Isana, Professional, Spülung Macadamia & Orange (Odżywka do włosów `Makadamia i pomarańcza`)

Do włosów osłabionych zimą i suchej skóry głowy.
Odżywka Do Włosów Isana Professional Macadamia & Orange z wyselekcjonowanymi składnikami aktywnymi, takim jak olej makadamia i gliceryna roślinna chroni i pielęgnuje włosy aż po końcówki.
Odżywka zapewnia elastyczne i zdrowo wyglądające włosy i ułatwia ich rozczesywanie. Zawiera eteryczny olejek pomarańczowy, który powoduje szczególne doznanie zapachowe.
Bez silikonów.
Produkt odpowiedni dla wegan.

Jest ok

Odżywka do włosów pięknie pachnie oraz jest praktyczna w użyciu nie daje efektu Wow lecz włosy są świeże po niej. Cena jest niska warto kupić. Konsystencję ma gęstą

Jak za tę cenę to sztos

Produkty Isany kupowałam jako nastolatka i gdy miałam dwadzieścia parę lat i nie wystarczało na nic innego. I nie miałam z tymi kosmetykami złych wspomnień! Ale... Gdy miało się już więcej lat i stabilniejszą sytuację finansową jakoś z automatu zaczęły mi się kojarzyć z taniochą i stopniowo zaczęłam wpadać w pułapkę myślenia, że wyższa cena to wyższa jakość. Także nie sięgałam po Isanę od lat. Dopiero od dwóch lat wkręciłam się w manię czytania składów i wszelakie blogi włosowe. I zaczęłam zauważać, że często obok produktów słabo dostępnych i w cenach powyżej 50 zł poleca się właśnie Isanę... Gdyby nie to chyba dalej bym jej nie kupowała, nie spojrzała na dolną półkę i nie przeczytała składu. I jak na odżywkę za kilka złotych był on sensowny - olej makadamia i ze skórki pomarańczy, wiadomo że przy takiej cenie trochę zagęszczaczy i alkoholi jako konserwantów, ale na szczęście nie miała gliceryny na drugim miejscu, którą ma 90% odżywek, a ja nie przepadam, bo należę do tych, którym puszy ona włosy. Dodatkowo Cetrimonium Chloride na czwartym miejscu w składzie, więc w sam raz do emulgowania - lekkie emolienty bez gliceryny i innych humektantów jak dla mnie na plus, bo z przesadzeniem z nawilżeniem włosów muszę uważać, ale lżejszych emolientów nigdy dość. Skład może nie wybitny, ale jak na tę cenę serio niezły. A była to cena 5 zł lub mniej, na promocji i przed inflacją :)
Tak jak sobie założyłam używałam jej do emulgowania oleju. Był to okres gdy zaczęłam olejować już nie tylko włosy, ale też skórę głowy - kiedyś się tego obawiałam z obawy o niedotlenienie cebulek włosa i różne nieciekawe krosty. Patrząc na ten skład stwierdziłam, że nie podrażni skóry głowy i dobrze zemulguje olej nie pozostawiając jego resztek - i tak właśnie było. Spokojnie mogłam nakładać odżywkę na skalp bez obawy o zaburzenie jakiejś równowagi czy obciążenie. Mój skalp był we wzorowym stanie.
Potem zauważyłam, że to jedyna odżywka z kategorii lżejszych emolientów jaką posiadam i zaczęłam używać jej nie tylko do emulgowania, ale i praktycznie przy co drugim myciu, czasami przy każdym. Przy cięższych odżywkach emolientowych łatwo u mnie o rozprostowanie skrętu, czego staram się unikać. Po tej były mięciutkie w dotyku, ale nie przeciążone, nie oklapnięte. Odżywka była w sam raz do zrównoważenia humektantów i protein bez przeciążenia włosów. I przy tak częstym stosowaniu wystarczyło jej na około pół roku. Do tego ma uroczy zapach pomarańczy, nie za słodki, nie za sztuczny, po prostu owocowy.
Mam włosy na pograniczu fal i loków, na pograniczu średnio- i wysokoporowatych, rozjaśniane. Wyjątkowa skłonność do puszenia się, ale też z natury suche - muszę bardzo uważać z humektantami, jednak nie da się z nich zrezygnować. Dlatego poleciłabym tę odżywkę typowo do emulgowania komuś o podobnym typie włosów, ale osobie której włosy bardzo łatwo przeciążyć, mają skłonność do przetłuszczania się i oklapu do emulgowania poradziłabym raczej coś z humektantami...? Natomiast jako zwyczajnie lekka odżywka emolientowa super i godna polecenia, myślę, że w takiej formie sprawdzi się przy różnych typach włosów.

Lekki emolient

Odżywkę kupiłam ze względu na to, że kończyła mi się już moja ulubiona odżywka emolientowa i postanowiłam przetestować coś nowego. Sięgnęłam po lekki emolient od Isany. Zapach pomarańczy jest dość sztuczny, ale nie męczący i bardzo świeży. Konsystencja odżywki jest bogata i zbita, jednak nie wpływa to na obciążanie, gdyż skład jest prosty i krótki ;) Posiadam włosy wysokoporowate i ta odżywka niestety nie do końca sprawdziła się w roli emolientu na drugie O w metodzie OMO. Jej lekki skład powodował niedociążenie i z każdym kolejnym myciem coraz większy puch. Nie wiem czy powrócę do tej odżywki... może kiedyś jako podkład pod olej... :)

średniak

Ta odżywka do włosów nie wzbudza u mnie żadnych uczuć. Nie wywołuje zachwytów spowodowanych działaniem, nawet nie pachnie szczególnie pięknie. Po prostu jest. Propozycja dostępna w Rossmanie, w niskiej cenie- to niewątpliwie jej zalety i na tym się kończy. Mam włosy średnioporowate, rozjaśniane, raczej mało wymagające, rzadko zdarzają mi się bad hair days. Mimo stosunkowo niskich wymagań ta odżywka nie robi na włosach nic. Nie wydają się one szczególnie błyszczące ani odżywione po kontakcie z tym produktem, a sporo odżywek w podobnej cenie potrafi u mnie zdziałać cuda. Być może na włosach niskoporowatych sprawdzi się lepiej, ponieważ jest bardzo lekka. W moim przypadku potrzebuję czegoś minimalnie bardziej obciążającego, żeby uzyskać efekt tafli. Zapach też nie przypadł mi do gustu, nie jestem fanką cytrusów w kosmetykach, tutaj nie mamy do czynienia ze świeżym zapachem pomarańczy tylko takim ciężkim, gorzkim, olejowym- przynajmniej mój nos to tak interpretuje.
W skrócie- są lepsze odżywki w tej cenie.

Bardzo dobra dożywka...

Odżywkę Isana Macadamia & Orange zakupiłam z szamponem z tej samej serii.
W składzie znajdziemy cenne składniki jak olej pomarańczowy i wyciągiem z orzechów macadamia które pielęgnują zniszczone włosy.
Zamkniętra jest w poręcznym opakowaniu z miękkiego plastiku o pojemności 250 ml
z zakrętką na klik i już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że kosmetyki wyróżniają się na półce dzięki swojej przepięknej a zaraz prostej szafie graficznej.
Sam zapach bardzo przyjemny,trochę podobny do szamponu jednak w odżywce jest bardziej wyrazisty, pachnie słodką pomarańczą, która dość długo utrzymuje się na włosach jeszcze po spłukaniu.
Konsystencja odżywki gęsta dzięki czemu nic nie spływa z włosów.
Po użyciu odżywki moje średniopory są miękkie i miłe w dotyku, błyszczące i pachnące.
Odżywka ułatwia również rozczesywanie włosów,pielęgnuje je aż po same końce.
Nie używam jej po każdym myciu ,gdyż odżywka na drugim miejscu w składzie ma niestety alkohol który może wysuszać.

Ostatnio moja ulubiona odżywka!

Odżywka "przez przypadek" trafiła do mojego koszyka, bo była w promocji, a maska z olejem arganowym była moim włosowym hitem.
Przez ten zakup to ta odżywka została hitem :D
Opakowanie bardzo poręczne, idealne do obsługi mokrymi rękami. Zapach bardzo przyjemny, konsystencja gęsta - nic nie spływa. Trzymam ją zazwyczaj 3-5 minut.
Po wyschnięciu włosy są miękkie, sypkie, gładkie, błyszczące. Wyglądają jak prosto od fryzjera :)
Polecam, bo to hit za grosze!