Projekt Mydło, Mydło solne

Projekt Mydło, Mydło solne

Nasze mydło jest obłędnie błękitne za sprawą naturalnej glinki Kaolin, bogatej w dobroczynne dla skóry minerały i pierwiastki: krzem, glin, żelazo, fosfor, potas i sód. Pachnie miętą i cedrem. Jest posypane różową solą himalajską.
Nasz produkt to szlachetne i zacne mydło oparte na maśle Shea. I właśnie przez jego zawartość, mydło ma wysokie przetłuszczenie- czyli więcej jego dobroci pozostanie na skórze. Do jego ręcznego wytworzenia użyliśmy także delikatnego oleju ze słodkich migdałów, oleju rycynowego i niezbędnik mydła naturalnego czyli olej kokosowy.

Właściwości mydła

Masło Shea nawilża i natłuszcza, wspomaga leczenie egzemy, łuszczycy, oparzeń, drobnych skaleczeń, siniaków. Zapobiega rozstępom. Dobrze regeneruje oraz wygładza starzejącą się skórę. Spłyca zmarszczki, ujędrnia naskórek.
Olej ze słodkich migdałów – zapobiega utracie wody ze skóry, wzmacnia barierę lipidową, chroni przed powstaniem rozstępów, ujędrnia i uelastycznia skórę. Łagodzi podrażnienia, nawilża i odżywia.
Olej rycynowy – idealny na rozstępy, doskonały do regeneracji suchej, zrogowaciałej i spękanej skóry pięt, łokci i kolan. Odbudowuje i zasklepia drobne rany.
Olej kokosowy – nawilża, regeneruje i natłuszcza skórę. Działa przeciwzmarszczkowo, rozjaśnia i łagodzi przebarwienia. Wspomaga procesy gojenia się skóry przy egzemie, trądziku, łuszczycy i innych stanach zapalnych.