MIYO, Fresh Face, Fluid Foundation (Podkład matujący)

MIYO, Fresh Face, Fluid Foundation (Podkład matujący)

Ultralekki podkład matujący. Zapewnia świeżość makijażu przez cały dzień. Nie spływa, nie uczula. Hypoalergiczny.

fluidy
matujące
w tubce

Porażka

Fluid kupiłam zachęcona ceną, okazało się to jednak całkowitym niewypałem. Kompletnie nie matuje, tak jak ktoś na dole napisał - pozostawia tylko pudrowe wykończenie. Matuje dopiero wtedy, kiedy wycisnę pół tubki tego czegoś, co ma wodnistą konsystencję niczym krem. Mam bardzo jasną skórę, a i tak wyglądam, jakbym była pomalowana kredą. Nie polecam.

jak krem

Ten produkt nie powinien być nazwany podkładem, kupiłam przypadkowo i żałowałam, że nie spojrzałam na opinie na wizażu.
- krycie zerowe, ten "podkład" wyrównuje tylko lekko koloryt skóry
- pozostawia na skórze pudrowe wykończenie
Powyższe cechy sprawiają, że przy trochę przesuszonej skórze miałam na twarzy podkreślone na jasno suche skórki i to było jego jedyne działanie. Może przy tłustej, nawilżonej, normalnej cerze by sie sprawdził lepiej.

-opakowanie brzydkie, niepraktyczne, ciężko coś z niego wydobyć, tym bardziej że przed użyciem zalecane jest wstrząśnięcie
- konsystencja niby dosyć gęsta, ale wodniście rozsmarowuje się po twarzy, jak krem
- zdecydowanie nie podoba mi się, że podkład po wyciśnięciu składa się z dwóch faz, jedna jest jaśniejsza, a w niej zawieszone są ciemniejsze drobinki podkładu, wygląda jakby był nie do końca zemulgowany.
Faktycznie skóra wygląda po nim nieświeżo, jak umazana kredą.

Pozytywnie zaskoczona

Kupiłam, bo miałam ochotę na eksperyment no i...
Chyba na plus. Nie jest to mój kwc, ale moze być. Z tym, ze nie nazwałabym tego kosmetyku podkładem, powinien występować raczej w randze BB kremu. JEst faktycznie ultralekki, super konsystencja - nie płynu, a raczej musu. Totalnie go nie widać na twarzy, sprawia wrażenie super lekkiego i delikatnego makijarzu. Akuratny na lato i duże upały, normalizuje cerę, ale nie kryje większych niedoskonałości, trzeba dodatkowo użyć korektora w przypadku widocznych przebarwień.

Używam tego produktu od: kilka miesiecy

to nie mój typ

Plusy:
zapach który przypadł mi do gustu
niska cena

minusy:
mało wydajny
widoczny na twarzy

Lubię gdy moja twarz wygląda naturalnie - dlatego podkładu Miyo nie kupię ponownie. Za bardzo go widać na skórze, kiepsko kryje niedoskonałości.
Niska cena więc jakość też gorsza.
Na pewno go więcej nie kupię - choć nie był okropnie beznadziejny.
Po prostu nie mój typ...
Dodaję zdjęcie bo teraz opakowanie wygląda inaczej...

Używam tego produktu od: 1.1.2013
Ilość zużytych opakowań: 1 30ml

W porządku

Kupiłam ten podkład o kolorze pearl. Jak dla mnie jest fajny, lekki, wystarczy nie wielka ilość żeby była cała twarz nim pokryta. Nie ma efektu maski. Trzyma się też w porządku. Minus za paskudne opakowanie i jednak nie kryje tak super jak powinien. Plus za cene. 8 zł to jest nie dużo :)

Ilość zużytych opakowań: 1/25ml

sredni

skuszona ladnym opakowaniem kupilam ten podklad co po pierwszym uzyciu okazalo sie dosc \'trudnym\' w uzyciu. Ma dosc ladny zapach co dla mnie jest wielkim plusem. Latwo sie rozprowadza na twarzy ale jak dla mnie nie widac efektow. Mam najasniejszy odcien ktory nakladam ok godziny 7 to juz po 9 nie ma sladu po nim
Cena dosc niska ale jak dla mnie nie jest wart nastepnego zakupu.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy

Mój KWC

Skuszona niską ceną i jasnym odcieniem, który ciężko znaleźć, postanowiłam wypróbować bo podkład jest bardzo taniutki.
Dla mnie rewelacyjny
+lekki
+naturalny
+ nie czuć go na twarzy
+ładnie wyrównuje koloryt
+nie świeci się (tzn skóra nie błyszczy się strasznie jedynie lekki połysk bardzo naturalny, jeśli doda się troszeńkę pudru na twarz to daje świetny matowy efekt)
+nie wysusza
+nie podkreśla skórek, jedynie troszeńkę zdarzyło mi się raz czy dwa
+trzyma się dosyć długo, a jak "schodzi" to niewidocznie nie zostawia smug ani nie zostaje w tzn załamkach, np okolice nosa

Ale ma też minusy:
-opakowanie mimo że ładne nieporęczne (mnie nie przeszkadza ale wielu osobom tak)
-przed użyciem mocno wstrząsnąć, bo wylewa się woda (?)

Jak dla mnie świetny podkład, miałam wiele droższych ale żaden mi nie odpowiadał tak jak ten.
Na pewno zagości w mojej kosmetyczce na stałe.

Bardzo go lubię i jak na razie się z nim nie rozstane :)

Zupelnie nie rozumiem czemu ten podkladzik ma takie niskie notki. dla mnie jest calkiem wporzo :)

Posiadam odcien najjasniejszy PEARL.

Kupilam go, gdyz nie mialam zadnego, a nowa firma MIYO cieszy oko.

Myslalam ze to jakis bubel, podobny do tego co dodaja w gazetach, ale to na pewno nie to.

Jest smiesznie tani, jak na swoja jakosc.
Kocham jego swiezy zapach, gdy nakladam go po uzyciu kremu nawilzajacego o poranku.
Zakrywa mi wszystkie niedoskonalosci.

Ma lekka konsystencje, nalezy porzadnie wstrzasnac przed kazdym uzyciem. Gdy go wycisnac, ma takie malutkie grudki, ale one znikaja gdy sie go rozetrze na twarzy.

W ogóle nie zatyka mi porów i nie uczula.

Utrzymuje sie caly dzien (moze skora nie wyglada juz tak idealnie jak po nalozeniu, ale jest OK).

Nie jest testowany na biednych zwierzatkach.

Polecam go, pomimo tylu zlych opini. Jest bardzo dobry :)

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: na razie jedno, juz koncze je

Tragiczny podkład

Kupiłam ten produkt skuszona ceną. Niestety okazało się, że jest to jedyna zaleta tego produktu. Podkład w ogóle nie kryje, nie matuje i nie jest wydajny. W dodatku jeśli się nie wstrząśnie przed użyciem to wypływa z niego woda. Po dwóch użyciach trafił do kosza.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

średni

raczej do bardzo tłustej cery to on nie jest.
plusy:
+ fajna konsystencja, łatwo się rozprowadza, nie zasycha zbyt szybko dzięki czemu można robić ewentualne poprawki
+ na mojej cerze nie roluje się po nałożeniu 2 warstwy
+ łatny, delikatny zapach
+ tani
na minus:
- krycie takie sobie. nie jest najgorsze, ale też szału nie ma. taki lekki podkład
- nie matuje rewelacyjnie. mam skóre mieszaną, na suchych policzkach jest ok, ale na tłustym nosie gorzej.. tuż po nałożeniu już się lekko świeci;/

ogolnie wydaje mi sie, ze podklad bylby okej dla kogos, kto szuka lekkiego podkladu na codzien, nie wymaga duzego krycia i matu.

kiepski

Zacznę od tego, że moja cera jest sucha, w okresie wiosennym zaczyna się leciutko przetłuszczać na czole. Wymagania mam niekoniecznie wielkie co do podkładu. Od czasu do czasu mam jakąś niespodziankę na buzi.
Plusy:
- ładny zapach
- proste opakowanie
- dobry odcień (mój to ivory, choć dziwne bo mam śniadą karnację)
- cena

Minusy:
- konsystencja (niby lekka po jakimś czasie zaczęła się od podkładu oddzielać jakby woda, nie wiem)
- po paru użyciach podkład powodował na mojej buzi ściągnięcie
- słabo kryje lub wcale nie kryje
- nakłada się nierównomiernie

Podsumowując:
Więcej czegoś takiego nie kupie, bo chociaż cena jest niska to jednak nie warto wyrzucać pieniędzy w błoto.

Porażka

Rozpaczliwie poszukując maksymalnie jasnego podkładu skusiłam się na Miyo, którego szafa od jakiegoś czasu rozgościła się w Jasminie. Rozczarowałam się na tym fluidzie wyglądam w nim jak stara pudernica, matuje bardzo nienaturalnie, podkreślając skórki, jest strasznie widoczny na twarzy. Mam odcień pearl 01 najjaśniejszy, ma tak widoczne, okropne różowe, zimne pigmenty, że oczy bolą ! Trudno go wycisnąc, tubka jest fatalnie niewygodna i brzydka. Podkład jest gęsty przy wyciskaniu, ale rozsmarowuje się dośc szybko, jakby nagle stał się rzadki.
Fakt jest bardzo lekki, ale w ogóle nie kryje, a cera wygląda po nim nieświeżo. Efekt maski gwarantowany !
Zasycha zmieniając się w pudrowo-kredową białą powłoczkę.
Pachnie dośc intensywnie, balsamicznie; nawet jeszcze po nałożeniu na twarz !
Daję mu tę półtorej gwiazdki (lecz to i tak za dużo) za cenę i może dostępnośc.
Nie polecam, chyba że ktoś lubi wyschnięty, kredowy mat !