Zara, Vibrant Cities, Elegantly Tokyo EDP

Zara, Vibrant Cities, Elegantly Tokyo EDP

Elegantly Tokyo to orientalno - kwiatowy zapach unisex z 2021 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jo Malone. Nutę głowy stanowi Lilia; nutą serca jest Jaśmin; nutą bazy jest Akigalawood.

wody perfumowane
orientalne, kwiatowe
Rekomendacja
wiosna / lato, na dzień

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

• Flakon: 5

Nie zliczę ile razy ktoś powiedział, że pięknie pachnę

Elegantly Tokyo to dla mnie prawdziwa perełka w świecie perfum. Ta orientalno-kwiatowa kompozycja nie tylko podkreśla moją osobowość, ale także zjednała sobie uznanie otoczenia – nawet na ulicy ktoś zapytał mnie ostatnio o te magiczne perfumy, chwaląc ich przepiękny aromat i trwałość na ubraniu. To było dla mnie miłe zaskoczenie, bo okazało się, że Elegantly Tokyo może być nie tylko moim osobistym sekretem, ale także symbolem luksusu dla innych.

Zaczynając od nut, białe kwiaty w tej kompozycji są po prostu czarujące. Ich delikatność i eteryczność sprawiają, że noszenie tych perfum staje się niemalże mistycznym doświadczeniem. Ale to dopiero drzewna baza nadaje im charakteru i elegancji, co sprawia, że są one idealne do noszenia zarówno na co dzień, jak i do biura. To zapach dla tych, którzy cenią sobie subtelność i wyrafinowanie w swoich perfumach.

Kompozycja ma w sobie coś męskiego, co dodaje jej charakteru. Niektóre perfumy po prostu emanują czystością i przejrzystością, a Elegantly Tokyo jest doskonałym przykładem. To, co zawsze kojarzy mi się z jasną koszulą czy zwiewną sukienką, zostało perfekcyjnie uchwycone w tym zapachu. Dla mnie to nie tylko perfumy, to odzwierciedlenie szyku, prostoty i luksusu w jednym flakonie.

To, co mnie urzeka w tym zapachu, to również fakt, że są to perfumy, które absolutnie nie pachną tanio. Ich jakość jest godna podziwu, a brak sztuczności sprawia, że stanowią one prawdziwą inwestycję w olfaktoryczne doznania. Trzy psiki, które tworzą chmurę tego zapachu, trzymają się na mojej skórze i ubraniach przez dobre 5-6 godzin, co dla mnie jest znaczącym atutem wśród perfum.

Ponadto, nie sposób nie wspomnieć o charakterystycznych nutach tego zapachu. Lilia, jaśmin i akigalawood składają się na harmonijną symfonię, która sprawia, że perfumy są niezapomniane.

Elegancka lilia

Elegantly Tokyo to dla mnie zapach lilii otoczony zielonymi nutami i lekką słodyczą. Perfumy te są mocno kwiatowe, świeże, lekko duszące na początku, po czasie delikatnie snujące się wokół właściciela. Zapach mocny, zaznaczający swoją obecność w otoczeniu, intrygujący. Zaczepny i wodzący za nos. Nie daje o sobie zapomnieć. Przy czym należy zaznaczyć, że jest to specyficzny gatunek zapachu i antyfanom tego kwiecia, tzn. lilii w perfumach na pewno nie przypadnie do gustu, gdyż jest tu go bardzo dużo. Pierwszą godzinę jest dominujący i zawłazczający otoczenie, po tym czasie wycisza się i jest odczuwalny przy podmuchach wiatru, lub z bliska. Trwa przez jakieś 5-6h, albo i dłużej, ale później jest już słabiutko.

Elegantly Tokyo - piękny i trwały zapach

Przy okazji zakupów w Zarze sięgnęłam po kartonik i spryskałam go wodą Elegantly Tokyo. Przyznam, że ogromne było moje zdziwienie, kiedy kolejnego dnia kartonik miał tę samą nutę zapachową co w dniu poprzednim... Miał tę moc!!!
Postanowiłam zakupić flakonik wody przy kolejnej wizycie w sklepie. Testowałam jednocześnie wersję London i to był ciężki wybór, gdyż obydwa zapachy skradły moje ♡. Tokyo było bardziej wyraziste i charakterne, stąd też moja decyzja o jego zakupie ;)

Flakon jest bardzo minimalistyczny. Białe szkło z klasycznym czarnym korkiem i srebrną prostą etykietą z nazwą perfum. Na pierwszy rzut oka, flakonik jest bardziej w męskim stylu. Ja akurat kocham minimalizm i to moja bajka :)
Pojemność to 75 ml. Zapach można również zakupić w postaci perfumetki roll-on o pojemności 10 ml. Jest on jednak zupełnie nieopłacalny.

Zapach jest z kategorii orientalno - kwiatowej, ale ile ludzi tyle doznań i różnych spostrzeżeń. Ja wyczuwam tu przede wszystkim nuty kwiatowe. Woda perfumowana jest z wersji unisex i z tym się zgadzam całkowicie. Uwielbiam takie rodzaje zapachów. Przyznam, że czasami lubię użyć delikatnie korzennej kompozycji zapachowej mojego męża czy syna ;)

Moje nozdrza na pierwszym planie widzą niezwykle utalentowaną aktorkę Konwalię, która robi reklamę, kusi i zachęca nas do zakupu.
Harmonijnie toczącą się historia przechodzi w kwiatowe uściski kruchości płatków Jaśminu.
To on najdłużej pieści moje zmysły. W tej oto kompozycji skradł mi serducho i myślę, że to on właśnie zadecydował o moim zakupie.
Kolejną zdolną i filigranową kokietką jest Lilia, która otula nas miękkim woalem a potem wyrazistością.
Całą kompozycję scala oraz wzmacnia bogaty, powłóczysty i intensywny akord drzewa Akigala.

Efekt końcowy jest taki sam jak flakon, czyli klasyczna elegancja. Zapach naprawdę piękny i niezwykle trwały. Za 99 zł otrzymujemy wspaniały produkt, po użyciu którego przenosimy się w nowy wymiar piękna.
Serdecznie polecam♡♡♡

cudowny i nieoczywisty zapach

zakochałam się w tym zapachu w czasie testów w zarze. są to perfumy, które nie trafią w gusta wszystkich osób, ale uważam, że dla mnie jest to jeden z zapachów tej wiosny. paczula bez tej piwniczalności, drzewo akigala, jaśmin i konwalia. dla mnie to jest coś super ciekawego, bo mamy te kwiaty, mamy drewno które uwielbiam w zapach i ten taki jakby pieprzny sznyt. parametry jak na perfumy robione z jo melone są bardzo fajne i porównywalne z ebony wood. długotrwałe, ciepłe w swojej lekkiej niedostępności. dla mnie bardzo niszowe jak na mainstream.

Wykorzystała: kilka próbek

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 3

Lilia w natarciu

Elegant Tokyo to perfumy mocno zbliżone to Bottegi Venetty Knot. Tu nie mam żadnych wątpliwości. Lilia została przedstawiona w obydwu pachnidłach w podobny sposób: świeży i typowo kwiatowy. Nie występuje jako gryzący morderca, a klarowny płatek na drzewnej podstawie. Aromat potrafi swoim chłodnym powiewem dystansować otoczenie i wymaga od nosiciela odwagi i pewności siebie. O ile w Knot jest dodatkowo całokształt podbity cytrusami, tak tutaj jednak zapach wypada lekko subtelniej i delikatniej. Bukiet w Tokyo to po prostu miks białych kwiatów o charakterze czystego i rześkiego powietrza na polanie pełnej roślinności. Bezapelacyjnie trzeba być wielbicielem tego typu woni, bo nie znajdziecie tu nic, prócz lilii w ilości giga!

To co mi się bardzo podoba w tej pozycji to fakt, że perfumy absolutnie nie pachną tanio. Nie ma w nich nic sztucznego, a jakość godna podziwu. Tutaj 3 psiki zapewniają chmurę na dobrych 5-6 godzin.

Elegantly Tokyo pokazało charakter! Lilia nie jest łatwą nutą i często potrafi wpadać w cmentarne klimaty, albo terroryzować ostrym tonem. Sztuką jest przedstawić ją w łagodny i miły dla nosa sposób. Tutaj się to udało! Całość roztacza wytrawną i estetyczną aurę, bez gourmandowych cech. Jeśli Knot Bottegi Venetty Was porwał, to Tokyo bezapelacyjnie również to zrobi.