Cacharel, Noa EDT

Średnia ocena: 0.00/5

perfumeriawiki.pl
Średnia ocena: 4.90/5

zobacz więcejzwiń

`Noa` to wyjątkowa kompozycja białego piżma i białej piwonii w mleczno-pieprzowej, ziołowej tonacji. Ten ziołowy aromat, z ostrym akcentem kolendry, został jeszcze wzbogacony nutą kawową, zapachem żywicy i kadzidła.

Kategoria: kwiatowo-drzewna.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: biała piwonia, benzoin, cedrowy mech
nuta serca: świeża trawa, koriandr, drzewo sandałowe, kosaciec
nuta bazy: kawa, kolendra, białe piżmo

Cena: ok. 150zł / 30ml; 220zł / 50ml; ok. 300zł / 100ml

50 - 100ml
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

23% jesień/zima 77% wiosna/lato

Zawiodłam się

Zawiodłam się na tym zapachu. Ciężko wyczuć jakąkolwiek nutę, gdyż zapachy są ze sobą zmieszane i w sumie kojarzy mi się z żelem pod prysznic lub mydłem. Bardzo szybko się ulatnia. Opakowanie tandetne, choć małe i poręczne w sam raz do torebki. Za taki produkt cena regularna wysoka i naprawdę nie warto.

Nie dla mnie.

Ja: Lubię zapachy słodkie, ale nie duszące i orzeźwiające. Kwiatowe i owocowe. Zapachy cięższe zazwyczaj mi nie podchodzą, ale zdarzają się wyjątki od reguły.

Flakon: Niewielki, przezroczysty. W środku urzekająca perełka. Z łatwością można określić zużycie produktu. Atomizer działa dobrze, perfumy w torebce się nie otwierają i nie wyleją.

Wrażenia: Jest to zapach dość klasyczny, dobrze wszystkim znany. Bardzo delikatny, raczej stosowany na co dzień. Świeży, może odrobinę mleczny. Zapach przypominający krem Nivea albo żele pod prysznic Dove. Ma w sobie coś z proszku do prania, może naturalnego mydła. Wymieniona w opisie wanilia jest ledwo wyczuwalna. To nie jest kompletnie moja bajka, ja lubię kiedy zapach jest wyrazisty, a nie zlewa się z ciałem i nie daje efektu wow. Używając tych perfum na pewno zapach nie będzie się roztaczał w koło, raczej będzie wyczuwalny tylko na skórze. Te perfumy zlewają się ze skórą, po prostu giną gdzieś.

Typ kobiety: Moim zdaniem jest to zapach idealny dla młodej kobiety. Zapach który nie jest nachalny, będzie odpowiedni na co dzień do szkoły. Jest to dla mnie zapach zadbanej kobiety. Poprawnie klasyczny, skromny.

Trwałość: Mam wrażenie, że jest znikoma i po około godzinie już nie czuć zapachu. Najbardziej intensywnie jest do 10/15 minut po aplikacji. Albo jest to już ten rodzaj delikatności, którego ja zwyczajnie nie wyczuwam na skórze.

Za słabe

Może jestem dziwna, ale ten zapach robi u mnie dosłownie nic.

SŁABO WYCZUWALNE
Przede wszystkim, mimo że został kupiony w stacjonarnej perfumerii, za pełną kwotę, błyskawicznie przestaję go czuć na swojej skórze. Psiknę się nim 2 razy, minie parę minut... a ja jaka byłam przed aplikacją, taka nadal jestem ;) Cieszę się, że dostałam je w prezencie gwiazdkowym, bo gdybym miała je kupić za własne pieniądze, i to stacjonarnie, i to w jednej z dwóch najdroższych perfumerii... to bym się chyba wkurzyła.

Znacznie bardziej trwałe były na mnie podobnie, "biało" pachnące perfumy Zara Vanilla. I znacznie wyraźniej i dłużej pachniał na mnie tanioszek "White musk" Tesori Oriente, który też jest biało-mydlano-piżmowym zapachem. Miałam też kiedyś perfumy Clean "Warm cotton", które pachniały bielą, tyle że świeżą, z nutką cytrusową. Utrzymywały się magicznie dłużej i pachniały prześlicznie.

Nie mówiąc już o tym, że moje ukochane perfumy Lancome Miracle, też kupione w stacjonarnej drogerii, trzymają się cały dzień, a na ubraniach tygodniami. No ale to nie są perfumy z "białej" gamy, tylko "różowej". Są kwiatowo-pieprzowo-słodkie, typowo randkowe, wyraźniejsze, wręcz stworzone na Walentynki. Więc przy tym porównaniu bądźmy tolerancyjni dla Cacharela.

Tak czy owak, "Noa" po prostu ginie na skórze. I na ubraniach. Podobnie na włosach. Jedynie zastosowanie ich w toalecie w restauracji, na chwilę przed wyjściem, i powrót z od razu potem do stolika, sprawią, że przez chwilę mężczyzna poczuje na nas ten zapach.

Jestem więcej niż przekonana, że lepiej kupić sobie zwykły dezodorant Dove albo Nivea, z takich ich podstawowych linii, tzn. o zapachu mydła Dove lub kremu Nivea, a efekty zapachowe na skórze i na ubraniach będą podobne.

ZAPACH SAM W SOBIE
Jest ładny. Biały. Jak białe mydło w kostce, biały proszek do prania (mniej), wanilia, białe piżmo (bardziej). Jest czysty.

Ale jednocześnie nie jest świeży, tylko słodki, przyduszający. Tzn. absolutnie nie duszący, nie powoduje bólu głowy, nie przytłacza. Po prostu nie jest to zapach "świeżej bieli" tylko raczej: "słodkiej bieli".

Wyraźnie wyczuwalny jest w nim też pieprz. Ale to raczej po paru minutach od aplikacji i dość szybko mija. Potem zostaje już tylko biała, ciepła słodycz.

CZY POLECAM?
Nie bardzo. Rozumiem, że ktoś kupuje te perfumy z sentymentu. Ale jednak jest tyle ciekawszych zapachów na rynku...

Za tę samą lub podobną cenę znajdziemy podobne, ale znacznie ładniej pachnące i dłużej utrzymujące się zapachy. Też dziewczęce i subtelnie kobiece, jednak o wiele lepszej jakości.

A za znacznie niższą cenę znajdziemy... dezodoranty w drogerii, które zadziałają tak samo jak "Noa".

Niezbyt warto.

Moj drugi faworyt

Perfumy Noa pokochalam juz jako nastolatka. Uzywam Ich dosc czesto ale nie bez przerwy (po jakims czasie nudza mi sie I nie czuje ich zapachu). Mialam tez ich sister Perle ale nie przypadla mi do gustu. Zapach dlugo sie utrzymuje, jest unikalny, jakich malo na rynku. Cena tez dosyc przystepna. Piekny flakon z perelka w srodku.

Delikatny klasyk

Perfumy maja ładny flakonik z perełka na dnie. Już sam flakon kojarzy się z delikatnością i taki właśnie jest ich zapach bardzo delikatny z nuta kwiatów. Dla mnie zapach ewidentne za delikatny brakuje w nim takiego pazura. Ale myśle ze jeśli ktoś szuka czegoś delikatnego zapachu na codzień taki on jest. Trwałość powiem przeciętna bez szału.

cudowny zapach

Ciężko jest opisywać zapachy słowami, zwłaszcza te, które przyjemnie nas otulają i sprawiają, że czujemy się wyjątkowo. Właśnie taki jest ten zapach... świeży, delikatny a zarazem intensywny... często do niego wracam. W prawdzie dedykowany jest on na dzień ale i wieczorem lubię go stosować. Niby cytrusowy, trochę kwiatowy... taki wiosenny, poranny...

zaskoczenie

noa od cacharell nie zachwyciła mnie w ogóle, kiedy testowałam ją na papierku. Na skórze pokazała swoje prawdziwe oblicze. Zrobiła się bardzo zmysłowa ale zarazem lekka. Rzeczywiście taka kremowa...
Kwiaty robią tu największą robotę. Nigdy bym nie przypuszczała, że taki zapach będzie mi odpowiadał

Czystość, kobiecość, świeżość i piękno

Właściwie tytuł mógłby już być recenzją:)

Zacznę od opakowania- choć to nie ono wpływa na ocenę końcową przy kosmetykach, to potrafi być urzekające.jest tak proste, klasyczne i piękne, że zawsze z uśmiechem spoglądam na nie stojące na toaletce:)

Zapach jest dla mnie kremowo, mleczny, świeży, delikatny. Perfumy kojarzą mi się z kobietą prawdziwą, skromną, zadbaną, czystą, wypielęgnowaną, prostą( nie mylić prostacką), nie są przesadzone. Zapach, który podoba się każdemu- potrafi urzekać i wzbudzać zachwyt, a dla niektórych jest po prostu ładny. Co ważne, zapach zaskarbił komplementy od obu płci, co jest rzadkością :)

Kocham perfumy, kupuję, dostaję. Mam ich wiele- te są dla mnie klasykiem. Mogę z nimi być wszędzie i robić wszystko :) ceny w takich przypadkach jak drogie perfumy nigdy nie uwzględniam w ocenach.

Dobry na każdą okazję

Bardzo dyskretny, delikatny i nieinwazyjny zapach. Bardzo go lubię. Nawet bardziej na innych niż na sobie. Praktycznie na każdą porę roku. Flakon piękny delikatny.
Zapach godny polecenia..

Mleczno-Kremowy

Bardzo długo chodził za mną ten zapach. Aż w końcu kupiłam go na lotnisku na strefie bezcłowej. Dla mnie pachną jak takie świeże, ciepłe pranie wyjęte z pralki. Kojarzy się z czystością, zadbaną, wypielęgnowaną skórą. Czymś po prostu czystym. Ale przy tym jest ciepły. Myślę ,że jest to zapach bardzo uniwersalny i można go używać cały rok, ale dla mnie to będzie hit na jesień:-)

Małe rozczarowanie

Zużyłam całe 100ml i cóż - zapach miły, lekki, ozonowy ze szczyptą piżma. Nic szczególnego - kiedyś strasznie o nim marzyłam, wiele sobie po nim obiecywałam, liczyłam że będzie piżmowy, pudrowy i uwodzicielski, ale chyba już do niego nie wrócę. Dla mnie to zapach jak tysiące innych - ładny ale dość płaski. Lubię go za ciepłą i delikatnie otulającą piżmową nutę, jest delikatnie kremowy i pudrowy, na mojej skórze rozwija się w ciepłą ale niestety też zielonkawą nutę. Nie czuję ani śliwki ani brzoskwini, dla mnie to kolejny świeżak z lekkim pazurem - jak dla mnie pazur zdecydowanie zbyt lekki, powinien otulać rozgrzewającym ciepłem - tak zawsze go sobie wyobrażałam. Oczekiwałam po nim większej głębi i cięższej nuty a dostałam mydlaczka na letnie dni. Nie był zły, ale też nie wzbudził mojego zachwytu - po prostu był, kupiłam, lubiłam, zużyłam i zapomniałam. Zero emocji i zachwytu.

Elegancki, Dla kobiet ktore nie lubia ''mocnych'' zapachow

Od 2 lat zauważam zmianę mojego gustu. Prawie kazda woda, ktora wacham wydaje mi sie za mocna, za slodka ,za intensywna.
Noa jest rozwiazaniem mojego problemu. Nie ma w niej slodyczy. Jak dla mnie pachnie jak puder dla dzieci z dodatkiem czarnego pieprzu. Na poczatku zapach ostrzejszy (dzieki pieprznemu smaczkowi) a pozniej pozostaje delikatny ogon. Absolutnie nie meczy, nie boli od niego glowa. Dobry na kazda pore roku i okolicznosc. Elegancki.
Idealny dla kobiet szukajacych lekkich zapachow ale nie slodkich. W mlodosci byla to moja 1 ''powazna'' fascynacja zapachowa.
Na pewno kupie nie raz. :)
Dla mnie to zapach idealny : na caly rok i na kazda pore dnia i okazje.