Blumarine, Bellissima EDP

Blumarine, Bellissima EDP

Blumarine Bellissima - absolutnie doskonały... Kwiatowo - piżmowy zapach włoskiego domu mody dedykowany jest kobietom opanowanym, emanującym naturalnym pięknem. Kobieta Bellissima jest pełna życia, pogodnie usposobiona, swoją fizyczność wyraża w niepowtarzalny, charakterystyczny sposób. Kompozycja ta pełni rolę komplementu dla tych właśnie kobiet. Jej główne cechy: romantyczność, kobiecość i nietuzinkowość to efekt balansu indywidualnych emocji. Zapach z roku 2009.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: grejpfrut, pomarańcza, nuty wodne, imbir.
nuta serca: peonia, passiflora.
nuta bazy: piżmo, drzewo sandałowe, wanilia.

okej ,ale nie woow

Opisuje edp. Ładne, takie grzeczno-ładne. Piwonia, drzewo kaszmirowe, pomarańczka - głównie czuję na skórze. Ma wiele innych składników oprócz tego. Ale tylko te prowadza. Jednorazowa przygoda w perfumerii, psiki bezpośrednio na skórę.
Trwałość ok.5 / 6 godzin potem znika.

Używam tego produktu od: jednorazowo
Ilość zużytych opakowań: 0,2ml

Niby dobry, ale...

Klasyczny, kobiecy... Mocno cytrusowy, z ostrą nutą imbiru i nut wodnych. Nie moja bajka, ale ładny i zwracający uwagę. Z biegiem czasu wysładza się i za to lubię go najbardziej.
Trwałość - ok. 4 godz.
Prijekcja - na szerokość ramion.
Flakon - prosty, klasyczny.

Używam tego produktu od: październik 2014
Ilość zużytych opakowań: odlewka 2,5 ml

NIEDOCENIONY!

Kiepską ma notę Bellissima :(
Tak nie powinno być...

Początek jest świetlisty, promienny, radosny. Nuta głowy, ani przez chwilę nie zdradza, jaka naprawdę jest Bellissima. Jest zwyczajnie, ale ładnie. Owocowo i przeciętnie. Ale nie można mu niczego zarzucić bo setki psikadeł jest tak skonstruowanych.
Dopiero po chwili pojawia się jej prawdziwe oblicze. Zapach nabiera charakteru i mocy. Radośc i blask owiana jest mocą grapefruita. To chyba sprawca zamieszania. Tak! Grapefruit w perfumach dodaję smaku i wyrazistości. Dla mnie to połączenie jest takie niby nie za bardzo, a jednak przyciąga i intryguje. Miałam już do czynienia z podobną nutą zapachową w Escada Especially oraz w S. Ferragamo Signorina Eleganza. Ta nuta zapachowa jest dość specyficzna i na pewno nie można o nim powiedzieć, że jest zwyczajny, dziewczęcy czy słodki. Zapach jest mega kobiecy, ale UWAGA nie dla każdej. Zapach ten wymaga oprawy, osobowości i charakteru. Inaczej mogłoby byc kiepsko.
Bardzo mi się spodobał. A najlepsze jest to, że im dłużej jest na skórze, tym jest piękniejszy.

Trwałość na mojej skórze ok. 8 h.
Chętnie bym przytuliła 30-stkę, ale trudno upolować w tym litrażu.

Zachęcam do spróbowania bo jest niezły.

Używam tego produktu od: próbka
Ilość zużytych opakowań: brak

elegancki i świeży

po przeczytaniu recencji wcześniejszych postanowiłam sprawdzić zapach, kupiłam próbkę, niecierpliwie czekałam na moment kiedy będę mogła aplikować na skórę, ale niestety się rozczarowałam.
Chciałam kupić ten zapach ze względu na oryginalność - bo jest mało popularny ;)
niestety, nie da się być oryginalnym w tym zapachu, jest wtórny. Mam wrazenie, że już to czułam.
Ja tam czuję kwiat pomarańczy, albo cytryny. Jest dziewczecy, trochę elegancki a trochę swiezy. Jednak to nie to. Nie ma polotu.

Trwałość? nie wiem. Raz trwał i trwał(lecz blisko skóry), innym razem znikał po 2 godzinach. Chociaż może to i lepiej, bo mnie nudził. Zapach mało się rozwija, czuję głownie to samo.

Przyjemny, ale osobom szybko nudzącym się zapachem - mogą szybko się nim zmęczyć.

Co ciekawe bardziej niż dziewczecy wydaje mi się taki kobiecy. Wręcz oczyma wyobraźni widzę kobietę elegancką, idącą do biura, pachnącą właśnie tak przewrotnie - elegancko i świeżo - wiosenną i letnią porą.

Używam tego produktu od: lato 2012
Ilość zużytych opakowań: testy - próbka

dziewczęce

kupiłam w ciemno i absolutnie tego nie żałuję, zapach jest uroczy, dziewczęcy, słodki, kwiatowy, podszyty imbirem i piżmem. jak na takie delikatne perfumy, naprawdę długo trzymają się skóry, pachną intensywnie, ale nienachalnie, sa bardzo naturalne i pociągające.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: w trakcie setki.

Bella!

Żeby zaraz bellissima to może nie, ale bella - na pewno;) Zapach jest bardzo ładny, pełen dziewczęcego wdzięku i zwiewności. Otwiera się optymistycznym, cytrusowym akordem pomarańczy, który trochę kojarzy mi się z Funny Moschino, w sercu jest zielona herbata i kwiaty, a baza to delikatne piżmo i slodki aromat pralinek. Wszystko bardzo urocze, z małym zastrzeżeniem co do trwałości - raz uciekają błyskawicznie, raz trzymają się calutki dzień... Chyba muszę jeszcze je potestować, jak częściej będą się utrzymywać długo na skórze to nie wykluczam, ze zostane właścicielką całej flaszki. Jak już zużyję przynajmniej połowę moich zwiewnych i dziewczęcych perfum, mam ich zdecydowanie więcej niż potrzebuję ;)
Buteleczka bardzo ładna :)

Używam tego produktu od:nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań:próbka