Alterra, Ölfreies Aloe Vera Gel (Bezolejowy aloesowy żel do ciała)

Alterra, Ölfreies Aloe Vera Gel (Bezolejowy aloesowy żel do ciała)

Bezolejowy żel aloesowy do ciała Alterra, do skóry suchej i wrażliwej. Zawiera skoncentrowany sok z liści aloesu BIO przydatny w wielu przypadkach, np. poparzenia słonecznego, ukąszenia owada, suchej skóry - sok z liści aloesu BIO i ekstrakt z pigwy BIO nawilża i pielęgnuje.
Produkt wegański, pochodzenia czysto roślinnego.

zapachowa
w tubie
lekkie
żel
sucha, wrażliwa
mleczka, balsamy
nawilżające, przeciwzapalne, regenerujące

Niepozorna propozycja żelu aloesowego od marki Alterra okazała się bardzo dobrym wyborem. Doceniam ją za uniwersalność i bardzo dobre działanie pielęgnacyjne.

Jako wielka fanka olejowania włosów oraz posiadaczka wrażliwej, wiecznie wymagającej ukojenia skóry, nie wyobrażam sobie funkcjonować bez klasycznego żelu aloesowego. W moim mniemaniu jest to produkt tak ciekawy i uniwersalny, że możemy go stosować zarówno samotnie, jak i jako dodatek do innych kosmetyków, nawet kategorii kolorówki, np, jako baza pod makijaż. Tym razem sięgnęłam po żel od marki Alterra, który zakupiłam spontanicznie podczas zakupów w drogerii Rossmann. Szczerze mowiąć nawet nie zdawałam sobie sprawy, że producent ten oferuje tego typu kosmetyk, dlatego tym bardziej byłam jego ciekawa.

Kosmetyk został zamknięty w tubie o niewielkiej pojemności, bo jest to zaledwie 100 ml. Jego regularna cena wynosi około piętnastu złotych. Opakowanie ma formę poręcznej, nieduże tubki wykonanej z miękkiego plastiku. Jest częściowo transparentne, dlatego też widzimy, ile żelu wciąż nam pozostało. Oprócz tego umieszczono tutaj grafikę przeciętych liści aloesu, ale i najważniejsze informacje o kosmetyku, między innymi logo jego producenta, nazwę, zalecany sposób użytku czy skład.

Produkt ma bardzo wodnistą formułę, jest to chyba najbardziej rzadki stosowany przeze mnie kosmetyk tego typu. Pachnie bardzo ładnie, delikatnie, oczywiście wyczuwalne jest tutaj aloes. Co ciekawe nie jest to do końca czysty, goły żel aloesowy, gdyż zawiera w swoim składzie miedzy innymi ekstrakt z pigwy o podobnych właściwościach.

Nie będę ukrywać, że kosmetyk zakupiłam z myślą o olejowaniu włosów i tak też go w głównej mierze używałam. Nakładałam go jako baza pod olejowanie włosów i serdecznie go do tego celu polecam, dobrze pielęgnuje czuprynę, nadaje jej miękkości, gładkości oraz blasku. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że wedle zaleceń producenta przeznaczeniem tego żelu jest pielęgnacja ciała. Tutaj również nie mam mu nic do zarzucenia. Kosmetyk bardzo dobrze łagodzi skórę, nawet po depilacji, dodatkowo zmniejsza zaczerwienienia. Posiada obiecane działanie nawilżające. Mimo wodnistej konsystencji jest bardzo wydajny. Szybko się wchłania i nie tworzy lepkiej, nieprzyjemnej warstwy.

Aloesowy żel od marki Alterra to bardzo przyjemna, uniwersalna propozycja. Jest całkiem wydajna i posiada sporo ciekawych właściwości. Myślę, że warto się nią zainteresować, mnie sprawdziła się bardzo dobrze i naprawdę jestem z niej zadowolona.