Zara, Emotions, No. 3 Ebony Wood EDP

Zara, Emotions, No. 3 Ebony Wood EDP

Ebony Wood EDP to perfumy dla kobiet i mężczyzn, które wchodzą w skład nowej ośmioelementowej gamy zapachów stworzonych we współpracy hiszpańskiej marki ZARA i założycielki firmy Jo Loves i Jo Malone London - Jo Malone. „Ta chwila pełna wolności i beztroskich przygód, które właśnie nadchodzą.” Jo Malone CBE, założycielka Jo Loves.
Nutami zapachowymi sa: drewno hebanowe, goździki i różowy pieprz.

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Piękne, ciężkie, słodkie

Bardzo ciepłe, słodkie i ciężkawe perfumy. Faktycznie unisex, ale u nas używam ja, mąż uważa że jednak są damskie. Nie jest to według mnie zapach na lato czy wiosnę ale idealny na jesień i zimę.
Bardzo wielowymiarowy.
Cena jak za taką pojemność i jakoś bardzo dobra.

Piękny

Zapach jest niesamowity. Mój pierwszy unisex i jestem bardzo zadowolona, że się na niego skusiłam.
Zapach jest słodko-cytrusowy, drzewny, czerwony pieprz też się łagodnie przebija. Nie jest narzucający się. Od otoczenia też zbieram komplementy.
Jak dla mnie i na dzień i na wieczór, ale raczej na jesień/zimę niż na wiosnę/lato.

Doskonały zapach

Co tu dużo pisać, zapach jest obłędny.
Ciepły, niesamowicie seksowny, lekko wpadający w męskie klimaty.
Jak na zapach z sieciówki to bije na łeb na szyje inne "arcydzieła wysokobudżetowe orenżadki".
Trwałość i projekcja na 5+. Flakon idealny, bez zbędnej otoczki. Liczy się wnętrze :)
To już moje kolejne opakowanie.
Robie zapasy bo różnie to w życiu bywa.

Hebanowy i rasowy unisex!

Ponownie tylko trzy składniki w kompozycji: różowy pieprz, goździki i heban! Ooo tak! Jak ja uwielbiam hebanowy ton! Słuchajcie, tymi perfumami jestem zauroczona! Wręcz zakochałam się i po wstępnym przeanalizowaniu wszyskich pozycji z kolekcji uważam, że Ebony Wood wypadają najlepiej. To zdecydowanie mój faworyt zarówno pod względem kompozycji, obioru jak i parametrów. Dodatkowo zapach jest tak świetnie skonstruowany, że z pełną odpowiedzialnością nazwę go rasowym unisexem.
Otwarcie mocne, pieprzne i lekko cytrusowe. Po chwili dochodzą goździki i ten piękny, charakterystyczny heban, oohhh jak on pachnie! Uważam, że przedstawiono go tu świetnie - niezbyt ciężko ani smolisto lecz wyraźnie i z pazurem. Zastosowano fantastyczny chwyt, w którym w tym konkretnie drzewnym akordzie dobrze poczuje się zarówno kobieta jak i mężczyzna. Zapach utrzymany w tonie męskiego Burberry London, damskiego Roberto Cavalli Nero Assoluto czy unisexowego Tabacoo Vanille, dlatego jeśli jesteście ich fanami to te perfumy mają zachowany ich wydźwięk. Co więcej myślę, że na bank dodano do bukietu również kapkę tytoniu, cynamonu czy też nawet i wanilii! Poza tym przez inne, suche, drzewne nuty również czuję delikatne nawiązanie do Palo Santo Carner Barcelona.
Z czasem słodkawe tony wybijają się na hebanowej bazie i im bardziej woń się rozwija, tym bardziej są wyczuwalne. Po paru godzinach zapach osiada na skórze i mimo wszystko może pochwalić się sporą projekcją. Ebony Wood potrafi trzymać się niemalże cały dzień! Kolejny plus!
Perfumy te z pewnością mogą spodobać się mężczyznom, którzy lubią nuty drzewne, nieco wysłodzone i z tajemniczym akcentem. Kobiety natomiast poczują się w nim jak potężna i elegancka Bogini (taki typ zapachu trzeba lubić, dlatego polecam wstępnie testy, gdyż niektóre Panie mogą uznać ten wypust za bardziej męski). Osobiście odbieram te perfumy w pełni unisexowe. Jestem na duże TAK!

seksapil, pewność siebie, moc

Od chwili powąchania tych perfum w sklepie przez kilka dni chodziłam i biłam się z myślami. Z jednej strony bardzo spodobał mi się ten zapach: mocny, konkretny na początku, a wraz z mijaniem czasu przybierał na miękkości, cieple i "kocowatości" :D, jednak cały czas odrzucał mnie fakt, że jest to Unisex, i jednak lekką męską nutkę (zwłaszcza na samym początku) da sie wyczuć. Kupiłam jednak cały flakon i od tamtego czasu nie używam innych perfum. To, jakie są nietuzinkowe, genialne w swej prostocie, sprawia że używam ich codziennie. Utrzymują się wieki, szalik pachnie miesiąc. Zapach cudownie się rozwija w bardziej kobiecą stronę, jest słodszy, upojny, cudowny na jesienne i zimowe dni.
Polecam!

Jak drogie perfumy

Bardzo podoba mi się jakość tych perfum. Nie mają nic wspólnego ze standardowymi zapachami z Zary. Ich trwałość nie odbiega od perfum z perfumerii. Są również bardzo ciekawe. Wielowymiarowe. No i cena - 100zł za 100ml takiej jakości perfum to miłe zaskoczenie. Jeśli chodzi o Ebony Wood to niestety jak dla mnie jest to typowo męski zapach. Bardzo ładny, ale męski. Oddaje swojemu mężczyźnie. Mam za to Fleur de Patchuli, ale nie wyobrażam sobie mężczyzny w tym zapachu, mimo, że również są unisex. Niestety u mnie w mieście nie ma testerów. Zamawiałam w ciemno.

Poezja

Kolekcja Emotions powstała wraz z Jo Malone. Moim zdaniem jest to absolutny strzał w dziesiątkę, poezja i bajka. Nie są to klasyczne, oczywiste, słodkie zapachy z Zary. Każdy z nich jest niekonwencjonalny i intrygujący i musze przyznać, że miałam trudność z wyborem, ale ostatecznie zdecydowałam się na ebony wood. Jest to drewniano-kwiatowy zapach ale jednocześnie czuję w nim cytrusowo-grefrutową nutę, która przełamuje ciężkość zapachu i dodaje właśnie tej intrygującej nuty. Jak już mówiłam, jest to zapach ciężki do opisania i porównania, bo jest naprawdę wyjątkowy. Trwałość absolutnie szokująca. Czuję go na skórze cały dzień. Projekcja też intensywna. Cena odrobinę wyższa niż typowego zapachu z Zary, ale w porównaniu do markowych perfum niska. Opakowanie eleganckie. I sam zapach też jest niesamowicie elegancki, gustowny, uwodzicielski. Ja jestem zakochana i oczarowana i na pewno zakupię pozostałe zapachy z tej kolekcji.

Ebony Wood - Zara Emotions

Ebony Wood z kolekcji Zara Emotions zostal stworzony we wspolpracy marki ZARA oraz Jo Malone.
Jest to naprawde interesujaca propozycja z drewnem hebanowym w tle. Poczatek jest dosc surowy, natomiast z czasem kompozycja staje sie cieplejsza, korzenna, delikatnie otulajaca.
Uwazam, iz jest to idealny zapach dla kobiet eleganckich, z klasa, ktore cenia sobie minimalizm.
ZARA & Jo Malone to naprawde dobre polaczenie, tudziez zgrany duet.