OnlyBio, Przeciwzmarszczkowy płyn micelarny `Bakuchiol & Skwalan`

OnlyBio, Przeciwzmarszczkowy płyn micelarny `Bakuchiol & Skwalan`

Zawiera 99%składników pochodzenia naturalnego. Oczyszczająca formuła precyzyjnie usuwa makijaż oczu, ust i twarzy, pielęgnując i nawilżając skórę. Nie powoduje podrażnień. Zawiera: bakuchiol, skwalan, biomicele.

Bliski ideału

Przeciwzmarszczkowy płyn micelarny znalazłam w Lidlu na półce z totalnymi/ostatecznymi przecenami. Kosztował 7,49 zł, żal było zostawić ;)
Bycie polskim wcieleniem Szkota na szczęście nie odbiło mi się czkawką, ponieważ kosmetyk okazał się być trafionym zakupem.

W całkiem ładnej graficznie butelce znajdziemy płyn o wyraźnym, ziołowym zapachu, który bardzo przypadł mi do gustu, ani przez moment nie zaczął mnie nudzić, odbieram go jako świeży i ożywczy. Nie maluję się codziennie, więc przeważnie używałam recenzowanego produktu do oczyszczania skóry z sebum i całodziennych zabrudzeń - w tej roli spisuje się znakomicie, nie mam żadnych zastrzeżeń. Rzadziej stosowałam płyn do demakijażu, a i wtedy musiał się zmierzyć wyłącznie z tuszem do rzęs i jasnymi cieniami do powiek. W takiej sytuacji radził sobie dobrze, aczkolwiek aby usunąć całość tuszu musiałam się trochę natrudzić, na pewno nie schodził za jednym pociągnięciem. Podejrzewam, że z intensywnym makijażem typu smoky eye mógłby mieć problem.

Producent deklaruje, że kosmetyk nie wymaga spłukiwania. Zwykle płyn micelarny jest wstępem do dalszego oczyszczania i na nim się nie kończy, ale sprawdziłam, czy da się go zostawić na twarzy i bardzo tutaj zaplusował. Jako posiadaczka cery tłustej mam niemal obsesję na punkcie tego, aby nie mieć na twarzy niczego, co się klei i źle wchłania. Płyn OnlyBio w ciągu kilku minut wysychał całkowicie, zostawiając gładką, śliską w dotyku, a nawet minimalnie napiętą buźkę. Zdarzyło mi się nakładać krem lub serum bezpośrednio po nim, bez dodatkowego mycia twarzy żelem czy przemywania tonikiem. Eksperyment w żaden sposób mi nie zaszkodził, chociaż niezmiennie preferuję oczyszczanie skóry z użyciem wody. Nie wiem, jak się odnieść do kwestii działania przeciwzmarszczkowego. Bez zmywania zostawiłam płyn zaledwie kilka razy, w pozostałych przypadkach był na twarzy zbyt krótko, aby móc się wykazać w tym zakresie.

Płyn micelarny z bakuchiolem i skwalanem jest w mojej ocenie bardzo ciekawą propozycją, zarówno pod względem składników, zapachu, jak i przyjemności stosowania. Muszę jednak zaznaczyć, dlaczego nie dostał kompletu gwiazdek. Otóż podczas przemywania powiek przez dłuższą chwilę, tzn. przy demakijażu odczuwałam delikatne szczypanie oczu. Nie miało to miejsca, gdy produkt był w krótkim kontakcie z powiekami, czyli gdy nie miałam makijażu i oczyszczałam "nagą" twarz. To moja jedyna krytyczna uwaga, poza tym jestem bardzo zadowolona i jeżeli będzie taka okazja, wrócę jeszcze do produktu OnlyBio.

Może być

Płyn kupiłam skuszona promocja i ładnym estetycznym opakowaniem. Moja uwagę zwrócił także dobry naturalny skład kosmetyku. Opakowanie jest standardowe buteleczka na zatrzask z której w miarę dobrze wydobywa się produkt. Zapach w wielu opiniach krytykowany mi akurat przypadł do gustu , jest delikatny i przyjemny. Sam demakijaż natomiast słaby. Trzeba się porządnie napracować tym płynem by domyc makijaż A i tak jeśli chodzi o oczy rano mam efekt pandy. Plusem jest to że płyn nie podraznia cery i przede wszystkim oczu, jest delikatny. Niestety nie jest skuteczny w demakijażu i wymaga użycia innych kosmetyków do dokładnego usunięcia makijażu dlatego nie wiem czy chciałabym do niego wrócić.

Pierwszy i ostatni raz

Skusiłam się na ten płyn micelarny ze względu na zachęcający skład, "bio" i jego działanie przeciwzmarszczkowe.
Pisząc krótko - jedyne co dobrego ma do zaoferowania ten płyn to estetyczne opakowanie. Zapach - nieciekawy. Działanie przeciwzmarszczkowe - żadne. Usuwanie makijażu - 3/5. A co najgorsze - podrażnił mi skórę (cera mieszana).
Zdecydowanie NIE polecam.

Płyn o dobrym składzie i nietypowym zapachu ;-)

Płyn micelarny kupiłam wraz z żelem z tej samej serii. Jestem z niego zadowolona, natomiast wypadł nieco gorzej niż żel. Dlaczego? Otóż:

OPAKOWANIE
Butelka z zamknięciem na zatrzask. Typowy i wygodny sposób dozowania.

WNĘTRZE
Żółtawy płyn o charakterystycznym ziołowym zapachu. Te zioła kojarzą mi się z zielonymi kuchennymi przyprawami. Podobnie pachnie żel, płyn ma jednak trochę mocniejszy aromat.

Produkt zawiera 99% składników pochodzenia naturalnego, mamy tu m.in. łagodne substancje myjące, bakuchiol, skwalan z oliwek i lewan (substancja będąca znakiem rozpoznawczym marki), niekontrowersyjne konserwanty.

DZIAŁANIE/EFEKT
Płynu używam jako kolejny etap demakijażu i w tej roli sprawdza się. Jest bardzo delikatny, nie podrażnia oczu, nic nie piecze, dlatego bez problemu mogę usuwać resztki eyelinera.

Z pewnością mogę polecić ten kosmetyk, jednak nie wiem czy kupię ponownie. Ten zapach jednak trochę mi przeszkadza (w żelu jest ok), myślę że przez to nie osiągam oczekiwanego uczucia odświeżenia.