Suddenly, Femelle EDP

Suddenly, Femelle EDP

Femelle EDP to zapach marki Suddenly Fragrances. Woda perfumowana o kwiatowo-owocowych nutach zapachowych, z wyraźnymi akordami różanymi. Nuty zapachowe: gruszka, bergamotka, róża turecka, róża majowa, indyjski jaśmin, białe piżmo, wanilia.

50 - 100ml
Rekomendacja
wiosna / lato, na dzień

Przyjemny, kwiatowo-owocowy zapach

Wodę perfumowaną Femelle kupiłam podczas zakupów w Lidlu. Ponieważ zetknęłam się już z marką Suddenly i z efektów tego zetknięcia byłam więcej niż zadowolona (mowa o Madame Glamour EDP), postanowiłam przetestować również ten zapach.

Produkt otrzymujemy w eleganckim, minimalistycznym kartonowym opakowaniu, które niestety nie jest zafoliowane przez producenta. Jest to z jednej strony ekologiczne, z drugiej zaś stanowi minus- ktoś mógł już sobie nieco wypsikać. Tak, czy siak, cena perfum jest śmieszna- 15 zł za flakonik 75 ml.

Kartonik, w którym sprzedawane są perfumy jest subtelny i stonowany kolorystycznie. Woda zamknięta jest w minimalistycznym, acz eleganckim flakoniku, z białą plastikową zatyczką, która jest dobrze dopasowana, nie skrzypi i nie spada. Atomizer rozpyla delikatną mgiełkę perfum, nie zacina się.

Woda podobno inspirowana jest zapachem Idole marki Lancome. Niestety nie miałam okazji ich testować, więc nie stwierdzę, jak bardzo mocno zainspirowała się nimi marka Suddenly. Sam zapach jest według mnie ukłonem w stronę dziewczęcej subtelności. Kwiatowo-owocowy, słodkawy, ale nie ulepny Femelle jest idealny na dzień, w okresie wiosenno-letnim. Wiodące akordy różane sprawiają, że nie jest to zapach tylko dla nastolatek, ale odnajdą w nim urok także panie po 20. i 30. roku życia. Bardzo istotne jest, że nie mają one alkoholowej nuty, typowej dla wielu zapachów budżetowych.

Trwałość nie jest doskonała, ale poprawna, wyczuwam je na skórze 4-5 godzin, zaś na ubraniach znacznie dłużej, nawet następnego dnia. Obawiam się jednak, że nie będą wydajne, ponieważ atomizer wypuszcza solidną mgiełkę. Jest to zapach wybijający się przez pierwsze godziny, natomiast później staje się bardziej bliskoskórny. Mimo, że nie jest to zapach ogoniasty i nie powala otoczenia, za tę cenę warto go wypróbować.