La Roche-Posay, Effaclar, Żel oczyszczający dla skóry skłonnej do trądziku

Średnia ocena: 4.83/5
  • Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Więcej szczegółów i opinii
zobacz na Opineo.pl

REKLAMA
Cena PLN 68.99
Cena PLN 84.99

Effaclar, Żel oczyszczający. Delikatnie oczyszcza skórę, usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum.

Dla skóry tłustej, wrażliwej, ze skłonnością do trądziku.

INNOWACJA: Zaburzony mikrobiom skóry powoduje rozwój i nasilenie objawów trądziku w tym namnożenie bakterii C.acnes. W tym celu opracowano formułę wspierającą równowagę mikrobiomu wzbogaconą o składnik [Phylobioma], działający przeciwko namnażaniu się tych bakterii oraz technologię utrzymującą prawidłowe pH skóry, aby widocznie zmniejszyć wypryski.

SKUTECZNOŚĆ: Delikatnie oczyszcza skórę, widocznie redukuje niedoskonałości i nadmiar sebum, pozostawiając skórę czystą i odświeżoną. Zawiera kojącą i łagodzącą podrażnienia [wodę termalną z La Roche-Posay]. Niekomedogenny. Hipoalergiczny. Nie wysusza skóry. Odpowiedni również dla skóry wrażliwej. Testowany pod kontrolą dermatologa.

Cera
wrażliwa, tłusta, trądzikowa
nawilżające, oczyszczające, odświeżające, łagodzące
z pompką, w tubie, w butelce
żel
>100ml
oczyszczanie twarzy

Kupiony w: W aptece

• Opakowanie: 4

recenzja żelu effaclar

Według mnie jest to jeden z najlepszych żeli dla cer tłustych i mieszanych. Sama jestem posiadaczką takiej cery i ten żel jest zbawieniem dla mojej skóry. Odkąd zaczęłam używać tego żelu na mojej skórze nie pojawiają się praktycznie żadne niedoskonałości cera także o wiele mniej się przetłuszcza. Żel ma fajną konsystencję dobrze się pieni, ma delikatny ale subtelny zapach. Nie wysusza cery!!! Jego plusem jest także wydajność, kupiłam ten żel w grudniu i mam go do tej pory a używam go 2 razy dziennie po około pół pompki.

Kupiony w: Drogeria Super-Pharm

• Wydajność: 1
  • Zgodność z opisem producenta: 1
  • Zapach: 1
  • Stosunek jakości do ceny: 1
  • Opakowanie: 1

Dobrze nawilża twarz

Jakiś czas temu skończył się mój żel myjący innej marki, a ten zobaczyłam na jakiejś promocji, więc postanowiłam przetestować. Jak na razie był to strzał w 10! Mimo, że nie mam trądziku na twarzy i nigdy się znim nie zmagałam, to jednak mam dość mocno zapchaną skórę makijażem oraz SPFami, ten żel ją dokładnie ale też delikatnie oczyścił. Byłam w szoku jak po pierwszym tygodniu zauważyłam, że nos, czoło oraz brodę i policzki mam zdecydowanie bardziej gładsze. Na czole miałam sporą kaszkę, a teraz ta skóra jest czysta i gładka. Lubię ten efekt i oby trzymał się jak najdłużej. Co do składu, nie wiem czy nie będzie podrażniał, nie jestem chemiczką. Natomiast od kilku lat zmagam się z AZS, paskudna choroba skóry. Jestem chwilowo w remisji, ale ten produkt w żaden sposób nie podrażnił mi skóry, ani jej nie ściągał. Po myciu dokładnie osuszałam skórę i stosowałam swoją codzienną pielęgnację.
Z czystym sumieniem mogę polecić ten produkt najlepszej przyjaciółce z problematyczną cerą. Więc jeżeli masz ochotę i jesteś ciekawa tego produktu, testuj!

Kupiony w: Drogeria Super-Pharm

• Opakowanie: 5

Używam od lat i lubię po niego wracać. Idealny do codziennej pielęgnacji. Dobrze oczyszcza skórę pozostawiając uczucie świeżości. Skutecznie redukuje nadmiar sebum i niedoskonałości. Nie szczypie. Nie wysusza skóry. Ma delikatny, neutralny zapach. Jest bardzo wydajny. Dobrze się pieni.

Kupiony w: Drogeria internetowa

• Opakowanie: 5

Przesusza cerę bardziej niż poprzednia wersja, ale nadal jest numerem jeden

WSTĘP
Żel Effaclar jest moim ulubieńcem od lat. To jedyny kosmetyk bez recepty, który sprawia, że nie mam trądziku. Wiele razy próbowałam go odstawiać, zastępować innymi żelami, piankami i mydłami, ale wtedy natychmiast pogarszała mi się cera.
Kiedy zobaczyłam, że ten żel przestał być produkowany i zastąpiła go wersja "+M", byłam przerażona. Dlaczego ludzie zarządzający marką La Roche Posay postanowili zmienić coś, co było doskonałe???
Oczywiście kupiłam nową wersję. Niestety, w porównaniu z poprzednią, jest gorsza.

KOLOR, KONSYSTENCJA, WYDAJNOŚĆ, ZAPACH
Żel jest przeźroczysty, dość gęsty, mocno się pieni. Już kropelka wystarczy, żeby umyć nim twarz, więc jest niesamowicie wydajny. Pachnie delikatnie kwiatami.
Ogólnie wygląda i podczas mycia zachowuje się identycznie do poprzedniej wersji - nie widzę między nimi dosłownie żadnej różnicy.

DZIAŁANIE ANTYTRĄDZIKOWE
Pod względem działania antytrądzikowego, ten żel się nie zmienił. Nadal sprawia, że moje wypryski znikają i nie pojawiają się nowe. Używam go codziennie do mycia twarzy, a dodatkowo, co kilka dni, myję nim plecy, ramiona i dekolt podczas kąpieli. Zwalcza trądzik twarzy i ciała najlepiej ze wszystkich kosmetyków, które znam.

DEMAKIJAŻ
Tak samo jak poprzednia wersja, ten żel sprawdza się do uzupełnienia codziennego demakijażu twarzy.
W dni, w które mam na sobie makijaż, przed myciem się, przecieram cerę płatkiem kosmetycznym nasądzonym płynem do demakijażu. Potem myję twarz żelem Effaclar, który świetnie domywa z buzi resztki makijażu.

NIESTETY, MOCNO PRZESUSZA
Niestety, żel Effaclar "+M" przesusza cerę o wiele bardziej niż jego poprzednia wersja. Po umyciu się nim mam do bólu ściągniętą i napiętą skórę.
Staram się równoważyć to uczucie dodatkowymi kosmetykami. Od kiedy używam tego żelu, po każdym myciu wklepuję w twarz hydrolat nawilżający, serum nawilżające i tłusty krem. Ale już po kilku tygodniach takiej pielęgnacji widzę, jak mocno zaburzyła się równowaga hydrolipidowa mojej skóry. To bez sensu używać mocno przesuszającego żelu i po każdym myciu twarzy "musieć" ratować skórę aż kilkoma dodatkowymi kosmetykami.

Dodam, że nie odczuwam przesuszenia po tym żelu na plecach, ramionach i dekolcie. Tam moja skóra również jest trądzikowa, ale o wiele bardziej tłusta niż skóra twarzy. Dlatego podejrzewam, że osoby, które mają typową tłustą, trądzikową skórę twarzy, będą z tego żelu zadowolone. Natomiast osoby z cerą trądzikową, ale wrażliwą i skłonną do przesuszeń, taką jak moja, muszą uważać.

CENA
Ten żel zawsze był bardzo drogi, ale na szczęście wersja "+M" jest możliwa do kupienia w woreczkach (tzw. uzupełnieniach) o pojemności 400 ml. Ja kupiłam aż dwa takie foliowe opakowania na zapas, w cenie 43 zł za sztukę, i przelewam je do butelki, która została mi po poprzedniej wersji tego żelu. Równie dobrze nada się do tego każda butelka z pompką, nawet po mydle w płynie.

OPAKOWANIE
Ja kupuję zawsze wersje 400 ml, które są w butelce z pompką, bo najbardziej się opłacają. Jeszcze nigdy pompka mi się nie popsuła, a zużyłam już wiele opakowań.
Są jeszcze wersje w tubkach, po 200 ml i 300 ml. Na początku wybierałam tylko ten rodzaj opakowań, bo wydawało mi się, że żel jest w nich gęstszy i lepiej działa w porównaniu z wersją w butli z pompką. Poza tym tubki bardziej mi się podobają, ślicznie wyglądają na półce i są wykonane z plastiku, który miło trzyma się w dłoni.

PODSUMOWANIE
Mimo że ten żel przesusza cerę, to nadal najlepiej leczy trądzik twarzy i ciała. Dlatego polecam go tak samo jak jego poprzednią wersję.

Kupiony w: W aptece

• Stosunek jakości do ceny: 4

Od lat niezastąpiony

Jest to znany mi od wielu lat żel do oczyszczania skóry. Zaczęłam stosować go kilkanaście lat temu jako nastolatka borykająca się z licznymi niedoskonałościami, przebarwieniami i ułomnościami skóry. Był do produkt, który dobrze oczyszczał moją skórę i stopniowo pomagał w walce z trądzikiem. Od tamtej pory stosuję go regularnie, naprzemiennie z innymi produktami. Mam do niego zaufanie, nigdy nadmiernie nie podrażnił mojej skóry. Bardzo wydajny - wystarczy kropla aby skutecznie umyć twarz, a opakowanie z pompką jest szczególnie wygodne i pomocne w dozowaniu żelu.

Wizażanki najczęściej polecają:

Kupiony w: Drogeria internetowa

• Zgodność z opisem producenta: 3
  • Zapach: 3
  • Opakowanie: 5

Mój faworyt w walce z trądzikiem na ciele

*** Mam 27 lat, posiadam cerę mieszaną, problematyczną i wrażliwą, bardzo skłonną do zapychania porów i hormonalnego trądziku (PCOS).

Zacznę od tego, że ten żel nie sprawdził się dla mnie w pielęgnacji twarzy, ale jest moim must have w walce ze zmianami na plecach i dekolcie.

Zdecydowałam się go przetestować przez kilka tygodni, by sprawdzić czy zastąpi mi żel złuszczający CeraVe - niestety dla mnie okazał się zdecydowanie zbyt drażniący i bardzo wysuszał moją cerę, powodując nadprodukcję sebum, zaczerwienienie i wypryski. Mój chłopak z normalną, dojrzałą cerą miał te same efekty.
Mając 400ml butelkę musiałam mu znaleźć inne zastosowanie i do zmian na ciele jest idealny! Jakiekolwiek zmiany trądzikowe na plecach/dekolcie znikały po paru dniach stosowania, a zaczerwienienia po 1-2 dniach.

Bardzo mocno się pieni (jego bazą jest Sodium Laureth Sulfate co wyjaśnia wysuszanie), wymaga tylko malutkich ilości do stosowania - tym samym wystarcza na bardzo długo. Używam niecałej pompki na plecy, na twarz używałam może 1/4 i przy regularnym stosowaniu na twarz może wystarczyć nawet na rok. Osobiście nie jestem fanką jego zapachu, przypomina mi mocne żele ściągające dla nastolatków.

Istnieje jego delikatniejsza wersja La Roche-Posay Effaclar H Iso-Biome, którą planuję przetestować, gdyby ktoś był podatny na żele mocno wysuszające.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Żel do mycia twarzy

Cudowny ! Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Wspomaga walkę z niedoskonałościami i wycisza stany zapalne. Zapach jest delikatny I kwiatowy. Pojemność 400ml i bardzo wydajna. Jest delikatny ale skuteczny, świetnie domywa spf oraz pozostałości makijażu. Konsystencja żelowa o kolorze przezroczystym. Jak dla mnie idealny.

Rewelacyjny żel

Jestem mega zadowolona z tego żelu. Ma dosyć gęstą konsystencję, dobrze rozprowadza się po zwilżonej twarzy, dobrze się pieni. Skóra po nim jest dobrze oczyszczona i odświeżona. Opakowanie bardzo wydajne

• Opakowanie: 5

Polecam do trądzikowej cery - extra

Dzięki wizaż.pl miałam okazję przetestować La Roche-Posay, Effaclar +M Purifying Foaming Gel (Żel Oczyszczający dla skóry skłonnej do trądziku) Produkt super. Polecam każdej przyjaciółce. Po regularnym czasie stosowania można zauważyć bardzo fajne efekty.
Kosmetyk nie uczula, nic nie piecze, nic nie swędzi, wręcz przeciwnie przynosi ukojenie. Żel EFFACLAR delikatnie oczyszcza skórę, zachowując jej prawidłowe pH. Usuwa zanieczyszczenia, a także nadmiar sebum. Wystarczy
spienić niewielką ilość produktu w wilgotnych dłoniach i nanieść na twarz, przy tym masując skórę. Produkt badzo wydajny.

Świetny!

Miałam okazję wypróbować produktów tej marki, jednak nie stricte do twarzy. Od zawsze podobały mi się opakowania marki, są delikatne i ładne. Produkt ma wygodną pompkę i super skład. Używałam go zgodnie z zaleceniami producenta i powiem wam, że rzeczywiście zauważyłam oczyszczenie i redukcję niedoskonałości. Skóra była odświeżona i czysta, jestem zadowolona ☺️

Świetna rutyna

Żel jest bardziej wydajny, dobrze się pieni. Skóra po użyciu jest mięciutka, delikatna, oczyszczona. Wydzielanie sebum zredukowane, zaskórników widocznie mniej. Nie wysusza co jest ogromnym plusem.

• Opakowanie: 5

Bardzo go polubiła moja twarz

Świetny żel do mycia twarzy. Bardzo przyjemna konsystencja żelu, która ma ładny zapach. Doskonale oczyszcza cerę z wszelkich zanieczyszczeń i sebum. Twarz po umyciu jest świeża i nawilżona, brak uczucia wysuszenia i ściągnięcia. Żel jest bardzo wydajny, dobrze się pieni oraz duży plus za atomizer, który bardzo ułatwia dozowanie produktu.