Valentino, Valentina EDP

Valentino, Valentina EDP

Dwóch mistrzów perfumerii, Olivier Cresp i Alberto Morillas stworzyli zapach, który jest hołdem dla współczesnej kobiety Valentino. Z dynamizmem, wyrafinowaniem i niespodziewanymi cechami, bukiet perfum `Valentina` harmonizuje zuchwałe Włochy, kwiaty i orient. Intensywne nuty zapachu idealnie łączą się z delikatną, kryształową buteleczką. Trzy kwiaty na butelce symbolizują luksus marki Valentino.
`Valentina` - klasyczny, a jednocześnie nowoczesny zapach.

Nuty zapachowe:

drzewne, kwiatowe, orientalne
wody perfumowane
50 - 100ml, <50ml

40% jesień/zima 60% wiosna/lato

• Flakon: 5

Najbardziej nietrwały perfum jaki miałamw swoim życiu

Niestety! Valentino nie popisał się trwałością. Myślałam, że to może moje wymysły lub konflikt z ph skóry jednak po obdarowaniu mamy i przyjaciółek testem zapachu, wszystkie śmiało stwierdziły to samo:(

Jako wielka zwolenniczka kwiatowych zapachów, ten właśnie marzył mi się długo. Otrzymałam od faceta na imieniny i nie posiadałam się ze szczęścia wszakże to dość droga inwestycja. Zachęciły mnie nuty:
nuta bazy: bursztyn, drzewo cedrowe
jednak po dwukrotnym psiknięciu perfumu na włosy oraz skórę dekoltu okazało się, że nie jest to dobrze wydany pieniądz. Perfum wietrzeje w niebagatelnie szybki sposób nie pozostawiając na skórze nawet cienia zapachu. Co za niefart! Rozumiem, że nuty kwiatowe są dość ulotne ale bez przesady panie Valentino! Na duży plus pięknie przemyślany flakon który zdobi moją łazienkę ale przecież nie o to tutaj chodzi.

Nieoczywisty

Perfum Valentino Valentino miałam okazję testować jakiś czas temu dzięki próbce która zamówiłam przez internet wraz z innymi próbkami.
Po pierwsze jest to nieoczywisty zapach elegancki ale i zarazem skromny.Przeznaczylabym go dla kobiet delikatnych romantycznych ale i lubiących elegancję.
Próbka jaka miałam była z atomizerem i starczyła na dość długo. Zapach nie jest słodkim ulepkiem jest raczej typowo kwiatowy według mnie .Nuty zapachowe:
nuta bazy: bursztyn, drzewo cedrowe
Jest to dość trwała kompozycja,nie należy do tych duszących .polecilabym go na ciepłą jak i zimną porę roku.mysle że sprawdzil by się też na codzien.Zapach kojarzy mi się z lekkością i pasuje mi do zwiewnej białej sukienki.
Nie sposób przejść obojętnie obok flakonu tych perfum..flakon jest przepiękny ozdobiony kwiatami.wyglada to niezwykle kobieco i romantycznie .ogólnie z dostępnością tych perfum jest chyba ciężko .ten zapach w zasadzie jest już dłuższy czas .polecam wypróbować fankom kwiatowych zapachów.

Nietuzinkowo słodkie

Perfumy miałam kilka lat temu, później o tym zapachu zapomniałam i niedawno szukając czegoś ze słodszą nutą znów na nie trafiłam.

Perfumy są piękne. Słodkie i jednocześnie świeże, ożywcze.
Nie męczą, nie przytłaczają. Pachną subtelnie i nietuzinkowo.
Zapach rozwija się w ciągu dnia i jest trwały, nie wietrzeje po kilku godzinach.

Nie są powszechne na półka perfumeryjnych i nie są niestety tanie. Choć nie jest to mój hit hitów i jestem raczej zwolenniczką świeżych zapachów, ten mi bardzo odpowiada i chętnie po niego sięgam.

Przyjemny dla nosa

Valentina to bardzo przyjemny dla nosa zapach, idealny na każdą porę roku. Bezpieczny, nie przytłaczający ale bez fajerwerków. Valentina to mix jaśminu i wanilii. W tle czuć jeszcze bergamotkę i tuberozę. Bardzo poprawny zapach. Mam miniaturkę, która cieszy oko i od czasu do czasu sięgam po nią by przypomnieć sobie zapach ale na flakon się nie skuszę bo szkoda pieniędzy na coś co pachnie tylko ładnie. A flakon muszę przyznać prześliczny. Trwałość i projekcja przeciętne.

Klasa i elegancja

Jestem szczęśliwą posiadaczką dużego flakonika 80 ml, i z żalem patrzę jak perfum ubywa, są przepiękne zmysłowe, tajemnicze, uwodzicielskie takie jak kobiety Valntino- po prostu chcą czuć się piękne i ja dzięki tym perfumom czuję się piękna. Dla mnie Valentino Valentina to jak wybuch wiosny.

Kupiony w: Inna perfumeria

elegancki

Zapach jest bardzo elegancki, dostojny. Nie uważam żeby był słodki. Piękny flakon, ozdobny ale nie kiczowaty. Myślę, że zapach nadaje się na każdą porę roku

• Flakon: 4

Sluzbowo

Przyznaje, ze spodziewalam sie po recenzjach jakiegos hitu...tym bardzieh xe zbliza sie czarny piatek i promocje na perfumy. Ten zapach omine jednak. To nie moja historia... zapach jest elegancki wytworny i slodkawo-mydlany. Nie wywoluje zadnej reakcji...na mezu, znajomych w pracy czy rodzinie. Nic nadzwyczajnego. Jest ladny, czysty i taki idealny do szanowanej Pani na wysomim stanowisku. Widze w tym zapach kobiete w szpilkach nude, sukienka obcisla (bordo)do kolana i apasz!a. Torebka znanej firmy v w kolorach tych smiesznych kwiatuszkow na butelce. Wlosy od mistrza fryzjera, eleganvki mame-up. Totaka pani kierowniczka - blizej jeh do sandry bullock z narzeczony mimio woli....moze pojechalam na maksa, ale w tym ubraniu(podkbnum i nie obcislym)testowalam zapach na xebraniu...i lezal ladnie. Zaleznosc ktora istnieje w moim swiecie i koniec kropka. Podejrzewam ze nje bedzie dobrym wybofemdla mlodych osobek k ludzi w biegu....szalonyvn...usmiechnietych...kolotowe ptaki - ten zapach jesg za powazny.
Powaga, wyrafknowanie i troche nuda.
Sa ladne, ale nie wspaniale.
Trwalosc bardzo slabs jak na taka polke cenowa....

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Seksowny zapach

Zapach jest bardzo seksowny, pociągający, z nutą tajemnicy. Bardzo trwały, idealny na ważne wyjścia bądź randki z ukochanym ;) Zapach podoba się facetom, nie raz dostałam komplement. Wydajny :)

Kupiony w: Perfumeria Sephora

• Flakon: 4

Piękne

Mocne, piękne, słodkie kobiece perfumy. Uwielbiam je. Długo się trzymają. Jeśli lubisz takie zapachy, polecam, na prawdę polecam. I ten piękny flakonik... Niestety moje upadły i kwiatuszki mi si ę rozleciały, ale butelka cała :D

Cudo :) :)

Uwielbiam, kocham! Jestem nimi zachwycona! Często słodkie perfumy nie są w moim typie, ale tu to inna bajka. Ta słodycz jest bardzo przyjemna dla nosa, wytworna. Czuć, że perfumy nie są tanie. Pachną wykwintnie i pysznie. Najbardziej czuję truflę, ale w pięknym wydaniu. Perfumy bardzo długo trzymają się na skórze. Mają ogon. Faktycznie chwilowo czuć takim budyniem, ale ja właśnie to lubię. Valentino rozkochał mnie w sobie od pierwszego niuchnięcia! Luksus, słodycz, kobiecość, sex w pełnym wydaniu! Niestety, zawsze, gdy są w promocji, to akurat nie mam kasy, więc od kilku lat pocieszam się próbkami :(

• Flakon: 2

b a b c i n y

W opisie czytam "nowoczesny" Nowoczesny??? Moją pierwszą myślą było "babcine" Na szczęście zapach dosyć szybko się ulotnił i nie jest już taki babciny, ale zdecydowanie nie są to moje nuty zapachowe. Zapach po około 2 godzinach stał się neutralny. Flakonik także mnie nie urzekł..

Mdlacy budyn

Przerazliwie slodki i bardzo mdly budyn z owocowym soczkiem. Nudny, przewidywalny, nieco uciazliwy w noszeniu. Chyba nic wiecej na temat Valentiny nie potrafie powiedziec.
(chociaz zadziwiaja mnie opinie, w ktorych Valentina opisywana jest jako &quot;swiezy&quot; zapach - czy budyn moze byc swiezy, hm ;-)) )

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: testy