KWC LogobyWIZAŻ logo
Kremy do twarzy dla dzieci

Nivea Baby, Ochronny krem na każdą pogodę

Działanie tak, skład nie
    Kupi ponownie:Nie
    Używa od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Jestem mamą ponad 1,5 rocznego brzdąca. Zimą zależało mi, aby chronić tę wrażliwą buźkę przed wiatrem, mrozem i chłodem, bo często spacerujemy, niezależnie od pogody. Chciałam, by taki ochronny krem nie był na bazie wody. Niestety trochę zaspałam i musiałam cos kupić na szybko, w Rossmannie. Jedyny, który spełniał moje kryteria był ten oto właśnie kremik. Opakowanie jest naprawdę funkcjonalne, ładne i zgrabne. Podoba mi się szata graficzna i kolorystyka w niebieskościach. Tubka jest wykonana z trwałego plastiku. Zamykana na klik, co jest bardzo wygodne. Opakowanie zawiera 50 ml produktu. Jest bardzo poręczne, z pewnością zmieści się do każdej damskiej torebki, a nawet kurtki. Bardzo wygodnie leży w dłoni i z łatwością dozuje produkt. Niestety krem jest dość mocno perfumowany. To taki topowy zapach marki, ale nie sądzę, żeby był niezbędny w produktach dla maluszków. Poza tym pewnie tak silna kompozycja zapachowa może bywać drażniąca i uczulać. Na szczęście mojemu maluszkowi nie szkodziła. Konsystencja jest gęsta, zwarta, treściwa, ale dość tępa. To taki typowy krem zimowy. Wchłania się raczej słabo, jego zadaniem jest pozostawić solidną warstwę ochronną i to też robi. Lekko się lepi, ale nie zaliczam tego do minusów. Wydajność bardzo dobra, naprawdę niewiele trzeba do dokładnego pokrycia. Skład brzmi jak jakiś ponury żart… I żeby nie było, że jestem gołosłowna – BHT - cytując za Wizażem: „Może wywoływać wysypkę, pokrzywkę, rzadziej duszności. W wysokim stężeniu wywołuje nowotwory u zwierząt laboratoryjnych. W niektórych krajach substancja ta jest zabroniona do stosowania w kosmetykach dla dzieci”. Ja wiem, że pewnie to stężenie nie jest duże, bo składnik znajduje się na końcu, ale kurczę, naprawdę nie jest on niezbędny, spokojnie do zastąpienia innym konserwantem. Do tego parafina i na deser ta mocna kompozycja zapachowa. Ja podziękuję. Do działania nie mam większych uwag. Naprawdę dobrze chronił przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, jak wiatr, chłód i mróz. Sprawdził się nawet w środku zimy nad morzem, kiedy pogoda zdecydowanie nie rozpieszczała, mocno wiało i było mroźno. Jeżeli chodzi o zabezpieczenie buźki mojego dziecka – czułam się z nim naprawdę bezpieczne. Do tego nie podrażnił, nie zapchał dziecięcej skóry. Sprawdziłam na sobie, że nie szczypał w oczy, zresztą mojego bobasa chyba też nie, nie reagował płaczem, gdy rozsmarowałam kremik blisko oczu. Jednak jak widać dobre działanie to za mało, w moich oczach jest zdyskwalifikowany przez skład i zapach. Prawdę mówiąc nawet nie wykończę tego opakowania.
    Zalety:
    • skutecznie chroni przed mrozem i wiatrem
    • bardzo wydajny
    • wygodne opakowanie
    • nie podrażnia
    • dostępność
    Wady:
    • skład to jakiś ponury żart
    • zbyt mocny zapach
    33 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 17 lutego 2018 o 13:30
    Używa od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Krem sprawdza mi się podczas każdego spaceru tej zimy. Dobrze zabezpiecza skórę dziecka przed mrozem i wiatrem. Pozostawia buzię lekko tłustą i ta warstwa właśnie ją ochrania. Ładnie pachnie- bobaskiel jak dla mnie
    Zalety:
    • Ochrona skóry
    • Zapach
    • Cena
    Wady:
    • Nie ma
    Produkt kupił/a w
    Otrzymałam do testów od marki/producenta
    30 osób  uznało tę opinię za pomocną
    MagFifi
    5 / 5
    30 kwietnia 2020 o 13:32
    Świetny krem ochronny dla dzieci
    Używa od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Krem nivea dla dzieci jest świetny na każdą porę roku. Używamy go już 2 lata od narodzin synka zwłaszcza w okresie zimowym codziennie. Jeszcze nigdy go nie uczulił, super nawilża i tworzy warstw ochronną dla delikatnej skóry dziecka przed wiatrem i mrozem. Dodatkowo łagodzi podrażnienia i ma przyjemny delikatny zapach. Konsystencja średnio-gęsta dobrze się rozprowadza i szybko wchłania. ZALETY -ochrona przed wiatrem i mrozem -nawilża - szybko się wchłania -ładne opakowanie
    25 osób  uznało tę opinię za pomocną
    kialacm
    5 / 5
    29 maja 2024 o 12:52
    dobry produkt
    Używa od:miesiąc
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Krem kupiłam na promocji w drogerii Rossmann za około 5 zł. Produkt nie posiada alkoholu!. Jest przeznaczony od 1 dnia życia. Zamknięty w plastikowym opakowaniu o pojemności 50 ml. Krem jest bardzo wydajny. Zapach jego jest piękny. Produkt jest gęsty i tłusty, dlatego dobrze zabezpieczy skórę przed mrozem, wiatrem. Łatwo się nakłada. Dzięki formule wzbogaconej wyciągiem z nagietka i tlenkiem cynku tworzy na skórze warstwę ochronną. Pomaga redukować przebarwienia. Nie zawiera wody. Posiada formułę stworzoną tak, by zapewnić wysoką tolerancję dla delikatnej i wrażliwej skóry niemowląt i dzieci. Produkt powstał przy współpracy dermatologów i pediatrów. Produkt rekomendowany przez Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki.
    Zalety:
    • dobrze nawilża
    • chroni przed wiatrem, mrozem
    • redukuje przebarwienia
    • nie posiada alkoholu
    • łatwo się nakłada
    Wady:
    • brak
    0 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 9 maja 2024 o 12:43
    Krem Nivea
    Używa od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Ten krem był dla nas must have kiedy córka była mała. Na każdą pogodę rzeczywiście. Lekko tlustawy,zostawiał taka barierę ochronną. Na mróz, wiatr i sloneczko. Chyba w okresie niemowlęcym jedyny który nas nie uczulal. Kocham zapach kremów Nivea,więc jestem w nim zakochana. Polecam
    2 osób  uznało tę opinię za pomocną

Produkty podobne