For Your Beauty, Ekologiczna szczotka do włosów

For Your Beauty, Ekologiczna szczotka do włosów

Co roku do mórz i oceanów trafia około 10 min ton plastiku :( W 2050 r. w oceanach znajdzie się więcej plastiku niż ryb. Ponad milion zwierząt ginie rocznie przez plastikowe śmieci.

Wybierając odpowiedzialnie szczotkę, która powstała z recyklingu plastiku wyłowionego z mórz i oceanów POMAGASZ Naszej placecie!

Delikatna dla włosów szczotka typu DETANGLING. Elastyczna konstrukcja oraz falisty kształt zapewniają komfort użytkowania. Długie igły ułatwiają rozczesywanie splątanych włosów.

szczotki
Wykonanie
plastikowe

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

• Trwałość / wykonanie: 1
  • Design produktu: 5

Wątła konstrukcyjnie i słaba jakościowo szczotka

Kupiłam tę szczotkę jakiś czas temu na promocji w drogerii Rossmann. Kosztowała wówczas ok. 12 zł. Bardzo spodobał mi się jej design oraz to, że jest w zupełności wyprodukowana z ekologicznych surowców. A ja lubię kupować takie produkty, które nie szkodzą naszej planecie. Niestety wygląd i ekologiczność to jedyne zalety tej szczotki.

Zacznę od tego, że jako posiadaczka włosów cienkich nigdy nie miałam problemu z tym, by jakaś szczotka sobie z nimi nie radziła. Mam włosy falowane (typ skrętu 2b/2c) i używam szczotki tylko do rozczesywania ich przes myciem oraz podczas mycia metodą OMO przy wczesywaniu we włosy odżywek. Ta szczotka jest bardzo delikatna i wiotka, a jej igiełki, no cóż... Ponieważ to recenzja, nie mogę opuścić w tym miejscu zasłony milczenia. Po pierwszym użyciu część igiełek p9 prostu sie wygięła. Było mi bardzo przykro, bo zwyczajnie w świecie mi się podobała, a do tego była nowo kupiona. A tutaj taka historia. Po kilkunastu myciach włosów szczotka poszła do kosza. Ząbki były powykrzywiane na wszystkie strony, a część łebków tak jakby się wykruszyła. A jak by sobie poradziła z włosami gęstymi i grubymi? Wolę się nie zastanawiać.

Z rozczesywaniem włosów przedmiotowa szczotka problemu jednak nie miała (ani na sucho, ani na mokro). Trzeb jej to oddać, że rozczesywała je poprawnie i łatwo było ja oczyścić z włosów, które podczas czesania wypadły. Równomiernie rozprowadzała odżywkę i bardzo ją lubiłam z racji ciekawego designu. Ale tak jak wspomniałam, finalnie poszła do kosza i to dużo, dużo szybciej, niż się tego spodziewałam. Czy to zatem ekologiczne? Niekoniecznie. I ja już więcej szczotki tego typu nie kupię. Nie mogę polecić tego produktu.