BasicLab Dermocosmetics, Esteticus, Serum regenerujące strukturę skóry z ceramidami 5% `Sprężystość i odbudowa`

Specjalistyczne serum regenerujące strukturę skóry w postaci bogatej mlecznej emulsji, z ceramidami typu 3 i 6 w stężeniu 1%, 3% naturalną witaminą E, 2% prebiotykiem oraz olejem z dzikiej róży i ogórecznika wraz z ultranowoczesnym kompleksem peptydów łączącym SYN-TACKS® z Tetrapeptydem 17 w stężeniu aż 5%. Zapewnia wielokierunkowe działanie odżywcze i niczym kompres regeneruje warstwę rogową naskórka oraz wzmacnia barierę lipidową skóry.

DZIAŁANIE:

Ceramidy, naturalnie obecne w warstwie rogowej naskórka, często nazywane są cementem międzykomórkowym. To niezbędne składniki aktywne w codziennej pielęgnacji każdego rodzaju cery, szczególnie polecane tym przesuszonym, dojrzałym czy skłonnym do podrażnień. Odbudowują barierę lipidową, nawilżają, regenerują oraz chronią naskórek przed utratą wody. Tworzą barierę ochronną skóry, dzięki czemu jest ona skuteczniej zabezpieczona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Ponadto łagodzą podrażnienia oraz spowolniają pojawianie się pierwszych oznak starzenia się skóry. Przyczyniają się do zachowania młodzieńczej sprężystości skóry oraz jej zdrowego wyglądu.
SYN®-TACKS to połączenie dwóch peptydów tzw. KOMPLEKS, oczywiście jest opatentowaną innowacją substancją, która ma penetrować do wewnętrznych warstw skóry i stymulować białka znajdujące się pomiędzy naskórkiem, a skórą właściwą. Odpowiada więc za komunikację między tymi warstwami (DEJ = Dermal-Epidermal Junction). Działanie synergistyczne peptydów zwiększa elastyczność i napięcie skóry poprzez stymulacje kolagenu IV, kolagenu VII, kolagenu XVII i integrynę.
Maksymalne stężenie Tetrapeptydu 17 z sukcesem zwiększa napięcie, elastyczność i jędrność skóry. Wpływa na zwiększenie jej gęstości, tym samym zmniejszając znacząco widoczność zmarszczek.
Naturalna witamina E, jako skuteczny antyoksydant, spowalnia procesy starzenia się oraz posiada zdolność do redukcji uszkodzeń struktury skóry.
Olej z dzikiej róży efektywnie chroni naskórek przed utratą wilgoci, zapewnia mu gładkość i elastyczność. Posiada także właściwości antyoksydacyjne, chroniące przed działaniem wolnych rodników.
Olej z ogórecznika, bogaty w kwasy Omega 6, odżywia skórę, wspomagając jej regenerację i łagodząc podrażnienia.
Obecny w serum prebiotyk dba o mikrobiom skóry, który stanowi naturalny płaszcz ochronny.
REZULTATY:

Odbudowana bariera hydrolipidowa skóry
Widocznie poprawiona struktura i sprężystość skóry
Przywrócona elastyczność, zwiększona jędrność i napięcie skóry
Dogłębnie nawilżona i odżywiona skóra
Ukojone podrażnienia
Naskórek zregenerowany
Zniwelowane uczucie dyskomfortu wywołane ściągnięciem skóry

Cudo

Markę Basiclab znam od sierpnia, kupiłam wtedy 2 sera, które fajnie sprawdziły się przy mojej cerze. Niestety ze względu na mróz i suche powietrze w pomieszczeniach moja skóra stała się bardzo przesuszona, dodatkowo zaczęłam stosować retinol i bałam się, że stan cery jeszcze się pogorszy. Postanowiłam więc zakupić to serum. Konsystencja podobna do granatowgo serum, czyli w formie mleczka. Troszkę ciężko używa się pipety dołączonej przez producenta. Dla niektórych problemem może być naturalny zapach tego serum, jest on mocno specyficzny, rybi. Do tego dość wysoka cena, ale to wszystko jest wynagradzane działaniem. Skóra już po pierwszym użyciu stała się miękka i gładka, po tygodniu codziennego stosowania jest super nawilżona, jest bardzo miękka. Wygładziły się zmarszczki spowodowane przesuszeniem. Cera zyskała blasku i życia, serum super sprawdza się przy retinolu. To mój hit, jeszcze lepsze serum niż trehaloza! Ideał przy cerze bardzo suchej i zniszczonej