L`Oreal Paris, Les Macarons, Ultra Matte Liquid Lipstick (Matowa pomadka w płynie)

Pojemność 7,6 ml

Kosmetyk dla kobiet podążających za najnowszymi trendami, które szukają produktów o długotrwałym efekcie i pięknym zapachu. Nadaje długotrwały ultra matowy efekt jednocześnie rozpieszczając pysznym zapachem słodkich makaroników.

w płynie
kryjące
Efekt
matowe

Świetny produkt

Zacznę od tego ze szminkę kupiłam przypadkowo. Poprostu spodobał mi się kolor i stwierdziłam może będzie fajna. Od tamtej pory jestem w niej zakochana. Kolor 820 który posiadam jest idealny dla mnie. Pomadka utrzymuje się cały dzień bez poprawek a na koniec dnia jeszcze ciężko ją zmyć. Nie schodzi nawet przy jedzeniu tłustych potraw. Jest ona trwalsza nawet od tych słynnych pomadek z Maybelline.

Świetna matowa pomadka

W tej serii jest wiele pięknych różowawych kolorów. Pomadka jest długotrwała, nie przesusza moich ust. Dobrze się nią maluje, pracę ułatwia wyprofilowany aplikator. Nie ściera się bardzo podczas jedzenia. Niestety jej cena bez promocji odstrasza. Niektóre kolory mają nieprzyjemny chemiczny zapach pomimo zapewnień producenta o pięknym zapachu makaroników ale przestaje on być odczuwalny z czasem.

Rewelacyjna trwałość dla ust w idealnej kondycji

Makaronikową pomadkę kupiłam podczas promocji w Rossmannie. Dorwałam ostatnią sztukę w kolorze, który jako jedyny zdawał się do mnie pasować.
Uradowana pobiegłam do domu i przystąpiłam do aplikacji.

Moje usta nie są jakoś strasznie przesuszone jednak praca w klimatyzowanym pomieszczeniu powoduje, że daleko im do ideału.

Pierwsza aplikacja przyniosła mi wiele radości. Delikatna, sunąca jak mus konsystencja i bardzo ładny zapach sprawiły, że pierwsze wrażenie było naprawdę pozytywne.
To co mi nie pasowało to aplikator - dla mnie trochę zbyt duży. Pomadka odkłada się w najszerszym punkcie przez co przy precyzyjnych ruchach w okolicach konturu ust kolor był mniej intensywny. Musiałam go kilka razy poprawiać.

Niemniej kolor wyszedł zachwycający.

W ciągu dnia czułam natomiast jak moje usta wysychają (dosłownie) pod warstwą tej szminki. Po 2-3 godzinach zaczęły pojawiać się nieestetyczne skórki i farfocle. Przez cały czas miałam wrażenie, że kolor się zjada w miejscu ich powstawania.

Wieczorem okazało się, że nie tylko nie zjadł się prawie wcale ale był trudny do zmycia. Bez płynu dwufazowego się nie obyło.

Czułam się nieco rozczarowana - niby czułam, że mogę zaufać jej trwałości ale z drugiej strony wciąż zastanawiałam się, czy te skórki które odstawały od ust nie są bardzo widoczne i ostatecznie nie wpłyną na jej trwałość.

W pracy dużo rozmawiam i wiem, że rozmówcy patrzą mi się na usta. Dodatkowy stres w postaci pomadki nie był mi potrzebny.

Kolor jednak zachwycił mnie do tego stopnia, że postanowiłam dać jej szansę raz jeszcze.
Tym razem zabrałam się do jej aplikacji inaczej: nałożyłam ją aplikatorem na środek ust a następnie roztarłam opuszkiem palca. Efekt? Usta wyglądające naturalnie, kolor subtelniejszy (jakby bardziej miękki) a po uczuciu wyschnięcia zostało wspomnienie.

Co najważniejsze; pomadka nic nie straciła na trwałości.
W takiej formie używam jej z przyjemnością.

Tragedia

Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami postanowiłam,że zakupie tą pomadkę.Posiadam odcień nr 820 czyli Praline de Paris.Kolor zarówno jak i zapach rewelacja i na tym pozytywne cechy się kończą.Juz moment po nałożeniu odczuwam silne wysuszenie ust i efekt ściągnięcia,który jest bardzo niekomfortowy.Mimo tego iż nic nie jadłam ani nie piłam po 15 minutach pomadka zaczyna się rolowac i wchodzić w zagłębienia ust.Efekt jest koszmarny.Ciężko jest ją również zmyć z ust.Podsumowujac u mnie się nie sprawdziła i jestem bardzo rozczarowana gdyż mam wiele pomadek z Loreal i zawsze byłam z nich zadowolona. Szkoda.

Brzydko wygląda na ustach

Mam w kolorze guava gush. Przepiękny brzoskwiniowo-różowo-koralowy, intensywny iż żywy odcień. Używałam jej, a raczej próbowałam używać jej solo, w lato. Pomadka mimo kilku zalet-piękny odcień, wygodny aplikator, przyjemny owocowy zapach, jest niekomfortowa w użyciu.
Brzydko zastyga na ustach, wchodzi w nie tak, że usta wyglądają na stare i pomarszczone. I tu nawet przyklepanie paluchem po aplikacji nie pomoże. Może i zostaje na ustach dość długo, ale po prostu wygląda na nich bardzo brzydko. Już po godzinie, dwóch wygląda jak po całym dniu-jest przede wszystkim w zagłębieniach, jakaś taka zglucona.
Kolor podoba mi się na tyle, że nakładam ją na inną płynną matową pomadkę, polskiego producenta i przyklepuję, w ten sposób jest ok (a odcień nawet ładniejszy po lekkim przyciemnieniu), ale...oceniając ją solo, bo tak muszę, daję 1 gwiazdkę- tyle można najmniej. Na pewno nie kupię ponownie.

Nie kupię ponownie

W drogerii pomadki tej serii pięknie się prezentują, aż mówią "kup mnie"! Piękne opakowania i kolory, więc dałam się namówić... Niestety już po pierwszym nałożeniu pomadki na usta byłam rozczarowana. Pomadka dziwnie rozlała się na ustach, mimo że nie nałożyłam dużo produktu. Bardzo szybko ściera się na ust, pozostawiając brzydkie plamy, nie ściera się równomiernie.
Niestety ani nie jest trwała ani nie prezentuje się dobrze na ustach, szkoda pieniędzy.

Moja najlepsza trwała drogeryjna pomadka

Pomadek zastygajacych, w tym od Loreal, mam kilka i sprawdzały mi się do tej pory tylko Maybelline Superstay Matt Ink i jedna z wycofanych już pomadek z loreala właśnie.
Z serii les macarons mam odcień 828 (bardzo żywy róż) i jest to zdecydowanie najlepszy produkt w swojej polce cenowej.
Ma wszystkie zalety Superstay Matte Ink (wydajność, super trwalosc), ale formule ma lepszą: nic jej nie ruszy. Potem można ją zmyć plynen miceralnym.

Nie. nie. nie. nie

Niby wszystko fajnie, precyzyjny aplikator, dobre krycie, lekko piankowa konsystencja, trochę przypomina Maybelline Super Stay Matte Ink.
Kolory przepiękne!
Ale ta trwałość...
Pomadka mi zlazła w obrzydliwy sposób, praktycznie cała, pozostały tylko "skrakowane" kawałki na ustach... Powłaziła w załamania... A ja tylko jadłam leciutki obiad przy pomocy widelca!
Dawno nie byłam tak niezadowolona z trwałości pomadki. Nawet klasyczne satynowe pomadki w sztyfcie trzymają się lepiej. KOSZMAR!

Super szminka

Szminke miałam dostałam jako dodatek do testowania podkładu TM oraz mojego już teraz ulubionego tuszu Bambi eye z klubu recenzentki. Może zacznę od zapachu, który jest super. Dobrze się ją aplikuje, jest bardzo precyzyjna. Kolor jest mocny, więc nie potrzeba nakładania dwóch warstw. Na początku jest trochę lepka na ustach, ale jak zastygnie jest nie do zdarcia. Wytrzyma cały dzień na ustach co bardzo mi odpowiada, bo nie muszę sprawdzać czy trzeba coś poprawić. Jedynym małym minusem to demakijaż tej szminki, gdyż ciężko ją zmyć, ale mi to nie przeszkadza.

Czuć było słodki HIT od samego początku <3.

Kiedy seria tych pomadek pojawiła się w Rossamann, czyli zdaje się był to maj, po pierwsze ze względu na "makaronikowy" look, po drugie na pastelowe różówe kolory, które zdecydowanie są moimi jeżeli chodzi o pomadki, wiedziałam, że muszę mieć tę cudowność na własność. Była to bezapelacyjnie najlepsza inwestycja w tym miesiącu.
Co jak się później okazało, ze względów osobistych, używanie pomadki okazało się pomyślne, bo za każdym razem kiedy miałam ją na ustach w ważnych dniach, wszystko należycie mi się poukładało <3.

Pomadka jest niesamowicie trwała, usta pomalowane w niemal nienaruszonym wyjściowym stanie, utrzymują się przez 12h, niezależnie czy zjadło się tłusto, nietłusto...
Dla mnie ważnym aspektem jest też to, że to chyba jedyna w kolekcji moich pomadek , a mam ich sporo, niezostawiająca żadnych śladów i smugów na butelce Dafi, codziennie przeze mnie używanej.
Precyzyjny aplikator, zdecydowania pomaga estetycznie nałożyć pomadek. W momencie samej aplikacji mamy do czynienia, ze słodkawym aromato-posmakiem (zapewne makaronika).
Pomadka przyciąga uwagę jednak w pozytywnym tego słowa znaczeniu, usta wyglądają na pełne, matowe ale nie takie tępe, tylko promienne.

Co prawda w moim odczuciu gama kolorystyczna nie jest doskonała, w zasadzie pasuje mi jedynie koralowy kolor 834 kupiony jeszcze w ciemno, niemniej pewnie sięgnę ponownie, bo z tak dobrą formułą jednocześnie długotrwałej, niekruszącej oraz nie tworzącej skorupy,a dodatkowo nie wysuszającej ust pomadki jeszcze się nie spotkałam.

Ps. Warto tuż po aplikacji sprawdzić zęby, gdyż może delikatnie przed zastygnięciem na nie przechodzić :D
W sprawie demakijażu, mimo że trwalsza formuła od Stay MattInk, zmywanie idzie o niebo lepiej w moim przypadku zwykłym płynem micelarnym Bielenda Juicy z pomarańczą.

Betonowa pomadka ;)

Matowa pomadka L`Oreal Paris, Les Macarons, Ultra Matte Liquid Lipstick to coś dla aktywnych kobiet, które nie mają czasu na ciągłe poprawianie koloru na swoich ustach ;) Pomadka jest w podłużnym, bardzo ładnym opakowaniu. Posiada bardzo fajny aplikator w kształcie łezki, którym idealnie rozprowadzimy produkt na ustach. Pomadka ma bardzo apetyczne zapachy tj. czekolady i makaroników. Występuje w wielu odcieniach zarówno w serii czekoladowej jak i makaronikowej więc z pewnością każda z nas znajdzie coś dla siebie. Ma konsystencję lekką i bardzo przyjemną, . Trwałość jej koloru jest bezkonkurencyjna :) Pozostaje na ustach przez cały dzień bez poprawek i pomimo iż jemy, pijemy itp. nadal trzyma się tak że wieczorem jest problem z jej usunięciem ;) bez płynu micelarnego nie ma szans ;) Więc kobietki uwaga na testowanie na dłoniach w drogeriach - będziecie kolorowe przez długi czas ;) Pomadka nie wysusza ust, nie rozlewa się poza kontur ust a co najważniejsze nie odbija się na zębach. Aktualnie do nabycia w bardzo przyzwoitej cenie w ROSSMANNIE za 22,99 (cena regularna 57,99) w ramach akcji MAKIJAŻ.

Najlepsza pomadka jaką miałam

Już dawno chciałam kupić któryś z kolorów tej pomadki. w końcu zdecydowałam się na nr 820 praline de paris. Taki zgaszony róż. Nie za krzykliwy, nie za ciemny, nie za jasny, taki w sam raz. Pasuje wielu makijaży. Ma ładne, lekko matowe, kwadratowe opakowanie. Ma wygodny aplikator w kształcie łezki, bardzo dobrze się rozprowadza, konsystencja jest dla mnie tak w sam raz. Już jedno pociągnięcie daje fajne krycie, drugie dopełnia efektu. Trwałość jest po prostu niewiarygodna! Z nią na ustach jem, piję, przecieram usta, robię wszystko co innej pomadce nie dałoby szans, a Les Macarons jest nie do zdarcia! Mega, mega, mega!