Esperanza, Glee Sonic Face Cleaner (Soniczna myjka do twarzy)

Esperanza, Glee Sonic Face Cleaner (Soniczna myjka do twarzy)

Soniczna myjka do twarzy to rewelacyjne urządzenie do mycia oraz masażu twarzy i dekoltu. Skutecznie czyści cerę zarówno normalną jak i z niedoskonałościami. Doskonale usuwa ze skóry resztki makijażu, zanieczyszczeń i sebum, głęboko oczyszczając pory. Zwalcza niedoskonałości i suche skórki, a nawet opóźnia starzenie się skóry. Twarz już po jednym umyciu wygłąda bardziej promienna i świeża. Myjka jest wodoodporna - klasa wodoodporności IPX5.

Trwałość / wykonanie:
Łatwość obsługi:
Design produktu:

Fajna, lecz o słabej konstrukcji

Myjki sonicznej firmy Esperanza używam od półtora roku. Ogólnie była to moja pierwsza przygoda z tego typu urządzeniem, ale z perspektywy czasu wiem, że dziś nie umiałabym już bez niej żyć. Na rynku mamy dostępnych wiele tego typu myjek, w różnych cenach i to właśnie aspekt ekonomiczny zaważył na wyborze marki Esperanza. Kosztowała mnie ona ok. 40 zł, stosunkowo niewiele, by przetestować i ewentualnie kupić sobie lepszą. Do dziś innej nie kupiłam, bo ta którą mam cały czas działa :-)

Myjka zasilana jest bateryjnie, ale uwaga- ja w swojej nigdy jeszcze nie zmieniałam baterii. Cały czas działa na tych, które włożyłam pierwszego dnia. Używam jej przez półtora roku, codziennie wieczorem przez ok. 2-3 minuty, na średnich wibracjach. Niestety, konstrukcja myjki jest słaba. Mam tu na myśli klapkę zabezpieczającą baterię, która po dość niedługim czasie od zakupu zwyczajnie zaczęła się odczepiać, aż w ogóle wypadła (systematycznie wypychały ją baterie). Zaradził temu mój techniczny mąż i dorobił klapce mocowanie na dwie małe śrubki. Cóż... potrzeba jest matką wynalazku. Mocowanie jest niewidoczne, a urządzenie nadal mi służy. Ja jestem zadowolona, ale nie każdy ma męża "złotą rączkę". Konstrukcję myjki oceniam więc krytycznie.

Samo urządzenie jest z wierzchu silikonowe, z materiałem tym nic się nie dzieje od codziennego używania i codziennego mycia. Codzienny kontakt z różnymi żelami do mycia twarzy także nie podziałał ani na tworzywo, ani na jego kolor (posiadam białą wersję myjki). Łatwo zachować jego czystość myjąc pod strumieniem wody.

Myjka nie ma timera, ale mi to akurat nie przeszkadza. Sama wiem, kiedy przestać :-) Siłę wibracji można wybrać zgodnie z własnymi preferencjami, do wyboru mamy killa programów. Wibracje pozwalają dodatkowo na masaż twarzy, co pobudza krążenie krwi i polepsza kondycję cery. Cóż mogę dodać- jestem zadowolona z produktu, natomiast gdy mi się on zepsuje, kupię zapewne model ładowany przez USB. Może wówczas nie będzie trzeba angażować mojego mężczyzny do modyfikowania zaczepów klapki bateryjnej :-)

Zaskoczenie....a jednak nie

AKTUALIZACJA:
Szczoteczka niestety nie pożyła długo. Baterie zaczęły wypychać zamknięcie obudowy i wypadać, z czasem wszystko obluzowało się tak bardzo, żę nie dało się już korzystać, dlatego odbieram gwiazdki.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Spodziewałam się rozczarowania. Myślałam, że za tę cenę to nie może działać skutecznie, jednak pomyliłam się. Szczoteczka bardzo dobrze pomaga oczyścić skórę, która po jej użyciu staje się jedwabiście gładka i niesamowicie promienna, rozświetlona zdrowym blaskiem. Urządzenie jest przyjemne w stosowaniu, nie podrażnia skóry, łatwe w czyszczeniu. Uważam, że jeśli ktoś ma ograniczony budżet lub po prostu nie potrzebuje dodatkowych bajerów, a najzwyczajniej myjkę do twarzy będzie zadowolony z tego produktu.

Odkrycie 2020 roku

Długo szukałam sprzętu, który idealnie oczyści moją skórę twarzy. Nie ukrywam było bardzo ciężko ciągle miałam wrażenie iż jest ona niedomyta. Jako iż mam cerę mieszaną ze skłonnościami do niedoskonałości postanowiłam przetestować myjkę soniczną do twarzy. Po długim zastanowieniu padło na to cudo z Esperanzy. Zdaję sobie sprawę, iż pewnie istnieje wiele innych dla mnie ta jest wystarczająco idealna.
Jedynym minusem jaki zaobserwowałam po 2 miesiącach użytkowania jest fakt, że upadła mi z umywalki w łazience i połamały się zatrzaski na klapce na baterie. Jednak zostało to zaklejone jakąś taśmą przez mojego chłopaka i działa bez zarzutu.

Polecam z całego serducha, dokładna recenzja na moim kanale na YouTube :)

Bardzo dobra szczoteczka

Od dawna już bardzo chciałam zaopatrzyć się w tego typu produkt. Jestem posiadaczką tłustej, skłonnej do niedoskonałości cery, więc solidne oczyszczanie i złuszczanie to moja codzienność. Ponieważ pierwowzór, czyli szczoteczka Foreo ma dla mnie zdecydowanie zbyt wysoką cenę, postanowiłam sięgnąć po tańszy substytut. Po przeczytaniu kilku ciekawych recenzji zdecydowałam się na zakup właśnie tej szczoteczki. Szczoteczka zasilana jest bateriami AAA (małe paluszki) i nie posiada ładowarki co postrzegać można jako minus tego produktu natomiast dla mnie nie stanowi to problemu. Problemem natomiast jest dla mnie fakt że szczoteczka nie jest wodoodporna, posiada co prawda dość solidne zamknięcie, które znacznie ogranicza możliwość dostania się wody do środka, natomiast nie stwarza w moim odczuciu możliwości do używania szczoteczki na przykład pod prysznicem. Jak dla mnie jest to jedyny minus tego produktu, aczkolwiek decydując się na zakup tej szczoteczki miałam tego świadomość więc wiedziałam na co się piszę. Sama szczoteczka jest dość solidnie wykonana, jest wygodna w użytkowaniu, ma wygodny kształt pozwalający na używanie jej w różnych pozycjach - na przykład przy płatkach nosa (jest to dla mnie miejsce dość newralgiczne). Już po pierwszym użyciu zauważyłam zmianę w gładkości mojej skóry, jej dokładne oczyszczenie było zauważalne gołym okiem. Co więcej - używanie szczoteczki 2 razy dziennie nie spowodowało u mnie żadnych podrażnień ani zaczerwienień. Używam tej szczoteczki w połączeniu z różnymi żelami do twarzy i za każdym razem jestem zadowolona z efektu. Nie mam porównania z droższymi szczoteczkami, natomiast skuteczność tej konkretnej jest dla mnie zadowalająca. Na pewno zostanie ze mną na dłużej. Dodatkowo należy wspomnieć - szczoteczka posiada regulację wibracji więc jeżeli okaże się że podstawowy "bieg" jest zbyt agresywny dla naszej skóry, można go swobodnie zmniejszyć. To samo dotyczy zwiększenia siły oczyszczania - szczoteczkę ustawić można wedle własnych preferencji. Cena bardzo atrakcyjna, bo niecałe 40,00zł, więc dużo taniej niż pierwowzór. Ja zdecydowanie polecam, używam od ponad pół roku i jestem bardzo zadowolona. Szczoteczka jest niezawodna, nie zdarzyło mi się żeby zawiodła.. Cały czas pracuje na jednej, tej samej baterii, a jej działanie w dalszym ciągu nie traci na sile. Serdecznie polecam.

ROZPADŁA SIĘ PO DOBIE

Jak w tytule . Po dobie przy trzecim użyciu odpadła osłona do baterii i już więcej nie trzymała baterii. KONIEC
Treść zbyt lakoniczna, no to co mam jeszcze napisać?

Uwielbiam

Na wstępie zacznę ze nie mam porównania co do foreo nigdy nie miałam tej szczoteczki i nigdy jej nie używałam. Miałam takie tradycyjne myjki z rossmana i od tego zaczęłam przygodę z szczoteczkami do mycia twarzy.
Szczoteczka ma fajny średni kształt. Kolor jaki posiadam to różowy. Wpada w oko.
Szczoteczka posiada trzy tryby pierwszy jest delikatny, drugi idealny średni ale nie zbyt mocny trzeci zaś przypomina mi wibracje telefonu z lat 90. Każdy pamięta dawne Nokie i to właśnie jest coś w ten deseń.
Pierwszy etap jaki robie to zmywam z grubsza makijaż płynem miceralnym później nakładam żel do mycia twarzy i okrągłymi ruchami masuje twarz szczoteczka. Jedynym minusem jakim dostrzegam ciężko oczyścić skrzydełka nosa i okolice nosa mam problem z dotarciem ta szczoteczka przez jej wielkość. Ale biorę tradycyjna myjkę i usuwam zanieczyszczenia z nosa. Po zmyciu żelu mamy pięknie oczyszczana skore bez podrażnień. W dodatku skóra jest miękka w dotyku czuć różnice. Używam szczoteczki od około 2mc. Widzę różnice mniej zatkanych porów szczoteczka świetnie oczyszcza. Świetnie wchłaniają się produkty do pielęgnacji po takim oczyszczeniu kremy serum czy maseczki. Lubie raz w tygodniu zrobić sobie takie mocne oczyszczenie za pomocą szczoteczki nałożyć peeling gruboziarnisty. Nie wyobrażam sobie demakijażu bez jej pomocy. Polecam każdemu szczególnie osoba z problematyczna cera po miesiącu stosowania zauważa znaczna różnice polepszenia skory. Atutem jest również cena za swoją szczoteczkę w media expres zapłaciłam 30zl. Wariant kolorystyczny jest mały mamy do wyboru biała bądź różowa. Ta szczoteczka to druga skóra.

Mój niezbędnik

Nigdy nie używałam tej najpopularniejszej szczoteczki sonicznej Foreo ale tą zakupiłam z czystej ciekawości no i ceny, jest bardzo niska w prównaniu do tamtej ;)
Po 2 tygodniach stosowania zauważyłam przede wszystkim, że kosmetyki których używam dużo lepiej się wchłaniają, więc poprawiła mi ukrwienie skóry.
Nie odczuwałam też żadnych podrażnień, choć przy pierwszym użyciu skóra lekko się zaczerwieniła tak już przy kolejnych nic się nie działo.
Pory oczyszcza całkiem dobrze, probowałam kilku preparatów które mam do tego celu i podbijała efekty także super choć sama, solo nie daje rady porom-ma za grube wypustki ale z preparatami do zaskórników radzi sobie świetnie.
Z brody i policzków poznikały mi takie pojedyncze zaskórniki więc może jednak działa lepiej niż mi się wydaje a może to kwestia pielęgnacji.

Myja jest w sam raz wielkościowo- w dłoni trzymam ją i jest w sam raz ale nie wiem jak wypada w porównaniu do Foreo.
Czyści się ją też rewelacyjnie.
Do baterii nie przemaka woda i też same baterie o dziwi dłużej wytrzymują niż się spodziewałam.

Póki co nic jej zarzucić nie mogę. Stosuję ją praktycznie codziennie i nie spowodowała większej ilości wyprysków ani zaskórników.
Stała się trochę takim już niezbędnikiem u mnie w pielęgnacji bo dzięki lepszej wchłanialności kosmetyków i poprawie ukrwienia skóra też jest jędrniejsza i wygląda dużo lepiej.

Buzia i porfel w siódmym niebie.

Czasy mamy takie,że szczoteczka soniczna jest podstawą dbania o cerę.Luny nie kupię,bo mam uraz do firmy Foreo po nabyciu ich szczoteczki do mycia zębów,nie mogę więc stwierdzić czy jest to zamiennik.
Urządzenie zamówiłam w internetowym sklepie Media Expert ,odebrałam stacjonarnie bez dodatkowych kosztów-cena 29,99 zł.
Szczoteczka jest większa od Luny ,ale bez problemu dociera do wszystkich zakamarków na twarzy.Cera jest oczyszczona w 200 %.
Używam jej wieczorem przez około minute koncentrując się przede wszystkim na strefie T wykorzystując najwyższe wibracje.
Po miesiącu korzystania z Glee widzę dużą poprawę stany cery :
-zaskórniki zniknęły prawie wszystkie
-nie pojawiają się niedoskonałości
-cera jest lepiej ukrwiona,ma lepszy zdrowszy koloryt
-kosmetyki o wiele lepiej się wchłaniają.
Obawiałam się wzmożonego przetłuszczania skóry,ale nic takiego nie nastąpiło.
Oprócz szczoteczki również od pewnego czasu używam peelingu szafirowego Yoskine ,ale jestem pewna ,że on sam nie zdziałał by taki cudów.
Nigdy nie odczułam żadnego dyskomfortu podczas mycia twarzy Glee .
w tej cenie grzech nie spróbować.

Zamiennik Foreo ?

Od dawna interesowałam się tym produktem bo szukam tańszego zamiennika popularnych szczotek. Produkt ten jest dostępny online w cenie nie wyżej niż 30 zł jest to prawie 7 razy mniej niż popularne szczotki marki Foreo więc cena kusi, ale pytanie czy jest ona jej zamiennikiem?
Jako posiadaczka szczoteczki Foreo uważam, że są to dwa różne produkty, ale każdy z nich jest wspaniały i wart swojej uwagi. Szczoteczka Sonic Face Cleaner, jest znacznie większa niż Foreo, na spokojnie mieści się w dłoni, mimo sporego rozmiaru umożliwia dotarcie do ciężko dostępnych na twarzy miejsc.
Jej włoski są lekko twarde, ale na tyle elastyczne, że czuć jak pracują na powierzchni skóry, nigdy nie podrażniło mnie ich działanie. Szczoteczka wraz z włoskami łatwo się doczyszcza, nawet z żeli z węglem aktywnym, mimo jej białego koloru nie miałam nigdy problemu z utrzymaniem w czystości tego produktu. Na powierzchni szczoteczki są 2 przyciski plusa oraz minusa, którymi możemy odpowiednio zwiększczyć lub zmiejszyć intensywnośc działania szczoteczki. Jako posiadaczka skóry suchej, dla mnie użycie szczoteczki na maksymalnym trybie nie wywołało podrażnienia, nawet skóra nie była zaczerwieniona. Baterie w szczotece zużywają się bardzo powoli, więc około raz na pół roku trzeba je wymienić na nowe.
Odkąd zaczęłam używać tej szczoteczki od razu zauważyłam to jak działa, a przede wszystkim to, że skóra jest bardzo ale to bardzo dobrze oczyszczona. Jeżeli dodamy tą szczoteczkę do wieloetapowego oczyszczania skóry można na spokojnie zasypiać z czystą skórą i nie obawiać się, że jakiś por lub cząstka twarzy jest brudna. Od pierwszego użycia czułam jak skóra jest czysta, jednak po około miesiącu jej używania zauwazyłam różnicę we wchłanianiu się kremów, wypryski pożegnałam na dobre, a co najważniejsze poraz pierwszy od 8-9 lat nie mam czarnych zaskórników na nosie. Mimo dużych rozmiarów czyściłam dokładnie nos szczoteczką i udało się po około miesiącu zażegnać zaskórniki. Bardzo dobrze spisała się również w oczyszczaniu porów i jeżeli chodzi o oczyszczanie, to według mnie robi to najlepiej i jest bezkonkurencyjna na rynku. Kolejnym efektem jej działania jest to, że skóra twarzy wygląda bardziej promiennie oraz świeżo.
Kiedy zaczynałam jej używać to miałam wiele niedoskonałości na twarzy i mimo tego, używałam jej, nie podrażniała mojej skóry, nie zaostrzała wyprysków, a wręcz je przygaszała i zniknęły szybciej niż zazwyczaj, a póżniej nie pojawiło się nic nowego.
Stosuje ten produkt już kilka miesięcy i moge go polecić z czystym sumieniem każdemu, bo kosztuje grosze a działa cuda. Używałam wielu drogich produktów by pozbyć się zaskórników z nosa a okazało się, że należało porządnie regularnie oczyszczać nos dodatkowym produktem jak szczoteczka.
Jeżeli kogoś nie stać na popularną szczoteczkę, uważam, że ten produkt jest godnym uwagi zamiennikiem :)

Bardzo fajna i tania

Kupiłam za jakieś grosze w internecie, bo chcialam po prostu zobaczyć czy soniczne myjki mają jakikolwiek sens. I jak najbardziej! Za jakies 20zł a skóra jest widocznie w lepszej kondycji niz przy myciu bez niej.

Godny zamiennik!

Szczoteczka soniczna Esperanza Glee to na prawdę godny zamiennik słynnej Foreo Luny- i to za jaką cenę! Dość duża, w pięknym różowym odcieniu szczoteczka jest banalnie prosta w obsłudze- wystarczą dwie baterie, klik i już. Wypustki są miękkie i docierają w każde miejsce. Pulsacje można regulować od delikatnych do mocniejszych. Szczoteczka jest w pełni wodoodporna (wypróbowana pod prysznicem i w wannie). Używam szczoteczki od 2 tygodni i różnica w wyglądzie twarzy jest widoczna gołym okiem. Buzia jest gładsza, koloryt wyrównany, pory oczyszczone. Po prostu szał :) Przyjemność używania tego gadżetu jest nie do opisania. Polecam wszystkim na początek przygody ze szczoteczkami sonicznymi do mycia twarzy, nie pożałujecie.

Za tą cenę daję 5!

Zacznę od tego, iż mam porównanie, bo jestem szczęśliwą posiadaczką Foreo Luna Mini 2 (dzięki Wizażowi!), więc mogę co nie co powiedzieć, porównać, ocenić, czy warto.
I od razu mówię: WARTO! Bierzcie w ciemno, za te 20 kilka złotych, kiedy Foreo zaczyna się od 150, to naprawdę ŻADEN wydatek, a jeśli potrzebujesz takiego wspomagania oczyszczania buzi, to jak najbardziej skorzystaj z okazji.
Wiadomo, oryginał jest nie do pobicia - nie będę tutaj słodzić Esperanzie, bo "mocna inspiracja" i takie tam. Jednak jeśli kwestia finansowa gra u Ciebie dużą rolę, a może potrzebujesz po prostu czegoś w zastępstwie albo na wyjazd, a Foreo Ci szkoda, to warto zaopatrzyć się w tanią Esperanzę Glee.
Szczoteczka jest spakowana w zwykły karton w plastikową wstawką, gdzie jest wciśnięta. W pudełku poza nią znajduje się tylko instrukcja, więc baterie trzeba sobie dokupić. Są potrzebne dwie AAA. Foreo jest w małym plastikowym pudełeczku, z kabelkiem i unikalnym kodem oryginalności.
Wersja biała jest faktycznie biała, a nie szarawa jak na zdjęciu producenta. Od spodu jest biała naklejka (podstawa kształtem przypomina Foreo, ale jest bardziej kanciasta. Między przeźroczystą postawą a silikonem jest jeszcze biały plastik - w różowej wersji jest również ten biały, mimo że naklejkę dobrali różową. Różowa jest niemal koloru Foreo Pearl Pink, jednak jakby nieco ciemniejsza, jakby o pół tonu w stronę fioletu.
Silikon w dotyku jest tak samo gładki i milusi. Jednak włoski (te drobniejsze) są nieco grubsze niż w Foreo. Co sprawia, że jakby mniej giętkie, ale to tylko się wydaje. To tyle z pierwszego wrażenia. Pora zaaplikować baterie ;)
I tu napotkałam problem, który ma swoją zaletę - mordowałam się z 15minut aby usunąć podstawę i móc włożyć baterie. Podważyłam pęsetką - dopiero jakoś poszło, i całe szczęście nic nie uszkodziłam. Czemu zaleta? Bo wiadomo, że dzięki tak mocnemu trzymaniu się, woda tam nie wleci. Z bateriami waga jest podobna (choć Glee jest większa).
Odpaliłam. Myślę, że najsłabsze wibracje są wystarczające. Ponieważ są wibracjami, a nie pulsacją jak w Foreo. Przez to jest to bardziej tępo-ostre na buzi, lepiej nie przesadzać zatem z mocą. Użytkowanie jest mniej przyjemne od Foreo, które przy Esperanzie wydaje się jakby sunęło wręcz, ale to tylko moja ocena. Foreo przerywa na ułamek czasu pracę po 15sek, i tak 4 partie i potem 3 "cyknięcia" i wibruje dalej jakby ktoś potrzebował myć twarz chwilę dłużej. Po jakiś 3 minutach gaśnie. W przypadku Esperanzy wibruje non-stop aż sama zgasisz. W Foreo jest biała dioda (o chłodnym świetle, więc może się wydawać lekko niebieska), zaś w Esperanzie podczas pracy jest to czerwona dioda.
Myślę, że Esperanza "inspirowała" się pierwotną serią Foreo, ponieważ, z tyłu jest ta wersja do wtłaczania maseczek i masażu (fale), ja w Lunie Mini 2 mam po prostu grubsze włosie z drugiej strony. Jednak ja nie stosuję tego typu wmasowywania masek, no może kiedyś spróbuję, ale moim celem było kupno tego Glee do mycia twarzy, jako zamiennik na wypady lub coś.

Podsumowując, warto kupić, warto mieć i używać. Jednak różnica w działaniu będzie widoczna dopiero po jakimś czasie, ale myślę, że co ma robić to zrobi (czyli lepiej oczyścić buzię), mimo, że są to wibracje a nie pulsacje. Cena jest nieporównywalna, więc jeśli kogoś nie stać na Foreo to naprawdę uważam, że warto zainwestować. Nie wiem jaka jest żywotność na baterii, na pewno też nie ma 10lat gwarancji. Ale myślę. że zamiast przysłowiowych dwóch paczek fajek (nie, ja nie palę) naprawdę opłaca się zaopatrzyć się w Glee.
Grunt to systematyczne oczyszczanie i dbanie o pielęgnację, a na pewno poczujecie różnicę w gładkości swojej skóry przy używaniu takiego gadżetu. Także używanie baterii zamiast ładowania może mieć znaczenie dla kogoś, choć Foreo Luna Mini 2 podobno starcza na kilka miesięcy (no ja jeszcze nie ładowałam ;)). Polecam!