzymania. Mam bardzo długie włosy, a ten szampon sprawia, że nawet zaplatanie warkocza nie obejdzie się bez kołtuna na końcówkach. Problem znika, kiedy użyję innego szamponu.
Nigdy nie widziałam, żeby moje włosy tak bardzo się plątały i były tak matowe. Nadpoczęłam produkt i raczej go nie skończę, powędruje do kogoś innego. Może zwyczajnie olej z awokado nie jest dla mnie?
No i dalej ciekawią mnie pozostałe szampony z tej serii :3

Mój numer 1

Dla moich suchych i puszących się włosów najlepszy jak do tej pory. Potrzebuję delikatnego ale dokładnego mycia i mocnego nawilżania i ten szampon to duża pomoc w codziennym oczyszczaniu.

Dobry oczyszczacz

Przypadkowo kupilam ten szampon, ponieważ spodobalo mi się opakowanie, pojemność i idea-bez zbędnych SLS-ów itd. Produkt rzeczywiście bardzo dobrze oczyszcza, nawet nadaje lekki połysk moim suchym, spuszonym włosom. Na jego korzyść przemawia także niewygórowana cena (za taką pojemnosć).