Semilac, Matt Lips (Matowa pomadka do ust)

Semilac, Matt Lips (Matowa pomadka do ust)

Pojemność 1 szt

Matowe pomadki – hit sezonu przeniesiony na Twoje usta!

Matowe pomadki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem! I trudno się dziwić – pozwalają w wytworny sposób podkreślić usta i dodać im eleganckiej kokieteryjności. Sięgnij po matowe pomadki Semilac, które gwarantują trwały efekt miękkich welurowych ust. Ciesz się ich pięknem przez cały dzień!

w płynie
kryjące
Efekt
matowe

Świetne!

Skusiłam się na zakup tej szminki i nie żałuję! Ma bardzo podobne wykończenie do szminek BOURJOIS ROUGE VELVET. Mega satynowe i mięciutkie na ustach! Trwałość ok, "zjadają się" ale nie ma dramatu, uważam, że są warte zakupu i wypróbowania. Plus fakt, że ich kolory idealnie pasują do kolorów lakierów- klasa!

Kupiłam zachęcona opiniami Infuencerek i...

I nie pożałowałam. :)
Od jakiegoś czasu coraz częściej słyszałam o tych pomadkach od Semilaca i bardzo kusił mnie ich zakup. Jednak zachowuje dość duży dystans do opinii różnych produktów w Internecie, dlatego dość długo się wahałam. Poza tym, mam już masę pomadek, a przyznaję, że cena nie zachęcała... :)
W końcu pojawiła się promocja i pomyślałam, że to idealny moment, by w końcu ją przetestować. I zdecydowałam się na odcień Lady Nude. Kolorek jest cudny! Coś jak połączenie pudrowego różu z beżem. Idealny na co dzień, ale również na większe wyjścia. ń
Po kilku tygodniach testowania mogę jednak śmiało przyznać, że jeden odcień to za mało! Te pomadki są naprawdę rewelacyjne.
Nie sądziłam, że mat może być tak przyjemny na ustach. Ma lekką, nieklejącą się formułę. Z drugiej strony, absolutnie nie przesusza ust.
Dzięki temu, że w składzie ma olejek daje uczucie komfortu na ustach, czego wiele pomadek nie jest w stanie spełnić.
Pomadka od Semilaca jest również dość trwała. Aplikator jest bardzo wygodny, dzięki czemu z łatwością nakłada się ją na usta.
Warto też zwrócić uwagę na wygląd pomadki. Jest on estetyczny, nowoczesny i minimalistyczny.

Usta są naprawdę ładnie podkreślone, piękne i kobiece. Warto wypróbować!

Do ideału trochę jej brakuje, ale jest dosyć blisko :)

Bardzo długo decydowałam się na tę pomadkę. Za każdym razem, kiedy miałam ją kupić starałam się przemówić sobie do rozsądku, że mam już po prostu za dużo szminek. No ale widząc ją na sporej przecenie w drogerii internetowej już nie udało mi się przejść obok obojętnie :) Opis normalnie jak z pamiętnika szmikoholiczki, ale nie odbiera mu to prawdy :D

Podoba mi się opakowanie pomadki. Wygląd jest bardzo minimalistyczny – czarna skuwka, srebrne okucie i transparentna, plastikowa większa część opakowania, przez którą doskonale widać kolor produktu. Do tego na froncie jedynie nazwa marki, nic więcej. Ładnie się to prezentuje. Wykonanie jest bardzo porządne, ja swoją sztukę mam już od kilku miesięcy, noszę czasem w torebce (chociaż rzadko, bo nie wymaga poprawek w ciągu dnia, ale o tym później) i nie widzę żadnych zadrapań, wyblaknięcia koloru czy napisu. Kształt opakowania kanciasty, ale wygodnie leży w dłoni.
Aplikator to klasyczna łezka, dość mała i precyzyjna, dzięki czemu dojedziemy w każde miejsce nawet niewielkich warg. Ładnie wyrysowuje kontur, ja bez problemu radzę sobie bez konturówki. Do tego ma odpowiednią twardość, nie ugina się pod naciskiem. Na aplikator nabiera się idealna jak dla mnie porcja pomadki, ale ja mam dość duże usta, więc niektórzy pewnie będą potrzebowali ściągnąć nadmiar.

Kolor, który posiadam to 065 Wild Strawberry, czyli odważny, bardzo intensywna różo-czerwień. Zdecydowanie dla osób, które nie boją się, kiedy usta grają pierwsze skrzypce. Ja może wolałabym, żeby kolor wpadał bardziej w róż niż w czerwień, ale i tak jest w porządku. Zapach lekko chemiczny, podchodzi pod woń farby, ale po zaschnięciu niewyczuwalny. A pomadka zasycha dość szybko, mamy czas na dokładne wyrysowanie konturu, ale nie możemy się tym bawić w nieskończoność. Konsystencja wyważona, bliżej jej do tych rzadszych, bardzo aksamitna, niemal piankowa. Świetnie się rozkłada na ustach, z łatwością nałożymy naprawdę cienką warstwę. Nie robi prześwitów ani plam. Nie lepi się. Pigmentacja tego koloru jest niesamowita, cieniutka warstwa wystarczy do idealnego pokrycia ust. Wydajność standardowa, mnie i tak przy mojej ilości szminek nie udaje się ich wykorzystać przed upływem terminu ważności. A właśnie, tutaj mamy tylko 6 miesięcy od otwarcia. Jeśli chodzi o cenę, to w regularnej kosztuje sporo (ponad 50 zł), ale zawsze można upolować ją na promce. Dostępność jak dla mnie średnia, chociaż Semilac wchodzi powoli do drogerii stacjonarnych. Ja kupiłam przez interent.

Jak z opisu produktu wiadomo, jest to formuła matowa. Spieszę donieść, nie jest to tępy, wysuszający na wiór mat, na szczęście :) Daje efekt delikatnego matu, a nie skorupy na ustach. Nosi się bardzo lekko, w szczególności, jeśli nałożymy cienką warstwę. Praktycznie nie czuć, że mamy coś na ustach. Nie ściąga ich, nie wysusza, nie pęka i przede wszystkim nie wchodzi w załamania, czego bardzo nie lubię. Jest naprawdę delikatna dla warg, elastyczna, dopasowuje się do ich kształtu. Także komfort noszenia jak najbardziej mamy zapewniony. Kolejna ważna kwestia to oczywiście trwałość. Naprawdę dobrze znosi picie, jedzenie lekkich posiłków i wiele godzin na ustach. Pokona ją tłusty posiłek, ale nie w całości, raczej delikatnie wyciera się w centralnej części ust, co z powodzeniem możemy po posiłku naprawić. Czego jeszcze w szminkach nie znoszę? Kiedy wylewają się poza kontur ust. Ta na szczęście takich przykrych niespodzianek nie robi. Kwestia demakijażu również nie jest problematyczna. Polecam dwufazowe płyny – obojętnie jakiej marki, nawet ta najzwyklejsza Ziaja sobie z nią poradzi. Nie pozostawia ust w rozsypce, na noc wystarczy jakiś balsam nawilżający i kolejnego dnia znów możemy ją aplikować bez ryzyka pojawienia się suchych skórek. A właśnie, czy podkreśli nam suche skórki? Delikatnie tak, ale każda matowa formuła to zrobi, jeśli będziemy mieć usta w złej kondycji. Właściwie nie lubię w niej jedynie faktu, że lubi przenieść się na zęby. Poza tym, kiedy żuję gumę, to jest ona później różowa a nie biała, czego przy innych pomadkach nie zauważyłam i świadczy o tym przenoszeniu się formuły na zęby. Trzeba więc tego pilnować. Podsumowując miałam jej dać 4, bo przez ten nie do końca odpowiadający mi kolor nie sięgam po nią nałogowo (chociaż i tak bardzo często) jednak ostatecznie, pisząc recenzję widzę, że jest naprawdę dobrym zawodnikiem. Myślę, że kupię sobie jeszcze jakiś kolorek, może tym razem coś mniej intensywnego.

Ulubienica.

Pomadek matowych marki Semilac mam aż 10 sztuk. Myślę, że to mówi samo za siebie. Kocham kolory: Berry Nude, Vibrating Tomato, Pink Cherry oraz Indian Roses. W planach mam kupno innych odcieni, ale trochę zniechęca mnie obecna cena. Wcześniej było to 36zł, teraz kosztują około 55zł. Jest to sporo, biorąc pod uwagę fakt słabej wydajności. Mi kończą się dość szybko. Ostrzegam, że niektóre, jaśniejsze, te bardziej dzienne kolory mogą prześwitywać przy zbyt cienkiej warstwie. Trzeba przyłożyc się do równomiernej aplikacji, ale efekt wynagradza wszelkie trudy. Mat jest piękny, nie wysuszają na wiór, są baardzo trwałe. Kochałam nakładać Berry Nude chodząc do pracy na 11h. Trzymała się do momentu zjedzenia tłustego posiłku, po tym delikatnie schodziła ze środka, ale można to bez problemu naprawić. Nie robi łusek i nie pęka. Kolory są naprawdę boskie, każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Ja jestem fanka jesiennych fioletów, ale także fuksji Ruby Charm. Jeśli macie chęć na kupno jednej, a porządnej pomadki to serdecznie polecam. Na youtube jest sporo filmików na jej temat, dziewczyny pokazują kolory. Sprawdźcie, a nie pożałujecie. :-) Dla mnie jest najlepsza, mimo drobnych wad.

Niespodzianka!

Kupiona przez przypadek, bo myślałam, że kupuję lakier hybrydowy w tym odcieniu (geniusz...). Zaskoczyła mnie na plus biorąc pod uwagę, że Semilac nie jest znany z produktów do makijażu. Odcień, którego używam to Purple Diamond. Lubię takie "malinowe" odcienie na pograniczu ciemnego różu i czerwieni. Utrzymuje się nawet cały dzień, przy czym konsystencja jest lekka. Wygląda ślicznie zarówno sama w sobie jak i z dodatkiem błyszczyka

Piękne kolory

Piękna gama kolorystyczna pomadek sprawia, że ciężko zdecydować się tylko na jedną. Pomadka na ustach wygląda bardzo ładnie, ma wykończenie matowe i jest bardzo trwała. Aby zapewnić pełne krycie produktem na ustach , muszę nałożyć dwie warstwy. Precyzyjny aplikator ułatwia nakładanie pomadki. Ogólnie jestem z tych produktów bardzo zadowolona.

Pozytywne zaskoczenie

Niestety pomadka mocno podrożała, bo kosztuje już ok 55 zł. Co ciekawe, jest naprawdę, naprawdę dobrym produktem, a nie spodziewałabym się czegoś takiego po marce paznokciowej. Wybór kolorów dość szeroki, chociaż brakuje mi kolorystyki w stronę bordo. Konsystencja przyjemna, pomadka dobrze się rozprowadza, można ładnie zbudować kształt ust. Zastyga na maxa i przy tym nie wysusza ust. Przez cały czas użytkowania usta są przyjemne, nic się nie lepi, nie ma tępego odczucia. Trwałość jest świetna, nawet po zjedzeniu czegoś szminka potrafi się trzymać. Ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona i zamierzam zaopatrzyć się w kolejne kolory.

Cudowna kolorystyka

Jestem zwolenniczką matowych pomadek, te zakupiłam za radą koleżanki, której pomalowane usta były cudne.
Duży plus za trwałość pomadki, dobrze nawilża usta, nie wysusza, bardzo ładnie pachnie o kremowej konsystencji
Marka Semilac kojarzy mi się głównie w lakierami do paznokci i nie spodziewałam się tak dobrego kosmetyku do makijażu. Makijaż wygląda estetycznie, super łatwa aplikacja .
Pięknie napigmentowana ,zdecydowanie warto wypróbować

Nie jest moim ulubieńcem

Zamówiłam pomadkę ze sklepu online Semilac kilka miesięcy temu. Używam jej dość rzadko, ale już na tyle długo, by móc powiedzieć o niej kilka słów. Ma łagodną, lekką konsystencję jak na długotrwałą formułę, co nie do końca idzie w parze z pokryciem koloru. Przy jednej warstwie robi na moich ustach brzydkie prześwity, a druga warstwa tworzy skorupę.. Nie jest to zbyt fajne połączenie. Poza tym pomadka bardzo mocno "wżera się" w zmarszczki wargowe i mam kłopot z usunięciem ich podczas demakijażu, właśnie dlatego sięgam po nią tylko czasami. Pomadka nie robi na mnie dobrego wrażenia, za tą kwotę można kupić coś bardziej zadowalającego.

Szok!!

Zamówiłam odcień Tutti Frutti z myślą, że sobie zaszaleję z kolorem. Nie wiedziałam że jest aż tak szalony! Jest typowo wakacyjny na inne wyjścia odpada :D zdjęcie zrobiłam w domu, żałuję że nie pokazałam wam koloru na podwórku bo jest wręcz neonowy. Ci którzy lubią poszaleć z makijażem napewno się wam spodoba :) co do samej pomadki, opakowanie urocze, kolor bardzo intensywny, bardzo długo się utrzymuje, a nawet miałam problem żeby go zmyć. Pomadka jest matowa. Duży wybór kolorów, naprawdę dobra jakość. Na pewno zamówię kolejną, ale może już w stonowanym kolorze :))

Must Have

Pomadki są fantastyczne! poczynając od tego, że jest świetna gama kolorów, kończąc na tym, że są mega trwałe. łatwo i przyjemnie się aplikują, nie robią skorupy na ustach i nie podkreślają skórek. Wyglądają bardzo estetycznie. Jeśli już, to zjadają się w bardzo ładny sposób. Fajna cena, ładne opakowanie.

Dla mnie bomba

Sama pomadka jest bardzo napigmentowana, nie wysusza, pięknie pachnie. Gama kolorystyczna jest naprawdę ciekawa i wpisuje się w aktualne trendy. Pomadki w płynie często wysuszają usta, podkreślają skórki lub się ścierają. Z tą pomadką nie ma tego problemu. Nie jest najtańsza, ale jak najbardziej cena idzie w parze z jakością. Opakowanie jest estetyczne i proste - z klasą.