Oillan, Med+, Kremowy żel do mycia ciała

Żel przeznaczony jest do codziennej higieny podrażnionej, swędzącej, chronicznie suchej skóry ze zdiagnozowanymi dermatozami (AZS, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, łuszczyca, „rybia łuska”, egzemy). Do stosowania w zaostrzeniu zmian skórnych (jako terapia wspomagająca leczenie dermatologiczne) jak i w okresie remisji. Przeznaczona dla niemowląt od 1. miesiąca życia, dzieci i dorosłych.

Składniki aktywne:
gliceryna, L-arginina, olej jojoba, alantoina.

Działanie:
delikatnie oczyszcza skórę, nie powodując podrażnień
intensywnie nawilża, eliminując uczucie przesuszenia i napięcia skóry
wspomaga regenerację naskórka
nadaje miękkość i gładkość
łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia.

Oillan Cudowny Zestaw

Problem skóry? Zaczerwnienia? Świad ? Już nie Odkad używam ten zestaw pożegnałam te dolegliwośCi. Naprawił moja skóre Poleciłam tej zestaw nie jedej osobie I polecam dalej jest tego godny

Ukojenie dla skóry

Kremowy żel do mycia ciała jest idealnym rozwiązaniem dla całej rodziny. Jest bardzo nawilżający dzięki czemu łagodzi suchą skórę. Ma super konsystencję (nie jest bardzo lejący się) dzięki czemu jest bardzo wydajny. Posiada wygodne opakowanie. Idealnie nadaje się do bardzo suchej skóry.

Bardzo fajna, delikatna formuła, bezzapachowa idealna dla osób, które uczulone są na mocne zapachy

dobrze mi się sprawdza przy myciu sfer intymnych, delikatny, bezzapachowy, przyjemna konsystencja taka kremowa bardzo przyjemna, nie pieni się, używałam tez przy popękanej skórze u dłoni nie szczypało wiec bardzo duży plus

Oillan, Med+, Kremowy żel do mycia ciała

Oillan, Med+, Kremowy żel do mycia ciała, idealnie sprawdza się i niweluje zaczerwienienia.Intensywnie natłuszczający zmiękcza skórę, łagodzi podrażnienia i świąt. Gorąco mogę polecić dany produkt, bo w naszej rodzinie sprawdził się w 100. Idealna konsystencja, idealne opakowanie, dodatkowo podwyższa ocenę.

Super żel!

Bardzo przypadł mi do gust ten żel ponieważ jest bardzo delikatny dla skóry i bezzapachowy. Bardzo dobrze się pieni i nie zostawia na skórze osadu. Po jego zmyciu skóra jest miękka i nawilżona/odżywiona. Dużym plusem jest to że nie uczula i nie wysusza skóry jak inne żele zapachowe. Dobrze się spisał również dla dziecka.

Produkt jest bardzo wydajny i mieści się w wygodnym opakowaniu. Dzięki temu że przypadł do gustu wszystkim domownikom to będzie u nas kupowany regularnie :)

Plusem jest również korzystna cena jak za dermokosmetyk!

Prawdziwe remedium.

Jestem wyjątkowo miło zaskoczona, ponieważ kosmetyk spełniłnił obietnice producenta w całości. Nigdy nie miałam do czynienia z żelem pod prysznic, który nie tylko nie pozostawiał uczucia ściągnięcia i przesuszenia skóry, ale pozostawiałby na niej kojące uczucie nawilżenia i odżywienia. Nie pozostawia na niej żadnego tłustego filmu czy powłoki, która budziłaby ubrania lub pościel. Krem (bo w rzeczywistości taka jest konsystencja żelu) jest bardzo wydajny i nie posiada żadnego zapachu. Bez problemu myję nim również twarz, żadnego wysypu niedoskonałości nie odnotowałam. Wygodna pompka bardzo ułatwia dozowanie produktu. Butelka posiada dużą pojemność. Czego chcieć więcej? :)
Z pewnością zostaję przy tym żelu, zaopatrzyłam się również w inne kosmetyki z tej serii. Jestem bardzo zadowolona.

Kremooowy.

Kremowy żel do mycia ciała jest zamknięty w opakowaniu z pompką, co ułatwia dozowanie. Konsystencja faktycznie jest kremowa, dość słabo się pieni, dlatego ja nakładałam troszkę więcej. Mam skłonności do przesuszającej się skóry ciała po kąpieli, jednak po umyciu tym żelem była delikatna, nie zaczerwieniona ani przesuszona. Dużym plusem jest to, że nadaje się dla maluszków od 1 mies. życia. Żel jest praktycznie bezzapachowy, ale mi to nie przeszkadzało. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, moja skóra po tym żelu jest w lepszej kondycji ;)

Jestem zawiedziona :(

Jako, że jestem posiadaczką skóry atopowej (i na ciele, i na twarzy), do tego bardzo wrażliwej i skłonnej do alergii, to chętnie próbuję na sobie kosmetyków dedykowanych skórze problematycznej. Mam paru swoich ulubieńców (i nie są to wyłącznie preparaty apteczne!) i liczyłam na to, że żel myjący z Oillan Med do nich dołączy - ale tak się nie stanie, niestety...
A dlaczego nie? Bo to mocno średni produkt...

PLUSY:
+Wygodne i solidne opakowanie - plastikowa, nieprzezroczysta butla z pompką (z możliwością blokady), w minimalistycznym designu - całość jest lekka i praktyczna, a o to przecież chodzi.
+Brak zapachu - w przypadku aktywnych zmian atopowych to bardzo istotne.
+Fajny skład, odpowiedni dla atopików i wrażliców - gliceryna, parafina, olej jojoba, alantoina, panthenol, łagodny środek myjący (bez SLS).
+Żel nie wysusza skóry, absolutnie - nie odnotowałam niestety nawilżenia, ale wysuszenia również.
+Nie podrażnia, nie uczula i nie nasila dyskomfortu - z powodzeniem można użyć go przy egzemie i krzywdy nie zrobi.
+Polski produkt.
+Łatwo dostępny.

MINUSY:
-Kremowa formuła mogłaby być plusem, gdyby nie to, że pienienie się tutaj praktycznie nie występuje - chyba, że na gąbce, ale no kochani - jak użyć gąbki przy egzemie, sączących się rankach, strupkach itd? Nie wyobrażam sobie tego, po prostu... Dlatego ta konsystencja wymusza na nas większe zużycie produktu, znacznie większe, niż przy innych produktach myjących.
-Żel nie oczyszcza, jak należy - lub inaczej - nie daje poczucia czystej i świeżej skóry, co mnie zaskoczyło i zawiodło.
Przy użyciu z gąbką jest lepiej, ale aplikowany dłońmi niezbyt dobrze sobie radzi z oczyszczeniem skóry, po prostu.
-Nie wpływa w żaden sposób na zmniejszenie zaczerwienienia, ukojenie czy poprawę nawilżenia skóry - owszem, krzywdy nie robi, ale też i niczego nie poprawia, a na to między innymi liczyłam.
-Niewydajny, butla o pojemności 400 ml starczyła mi na 3 tygodnie - mega słabo, moim zdaniem :/
-Cena jest w tej sytuacji zawyżona - w zależności od apteki, żel kosztuje 25-37 zł/400 ml - sporo, zważywszy na to, że nie myje jak należy i kończy się ekspresowo.

Reasumując - zawiodłam się i to mocno. Rozumiem, że tego typu kosmetyki nie dają góry piany i nie pachną różami - one są specyficzne, ale o to właśnie tutaj chodzi, grunt, by dobrze działały i wspomagały proces leczenia i regeneracji skóry atopowej oraz wrażliwej. Ja niczego takiego nie zanotowałam - ten produkt w żaden sposób nie wpłynął na poprawę kondycji mojej skóry, ot co - a kiepska wydajność i denerwująca formuła tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że to po prostu mocno średni kosmetyk. Nie bubel, oczywiście, ale przeciętne myjadło, po prostu.
Ja niestety nie mogę go polecić - dużo lepiej sprawdza się u mnie olejek XeraCalm z Avene (śmierdziuszek, ale przynajmniej myje!) czy też emulsja z CeraVe i to przy tych produktach pozostanę, a do recenzowanego żelu z Oillan na pewno nie wrócę!

*Dziękuję Klubowi Recenzentki za możliwość wzięcia udziału w teście kosmetyków Oiilan*.

Bardzo delikatne oczyszczanie dla naprawdę wrażliwej skóry

Pierwszy raz miałam okazję używać emolientowego żelu do mycia ciała - do tej pory używałam emolientów jedynie w postaci kremów, więc byłam bardzo ciekawa jego działania.
Zacznę od opakowania, które od razu sugeruje, że mamy do czynienia z kosmetykiem aptecznym i profesjonalnym. Pompka jest bardzo wygodna i dozuje odpowiednią ilość produktu. Konsystencja żelu jest kremowa ale dość rzadka. Kosmetyk ma biały kolor. Zwróciłam uwagę na całkowity brak zapachu, co rzadko się zdarza nawet wśród kosmetyków określanych jako bezzapachowe i jest dla mnie dużą zaletą.
Żel słabo się pieni ale mimo to daje uczucie delikatnego oczyszczania skóry. Początkowo stosowałam go jedynie na ramiona, gdzie mam problemy z rogowaceniem okołomieszkowym, jednak kilka razy wypróbowałam również do mycia całego ciała i dobrze sprawdził się w tej roli - miałam uczucie umytego i oczyszczonego ciała. Jeśli chodzi o efekty, to w przeciwieństwie do klasycznych żeli do mycia, produkt marki Oillan nie wysusza skóry. Nie zauważyłam szczególnego nawilżenia, ale w przypadku żelu do mycia najważniejsze było dla mnie właśnie to, żeby nie wysuszał. Na dłuższą metę będę go jednak stosować jedynie do mycia ramion oraz okresowo do mycia nóg, bo moja skóra w okolicy nóg ma skłonność do znacznego przesuszania się. Jest to ciekawy produkt i jeśli ktoś ma problemy skórne lub bardzo suchą skórę to polecam wypróbować jako alternatywę dla zwykłego żelu pod prysznic.

Fajny produkt

Bardzo fajny produkt do mycia. Stosowałam u siebie jak również u mojej trzylatki. Delikatny dla skóry, przyjemny zapach. No i co dla mnie jest ważne przy myciu dziecka-posiada pompkę dozująca.

Super nawilżenie

Żel do mycia ciała sprawdził się u mnie rewelacyjnie. Jest delikatny i aksamitny dla skóry, daje cudownie nawilżenie. Bezzapachowy i całkowicie bezpieczny dla wrażliwej skóry. Super wygodne opakowanie z pompką.

Ultradelikatny żel do mycia ciała

Wydaje mi się, że mam skórę normalna, bez większych problemów, dopóki nie jestem świeżo po depilacji. Wtedy moja skóra jest podrażniona, napięta i sucha. Zacznę od tego, że opakowanie i dozownik w postaci pompki jest najlepszym rozwiązaniem do tego typu kosmetyków. Konsystencja jest bardzo delikatna, ale bogata w składniki nawilżające i zmiękczające skórę, co jest widoczne od kilku pierwszych użyć. Produkt prawie wcale się nie pieni, co świadczy dobrze o jego składzie. Jednak dla niektórych może to być minusem, bo nie ma uczucia idealnego oczyszczenia skóry, ale co kto woli. Każdy ma inne potrzeby. Żel jest bezzapachowy, ale to też raczej na plus. Bardzo polecam dla osób z wrażliwa skórą, myślę, że nikt się nie zawiedzie. Z pewnością ten kosmetyk super sprawdzi się u małych dzieci.