Aveeno, Moisturising Cream (Uniwersalny krem nawilżający)

Aveeno, Moisturising Cream (Uniwersalny krem nawilżający)

Opracowany specjalnie dla skóry wrażliwej i ze skłonnością do egzemy. Koi i nawilża. Lekka formuła, wzbogacona o koloidalny wyciąg z owsa, wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry. Polecany dla skóry ze skłonnością do egzemy, podrażnionej i swędzącej. Odpowiedni dla dzieci od 3 miesiąca życia.

aveeno

Używałam krem do twarzy. Jednakże jest to krem uniwersalny i można używać go również do ciała. Używam zarówno latem jak i zimą. Krem umieszczony jest dość wydajnej tubce. Konsystencja jest dość zwarta i gęsta. Krem dobrze się wchłania i nawilża.

ratunek zimą

Krem kupiłam przypadkiem, podzieliłam się tubką z mamą. Po 1 sezonie kupiłyśmy kolejną tubkę 100 ml i duże opakowanie 300ml z pompką. Kremu używałam do twarzy, ale kiedy kotś ma problem z egzemą na ciele sprawdzi się tak samo dobrze. Na twarz można go uzywać zimą i wczesną jesienią czy wiosną. kiedy robi się cieplej nawet moja mama z suchą cerą nie była w stanie go używać, bo był zbyt odżywczy. Zimą jednak był w sam raz, tak na noc jaki i na dzień pod makijaż.
Krem sam w sobie nie jest zbyt tłusty, wchłania się ładnie. Nawilża, odżywia i niesamowicie koi skórę. Nie byłam zachwycona jego składem, bo sądziłam że parafina będzie zapychać i dawać nieprzyjemne uczucie na skórze, jednak nie ma się co obawiać. Dla mnie to idealny krem na zimę, kiedy często skóra jest podrażniona, widać suche skórki a i jakaś egzema przy tym wysuszeniu często mi się trafia. Do tej pory w takich wypadkach ratowałam się bardzo tłustymi kremami dla dzieci lub dla skóry z azs, ale ich można używać tylko na noc. Tutaj mam krem uniwersalny. Jest też bezzapachowy.
Myślę że będę go używać zimą też na ciało, choć oszczędnie, bo nie jest ani zbyt tani ani niestety łatwo dostępny.